„Okrutnik – dziedzictwo krwi” – promocja książki Aleksandry Rozmus

Dziś (28 grudnia) w MBP odbędzie się spotkanie z Aleksandrą Rozmus, pochodzącą z Tarnobrzega autorką książki „Okrutnik – dziedzictwo krwi”. Rozpoczęcie spotkania o godz. 18:00, wstęp wolny.

Aleksandra Rozmus obecnie mieszka i pracuje w Niemczech. Rozkochana w fotografii i literaturze. Zafascynowana mitologią słowiańską. Po przeczytaniu jednej z publikacji sama postanowiła spróbować swoich sił i wprowadzić „Okrutnika” na rynek wydawniczy.  „Okrutnik – dziedzictwo krwi” to książka, która prócz wątków trzymających w napięciu zawiera opisy bogów i demonów słowiańskich, będzie więc ciekawą propozycją dla zainteresowanych tematem słowiańskich wierzeń.

Okrutnikami nazywano pewnych członków społeczeństwa, którzy na czas obrzędów i zabaw zakładali futra zwierząt, wierzyli, że dzięki temu uzyskają dziką moc. Podejrzewa się również, że Okrutnicy mogli być słowiańskimi odpowiednikami Berserkerów. Ja na potrzeby mojej powieści fantasy troszkę “podkolorowałam” samą postać Okrutnika dodając mu parę dodatkowych, ciekawych cech. wyjaśnia autorka w jednym z wywiadów. „Okrutnik” to opowieść o Stanisławie, człowieku, który odrzucił cywilizację i przeżywa swe życie w lesie, blisko natury. Jego ród zaprzysięgły jest służyć Słowiańskim Bogom. Stanisław wbrew swojej woli staje się pogromcą demonów, który chroni bliskich jak i całą ludzkość przed nieumarłymi i potworami. Jego najlepszym i jedynym przyjacielem jest dar od Boga wojny, sztylet ,jedyna broń która może zabić duszę demona….

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z autorką 28.12.2018 o godz. 18.00.