Samsung Galaxy Note 9 – najwydajniejszy smartfon na świecie

Doskonały wyświetlacz, fenomenalne zdjęcia, krystaliczny dźwięk, nowoczesne standardy łączności – Samsung Galaxy Note to zdecydowany lider na rynku smartfonów. Koreański producent po raz kolejny udowadnia, że technologia przyszłości jest na wyciągnięcie ręki.

Samsung Galaxy Note 9 – większy znaczy lepszy?

Siłą Note 9 jest olbrzymi, 6,4-calowy ekran, którego obsługa wymaga użycia obydwu rąk. Producent, chcąc usprawnić nawigację, wdrożył kilka przydatnych funkcjonalności umożliwiających szybkie przechodzenie do kolejnych okien, m.in. opcję pomniejszenia interfejsu czy gest ściągania belki powiadomień na czytniku linii papilarnych. Duży ekran pozwala na zastosowanie rozwiązań znanych z tabletów i laptopów, takich jak dzielenie ekranu między dwie aplikacje. Wystarczy przełamać psychologiczną barierę 6 cali, aby cieszyć się wielofunkcyjnym urządzeniem, które wyznacza nowy standard odtwarzania multimediów, przeglądania sieci czy grania w gry. Kapitalna jakość wyświetlacza, imponujący poziom kontrastu i niespotykana głębia koloru sprawiają, że Samsung Galaxy Note 9 jest właściwie bezkonkurencyjny. Dużym atutem urządzenia jest elegancka i solidna obudowa, która przypomina stylistyką wcześniejszego Note 8. Pod względem wizualnym obydwa modele są bardzo podobne i cechują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Galaxy Note został wyposażony w tafle szkła Gorilla Glass 5 (na tylnej i przedniej części), a krawędzie zabezpieczono aluminiową ramką.

Galaxy Note – głęboki i wyrazisty dźwięk

Dźwięk w najnowszym smartfonie Samsunga nie odstaje od obrazu. Zastosowanie głośników stereo pozwala cieszyć się płynnym i krystalicznie czystym dźwiękiem niespotykanym w innych smartfonach. Dodatkowy głośnik, umieszczony w górnej części ekranu, stanowi integralną część urządzenia, a nie „gorszy” dodatek. Dzięki wdrożeniu standardu Bluetooth 5.0 użytkownik ma możliwość przyłączenia kilku odbiorników dźwięku i szybkiego przechodzenia między nimi.

Samsung Galaxy Note 9 – wydajność i czas pracy

Duży smartfon potrzebuje dużej baterii. Na szczęście Samsung Galaxy Note 9 został wyposażony w solidne ogniwo o pojemności 4000 mAh, dzięki czemu jego rozładowanie w jeden dzień (przy intensywnym użytkowaniu) jest praktycznie niemożliwe. To dobra wiadomość dla osób poszukujących urządzenia mobilnego, które przejmie funkcje tabletu.

Rysik Note – precyzja i nowoczesność

Standardowym elementem wyposażenia Note 9 jest wielofunkcyjny rysik, który możemy wykorzystać do przeglądania stron internetowych, pisania na komunikatorze, sporządzania notatek i inicjowania aplikacji. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja Pilot S Pen przemieniająca rysik w bezprzewodowy nawigator. Po przypisaniu wybranych skrótów do przycisku i włączeniu funkcji Bluetooth rysik staje się pilotem, przy pomocy którego możemy zatrzymać odtwarzanie multimediów, cofnąć wyszukiwanie czy przeskoczyć do pokazu slajdów. Użytkownicy przyzwyczajeni do tradycyjnych funkcjonalności rysika nie będą jednak zawiedzeni – akcesorium zachowało funkcje znane z poprzednich modeli Samsung Galaxy Note.