Pięć medali tarnobrzeżanek na Międzynarodowych Mistrzostw Polski WUSHU KUNGFU

Cztery złota i jedno srebro zdobyły tarnobrzeżanki podczas najważniejszych w kraju, XXV Międzynarodowych Mistrzostw Polski WUSHU KUNGFU w Warszawie. Jadwiga Sochaj i Agnieszka Janczara startowały w konkurencjach taolu czyli pokazach form. Turniej rozegrany został w miniony weekend w Centrum Sportu w Wilanowie.

Instruktorka z tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi 'Nan Bei – Biały Żuraw’, Jadwiga Sochaj wywalczyła cztery złote krążki za formy ręczne Yang 40 i Wu 45 oraz formy z bronią taijijan – miecz 32 i tradycyjną formę z szablą – dao stylu Yang.

Agnieszka Janczara, podopieczna Szkoły Tai Chi 'Nan Bei – Biały Żuraw’, stanęła na drugim miejscu podium za formę z tradycyjną bronią krótką, prezentując formę z wachlarzem.

Organizatorem zawodów był Polski Związek Wushu. W tym roku wzięło  w nich udział ponad pół tysiąca najlepszych zawodników z Polski.

Tarnobrzeska Szkoła Tai Chi działa w Tarnobrzegu od 12 lat. Od tego czasu prowadzone są regularnie treningi grup dla początkujących i zaawansowanych, a także organizowane seminaria i letnie obozy.