Tarnobrzeg - info z tygodnia

Podziel się uwagami. Co można zrobić lepiej, czego tu brakuje?
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 05-04-2022 18:10

No tak. A postawa pasażera - szacun!

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: TSS » 05-04-2022 19:44

Modernizacja Roku & Budowa XXI w. - udział w Plebiscycie Internetowym – zagłosuj od 01.04.2022 - oddawać głosy na Tarnobrzeg, bo jest bardzo słabo


http://modernizacja.nazwa.pl/pl/voting/ ... e0810/view

http://modernizacja.nazwa.pl/pl/voting/ ... 1ce25/view

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: encore » 05-04-2022 20:39

Chciałbym wiedzieć dlaczego warto w tym wziąć udział. To znaczy najbardziej interesuje mnie co oprócz satysfakcji władz miasta (a tej akurat bym nie chciał) może otrzymać w związku z tym samo miasto.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: TSS » 05-04-2022 20:47

Warto głosować na Tarnobrzeg, Tarnobrzeg ponad podziałami, satysfakcja dla samego siebie. Na jeden email głosujecie raz dziennie. Głosujcie, czas na zwycięstwo.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: encore » 05-04-2022 22:01

Satysfakcją nikt (poza wykonawcą i zlecającymi) się nie naje.

Jakiś inny argument?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 10-04-2022 20:55

Zapraszam na kolejne podsumowanie tygodnia.

https://www.tarnobrzeg.info/2022/04/10/ ... roku-2022/

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: TSS » 10-04-2022 22:18

Myślałem, że już nie wspomnisz o KTSie. Bardzo dużo pisze o sukcesie drużyny z Tarnobrzega na różnych portalach, nie tylko polskich. Szukając różnych rzeczy natrafiłem na demoty: https://m.demotywatory.pl/5130430

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: Jacek » 10-04-2022 22:26

Minął kolejny tydzień, wyraźnie kwietniowo-pletniowy, zakończony niedzielą palmową.
Już pierwsze zdjęcie pokazuje jak brakuje nam ks. Józefczyka. Żadna parafia nie robi niedzieli palmowej (chyba,że się mylę). Księdzem się jest, albo bywa. U nas bywa...

wiemy że będzie męka i śmierć, że będą płaczące niewiasty, będzie umywanie rąk, judaszowa zdrada, faryzejskie rozpuszczanie fałszywych informacji i wiele złorzeczenia. Ale przecież liczymy, że po tym wszystkim będzie zwycięstwo śmierci, piekła i szatana i że przyjdzie zmartwychwstanie, które zmienia wszystko.
Adminie. Jak to pięknie ująłeś. Jestem pod wrażeniem.
Tymczasem radna Monika Łagowska-Cebula pyta
A czemu nie napiszesz jak ta głupiutka radna, która nigdy niczego nie rozumie, wywołała wojnę o bezpłatne przejazdy Polkarem dla uchodźców z Ukrainy. Potem przepraszała.
Szykuje się kolejna piękna inicjatywa duetu Justyna Uchańska + Renata Domka i znów w temacie wymian, współdzielenia i relacji.
Pełen szacun dla obu Pań. Mam nadzieję, że zastąpią w RM tę głupiutką z wiersza wyżej.
Więcej uwag nie mam. Dziękuję Ci za profesjonalne podsumowanie tygodnia.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 10-04-2022 22:48

Przecież wszystkie parafie robią niedzielę palmową :)
Zdjęcie z dzisiejszej procesji na Serbinowie, wiem że na Miechocinie bywał czasem wjazd na osiołku, dzisiaj chyba nie.
W sumie nie wiem jak świętowano kiedyś, u dominikanów bywało bez szczególnych obrzędów.

Przyznam, że nie oglądałem całej sesji, natomiast parę razy skorzystałem z materiałów udostępnianych przez MŁC, spokojnie daję tej radnej premię za aktywność.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: Jacek » 10-04-2022 23:12

admin pisze:
10-04-2022 22:48
Przecież wszystkie parafie robią niedzielę palmową :)
Zdjęcie z dzisiejszej procesji na Serbinowie,
No to się sypłem. Przepraszam.
Co do radnej zdania nie zmieniam. Może to twoja znajoma. Zbyt długo oglądałem jej bełkoty, by mieć ją za mądrą osobę. Proszę Adminie - zastąp ją w tej radzie!

spit
Posty: 387
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: spit » 11-04-2022 01:50

dobry był ten tekst z filmiku o TBG:miasto leniwe-nieruchawe ....a lektor mistrz..lubię ten głos

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: norweski_leśny » 11-04-2022 06:57

Jacek pisze:
10-04-2022 22:26
Minął kolejny tydzień, wyraźnie kwietniowo-pletniowy, zakończony niedzielą palmową.
Już pierwsze zdjęcie pokazuje jak brakuje nam ks. Józefczyka. Żadna parafia nie robi niedzieli palmowej (chyba,że się mylę). Księdzem się jest, albo bywa. U nas bywa...

wiemy że będzie męka i śmierć, że będą płaczące niewiasty, będzie umywanie rąk, judaszowa zdrada, faryzejskie rozpuszczanie fałszywych informacji i wiele złorzeczenia. Ale przecież liczymy, że po tym wszystkim będzie zwycięstwo śmierci, piekła i szatana i że przyjdzie zmartwychwstanie, które zmienia wszystko.
Adminie. Jak to pięknie ująłeś. Jestem pod wrażeniem.
Tymczasem radna Monika Łagowska-Cebula pyta
A czemu nie napiszesz jak ta głupiutka radna, która nigdy niczego nie rozumie, wywołała wojnę o bezpłatne przejazdy Polkarem dla uchodźców z Ukrainy. Potem przepraszała.
Szykuje się kolejna piękna inicjatywa duetu Justyna Uchańska + Renata Domka i znów w temacie wymian, współdzielenia i relacji.
Pełen szacun dla obu Pań. Mam nadzieję, że zastąpią w RM tę głupiutką z wiersza wyżej.
Więcej uwag nie mam. Dziękuję Ci za profesjonalne podsumowanie tygodnia.
Jedyna radna, której cokolwiek się chce, a jednocześnie nie głosuje ślepo za prezydentem jak reszta klubu, z którego zdobyła mandat. Pewnie bardzo dużo osób tego nie może zdzierżyć.

Boże chroń miasto przed paniami o których wspominasz. Niech zajmują się działalnością w radzie kobiet ale w radzie miasta oby ich nigdy nie było.

Zapewne to Twoje znajome skoro ich na takie stanowisko chcesz umieścić?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: encore » 11-04-2022 09:41

norweski_leśny pisze:
11-04-2022 06:57
Jedyna radna, której cokolwiek się chce, a jednocześnie nie głosuje ślepo za prezydentem jak reszta klubu, z którego zdobyła mandat. Pewnie bardzo dużo osób tego nie może zdzierżyć.

Boże chroń miasto przed paniami o których wspominasz. Niech zajmują się działalnością w radzie kobiet ale w radzie miasta oby ich nigdy nie było.
Amen!
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 11-04-2022 17:32

Jacek pisze:
10-04-2022 23:12
Co do radnej zdania nie zmieniam. Może to twoja znajoma. Zbyt długo oglądałem jej bełkoty, by mieć ją za mądrą osobę. Proszę Adminie - zastąp ją w tej radzie!
Znam wyłącznie z tego co widzę w Internecie. Przyznam, że po kampanii wyborczej pozostało wspomnienie żenady, ale jednak okazała się skuteczna (kampania). Dalej MŁC wprowadziła nowy schemat kontaktu radnych z mieszkańcami, którego bardzo mi brakuje u innych. Udostępnianie dokumentów, tłumaczenie swoich wyborów, decyzji, opinie. Wypowiedzi twarzą do wyborcy jak i dlaczego zagłosuje w sprawie absolutorium itd. Interpelacja z zestawieniem zmian w tarnobrzeskiej oświacie z ostatnich 10 lat, z przygotowaniem raportu i sugestiami. Co z tym zrobili inni? Co wiemy od prezydenta, albo innych radnych, jakie mają wizje systemu oświaty? Czy w ogóle mają jakąś wizję? Czy zastanawiali się nad wynikami, zmianami, kosztami i snuli plany co możemy zmienić żeby było lepiej? Takie informacje do mnie nie docierają, poza tą jedyną radną.

Pewnie wielu radnych myśli, że czasem wypowie się na sesji i temat załatwiony. Inni się nawet nie odezwą, tylko podnoszą rękę "jak trzeba". Ale sesję ogląda pewnie z 200-300 osób, a radni powinni zwracać się do wyborców przez 5 lat a nie tylko przez ostatni miesiąc.

Do RM się tymczasem nie wybieram, zresztą kto by mnie chciał na listę? Propozycje się skończyły ze 2 kampanie temu ;)
Wcale nie trzeba pisać ostro, żeby nasi wrażliwcy traktowali to jako niewybaczalne ataki personalne.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: encore » 11-04-2022 22:40

Gdybym nie miał nikogo bardziej komu bym wierzył, ufał to jesli bym miał możliwość na Panią Cebulę oddał bym głos. To ktoś póki co delikatnie aspirujący do pozycji N.Mastalerza jak dla mnie, czyli świdra który z pewnoscią przysparza kolorytu obecnemu samorządowi, który poza wyjatkami (K.Kalinka, bardzo czasami C.Mikrut i to tak naprawdę wszystko) potrafi się przeciwstawić totalnej koalicji, która stagnuje/pogrąża nasze miasto.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

George_WW
Posty: 67
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: George_WW » 12-04-2022 22:24

encore pisze:
11-04-2022 22:40
Gdybym nie miał nikogo bardziej komu bym wierzył, ufał to jesli bym miał możliwość na Panią Cebulę oddał bym głos.
Czytam i nie wierzę, chyba że są dwie Panie radne Cebule w radzie. Dla mnie Pani Cebula to najwieksza porażka obok PISU tej rady miasta. Radna która przede wszystkim po ostatniej wypowiedzi nt pomocy Ukraincom powinno ze wstydu zrzec się swojego mandatu. To co powiedziała na mównicy to ciężki wstyd. Poza tym mam wrażenie że radna nie orientuję się w najprostyszch sprawach dotyczących miasta. Mowiąc wprost nic nie rozumie. Czasami jej wystąpienia przypominają dziecko w przedszkolu. Tłumaczenie że dopiero jest 1 kadencje i sie "uczy" to jakaś kpnia. Radna która nie ma bladego pojęcia o miesćie funkcjonowaniu i budżecie.
To ta radna Cebula zasłyneła ze słynnego powiedzenia że za "dużo" w mieście jest inwestycji.
Dla mnie tacy radni jak radna Cebula to ogromna porażka i dramat dla Naszego miasta

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: encore » 13-04-2022 08:30

To co w takim razie napisać o Radnym Szwagierczaku. On dopiero daje...
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: jamWilhelm » 13-04-2022 10:42

George_WW pisze:
12-04-2022 22:24
Tłumaczenie że dopiero jest 1 kadencje i sie "uczy" to jakaś kpnia.
etam

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: admin » 24-04-2022 19:36

Opóźnione, ale obszerne podsumowanie. Nawet mam sporo zdjęć, chociaż średnie jakościowo, jak zwykle.

Zapraszam do czytania, niech się rozchodzi w świat:
https://www.tarnobrzeg.info/2022/04/24/ ... roku-2022/

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeg - info z tygodnia

Post autor: encore » 24-04-2022 20:14

Gdybym ja coś takiego miał to poszłoby na fecie z okazji odejścia do krainy wiecznych łowów dyktatora z Nowogrodzkiej. Szampana już chłodzę. ;)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ