Promocja, reklama, ogłoszenia na Tarnobrzeg.info - poradnik

Podziel się uwagami. Co można zrobić lepiej, czego tu brakuje?
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15579
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Promocja, reklama, ogłoszenia na Tarnobrzeg.info - poradnik

Post autor: admin » 30-11-2007 01:49

"Pojawiało się w ostatnim czasie więcej pytań i wątpliwości w jaki sposób można (należy) ogłaszać, reklamować i promować się na Tarnobrzeg.info. Do tej pory odpowiadałem indywidualnie, ale nie każdy odważy się zapytać, a sporo spraw można jednocześnie uogólnić i dookreślić. Zamieszczam więc krótki przewodnik dla zainteresowanych.
O tym, że warto się tu ogłaszać wiem z własnego doświadczenia i odzewu na anonse, które sam zamieszczałem.


[b:96464621f6]Ogłoszenia[/b:96464621f6]
Ogłoszenia może zamieszczać każdy zarejestrowany i zalogowany użytkownik, zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz instytucje. Ogłoszenie może pojawić się z kilkuminutowym opóźnieniem, ale automatycznie. Wynika to z cache'owania strony. Proszę nie wysyłać ogłoszenia kilka razy jeśli nie pojawi się ono natychmiast.
Czasem zdarza się, że po przejściu do ogłoszeń następuje wylogowanie i trzeba zalogować się ponownie.

Za treść ogłoszenia odpowiada ogłaszający, moje ingerencje to jednostkowe przypadki, dotyczyły głównie ogłoszeń "towarzyskich". Na tego typu oferty są na pewno lepsze miejsca. Pozostawiam sobie dowolność usuwania ogłoszeń bez wyjaśnień, gdy budzą one uzasadnione podejrzenia lub nie wpisują się w profil strony.

Ogłoszenia mogą być dowolnie stosowane jako forma typowo reklamowa z podawaniem, aktywnych linków www, formatowaniem poprzez HTML itd. Przykład ogłoszenia reklamowego:
http://tarnobrzeg.info/index.php?module ... 1&pid=1033

Uwaga: w ogłoszeniu najważniejszy jest tytuł (powinien jasno wskazywać czego dotyczy ogłoszenie) oraz dane kontaktowe.


[b:96464621f6]Książka adresowa[/b:96464621f6]
Podobnie jak w przypadku ogłoszeń do wysłania wpisu do bazy niezbędna jest rejestracja i logowanie. Po wypełnieniu formularza wpis musi być zaakceptowany do publikacji. Użytkownik zamieszczający wpis może go później edytować (edycja też jest akceptowana). Ważne jest umieszczenie wpisu w odpowiedniej kategorii. Można podać adres strony internetowej, e-mail, krótki opis, dane adresowe, dolinkować logo itp.
Dla wyjaśnienia: zamieszczanie wpisów jest bezpłatne.


[b:96464621f6]Katalog stron lokalnych[/b:96464621f6]
Strony internetowe związane w różny sposób z Tarnobrzegiem (i tylko takie) można dodawać poprzez formularz: http://www.tarnobrzeg.info/index.php?na ... eq=AddLink
To również jest bezpłatne. Czy warto? Wystarczy spojrzeć na statystyki najczęściej klikanych linków. System linków ma również dodatkową funkcjonalność w postaci możliwości głosowania w rankingu stron poprzez odpowiedni link na swojej stronie.


[b:96464621f6]Promocja wydarzeń i inicjatyw - patronat medialny[/b:96464621f6]
Informacje o interesujących wydarzeniach lokalnych można zamieszczać w różnej postaci:
1. Newsy na stronie
2. Zapowiedzi na forum w odpowiednim dziale
3. Wpisy w kalendarium nadchodzących wydarzeń
4. Obrazek na stronie głównej "Polecane" lub w którejś kolumnie - po indywidualnym ustaleniu.
Promocja wydarzeń i interesujących inicjatyw jest bezpłatna, nie wymagam też nic w zamian (typu wejściówki, bilety, promocje itp.) Zamieszczenie logo czy nazwy Tarnobrzeg.info na innych materiałach promocyjnych również nie jest wymagane, chociaż miłe.


[b:96464621f6]Blogi[/b:96464621f6]
Tak, blogi! - niedawno pojawiło się i takie zapytanie. Jak najbardziej można prowadzić bloga reklamowego.


[b:96464621f6]Forum[/b:96464621f6]
Forum nie służy do zamieszczania ogłoszeń. Od tego jest dział wymieniony tu jako pierwszy. Wyjątki to bardzo wyjątkowe, ważne i pilne sytuacje.
Forum nie służy do zamieszczania ofert reklamowych, a szczególnie powtarzających się, nachalnych, publikowanych w wielu wątkach itd.
Forum może być wykorzystywane do informacji o nowych przedsięwzięciach, bądź świadczenia wsparcia dla swoich usług. Zawsze tylko w jednym, stałym temacie.
Przykład pozytywnego wątku informacyjno-wsparciowego: http://tarnobrzeg.info/index.php?name=P ... pic&t=2275
Nieprzestrzeganie powyższych zasad może skutkować banem dla użytkownika, czasowym lub stałym. W przypadku wątpliwości można kontaktować się poprzez priv lub link Kontakt.


[b:96464621f6]Google AdWords[/b:96464621f6]
W popularnym programie Google AdWords istnieje możliwość publikacji reklam skierowanych na witrynę, rozliczanych nie za kliki, a za ilość wyświetleń. Dopuściłem w swoich ustawieniach AdSense tego typu formę reklam.


[b:96464621f6]Inne formy reklamy[/b:96464621f6]
Są możliwe po indywidualnym uzgodnieniu. Nie ma ogólnych zasad współpracy.

W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o dyskusję w tym wątku."

ODPOWIEDZ