Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Godni polecenia lub wręcz przeciwnie.
dado00
Posty: 319
Rejestracja: 11-09-2004 12:13

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: dado00 » 24-01-2009 21:57

"witojcie :)
chcial bym wtracic kilka slow
kazda radiowka jest do bani (mowa tu o wolnym pasmie jakim jest 2.4 i czesciowo 5 ghz) zakucenia zakucenia zakucenia mala moc nadajnikow czeste problemy z jakjoscia wykonania instalacji radiowej u klienta a ludzie w dalszym ciagu pytaja o radiowke ?
widocznie lubicie sie wkurzac ze niedziala ze sa przerwy itd nielepiej zaplacic pare groszy wiecej i miec dostep po kablu ? tp kablowka lacze pewne zero nerwow a nie pytania uzytkowniikow jak teraz dzial a w firmie no jak dzial dalej do bani pewnie
znajomy mial radiowke z tarnobrzeskiej formy zmienil ja bo mowil ze lipa ale zemienil na inna tarnobrzeska firmie i jego szczescie nietrwalo dlugo tez lipa a teraz pyta o 3 tarnobrzeska firme :) swiadczaca uslugi internetu droga radiowa :)

pozdrawiam wszystkich
i pamietajcie radiowke to mozecie sobie po domu zrobic zeby z lapkiem mozna bylo po pokojach chodzic :)"
Ostatnio zmieniony 24-01-2009 21:57 przez dado00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karpik
Posty: 4319
Rejestracja: 25-02-2005 22:54

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: karpik » 24-01-2009 22:04

"no nie dokonca tak jest.

z tp takze sa radiowki...;p tak glosowe jak i glosowo internetowe. Wimax, jezeli masz dobry zasieg to i dobrze bedzie chodzil, jedyny problem jest wtedy jak np. jest jakas budowa i dzwigi jezdza, czasem moze zrywac. Po kablu tez nie zawsze jest ok, zalezy jakimi kablami do Ciebie dociera usluga... ale mimo wszystko najlepiej miec neta po miedzi i juz.

Ja to sie doczekac nie moge az Multimedia Polska wejdzie do naszego miasta (takie male marzenie). Dla zainteresowanych dodam ze w naszym wojewodztwie Multimedia doprowadza światłowód do abonentów. Nie do piwnicy i z tamtąd skrętką ale prawdziwy światłowód do mieszkania. Ciekawe jak to się będzie sprawować."
Ostatnio zmieniony 24-01-2009 22:04 przez karpik, łącznie zmieniany 1 raz.

dado00
Posty: 319
Rejestracja: 11-09-2004 12:13

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: dado00 » 24-01-2009 22:23

"tak tylko ze wimax jest na pasmie licencionowanym 3.5 ghz tagze niema go co porownywac do zwyklej (2.4ghz) radiowki gdzie kazdy moze nadawc co i jak chce
pozatym kabel to kabel polaczenie jest a jak go niema to znaczy ze kabel jest przeciety
a w radiowce moze byc wszystko zakucenia przeszkody terenowe "plamy na sloncu" idt czyli kupa nienamacalnyc rzeczy
co to multimedi niech wchodzi jak najszybciej i zrobi dobra akcje reklamowa moze wtedy ludzie ze tak powiem troche sie ogarna i dostrzega ze ktos ich w konia robi
no i mopze multimedia przyczyni sie do upadku tarnobrzeskich kiczowatych radiowek"
Ostatnio zmieniony 24-01-2009 22:23 przez dado00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karpik
Posty: 4319
Rejestracja: 25-02-2005 22:54

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: karpik » 24-01-2009 22:38

"no masz racje. w tp na 2.4ghz mozna miec tylko usluge glosowa, ktora dziala jak jej sie podoba ;>"
Ostatnio zmieniony 24-01-2009 22:38 przez karpik, łącznie zmieniany 1 raz.

haker
Posty: 490
Rejestracja: 12-06-2004 00:43

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: haker » 24-01-2009 23:19

"[quote:473ae0bf4c="dado00"]witojcie :)
i pamietajcie radiowke to mozecie sobie po domu zrobic zeby z lapkiem mozna bylo po pokojach chodzic :)[/quote:473ae0bf4c]

Pamiętaj, że nie wszyscy mieszkają w bloku czy na osiedlu (dzielnicy) gdzie są nowe kable TP i nie ma możliwości pociągnięcia neta po kablu i jedyną alternatywą jest radiówka no i z telefonii komórkowej necik

PS> pisz po polsku Ó, Ż, Ć itp."
Ostatnio zmieniony 24-01-2009 23:19 przez haker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: kermit » 24-01-2009 23:19

"Oj, nie przesadzajcie z radiówkami. Internet drogą radiową jeśli jest prawidłowo zrobiony to powienien działać prawidłowo. Niestety usługodawcy urzywają bardzo kiepskiego sprzętu, a przeciętny użytkownik również. Co w połączeniu powoduje, że sieć działa tak sobie. Niestety ale usługodawca powinien zainwestować w dobry sprzęt a to wydatek kilkunastu tysięcy złotych, tak jak i użytkownik, który w większości używa linksysa, lub jakiegoś d-linka z kiczowatą anteną.

Co do Multimedii Polska, która buduje sieć od podstaw - to dobrze, że światłowód prowadzi do każdego mieszkania. Jednak nie ma to racjonalnego uzasadnienia. Wydajność kabli UTP cat. 5e i 6 jest zdecydowanie wystarczająca na teraz i najbliższe lata."
Ostatnio zmieniony 24-01-2009 23:19 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

kicek
Posty: 414
Rejestracja: 03-08-2004 17:44

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: kicek » 25-01-2009 12:02

"Wtrącę parę słów. Mam radiówkę z Gremium i jestem zadowolony. z kilku powodów.
Po pierwsze działa mi bez zarzutu. Owszem, czasami są jakieś problemy, ale nie ma ich więcej niż w Neostradzie, którą tez miałem.
Po drugie nie płacę dużo, co tez jest ważne. Po trzecie mam szybki serwis i gdy tylko coś się dzieje, reagują od razu.
Dam przykład: jakiś miesiąc temu "straciłem" dostęp do internetu. Jak się później okazało tylko przez chwilę nie było sygnału, bo coś tam w Gremium konserwowali, czy wymieniali. Ale że ja jestem człowiek niecierpliwy, zacząłem w konfiuguracji grzebać. I tak nagrzebałem, że już nic nie było. Zadzwoniłem do gremium i po godzinie był u mnie człowiek od nich, który naprawił to, co sam zepsułem. i nadal cieszyłem się internetem. Natomiast pamiętam, jak jeszcze miałem Neostradę... Jak coś się powaliło, to najpierw godzina na słuchawce w celu połączenia się z konsultantem, który bardzo grzecznie powiedział mi, że to wina komputera. Potem odwózka kompa do serwisu, żeby się dowiedzieć po kilku dniach, ze to wina Neostrady. Znowu godzina na słuchawce i znowu kilka dni oczekiwania na SZpeca z TP. I w końcu po prawie dwóch tygodniach pojawił się pan fachman i co sie okazało? Modem uszkodzony! A ja dwa tygodnie byłem bez internetu. Więc co jest lepsze?"
Ostatnio zmieniony 25-01-2009 12:02 przez kicek, łącznie zmieniany 1 raz.

dado00
Posty: 319
Rejestracja: 11-09-2004 12:13

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: dado00 » 25-01-2009 14:07

"z tego co sie orientuje gremium dziala na 5ghz jako pierwsza firma z tbg wylamala sie z "ukladu" nienadawania do klientow w 5 giga
do tej pory na piateke byly robione tylko linki a teraz kazda z tarnobrzeskich firm zaczyna tez nadawac w pieciu giga co za tym idzie w z biegiem czasu przestaniesz byc zadowolony ze swojego internetu poniewaz tak samo jak 2.4 czesc pasma na 5 ghz jest pasmem wolnym wiec twoj sasiad tez moze nadawac na 5 ghz i pojawia sie tak doskwierajace wolnym pasma zakucenia :)
co do szybkiego serwisu
fajnie ze tak szybko dziala tylko zauwaz ze firma gremium jest dosyc mloda firma i niema bardzo duzo klientow wiec mozna powiedziec ze jeszcze dysponuje czasem i jest w stanie w godzine czasu pojawic sie u ciebie a co bedzie gdy tych kilentow bedzie wiecej zgloszen serwisowych pojawi sie wiecej ? wtedy czas reakcji sie zwiekszy
co do tp to inna bajka o tym lepiej nic juz niemowic :)
pozatym ja tu mowie o wyzszosci lacza kablowego nad laczem radiowym a nie o wpadkach i niewiedzy ludzi z infolini badz sekretarek odbierajacych telefony
pozdrawiam"
Ostatnio zmieniony 25-01-2009 14:07 przez dado00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karpik
Posty: 4319
Rejestracja: 25-02-2005 22:54

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: karpik » 25-01-2009 14:37

"na naprawe neo mam 24 godziny. a to ze od twojego zgloszenia na 800 102 102 lub na 9393 do wplyniecia zgloszenia do systemu trwa tydzien albo i wiecej to juz wina biurokracji i slabej wymiany wiadomosci w firmie niestety"
Ostatnio zmieniony 25-01-2009 14:37 przez karpik, łącznie zmieniany 1 raz.

dado00
Posty: 319
Rejestracja: 11-09-2004 12:13

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: dado00 » 25-01-2009 14:48

"czytaj duza firma duze zamieszanie i duza anonimowosc mala firma duze prawdopodobienstwo ze sam szef montowal u ciebie neta :)"
Ostatnio zmieniony 25-01-2009 14:48 przez dado00, łącznie zmieniany 1 raz.

kicek
Posty: 414
Rejestracja: 03-08-2004 17:44

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: kicek » 25-01-2009 14:52

"No właśnie! biurokracja, procedury, konsultacje, "diagnostyka problemu" przez telefon itp.
W Gremium tego nie ma.
Nie wiem, czy sam szef, ale instalacja i obsługa jest fachowa.
Jak dla mnie to wystarczy nawet, jeśli czasami pojawiają się typowe dla radiówki problemy...

Dadao... ja nie wiem, co będzie w przyszłości, mówię jak jest teraz!
W chwili obecnej jestem zadowolony. Jeśli jakość usług drastycznie się obniży, to zmienię operatora. Może i kabel jest lepszy od radia, ale nie zawsze i nie w każdych warunkach. Tak uważam..."
Ostatnio zmieniony 25-01-2009 14:52 przez kicek, łącznie zmieniany 1 raz.

darektbg
Posty: 236
Rejestracja: 19-02-2006 21:39

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: darektbg » 27-01-2009 21:21

"WiMAX owszem niesie za sobą potenciał, ale pod warunkiem, że dobrze jesy wykorzystany... niestety jak narazie tylko jeden usługodawca korzysta z tej technologij(nie myśle o firmie NETIA, bo jak narezie ma zarezerowane tylko część pasma w naszym mieście) jednak samym "chwaleniem" się tą technologią nic nie osiągnie.
Jeżeli zaś tyczy się wi-fi to wszystko zależy od zangażowania usługodawcy. Mam tu na myśli podejście do klijenta. Czas oczekiwania na montaż: do 2 dni. Czas oczekiwania na serwis: nawet do 2 ale tygodni! Owszem dużo zależy od sprzętu, ale jak pokazuje przykład jednej z tarnobrzeskich firm nic to nie daje, jeżeli olewa się klijenta, nie wspominając o pracowniku bo to też przekłada się na jakoś świadczonej usługi."
Ostatnio zmieniony 27-01-2009 21:21 przez darektbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: kermit » 28-01-2009 10:29

"Moim zdaniem WiMAX nie ma potencjału. Tak naprawę nie sądzę aby ta technologia została wdrożona na szeroką skale, a to dlatego, że jest to droga technologia i nie pozbawiona wad. Specyfikacja a rzeczywistość niestety bardzo się różnią.
Z założenia dzięki tej technologi dostępem do internetu powinni cieszyć się Ci, którym to dotychczas nie było dane, a więc mieszkańcy małych wsi, miasteczek itd. No ale jaka firma zainwestuje duże pieniądze jeśli może liczyć na znikomą ilość klientów? Więc problem jak był tak i będzie.
W dużych miastach można przebierać wśród operatorów, a w niektórych nie ma żadnego. Tyczy się to naszych najbliższych tarnobrzeskich okolic.
Zastanawia mnie fakt, dlaczego w Tarnobrzegu tak przybywa sieci opartych na wifi, a mało sieci kablowych. Przecież charakter, zabudowa naszego miasta nie sprzyja tej technologii."
Ostatnio zmieniony 28-01-2009 10:29 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: karas » 28-01-2009 13:38

"Widzisz Kermit. Masz rację w dużych miastach można przebierać w operatorach. Ale jak sie okazało w Warszawie nie było w czym przebierać. Aster, Upc które jest lepsze niż Aster, ale mieć nie mogłem bo akurat nie mieli okablowanego bloku w którym mieszkałem. Po drugiej stronie Wisły jakiś tam Spray itp. WIęszy wybór jest w takim mniejszym mieście. Fakt, że nie są to usługi na poziomie firmy Aster, ale tego dużo.

Co do Multimedia Polska to daje sobie głowę uciąć że nie będa konkurencyjni. mamy dwie duże spółdzielnie mające pewnie po ponad 1500 abonentów internetowych każda. Do tego Sis który ma pewnie z 2000, Flashnet z 1500. Do tego jest jaki jest darmowy internet, TP. Nie ma za bardzo miejsca na nowych usługodawców.

Ja osobiście na internet po Wifi bym się nie szarpnął, chyba, że mówimy o routerze w domu :>"
Ostatnio zmieniony 28-01-2009 13:38 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

darektbg
Posty: 236
Rejestracja: 19-02-2006 21:39

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: darektbg » 28-01-2009 16:48

"A popatrz na to z innej strony. Gdyby TP miała konkurencyjną oferte to więcej osób korzystało z jej usług. Sis ma niespełna 3000 klijentów. Jedna rzecz łączy większość firm oferujących internet bezprzewodowy, a mianowicie procent klijentów z osiedli wiejskich i wsi. Jest sporo większy od 50%, co potwierdziałoby filozofię sieci bezprzewodowych.
TP to większości wypadków umowa na min. jakiś okres co ludzi odstrasza, bo siłą rzeczy internet w ogólnym znaczeniu musi tanieć i wątpliwie, że w wypadku mniejszych kosztów własnych TP obniży cene dla osoby która ma umowe na jakiś okres(co zreszta jest zawarte w umowie).
Czynsz rośnie w spółdzielni ale internet spada(TP na takie coś sobie nie pozwoli), a póżniej się dziwić, że jest co raz mniej klijentów TP."
Ostatnio zmieniony 28-01-2009 16:48 przez darektbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: karas » 28-01-2009 17:16

"Patrząc na to, że jestes klientem spółdzielni i tak korzysta się z internetu TP. Dostawcą dla providerów w wiekszości przypadków przynajmniej w naszym rejonie jest tp. Więc to nie jest tak, że nie zarabia. Poprostu traci klientów indywidualnych."
Ostatnio zmieniony 28-01-2009 17:16 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

darektbg
Posty: 236
Rejestracja: 19-02-2006 21:39

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: darektbg » 29-01-2009 22:57

"[quote:d00e965b0a="karas"]Patrząc na to, że jestes klientem spółdzielni i tak korzysta się z internetu TP. [/quote:d00e965b0a]
Tak, ale w sposób pośredni.

[quote:d00e965b0a="karas"] Dostawcą dla providerów w wiekszości przypadków przynajmniej w naszym rejonie jest tp.[/quote:d00e965b0a]
Dziwisz się? Kogo stać wykupić dostęp np. w freenet.d, czy innej tego typu firmie?
Patrząc w ten sposób to 50% społeczeństwa korzysta z usług TP, tylko niestety tej firmie na klijentach indywidualnych nie zależy."
Ostatnio zmieniony 29-01-2009 22:57 przez darektbg, łącznie zmieniany 1 raz.

dado00
Posty: 319
Rejestracja: 11-09-2004 12:13

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: dado00 » 29-01-2009 23:38

"a tam niezalezy , tp mozna powiedziec jest gigantem i moze sobie pozwolic na takie a nie inne traktowanie klienta indiwidualnego (czy sie nam to podoba czy nie)
gozej jest jak jakas firma niema takiej pozycji a i tak na kliencie jej niezalezy i do tego paradoskalnie ludziej jeszcze "biora" neta od tej firmy"
Ostatnio zmieniony 29-01-2009 23:38 przez dado00, łącznie zmieniany 1 raz.

oszima1
Posty: 92
Rejestracja: 26-01-2009 20:02

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: oszima1 » 30-01-2009 00:23

"Powiem szczerze że tp jest firmą która nie stawia na rozwój.
Czują jaka jest sytuacja na rynku i nie mają większej konkurencji więc robią co chcą.
W domu w Polsce posiadam neostrade 512 i na potrzeby mojego ojca wystarcza lecz cena którą płaci nie jest ceną niską, ponieważ 60 zł za 512 to jest dużo. Jeden plus że jest cały czas
Obecnie mieszkam w Dublinie i płacimy 60 euro za 12 MB do czego dostaliśmy router wifi za free.
W porównaniu z zarobkami jakie są tutaj a jakie mamy w Polsce to za kwotę 60 euro powinien być oferowany co najmniej internet 6 MB!!!!!

Chciałem dodać że z internetu może korzystać każdy kto ma zasięg oraz hasło i nikt z tego powodu problemów nie robi także koszty rozbijają się na poszczególne osoby."
Ostatnio zmieniony 30-01-2009 00:23 przez oszima1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Najlepszy internet w tarnobrzegu?

Post autor: kermit » 30-01-2009 00:43

"[quote:e67b39f15d="darektbg"]Dziwisz się? Kogo stać wykupić dostęp np. w freenet.d, czy innej tego typu firmie? [/quote:e67b39f15d]
A co to za firma freenet.d? Bo jakoś o niej nie słyszałem.

Nie zakładajmy tak, że TP tak wielką część rynku. Tak naprawdę najbardziej dochodowym dla nich segmentem jest segment dużych przedsiębiorstw. A tam konkurencja jest duża. Jest GTS-energi, exatel, netia itd. A takie firmy płacą kilkaset tysięcy złotych miesięcznie za łącza. Więc jest o co walczyć.
Klient indywidualny nie jest dobrym klientem. Ciągle narzeka, ciągle się coś psuje, duże koszty inwestycyjne itd."
Ostatnio zmieniony 30-01-2009 00:43 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ