Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Godni polecenia lub wręcz przeciwnie.
kalia
Posty: 2
Rejestracja: 10-08-2009 13:52

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: kalia » 10-08-2009 14:00

"witam chcialam was sie zapytac czy na te zabiegi i rehabilitacje trzeba miec skierowanie poniewaz ja jestem po artroskopii i w karcie pacjenta mam wpisana krioterapie ale nie dostalam zadnego skierowania, czy moge bez skierowania zglosic sie na NFZ? i gdzie najlepiej wyglada rehabilitacja w Tarnobrzegu? pozdrawiam"
Ostatnio zmieniony 10-08-2009 14:00 przez kalia, łącznie zmieniany 1 raz.

kalia
Posty: 2
Rejestracja: 10-08-2009 13:52

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: kalia » 10-08-2009 14:06

"w karcie pacjenta mam wpisane ćwiczenia wzmacniające sile mięśniową, może macie jakieś przydatne przykłady? co polecacie basen czy cos podobnego?
z gory dziekuje i tez czeka mnie jeszcze we wrzesniu operacja acl, takze napewno podziele sie jeszcze swoimi wrazeniami narazie nie sa one mile pa ;)"
Ostatnio zmieniony 10-08-2009 14:06 przez kalia, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: rakkauslaulu » 10-08-2009 14:22

"bez skierowania to nie wiem czy zarejestrują, wydaje mi się że nie... ja zawsze chodzę koło Jachowicza, za internatem."
Ostatnio zmieniony 10-08-2009 14:22 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

aghus
Posty: 107
Rejestracja: 02-02-2009 18:19

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: aghus » 10-08-2009 15:47

"Bez skierowania na zabiegi to raczej nie przyjmą. Jedynie prywatnie, ale to nie o to tu chodzi:)
Gdzie najlepsza to kwestia sprawdzenia. Ja chodzę tam gdzie mam najbliżej.

kalia chodzi najbardziej o ćwiczenia mięśnia czworogłowego uda - ten duży z przodu uda, czyli o wszelkie zginanie nogi w celu poprawy jego mocy. Wpisz w wyszukiwarkę, ćwiczenia na czworogłowy uda a wyjdzie dość duża lista ćwiczeń. Bardzo dobry też jest rower, niezależnie czy stacjonarny, czy normalny:)

A tu macie dobrą stronkę z opisem o co kaman z ACL:)

http://www.rehabilitacja.fr.pl/modules. ... le&sid=503"
Ostatnio zmieniony 10-08-2009 15:47 przez aghus, łącznie zmieniany 1 raz.

stanleytbg
Posty: 545
Rejestracja: 05-07-2006 20:41

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: stanleytbg » 10-08-2009 22:03

"[quote:0469f6f040="aghus"]Bez skierowania na zabiegi to raczej nie przyjmą. Jedynie prywatnie, ale to nie o to tu chodzi:)
Gdzie najlepsza to kwestia sprawdzenia. Ja chodzę tam gdzie mam najbliżej.

kalia chodzi najbardziej o ćwiczenia mięśnia czworogłowego uda - ten duży z przodu uda, czyli o wszelkie zginanie nogi w celu poprawy jego mocy. Wpisz w wyszukiwarkę, ćwiczenia na czworogłowy uda a wyjdzie dość duża lista ćwiczeń. Bardzo dobry też jest rower, niezależnie czy stacjonarny, czy normalny:)

A tu macie dobrą stronkę z opisem o co kaman z ACL:)

http://www.rehabilitacja.fr.pl/modules. ... le&sid=503[/quote:0469f6f040]

hehe tą stronkę to już dawno prześwietliłem z góry na dół :D

Na mojej karcie też jest krioterapia, miałem tylko parę razy przyłożony lód po artroskopi i tyle, a co do ćwiczeń wzmacniających do na pierwszej wizycie po artroskopi (tydzień po) dr Węgrzynowski pokazał mi pare ćwiczeń i kazał noge zginać tylko do 90 stopni ale mnie to dziwiło bo 2 dni później już miałem pełne zgięcie, któremu towarzyszył ból, obecnie ból jest coraz mniejszy. Ćwiczenia które mi pokazał uznałem za zbyt lekkie ( leżenie i po prostu napinanie mięsnia lub siedzenie z podpartym udem i wyprostowywanie nogi) dlatego też szybko zacząłem jeździć na rowerze, a oprócz napinania mięsnia robiłem przysiady (aczkolwiek nie do końca tylko do granicy bólu), kilka razy też robiłem to ćwiczenie z wyprostowywaniem nogi ale przyczepiałem do nogi mały cięzarek i wtedy dopiero widziałem efekty bo bez tego to mogłem godzinę machać i nie czuć żadnego zmęczenia

ps. chcąc się dostać do dr Sekundy prywatnie nie musimy się rejestrować, przyjmuje on w czwartki od godz. 16"
Ostatnio zmieniony 10-08-2009 22:03 przez stanleytbg, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: rakkauslaulu » 12-08-2009 05:33

"aghus po ilu czasu od operacji kazano chodzić o własnych siłach, bez kul???"
Ostatnio zmieniony 12-08-2009 05:33 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

aghus
Posty: 107
Rejestracja: 02-02-2009 18:19

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: aghus » 12-08-2009 12:05

"Po kontroli (zdjęciu szwów) Sekunda kazał odrzucić jedną kulę, a po dwóch tygodniach od zabiegu odrzucić drugą.
Czyli, 2 tygodnie po zabiegu już chodzimy bez kul.
pzdr"
Ostatnio zmieniony 12-08-2009 12:05 przez aghus, łącznie zmieniany 1 raz.

osa
Posty: 16
Rejestracja: 05-07-2008 23:39

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: osa » 28-08-2009 19:46

"A może lepiej pojechać do kliniki ortopedycznej św. rodziny przed Rzeszowem? Rejestracja tel, czeka się dość krótko (ja czekałam tydzień, bo chciałam do ortopedy dr Pasierba. Powiedział zupełnie coś innego, niż dr Sekunda i uniknęłam niepotrzebnej operacji:)"
Ostatnio zmieniony 28-08-2009 19:46 przez osa, łącznie zmieniany 1 raz.

MadziaZ.
Posty: 668
Rejestracja: 05-06-2004 22:48

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: MadziaZ. » 29-08-2009 16:51

"ja tam troche z innej bajki... ma ktoś może na zbyciu ortezę na prawy nadgarstek? jestem po operacji i nie moge bez niej funkcjonować :| chętnie odkupię :) kontakt 3145501 albo madziazyy@interia.pl"
Ostatnio zmieniony 29-08-2009 16:51 przez MadziaZ., łącznie zmieniany 1 raz.

stanleytbg
Posty: 545
Rejestracja: 05-07-2006 20:41

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: stanleytbg » 04-05-2010 13:48

"Odświeżam wątek z nowym pytaniem. Mineło sporo czasu, po pierwszej diagnostycznej operacji byłem prywatnie u Doktora Sekundy który wypisał mi skierowanie na Rekonstrukcje więzadła krzyżowego przedniego do Tarnobrzeskiego szpitala. Niestety, pierwszy termin na październik 2009 został przełożony na grudzień, myślałem że to już pewny termin, ale jak się okazało znowu mi przyłożyli operacje na luty 2010. Tydzień przed terminem zadzwoniono do mnie po raz kolejny z informacją że operacja została odwołana, bo lekarz który ją przeprowadzał czyli dr Sekunda już nie pracuje w Tarnobrzegu. No i teraz nie wiem co mam robić, wiem że Sekunda operuje teraz w Niepublicznym szpitalu "Askelpios" w Rzeszowie, ale chyba tam bym musiał zapłacić za operacje z własnej kieszeni, a może się mylę? Dowiedziałem się takżę że tą operacje wykonują w Mielcu, i terminy już na Lipiec, tylko nie mam skąd wziąć skierowania do tamtego szpitala, bo kolejki w Tarnobrzeskim szpitalu dłuuuugie do poradni ortopedycznej. Więc czy może mi ktoś polecić prywatnego ortopede w Tbg który mi takie skierowanie wypisze ?"
Ostatnio zmieniony 04-05-2010 13:48 przez stanleytbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Kotlet
Posty: 897
Rejestracja: 23-08-2006 14:07

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: Kotlet » 05-05-2010 11:43

"
A może lepiej pojechać do kliniki ortopedycznej św. rodziny przed Rzeszowem? Rejestracja tel, czeka się dość krótko (ja czekałam tydzień, bo chciałam do ortopedy dr Pasierba. Powiedział zupełnie coś innego, niż dr Sekunda i uniknęłam niepotrzebnej operacji:)
Również polecam tą klinikę. Miałem już wyznaczony termin artroskopii kolana w tarnobrzeskim szpitalu ale gdy dowiedziałem się, że ten dość prosty zabieg w Tbg nie jest wykonywany tak jak należy, zacząłem szukać info o innych szpitalach. Bardzo wychwalali właśnie ten szpital w Rudnej Małej pod Rzeszowem. Jak obdzwoniłem kilkanaście szpitali to tam nie mieli nawet długich terminów. Konsultacje prywatnie ale zabieg z NFZ. Po konsultacji okazało się, że zabieg nie jest potrzebny... jedynie rehabilitacja. Polecam metodę PNF, chyba jedynie za internatem na Jachowicza ją stosują. Nawet lekarz rodzinny wypisze skierowanie na takie zabiegi."
Ostatnio zmieniony 05-05-2010 11:43 przez Kotlet, łącznie zmieniany 1 raz.

stanleytbg
Posty: 545
Rejestracja: 05-07-2006 20:41

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: stanleytbg » 05-05-2010 23:24

"ok dzisiaj byłem u doktora sekundy prywatnie w rzeszowie, to on mi robił artroskopie diagnostyczną w tbg i nie ma co, rekonstrukcja acl jest mi potrzebna. Termin jaki mi wyznaczył to 21 czerwca, przyjeżdzam o 13 w poniedziałek tam, a w środe mam być wypisany, ponadto dostałem skierowanie na zabiegi wzmacniające mięsień czworogłowy do Tarnobrzega :)"
Ostatnio zmieniony 05-05-2010 23:24 przez stanleytbg, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: rakkauslaulu » 06-05-2010 00:15

"gdybym był świadom tego jakie następstwa ma za sobą plastyka kolana nigdy bym się nie zgodził... każdemu będę odradzał teraz... z tym że może to na starość doskwierać... stanley nie bądż taki pewien że tak szybko wyjdziesz... ja leżałem 6 dni... mój kumpel 11..."
Ostatnio zmieniony 06-05-2010 00:15 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

stanleytbg
Posty: 545
Rejestracja: 05-07-2006 20:41

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: stanleytbg » 06-05-2010 02:08

"ja tam byłem przygotowany psychicznie na minimum 7 dni tam więc jak to usłyszałem to byłem mile zaskoczony. A operacje chce gdyż teraz nie mogę żadnego sportu uprawiać, a jak operacja i rehabilitacja przebiegnie pomyślnie to napewno zaczne coś więcej się ruszać, chociaż o piłce nożnej myśle że moge zapomnieć :)"
Ostatnio zmieniony 06-05-2010 02:08 przez stanleytbg, łącznie zmieniany 1 raz.

kastatbg
Posty: 195
Rejestracja: 04-12-2009 15:30

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: kastatbg » 06-05-2010 08:07

"Wiem,ze moje wpisy na forum sa kontrowersyjne i kazdy z Was moze odbierac to za jakies spinanie się lub po prostu przyczepianie... W tym przypadku wypowidam się na poważnie...i to bardzo bo z panem S. miałem do czynienia...To znaczy jakieś pare lat wstecz złamałem sobie ręke i w szpitalu na izbie przyjeć moją dłoń składał pan S... na szczescie włożył mi ją w gips i wysłał do domu ale wczesniej powiedział mi i mnie nastraszył,że bez zabiegu się nie obejdzie ponieważ nie bede mogl ruszac palcem ..pamietam to jak dziś lekko sie załamałem...Bo lekarz powiedział mi,że najlepiej jak najwcześniej to zooperować nawet za dwa lub kilka dni... Ja się nie zdecydowałem i to dzięki Bogu..Po 2tygodniach sam zdjełem sobie gips..Bo miałem egzamin na prawko ,a rzaden lekarsz nie chciał mi tego zrobić...Palcem ruszam do dziś i to jak przed kontuzją ,a wiec była to błedna diagnoza tego Pana... Nie oczerniam nikogo ani nie podwarzam nikogo zdolności i umiejetnosci...Ale oczytałem się tu o samych dobrych przypadkach..a wiec przestrzegam abyscie kazda propozycje itp itd tego Pana przemysleli pare razy..pzdr

Ps A mniej wiecej 10 lat temu złamałem reke ktora tak mi w Tbg zlozyli,ze operacyjnie potem łamali i skladali mi ja w Sandomierzu..i chodziłem pół roku w gipsie i z drutami w rece... Ale to nie ten lekarz....(ALE ZE MNIE ZŁAMAS CO?) heh



Ostatnia zmiana wpisu: kastatbg, 06-05-2010 - 06:10 "
Ostatnio zmieniony 06-05-2010 08:07 przez kastatbg, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: rakkauslaulu » 06-05-2010 10:40

"
stanleytbg pisze:A operacje chce gdyż teraz nie mogę żadnego sportu uprawiać, a jak operacja i rehabilitacja przebiegnie pomyślnie to napewno zaczne coś więcej się ruszać, chociaż o piłce nożnej myśle że moge zapomnieć :)
Ja odwrotnie... Przed operacją mogłem robić wszystko... Jedne co doskwierało to ból przy wchodzeniu po schodach... W piłkę grałem regularnie... Jestem 10 miesięcy po operacji i lekarz mi powiedział że jeszcze z rok bez piłki... Mięsień mi się nie odbudował, rehabilitacja nic nie daje... A kolano i tak boli... I niby taki zabieg miał poprawić mi stabilność stawu, a ja czuję większy dyskomfort niż przed operacją..."
Ostatnio zmieniony 06-05-2010 10:40 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

stanleytbg
Posty: 545
Rejestracja: 05-07-2006 20:41

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: stanleytbg » 06-05-2010 11:41

"no a ja teraz zero sportu, próbowałem grać w kosza czy coś, kończyło się tym samym, czyli nie nie przyjemnym i bardzo bolesnym uczuciem uciekającego kolana. Rakkauslaulu a kto Cię operował i w jakim szpitalu ?"
Ostatnio zmieniony 06-05-2010 11:41 przez stanleytbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Kotlet
Posty: 897
Rejestracja: 23-08-2006 14:07

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: Kotlet » 06-05-2010 14:44

"
Ale oczytałem się tu o samych dobrych przypadkach..a wiec przestrzegam abyscie kazda propozycje itp itd tego Pana przemysleli pare razy..pzdr
I dla pewności skonsultowali diagnozę z innym dobrym ortopedą(od czego są fora internetowe i wyszukiwarki). Może to i kosztuje ale niepotrzebna operacja może skomplikować całe życie...
Ja tak miałem. Po drugiej konsultacji(tym razem prywatnie) w Szpitalu Dobrej Rodziny obyło się bez operacji(artroskopii), która źle wykonana mogła załatwić mi kolano na amen. Grę w piłkę sobie odpuściłem ale po górach mogę chodzić."
Ostatnio zmieniony 06-05-2010 14:44 przez Kotlet, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: rakkauslaulu » 06-05-2010 17:20

"
stanleytbg pisze:no a ja teraz zero sportu, próbowałem grać w kosza czy coś, kończyło się tym samym, czyli nie nie przyjemnym i bardzo bolesnym uczuciem uciekającego kolana. Rakkauslaulu a kto Cię operował i w jakim szpitalu ?
Mi uczucie uciekającego kolana towarzyszyło wręcz sporadycznie... Nie odczuwałem tego tak jak ty... Operował mnie właśnie dr Sekunda u nas w TBG... I nie narzekam że coś źle wykonał, wręcz przeciwnie... I lekarze na komisji i dr Ziomek (u którego teraz się leczę pod nieobecność Sekundy) mówią że wszystko trzyma się bardzo dobrze, nic nie lata ;p ;)"
Ostatnio zmieniony 06-05-2010 17:20 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

stanleytbg
Posty: 545
Rejestracja: 05-07-2006 20:41

Gabinet ortopedyczny dr Sekundy

Post autor: stanleytbg » 06-05-2010 21:10

"no to przynajmniej tyle dobrze że "nic nie lata" :D u mnie praktycznie każde gwałtowniejszy ruch podczas jakiegoś skrętu jak grałem w piłke czy coś kończył się koszmarnym bólem ;/ no i uczuciem "luzu" w kolanie. No nic muszę pochodzić trochę na te zabiegi wzmacniające, a po operacji czeka mnie ciężka rehabilitacja. Zobaczę co los przyniesie :)"
Ostatnio zmieniony 06-05-2010 21:10 przez stanleytbg, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ