reklamacja opon

Godni polecenia lub wręcz przeciwnie.
p1orun26
Posty: 11
Rejestracja: 15-08-2012 21:21

reklamacja opon

Post autor: p1orun26 » 12-03-2015 21:11

"Witam
Czy zdarzyło się komuś reklamować opony samochodowe ?
Jeżeli tak to prosiłbym o podzielenia się swoim doświadczeniem.
Dodam ze kupiłem opony nowe Dębica Nawigator 2,5 miesiąca temu jednym z zakładów wulkanizacyjnych w Tarnobrzegu dzisiaj okazało się ze jedna z opon bije pionowo"
Ostatnio zmieniony 12-03-2015 21:11 przez p1orun26, łącznie zmieniany 1 raz.

MN
Posty: 460
Rejestracja: 17-12-2007 00:05

reklamacja opon

Post autor: MN » 13-03-2015 15:33

"I w czym widzisz problem? Masz 3 lata gwarancji (przynajmniej tyle powinieneś mieć), zgłaszasz usterkę na wulkanizacji i powinni Ci podmienić wadliwą oponę bo raczej system dtd w takich przypadkach nie działa więc leć na wulkanizację."
Ostatnio zmieniony 13-03-2015 15:33 przez MN, łącznie zmieniany 1 raz.

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

reklamacja opon

Post autor: bzyczek » 13-03-2015 15:53

"Mi się zdarzyło w grudniu ubiegłego roku. Zakupiłem nowe opony zimowe formy "Mentor", przejeździłem jedną zimę i wszystko było ok. Założyłem przed tą zimą i zaczęły bić pionowo, że były na gwarancji złożyłem reklamację. Na szczęście nie było zimy, więc jeździłem na letnich.
Kupowałem je w firmie "Vianor" ul. Warszawska, najpierw próbowano mi wcisnąć, że to wina nie opon a zawieszenia lub felg, później z wielką łaską przyjęto reklamację. Opony odesłano do hurtownika, 6 tygodni czekałem na rozpatrzenie. Aż się doczekałem zwrotu kasy.
Ogólnie właściciel i jego żona robili wielką łaskę, tak jakbym to ja był temu winny. Strasznie nie uprzejmi i nie mili. Nie polecam !!!
Czas na rozpatrzenie reklamacji był 4 tygodnie, po upływie tego terminu w świetle prawa reklamacje uznaje się za zasadną, lecz właściciel nic sobie z tego nie robił, nie chciał oddać kasy ani wymienić opon. Także tragedia, od tamtego czasu omijam ich szerokim łukiem."
bzyczek

ODPOWIEDZ