co z WOŚP'em?

Forum Tarnobrzeskiego Sztabu WOŚP - program imprezy, Fundacja, Przystanek Woodstock i inne.
Paweł88
Posty: 503
Rejestracja: 05-10-2005 21:22

co z WOŚP'em?

Post autor: Paweł88 » 30-12-2014 17:01

"Emocje Grassownik dlatego że w Polsce nie może być normalnie. Ideały poszły w błoto, rozmieniły się na złoto. Owsiak robi wielką rzecz (nikomu nie idało się zjednoczyć ludzi w taki sposób w tym chorym kraju), ale jednak znajdą się hieny które co roku piszą brednie które wyczytały albo obejrzały w dzienniku. I to boli , bo tutaj nie da się żyć normalnie, od razu musisz być zakwalifikowany - albo skrajna prawica (faszyści i pseudo kombatanci którzy zamiast umrzeć ciągną od państwa ile się da jednocześnie modląc się do Jarka K który zapomniał wsiąść do samolotu), albo "lewica" której tak naprawdę nie ma ale sprzedaje się ją jako parady równości itd. To mnie boli. Przeciwko paradom nic nie mam ale jak widzę co roku na 11 listopada łysych głąbów rozpieprzających stolicę to szlag mnie trafia. A przecież można jakoś od tego uciec. Ale najpierw musi chyba wymrzeć pokolenie 60+"
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 17:01 przez Paweł88, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3509
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 30-12-2014 17:07

"trzeba albo przestać się przejmować tym wszystkim like me ;-) albo uciekać póki nasi patrioci nie wyprowadzili nas ze złej UE i nie zażyczyli sobie zwrotu blisko 3 milionów Rodaków byśmy tu słodko sobie biedę wszyscy klepali ;-)

to jest zawistny,bierny i dość ograniczony naród więc mój drogi nie oczekuj zbyt wiele od współplemieńców,zwłaszcza w kontekście Owsiaka,któremu raz udało się,dwa w wielu kręgach uchodzi za człowieka uczciwego,tu monopol na prawdę,uczciwość i ideę ma tylko ta firma,która w każdej gminie w Polsce ma swoją ekspozyturę albo i kilka i to oni wypowiedzieli wojnę Owsiakowi bo też strzygł owieczki tylko się nie dzielił a do tego promował niebezpieczne treści bo pozbawione katolickiego miłosierdzia."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 17:07 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Paweł88
Posty: 503
Rejestracja: 05-10-2005 21:22

co z WOŚP'em?

Post autor: Paweł88 » 30-12-2014 17:19

"Właściwie dobre podejście. Boję się tylko że to takie ciche przyzwolenie żeby ludzie dalej chrzanili bzdury ale może póki co to jedyna droga :)"
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 17:19 przez Paweł88, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

co z WOŚP'em?

Post autor: inn » 30-12-2014 18:39

"
grassownik pisze: przyjmujemy do wiadomości,że macie nas za hołotę nawet.
nie wzruszyło mnie to,słyszałem gorsze teksty o sobie[/b]
hola hola, w którym moim poście nazywam kogokolwiek jakimkolwiek epitetem????? w tym lub w innym wątku????
~grassownikowi wytłumaczę, bo nie rozróżnia merytorycznej dyskusji od pyskówki:
jeśli w odpowiedzi na post słoika podaję swój pogląd i jego uzasadnienie w linkach,
jeśli w dodatku podkreślam zasługę WOŚP w postaci sprzętu dla szpitali,
to nie znaczy , że kogoś atakuję ani też że daję na tacę lub Caritasowi (nawiasem - nie daję); to też nie znaczy, że jestem z sekty smoleńskiej ani z jakiejkolwiek innej
więc sobie nie życzę, aby mnie ktoś atakował, pisząc nieprawdę - tak zresztą można jeszcze bardziej zniechęcić, więc strategia cokolwiek dziwaczna
ad rem dodam jeszcze, że w pełni zgadzam się z Adminem co do kosztów przeprowadzenia akcji w porównaniu z uzyskiem - są mniej więcej równe
i nikt nie musi za mnie opłacać składki, bo nie jest ona na szczęście obowiązkowa - jako się rzekło, umiem trafić do potrzebujących bez pośredników, fajerwerków, wrzasków, światełek do nieba ani w przeciwną stronę itp. a na serduszku przyklejonym na kurtce nie zależy mi zupełnie - jestem z tych, którzy jeśli uznają coś za słuszne, to to robią i nie pchają się na jakikolwiek afisz ani po ordery
ale żaden pyskacz mnie nie zmusi do zrobienia czegoś, czego nie chcę, a wręcz zaprę się zadnimi łapami
natomiast podziwiam szeregowych wolontariuszy, którzy ze szczerego serca działają nieraz wielokrotnie przez lata - chapeau bas
podobnie zachwycił mnie spontaniczny i niepartyjny zryw przeciw ACTA (nawiasem obecnie potajemnie szykują nam w UE coś więcej, ale o tym może napiszę w innym wątku)"
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 18:39 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16129
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

co z WOŚP'em?

Post autor: admin » 30-12-2014 19:10

"
Paweł88 pisze:Co do kościoła to dawno powinni to zdelegalizować - banda pedofili i zamożnych.
Bardzo krzywdzące jest to co mówisz. Mamy w Tarnobrzegu pewnie koło setki osób duchownych. Całkiem niezła reprezentacja.
Znasz jakiegoś pedofila? Ja nie znam, chociaż duchownych znam paru.

A kto jest zamożny? Prałat Michał od Trabanta? Łał! A może siostry Dominikanki z Wielowsi?
A może ojcowie Dominikanie? Przeor np. jest zamożny? Nie wygląda :-) (za przeproszeniem).

Zostańmy w tym wątku przy WOŚPie. Kościół obecnie łatwo atakować, ale z tematem nie ma to nic wspólnego. Jeszcze o Żydach i Cyganach nie było."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 19:10 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 1949
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

co z WOŚP'em?

Post autor: A1313 » 30-12-2014 19:34

"Ale się czepiacie , niektórym po prosty nie leży że stracili monopol na bycie dobrym,zadra siedzi już ponad dwadzieścia lat i nadal boli.

Śmieszą mnie argumenty o kosztach związanych z transmisjami tv,jak głowa kościoła robi objazd po swoich włościach, to mam przez dwa tygodnie z tego relacje(swoją drogą dlaczego zacny jegomość Franciszek nie nawiedził jeszcze narodu wybranego?), jak jest olimpiada zimowa to mam się ze współplemieńcami z tego radować i nie daj boże zmienić kanał. Poza tym relacje są w prywatnej wiec w czym problem?

Mam sentyment do tej imprezy ,zawsze coś dorzucam ,i nie bardzo troskam się ile pójdzie na szpitale a ile na funkcjonowanie instytucji, bo jakoś mam przeczucie że będzie to robione z umiarem.

Hołota jak hołota, słyszałem lepsze. A z ust Zbyra uważam to określenie za nobilitujące :')

Zawsze uważałem żeby w jakimś temacie się wypowiadać trzeba choć trochę ten temat znać. Rozbrajają opinie o przystanku osób które na nim nie były.
Czerpanie wiedzy z materiałów tv tram ma taki sam sens ,jak ufanie opiniom zaczerpniętym jedynie z TVN lu GW, to jest dokładnie to samo,lecz rożne bieguny.Byłem na kilku przystankach ,chociaż od mojej ostatniej wizyty minęło kilkanaście lat,w przyszłym roku będzie okrągła rocznica, możne czas skonfrontować rok 1995 z 2015 i zobaczyć jak młodzież się zmieniła ( może muszę się spieszyć , byłem na pierwszy a nuż to bedzie ostatni?) , tylko komu wystawić cenzurkę za te zmiany, zmianom geopolityczny ,TV, nauczycielom , katechetom a może qrwa rodzicom ?bo Oni zawsze czuja się najmniej winni.Edytowany przez A1313 o 30-12-2014 - 18:40. "
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 19:34 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

bzyczek
Posty: 757
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

co z WOŚP'em?

Post autor: bzyczek » 30-12-2014 21:28

"Wolny kraj, wolny wybór, kto chce ten wrzuca i pomaga. Ja pomagam od kilkunastu lat, to samo mój nastoletni syn i to jest jego wybór.
Na przystanku byłem kilkakrotnie, kto chce tam znaleźć coś dla siebie to znajdzie, tak jak i wszędzie. Jeden jedzie tam posłuchać muzy, drugi pochlać czy też poćpać, trzeci pobzykać a jeszcze kolejny jedzie aby, wziąść udział w przystanku jezus i nawracać niewiernych na jedynie, słuszną drogę.
Tak samo z Jurkiem i jego Orkiestrą, jeden popiera i bierze w niej udział w ten czy inny sposób a drugi gani i odwraca się plecami."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 21:28 przez bzyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
bzyczek

grassownik
Posty: 3509
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 30-12-2014 22:12

"inn
~zbyry, ja też nie z naiwnych,
strona 11 ;-)
wybacz o hołocie nie wspominałeś.
nie pyskuję,nabijam się :-)
i nie chcę nikogo nawracać,namawiać tym bardziej zmuszać.róbta co chceta :-D


Admin
Bardzo krzywdzące jest to co mówisz.
krzywdzące owszem jest to co pisze Paweł88 ale krzywdząca też jest publicystyka wspomnianego przez inn blogera.
ogólnie w Polsce operuje się dość swobodnie wyolbrzymieniem czy też insynuacją.

może to też po prostu konsekwencja wolności,że można było w Polsce opluć już dokładnie każdego :-D
Wałęsa,Miłosz,Szymborska,że wspomnę tylko noblistów ;-)
ot taka polska specjalność.

jeśli Owsiak robiłby przekręty to siedziałby w więzieniu.nie został skazany-jest uczciwy,tak Adminie ?
czy wyrzucamy całą spuściznę kultury śródziemnomorskiej do kosza ? :-)

kościół jest instytucją potrzebną,wielu ludzi znajduje w nim oparcie.
jest też instytucją,która nigdy nie była obojętna politycznie i ja na przykład od nich nawet tego nie wymagam.jako obywatele mają przecież swoje prawa.należy być konsekwentnym i powinniśmy mieć równe i prawa i obowiązki.amen.Kościół obecnie łatwo atakować
nieprawda.całkowita.
w Polsce wyliczenie kościołowi przywilejów z jakich korzysta i wypominki z powodu wyczynów zarówno biskupów jak i personelu parafialnego względem prawa obowiązującego w naszym kraju już jest atakiem.nawet jeśli fakty są bezsporne.
kościół poza tym ma olbrzymie możliwości medialne i szermierzy jak terlikowski czy oko i widać ich nawet w mainstreamie.nawet tym podejrzewanych o syjonizm kanałach ;-)


A kto jest zamożny?
kościół jako instytucja jest zamożny.
zamożni są księża bowiem w większości za nich to obywatele opłacają składki emerytalne.
zamożni są bowiem nie płacą podatków,nie mają kas fiskalnych a świadczą usługi.korzystają z nierówności względem prawa.
kościół jest instytucją,która jedyna skutecznie odzyskała majątki i to z nawiązką i nadal z budżetu opłaca się fundusz kościelny.

i tu nie trzeba pisać o patologiach bo to co sobie robi hoser ze swoim żołnierzem Lemańskim to naprawdę ich sprawa,facet nie wiedział do jakiej ekipy wstępuje ? :-P

rozmawiamy o WOŚP i prawda jest tylko jedna: kto chce to da,a jak nie chce a chce pomagać to wybierze inny sposób.
Owsiak i jego nastoletni mafiozi nad nikim nie stoją z karabinem przy skroni.
a jeśli ktoś płacze,że telewizja manipuluje to cóż to za nowość ?Edytowany przez grassownik o 30-12-2014 - 21:16. "
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 22:12 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16129
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

co z WOŚP'em?

Post autor: admin » 30-12-2014 22:42

"
grassownik pisze:jeśli Owsiak robiłby przekręty to siedziałby w więzieniu.nie został skazany-jest uczciwy,tak Adminie ?
czy wyrzucamy całą spuściznę kultury śródziemnomorskiej do kosza ? :-)
Wracamy do tematu. O Kościele chętnie, w innym wątku.
Oczywiście że Ci przytaknę! Czy ja gdziekolwiek pisałem coś przeciw Owsiakowi? Tylko tyle że za nim nigdy specjalnie nie przepadałem. To samo mogę powiedzieć np. o ś.p. prymasie Glempie. Też za nim nigdy specjalnie nie przepadałem :-)

Nie sugerowałem żadnych przekrętów, prawda? Jestem nawet pewien, że nie ma żadnych podstaw żeby go za cokolwiek skazać. Jest prześwietlany na różne możliwe sposoby. Gdyby dało się znaleźć złamanie prawa, to by to pewnie już znaleziono. Prześwietlania tego co prawda nie ułatwia, ale przecież nie musi. Jak widać sąd przeszedł nad tym do porządku dziennego i sprawa prawie wyjaśniona (prawie, bo jednak Owsiak się odwołuje)."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 22:42 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

co z WOŚP'em?

Post autor: inn » 30-12-2014 22:45

"~grassowniku, mam wrażenie, że jednak się nie nabijasz, ale lekko manipulujesz, bo
1. nie cytujesz mnie w całości, a dalsza część zdania była o tym, że nawet nienaiwni darczyńcy nie mogą nie widzieć efektu w postaci sprzętu zakupionego dla szpitali
2. piszesz "może to też po prostu konsekwencja wolności,że można było w Polsce opluć już dokładnie każdego icon_biggrin
Wałęsa,Miłosz,Szymborska,że wspomnę tylko noblistów icon_wink
ot taka polska specjalność.
jeśli Owsiak robiłby przekręty to siedziałby w więzieniu.nie został skazany-jest uczciwy"
niestety, w Polsce to tak nie działa - ja to wiem i Ty to wiesz
a co do Owsiaka, to on pozwał blogera matkę kurkę i przegrał, ergo MK pisał prawdę, zarzucając Owsiakowi rodzinne biznesy za kasę WOŚP - to zresztą sąd sformułował jasno w uzasadnieniu
czy Ty w ogóle czytałeś to co w moich linkach (str 11 :)
czy hulnąłeś na mnie tak dla sportu, bez względu na to, co przytaczam jako przyczynę swojego zwątpienia w Owsiaka"
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 22:45 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3509
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 30-12-2014 22:58

"czytałem o tym dawno temu jak rozstrzygał sąd.
mam taką zasadę,że raczej nie nabijam licznika tym,których nie lubię ;-)
szczerze dziwiłem się Owsiakowi od początku,że aż tak nobilitował blogera.jego sprawa.

niestety ale bądźmy konsekwentni - nie było skazania Owsiaka za przekręty etc. zatem jest uczciwy.
inaczej będziemy się przerzucać,że księża to pedofile a posłowie to żydokomuna.nigdzie nas to nie zaprowadzi.

a był pewnikiem badany doszczętnie i jak wspomniał Admin gdyby gdzieś był cień szansy to by go w Polsce rozszarpali.

o kościele Adminie nie ma nawet po co dyskutować.nic nie zmienimy,Polska jeszcze długo nie wstanie z kolan a pasterze będą strzyc owieczki i państwo w najlepsze.jeszcze pokolenie albo dwa.a potem będą najmowali świątynie na dyskoteki albo meczety ;-) :-P"
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 22:58 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1265
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

co z WOŚP'em?

Post autor: jazet » 31-12-2014 01:01

"
Paweł88 napisał pisze: Ale najpierw musi chyba wymrzeć pokolenie 60+
Łącznie z Twoim dziadkiem ?"
Ostatnio zmieniony 31-12-2014 01:01 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

co z WOŚP'em?

Post autor: Malyboss » 31-12-2014 01:01

"
potem będą najmowali świątynie na dyskoteki albo meczety icon_wink icon_razz
W UK w obiektach sakralnych (katedry, etc.) odbywały się nawet koncerty metalowe :-D

https://www.youtube.com/watch?v=S54Yt4wg7RE"
Ostatnio zmieniony 31-12-2014 01:01 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1265
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

co z WOŚP'em?

Post autor: jazet » 31-12-2014 12:15

"A co to ma wspólnego z WOŚP ?"
Ostatnio zmieniony 31-12-2014 12:15 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3509
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 31-12-2014 12:20

"ano to,że Owsiakowi niechybnie tylko lewacy i cykliści wpłacają wkurzając tym samym kler,który nadgryza bądź tylko inspiruje ataki na tego żebraka ;-)"
Ostatnio zmieniony 31-12-2014 12:20 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Paweł88
Posty: 503
Rejestracja: 05-10-2005 21:22

co z WOŚP'em?

Post autor: Paweł88 » 31-12-2014 12:32

"
jazet pisze:
Paweł88 napisał pisze: Ale najpierw musi chyba wymrzeć pokolenie 60+
Łącznie z Twoim dziadkiem ?
Oczywiście że tak. Pisałem o całym pokoleniu, Twój , mój itd."
Ostatnio zmieniony 31-12-2014 12:32 przez Paweł88, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1265
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

co z WOŚP'em?

Post autor: jazet » 31-12-2014 12:56

"Jak wszyscy to babcia też ."
Ostatnio zmieniony 31-12-2014 12:56 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

Paweł88
Posty: 503
Rejestracja: 05-10-2005 21:22

co z WOŚP'em?

Post autor: Paweł88 » 31-12-2014 13:02

"
jazet pisze:Jak wszyscy to babcia też .
A Ty naprawdę jesteś aż takim debilem że nie wiesz czy tylko udajesz?"
Ostatnio zmieniony 31-12-2014 13:02 przez Paweł88, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3509
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 31-12-2014 13:10

"zbyry :
A to, że są tam nieprawidłowości, wiem doskonale
To co piszecie w sprawie kleru - nie każdy jest pedofilem
są tacy co wiedzą,że absolutnie wszyscy są pedofilami i złodziejami,wiedzą o tym doskonale ;-)
tak możemy naprawdę bez końca :-D

tam się babek i dziadków czepiacie jakby młode pokolenie było takie genialne i wolne od głupoty,przesądów i zabobonów.płonne nadzieje.tu przez pół wieku nic się nie zmieni.
za dwa pokolenia może i owszem,póki co krzyż będzie w parlamencie,religia w szkole i na maturze a proboszcz w gminie będzie najważniejszy i poza swoją nieopodatkowaną działalnością będzie dostawał dotacje od państwa.
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/podwyz ... 98192.html

przepraszam,że tą świętą i powszechną instytucję prawdy znowu zaatakowałem prawdą ;-)

obym smażył się przez to w ogniu piekielnym.amen.Edytowany przez grassownik o 31-12-2014 - 12:10. "
Ostatnio zmieniony 31-12-2014 13:10 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1265
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

co z WOŚP'em?

Post autor: jazet » 31-12-2014 13:20

"
Paweł88 pisze:A Ty naprawdę jesteś aż takim debilem że nie wiesz czy tylko udajesz?
A Ty się nie za bardzo rozbrykałeś ?
Oszczędniej ze słówkami - pozostaw sobie coś dla swoich kolegówEdytowany przez jazet o 31-12-2014 - 12:39. "
Ostatnio zmieniony 31-12-2014 13:20 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ