co z WOŚP'em?

Forum Tarnobrzeskiego Sztabu WOŚP - program imprezy, Fundacja, Przystanek Woodstock i inne.
nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

co z WOŚP'em?

Post autor: nikanor » 21-01-2014 18:05

"
czescmateusz pisze:Zbiórka na willę dla J.Owsiaka to świetny pomysł. Entuzjaści mogliby w końcu wyrazić swoje namiętne uczucia, a państwo pobrałoby podatek od darowizn.

Nie da się rzetelnie oszacować wartości wsparcia od administracji publicznej dla różnych fundacji. Stąd mój brak entuzjazmu dla tychże. Znam takie fundacje, które twierdzą że więcej robią dla edukacji dzieciaków niż MEN. Wydaje im się, że jak zorganizują kilka dyskusji i prezentacji z powerpointem to dokonują cudu uświęcającego swoją działalność :)
A ten kolejny. Raport opublikowany bodajże przez izbę skarbową pokazał, że 98% pieniędzy zebranych przez wośp trafiło centralnie do szpitali. 2% to koszty operacyjne i nie ma, że coś będzie całkowicie za free. Ktoś koszty ponieść musi."
Ostatnio zmieniony 21-01-2014 18:05 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

czescmateusz
Posty: 89
Rejestracja: 03-02-2012 09:18

co z WOŚP'em?

Post autor: czescmateusz » 21-01-2014 21:06

"
nikanor pisze: A ten kolejny. Raport opublikowany bodajże przez izbę skarbową pokazał, że 98% pieniędzy zebranych przez wośp trafiło centralnie do szpitali. 2% to koszty operacyjne i nie ma, że coś będzie całkowicie za free. Ktoś koszty ponieść musi.
A ten kolejny. Może wydawać i 101% pieniędzy zebranych, ale pewnych rzeczy to nie zmienia. Czy wiesz, lub czy ktokolwiek inny wie, ile samorządy przeznaczają na wsparcie organizacji lokalnych wydarzeń? Nie. Nikt nie prowadzi żadnych zbiorczych statystyk. Niedawno na twitterze K.Bosaka pojawiło się info, że w Białymstoku wsparcie samorządu było warte 100 tyś. złotych, a zbiórka przyniosła 90 tys. Info pochodzi z dość wątpliwego źródła - koszt podaje koleś, który splagiatował kiedyś tekst naukowy i podał jako własny, a Bosak nie przepada za WOŚP. Nie zmienia to faktu, że informacji zbiorczej nigdzie nie ma i niesamowicie mnie to mierzi, bo każdy powinien wiedzieć, czy się to opłaca z finansowego punktu widzenia, bo o społecznej roli WOŚP już napisałem.

Jak nie chcesz tego wiedzieć, to ok, każdy ma prawo do ignorancji, ale bez tego typu refleksji z takich inicjatyw jak WOŚP nie urodzi się nic więcej ponad kolorowy festyn. Festyn rzecz jasna cieszy, ale w gruncie rzeczy jest mało pożyteczny."
Ostatnio zmieniony 21-01-2014 21:06 przez czescmateusz, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

co z WOŚP'em?

Post autor: nikanor » 22-01-2014 17:45

"To najlepiej zróbmy " nie będzie niczego" i będzie święty spokój. Jak dane miasto nie zrobi imprezy, to kasa na nie przeznaczona zostanie przejedzona przez prezydentów i radnych na nikomu niepotrzebne pierdoły jak choćby palmy na 'wisłostradzie'. Nigdy nie trafią one do szpitali. Taka to właśnie ignorancja."
Ostatnio zmieniony 22-01-2014 17:45 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

czescmateusz
Posty: 89
Rejestracja: 03-02-2012 09:18

co z WOŚP'em?

Post autor: czescmateusz » 22-01-2014 23:17

"
nikanor pisze:To najlepiej zróbmy " nie będzie niczego" i będzie święty spokój. Jak dane miasto nie zrobi imprezy, to kasa na nie przeznaczona zostanie przejedzona przez prezydentów i radnych na nikomu niepotrzebne pierdoły jak choćby palmy na 'wisłostradzie'. Nigdy nie trafią one do szpitali. Taka to właśnie ignorancja.
Festyn dźwignią służby zdrowia?"
Ostatnio zmieniony 22-01-2014 23:17 przez czescmateusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

co z WOŚP'em?

Post autor: Malyboss » 23-01-2014 01:25

"
Festyn dźwignią służby zdrowia?
Niestety tak. I lepiej na WOŚP, niż na tacę."
Ostatnio zmieniony 23-01-2014 01:25 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

co z WOŚP'em?

Post autor: kermit » 23-01-2014 11:22

"Co Wy macie z tą tacą i kościołem? Każda dyskusja o WOŚP musi się sprowadzać do tematu kościoła? To już jakaś obsesja.
Skoro tak kościół wam nie pasuje to po jaką cholerę właśnie pod kościoły wosp wysyła tam dzieciaki?

Może niech od przyszłego roku wosp przestanie zbierać pod kosciolami skoro im tak one nie pasują.
nikanor pisze:To najlepiej zróbmy " nie będzie niczego" i będzie święty spokój. Jak dane miasto nie zrobi imprezy, to kasa na nie przeznaczona zostanie przejedzona przez prezydentów i radnych na nikomu niepotrzebne pierdoły jak choćby palmy na 'wisłostradzie'. Nigdy nie trafią one do szpitali. Taka to właśnie ignorancja.
To może w przyszłym roku umówmy się tak, że kasa przeznaczona na różnego rodzaju imprezy w dniu WOSP zostanie wpłacona na konto organizacji? Przecież chodzi o pomoc i przecież i tak wszyscy wrzucą do puszek nawet jak nie będzie fajerwerków. Prawda?"
Ostatnio zmieniony 23-01-2014 11:22 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

co z WOŚP'em?

Post autor: A1313 » 23-01-2014 16:34

"
Co Wy macie z tą tacą i kościołem? Każda dyskusja o WOŚP musi się sprowadzać do tematu kościoła? To już jakaś obsesja.
Może dlatego ,ze to właśnie cześć kościoła oraz jakąś grupa pseud ortodoksyjnych wyznawców którzy na siłę chcą zaistnieć ,ma największe ale do całej imprezy.

Pomijam Przystanek ,bo to wojna czysto ideologiczna(byłem kilka razy i zastanawiam się nad czym ten hałas)


Czy nie zauważyliście że nagonka na WOSP zaczęła się od zbiórki na naszych seniorów?"
Ostatnio zmieniony 23-01-2014 16:34 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

co z WOŚP'em?

Post autor: admin » 23-01-2014 17:31

"
kermit pisze:Skoro tak kościół wam nie pasuje to po jaką cholerę właśnie pod kościoły wosp wysyła tam dzieciaki?
W tym roku po raz pierwszy nie spotkałem nikogo zbierającego pod kościołem. Zwykle na Dzikowie dziewczny były na placu kościelnym, przy samych drzwiach wejściowych, a w tym roku nie widziałem nikogo nawet przy bramie.
A1313 pisze:Czy nie zauważyliście że nagonka na WOSP zaczęła się od zbiórki na naszych seniorów?
A zbiórce na seniorów (to nie był pierwszy raz) towarzyszyło:
Jerzy Owsiak dla Dziennika pisze:Ja bym się nie bał rozpocząć dyskusji na temat [ eutanazji przyp. red.]. Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach
Wiele środowisk jest przeciwnych eutanazji, stąd może wynikać niechęć po tych słowach do Owsiaka, a przez to do całego WOŚPu.
Jeśli zbieramy na pomoc dla seniorów, a główny zbierający uważa, że eutanazja to "sposób pomocy" i go dopuszcza, to konserwatystom może to nie pasować."
Ostatnio zmieniony 23-01-2014 17:31 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

co z WOŚP'em?

Post autor: nikanor » 23-01-2014 18:05

"
To może w przyszłym roku umówmy się tak, że kasa przeznaczona na różnego rodzaju imprezy w dniu WOSP zostanie wpłacona na konto organizacji? Przecież chodzi o pomoc i przecież i tak wszyscy wrzucą do puszek nawet jak nie będzie fajerwerków. Prawda?
To może niech każda taca w tym dniu będzie na wośp, a nie na nowy samochód dla księdza.

Poza tym reklama dźwignią handlu, nie zareklamujesz nie zarobisz tak jest z wośp, petardy, koncerty itp. powodują, że kasy jest dużo więcej. Tak a propos przecież wykonawcy nie biorą ani grosza za występ. A gdzieś grać muszą.



Edytowany przez nikanor o 23-01-2014 - 17:08. "
Ostatnio zmieniony 23-01-2014 18:05 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

co z WOŚP'em?

Post autor: kermit » 23-01-2014 19:53

"Z jednej strony domagacie się, aby rzetelnie oceniać działalność fundacji a z drugiej słyszę takie teksty "aby kasa nie szła na nowy samochód dla księdza".
Może ja napiszę, że lepiej na księdza niż na mieszkanie Owsiaka? Jedno i drugie to bzdura, ale nie potrafisz tego zrozumieć.

Wiele tac idzie na pomoc potrzebującym. I nie widzę powodów aby taca z kościoła miała wspierać fundację, która wyraźnie się od kościoła dystansuje a nawet z nim walczy.

Chcesz napisać, że jak nie będzie koncertu to ludzie nie dadzą do puszki? To co w końcu jest z tą waszą bezinteresowną pomocą? To troche przypomina bale charytatywne dla bogatych, tylko w tym przypadku jest to festyn dla biednych."
Ostatnio zmieniony 23-01-2014 19:53 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

co z WOŚP'em?

Post autor: MT » 23-01-2014 20:04

"kermit: masz sporo racji, że dzisiejsza WOŚP pod względem organizacji finału ma niewiele wspólnego z tym co się działo 10 czy 15 lat temu. Teraz rzeczywiście trochę trąci to komercją i niezbyt uzasadnionymi kosztami. Mi też nie do końca podobają się jakby nie było luksusowe samochody, którymi poruszają się pracownicy WOŚP.

Jednak jakby tak popatrzeć na to co pisze "Nie" tutaj w skrócie: http://nie.com.pl/3-2014/cwaniacy-i-filantropi a chyba ostatnio w Angorze był przedruk całości to i po stronie kościelnej z tym finansowaniem i transparentnością nie jest tak do końca w porządku.

Tak, że moim zdaniem kocioł przygania garnkowi."
Ostatnio zmieniony 23-01-2014 20:04 przez MT, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

co z WOŚP'em?

Post autor: A1313 » 23-01-2014 20:21

"
Wiele tac idzie na pomoc potrzebującym. I nie widzę powodów aby taca z kościoła miała wspierać fundację, która wyraźnie się od kościoła dystansuje a nawet z nim walczy.

A czy to grzech śmiertelny ,czy wychodzisz z założenie kto nie jest z nami ten przeciwko nam?

Jak WOSP walczy z kościołem? , możliwe że mam pomroczność jasną ale za cholerę nie kojarzę .



Na marginesie, może lepsza była by forma pojedyncza ,bo przypominają mi się zamierzchłe czasy -wicie, rozumicie.

odpowiedzialność zbiorowa dopiero po wyborach , poczekajmy."
Ostatnio zmieniony 23-01-2014 20:21 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

co z WOŚP'em?

Post autor: nikanor » 23-01-2014 21:02

"
Chcesz napisać, że jak nie będzie koncertu to ludzie nie dadzą do puszki?
Może i dadzą ale to będzie zdecydowanie mniej niż jest to dzięki imprezom towarzyszącym.
Ja tu nie napisałem nigdzie, że instytucja kościelna nie daje na różne cele potrzebującym, tylko jak orkiestra 98% dochodu daje na cele szczególne, a kościół być może max 30% to jest różnica. Nie ma co tu porównywać. Wośp zbiera raz do roku kościół cały rok.
Bierzesz się za rozliczanie wośp. To jak mamy mierzyć jedną miarą, to może ktoś w końcu w Polsce rozliczy instytucje kościelne i potężne majątki plebanie itp ? Ludzie dają niby bezinteresownie a nowe "gmachy" kościelne i przykościelne powstają."
Ostatnio zmieniony 23-01-2014 21:02 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

co z WOŚP'em?

Post autor: kermit » 23-01-2014 22:50

"Rozmawiamy o WOSP a Ty znow o rozliczeniu kościoła. Idz sobie założ nowy wątek o grzecha kościoła. Można długo dyskutować.
To jest coś w stylu "My robimy źle, ale popatrz, że tamci są jeszcze gorsi".

Skąd wziąłeś te 30% kościoła? Możesz mi podać źródło? Bo jakąś demagogię wyprawiasz. Kościół nie jest organizacją charytatywną. Jego celem nie jest pomaganie innym. Od tego są instytucje przykościelne np. Caritas."
Ostatnio zmieniony 23-01-2014 22:50 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

co z WOŚP'em?

Post autor: Malyboss » 24-01-2014 00:36

"
Co za błyskotliwa riposta
Dziękuję za uznanie :-)
członkowie wspólnoty tego Kościoła zgodnie z 5 przykazaniem kościelnym maja obowiazek troszczyc o jego potrzeby ,równiez finansowe.
Ta instytucja sama troszczy się o to najlepiej, nie trzeba im przeszkadzać :-)
Bierzesz się za rozliczanie wośp. To jak mamy mierzyć jedną miarą, to może ktoś w końcu w Polsce rozliczy instytucje kościelne i potężne majątki plebanie itp ?
O właśnie. Jestem za. W tym problem, że jak widać, są równi i równiejsi.
Rozmawiamy o WOSP a Ty znow o rozliczeniu kościoła. Idz sobie założ nowy wątek o grzecha kościoła. Można długo dyskutować.
Ma rację, bo jedno z drugim ma wiele wspólnego.
To jest coś w stylu "My robimy źle, ale popatrz, że tamci są jeszcze gorsi".
Nie o to chodzi, że robimy źle, tylko o nagonkę rozpętaną w pewnych tego typu kręgach które chyba uważają, że mają monopol na "pomaganie"."
Ostatnio zmieniony 24-01-2014 00:36 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

co z WOŚP'em?

Post autor: nikanor » 24-01-2014 16:05

"
kermit pisze:Rozmawiamy o WOSP a Ty znow o rozliczeniu kościoła. Idz sobie założ nowy wątek o grzecha kościoła. Można długo dyskutować.
To jest coś w stylu "My robimy źle, ale popatrz, że tamci są jeszcze gorsi".

Skąd wziąłeś te 30% kościoła? Możesz mi podać źródło? Bo jakąś demagogię wyprawiasz. Kościół nie jest organizacją charytatywną. Jego celem nie jest pomaganie innym. Od tego są instytucje przykościelne np. Caritas.
To Ty zaczynasz rozliczanie ze wszystkiego, ja nie przywalałem się do tacy. Spytaj się plebana gdzie jest kasa z tacy, skrzynek, ślubów, chrzcin itp.
Na 100% uzyskasz odpowiedź :). Wośp przynajmniej pokaże na co kas idzie. Kościół nie jest charytatywną instytucją...oczywiście, że nie. Tylko zapytaj, który kościół ochrzci Ci dziecko za free, udzieli ślubu, odprawi pogrzeb ? Nie znam. A według wiadomego wszem i wobec wszystkie te sakramenty powinny być za darmo.
Jak ktoś napisał to nie wośp walczy z kościołem, ale kościół z wośp.
Dobrze zakończę temat o kościele bo wiele by i dobrych ale wiele i złych rzeczy można napisać."
Ostatnio zmieniony 24-01-2014 16:05 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

słoik
Posty: 98
Rejestracja: 17-07-2014 19:12

co z WOŚP'em?

Post autor: słoik » 29-12-2014 21:43

"ktoś coś wie?"
Ostatnio zmieniony 29-12-2014 21:43 przez słoik, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

co z WOŚP'em?

Post autor: inn » 29-12-2014 23:26

"ja - pas
matka kurka a w zasadzie wyrok sądu przekonał mnie bardziej niż Owsiak
http://kontrowersje.net/s_d_wyda_wyrok_ ... na_faktach
http://kontrowersje.net/uzasadnienie_wy ... wiarygodne
a teraz
http://kontrowersje.net/jasna_sprawa_cz ... amber_gold
znajdę sobie inny sposób żeby komuś pomóc - taki bez pośredników - to przecież widać gołym okiem, kto potrzebuje pomocy"
Ostatnio zmieniony 29-12-2014 23:26 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

co z WOŚP'em?

Post autor: latacz » 30-12-2014 00:47

"Adminie, prośba. Załóż taki przycisk, którym można by wybuczeć wypowiedzi poniżej poziomu zamiast je komentować. Chętnie bym wybuczał komentarz "zbyry"."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 00:47 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ