Zsyp [omijać]

Tu powstają lub trafiają tematy zakwalifikowane przez moderatorów jako odpowiednie do nazwy kategorii
stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Zsyp [omijać]

Post autor: stachu » 11-07-2016 13:11

"Ciekawy artykuł ...
Człowiek gorszy od psa i kota?
Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... -kota.html

czy to nie jest hipokryzja niektórych ludzi ?"
Ostatnio zmieniony 11-07-2016 13:11 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Zsyp [omijać]

Post autor: ptasiorrr » 11-07-2016 17:22

"Popatrzcie na urodzone dzieci Chazana a potem mówcie o hipokryzji. Zabić żywego psa czy kota ot tak..."
Ostatnio zmieniony 11-07-2016 17:22 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Zsyp [omijać]

Post autor: stachu » 11-07-2016 23:06

"Niekoniecznie Adminie autorka tego tekstu myli pojęcia, bo śmierć zadawana nienarodzonym dzieciom - rozrywanie ich w łonach matek jest bez znieczulenia - na żywo, a od drugiego miesiąca ciąży dziecko odczuwa ból.
Czy to nie jest znęcanie się nad człowiekiem?"
Ostatnio zmieniony 11-07-2016 23:06 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Zsyp [omijać]

Post autor: stachu » 11-07-2016 23:39

"na wstawiałeś, że nie wiadomo na co Ci odpowiadać 8-)"
Ostatnio zmieniony 11-07-2016 23:39 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Zsyp [omijać]

Post autor: admin » 11-07-2016 23:56

"No właśnie. A ona pisze o stawianiu ŻYCIA człowieka niżej niż ŻYCIA kota. Wartość życia nie ma nic wspólnego ze znęcaniem, stąd jej wnioski nie mają nic wspólnego z ustawą.

Aborcja nie jest znęcaniem się, raczej już zabójstwem ze szczególnym okrucieństwem, bo celem od początku jest pozbawienie życia. Przejdź z tematem aborcji do innego wątku, ten jest o zwierzętach! Emocje sportowe też Ci się z tym samym kojarzyły, daj spokój."
Ostatnio zmieniony 11-07-2016 23:56 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Zsyp [omijać]

Post autor: ptasiorrr » 12-07-2016 12:51

"Świetnie! Trudne pytania = stach nie potrafi odpowiedzieć!"
Ostatnio zmieniony 12-07-2016 12:51 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Zsyp [omijać]

Post autor: stachu » 13-07-2016 12:48

"Adminie:
- Po pierwsze: temat jest ogólny: ZWYRODNIALCY!!! - nie ma, że dotyczy tylko i wyłącznie zwierząt ...
- Po drugie, artykuł, który wstawiłem dotyczy również tematu przemocy nad zwierzętami, pokazuje że niektórzy niekiedy bardziej troszczą się o zwierzęta niż o ludzi
- Po trzecie, gdybym założył nowy wątek o aborcji podejrzewam, że za niedługo zostałby zamknięty, tak jak inne wątki, zgadza się? 8-)
- Po czwarte, utworzyłem temat o przepisywanych lekarstwach, a Ty podpiąłeś do tego nauczycieli i książki i zrobił się bałagan,
- Po piąte, emocje sportowe kojarzą się ze sportowcami, więc warto znać ich historię ...
- Po szóste, dlaczego tak Ci przeszkadza temat aborcji ... ???"
Ostatnio zmieniony 13-07-2016 12:48 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Zsyp [omijać]

Post autor: stachu » 13-07-2016 12:50

"a może nie ma ochoty na Twoje zaczepki ... ? 8-)"
Ostatnio zmieniony 13-07-2016 12:50 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Zsyp [omijać]

Post autor: admin » 14-07-2016 02:41

"Stachu
1. Przeczytaj pierwszy wpis zakładający ten temat.
2. Wolno im.
3. Różne wątki się pojawiały, jestem obecnie zaskoczony jak grzecznie udawało się dyskutować 7 lat temu.
4. Kierunkowania dyskusji nie odbieram tylko jako przywilej, ale również jako obowiązek i odpowiedzialność. A że jestem dość chaotyczny, to różne kierunki z tego wychodzą.
5 i 6. Nie było tam Twojej opinii czy uwagi o sportowcach i sporcie. Gdybyś w kilku różnych wątkach nawiązywał uparcie do tematu gwałtów, czy zbrodni wojennych, to też by mi przeszkadzało."
Ostatnio zmieniony 14-07-2016 02:41 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Zsyp [omijać]

Post autor: ptasiorrr » 16-07-2016 12:22

"Obrazek"
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 12:22 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Zsyp [omijać]

Post autor: wou » 16-07-2016 13:33

"Szymon Słupnik :D"
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 13:33 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Zsyp [omijać]

Post autor: stachu » 16-07-2016 13:56

"co jest gorsze?
podpięcie pod temat zwyrodnialstwa również aborcji?
czy nabijanie się ze znęcania nad zwierzętami?

pozostawiam to do oceny czytelnikom ...

Temat znęcania się nad zwierzętami jest bardzo ważny i nie można go lekceważyć, a tym bardziej nabijać się z tego.
Temat aborcji ludzi jest o wiele bardziej poważniejszy i ważniejszy ...

wou pisze: Muszę się jeszcze odnieść do propagandowych kłamstw stacha, zwłaszcza że został tu jego post, bo jak to tak zostawić to kto wie czy komuś w głowie nie namiesza i czym to się skończy.

stachuNiekoniecznie Adminie autorka tego tekstu myli pojęcia, bo śmierć zadawana nienarodzonym dzieciom - rozrywanie ich w łonach matek jest bez znieczulenia - na żywo, a od drugiego miesiąca ciąży dziecko odczuwa ból.
Czy to nie jest znęcanie się nad człowiekiem?

Masakra, tyle głupot w jednym zdaniu. Po kolei:

1) płód to nie dziecko, to dziecko potencjalne co najwyżej, do momentu kiedy może przeżyć poza organizmem matki jest tylko jego częścią, więc to ona POWINNA mieć ostateczne słowo w kwestii terminacji ciąży, a państwo i środowisko maksymalnie wspierać niezależnie od decyzji
2) płód jest znieczulony w naturalny sposób pewnymi substancjami, a same aborcje często odbywają się ze znieczuleniem ogólnym
3) od drugiego miesiąca czyli w 5 tyg?? ale głupoty pieprzysz! wszelkie możliwe do tej pory do przeprowadzenia badania ustawiają ten próg odczuwania bólu na okolice 30 tygodnia.
Dowiedziałem się tego w 5 minut, o tutaj , naprawdę niewiele trzeba żeby obnażyć intelektualną nędzę Twojej propagandy.

Więc nie, to nie jest znęcanie się. Znęcasz to się Ty nad logiką i wszystkimi kobietami, które muszą tego typu bzdury czytać. Podłe jest też walczenie z taką inicjatywą tj. karami za znęcanie się nad zwięrzętami, i jeszcze w ten sposób.

Skoro Admin nie przeniósł tego do zsypu, to widocznie jest zgodne z tematem ...
to nie są kłamstwa ani propaganda! to prawda, która się wielu ludziom nie podoba!
Adminie nie mogę pozostać niemy na te zarzuty.

1. Płód jest już istotą ludzką. Nowe życie zaczyna się już w momencie poczęcia.
Poczęte dziecko jest już osobną istotą, a nie częścią kobiety.
Jeżeli w 21 dniu zaczyna bić serce dziecka, to jest to kobieta o dwóch sercach...?
2. Bardzo często dokonywało się i dokonuje aborcji bez znieczulenia.
3. Istnieją dowody, ze dziecko odczuwa wielki ból już w 20 tygodniu jego życia w łonie matki.
A pomiędzy 6 a 10 tygodniem dziecko jest już wrażliwe na dotyk i bodźce zewnętrzne ...
Czy nie ma to znaczenia, gdy lekarz rozrywa dziecko i wysysa mózg?
Nie wchodzę w szczegóły, tylko podaję ogólne informacje.

wou poczytaj dłużej bo po 5 minutach masz niepełne informacje...

Poczytaj tego:

Rozdzierający ból
Dr Kanwaljeet Anand, lekarz pediatra z amerykańskiego Uniwesytetu Arkansas, zeznał przed miejscowym sądem, że 20-tygodniowy płód poddawany aborcji odczuwa silny, rozdzierający ból (severe and excruciating pain). Dr Anand był przesłuchiwany jako ekspert w sprawie o uznanie za obowiązujący rządowy zakaz aborcji przy częściowym porodzie.

Lekarz jednoznacznie stwierdził, że dzieci w 20-tym tygodniu życia płodowego są zdolne do odczuwania bodźców i doświadczają silnych cierpień podczas aborcji, bez względu na jej metodę. Dr Anand przedstawił sądowi dane potwierdzające zeznania: pomiary akcji serca, przepływu krwi i poziom hormonów dziecka wskazują na odczuwanie silnego bólu.

za: "The Guardian" - 07.04.2004 r.

Tego też:

Projekt ustawy o nakazie informowania o odczuwaniu bólu przez płód
W amerykańskim senacie przedstawiono projekt ustawy, na mocy której zacząłby obowiązywać nakaz informowania o odczuwaniu bólu przez płód. Wszystkie placówki, w których dokonuje się przerywania ciąży, byłyby zobowiązane do poinformowania każdej kobiety, która nosi się z zamiarem aborcji w 20 tygodniu ciąży lub później, o tym, że dziecko w jej łonie będzie odczuwało niezwykle silny ból podczas wykonywania aborcji. Lekarz będzie miał również obowiązek zaoferowania kobiecie znieczulenia uśmiercanego dziecka. Zwolennicy aborcji, w tym lekarze uśmiercający nienarodzone dzieci, wmówili opinii publicznej, że płód nic nie czuje. W warunkach amerykańskich, gdzie w niektórych stanach prawo zezwala na aborcję do czasu porodu, przedstawiony w senacie projekt ustawy jest krokiem w kierunku przywracania ochrony życia poczętego dziecka. Autorzy projektu mają nadzieję, że matka, która stanie wobec faktu, że jej dziecko odczuwa ból, może zacząć myśleć - jeśli je boli, to znaczy, że ono czuje; jeśli czuje, to znaczy, że żyje.

za: Dave's Digest - 14.03.2005 r.

i tego:

Bez znieczulenia
Ustawodawcy w amerykańskim stanie Montana różnicą kilku głosów odrzucili ustawę, która nakazywała lekarzom anestezjologom znieczulanie dziecka poddawanego aborcji w przypadku, gdy ciąża trwa 16 lub więcej tygodni.

Dyskusja nad odczuwaniem bólu przez dziecko w łonie matki trwa już kilka lat. Nagromadzone dowody jednoznacznie wskazują na zdolność odczuwania bólu przez płód już w 11 tygodniu życia płodowego. Coraz więcej lekarzy neurologów i embriologów twierdzi, że dziecko poczęte może być zdolne do odczuwania bólu już ok. 5-6 tygodnia - wtedy, gdy zauważane są najwcześniejsze ruchy płodu.

za: SPUC - 04.03.2003 r.

oraz tego:

Wolimy określenia zastępcze
Agencja informacyjna Associated Press opublikowała materiały z przesłuchania w procesie o zgodność z konstytucją USA ustawy o aborcji w czasie porodu (Partiai Birth Abortion Ban). Ustawa wprowadziła zakaz stosowania metody przerywania zaawansowanej ciąży w drodze tzw. aborcji przy częściowym porodzie. Jest to szczególnie okrutna metoda stosowana w 20-24 tygodniu życia płodowego dziecka - lekarz prowokuje poród i wyciąga rodzące się dziecko za nóżki, przed urodzeniem się główki wbija nożyce chirurgiczne w rdzeń kręgowy u podstawy czaszki i za pomocą próżniociągu odsysa mózg, a następnie pomaga urodzić martwe dziecko.

Sędzia przesłuchiwał ginekologa-aborcjonistę, który specjalizował się w przerywaniu ciąży przy częściowym porodzie. Oto fragmenty tego osobliwego dialogu:

Sędzia: Czy płód odczuwa ból?
Ginekolog: Eeee, nie jestem pewien... Nie są mi znane żadne badania, które potwierdzają, że płód odczuwa ból.
Sędzia: Czy kiedykolwiek zastanawiał się pan nad takim pytaniem?
Ginekolog: Nie.
Sędzia: Nigdy takie pytanie nie przyszło panu do głowy?
Ginekolog: Nie.
Sędzia: Czy informujecie matkę, że będziecie odsysać mózg z czaszki dziecka?
Ginekolog: Nie używamy takich terminów. Mówimy raczej: dekompresja czaszki lub redukcja zawartości czaszki.
Sędzia: Czy kobieta może nie zrozumieć o co chodzi?
Ginekolog: Staramy się unikać sformułowań zbyt przykrych, drastycznych lub nazbyt obrazowych dla pacjentki.

za: www.LifeSiteNews.com - 01.04.2004 r.


Adminie musiałem odpowiedzieć na kłamstwa, które mi zarzucono w tym wątku, więc w tym wątku odpisuję,
Jeżeli Cię to razi w tym wątku to pozwól mi założyć wątek o okrucieństwach dokonywanych na ludziach.
Tu nie chodzi o matki tych dzieci, ale o ludzi, którzy mówią, że to nic złego i niejako zachęcają do aborcji."
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 13:56 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Zsyp [omijać]

Post autor: stachu » 16-07-2016 14:03

"
Admin pisze:Stachu
1. Przeczytaj pierwszy wpis zakładający ten temat.
2. Wolno im.
3. Różne wątki się pojawiały, jestem obecnie zaskoczony jak grzecznie udawało się dyskutować 7 lat temu.
4. Kierunkowania dyskusji nie odbieram tylko jako przywilej, ale również jako obowiązek i odpowiedzialność. A że jestem dość chaotyczny, to różne kierunki z tego wychodzą.
5 i 6. Nie było tam Twojej opinii czy uwagi o sportowcach i sporcie. Gdybyś w kilku różnych wątkach nawiązywał uparcie do tematu gwałtów, czy zbrodni wojennych, to też by mi przeszkadzało.
może teraz jest dużo większa walka dobra ze złem niż 7 lat temu ...
jeżeli Ty jesteś chaotyczny, to ja nie mogę być? bo mi to zarzucasz?
jeżeli ukierunkowujesz dyskusję, to już nie jest to portal niezależny ... ???"
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 14:03 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Zsyp [omijać]

Post autor: admin » 16-07-2016 14:58

"Masz wątek o aborcji, pisz:
http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... topic=5197
Ale pod standardowym warunkiem porządkowym. Kolejny wpis dodajesz, jeśli na poprzedni odpowie ktoś używający innego adresu IP niż Twój.

Zawsze miałem łatwość wynajdywania cudzych błędów, niestety przy trudności w dostrzeganiu własnych.

Niezależność portalu jest warunkowana i związana z moją osobistą niezależnością, w tym również niezależnością finansowania, bo to obecnie ważny element.
Zapewne nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale Twoja aktywność na forum ogranicza niezależność moją i portalu. Jeśli interesują Cię szczegóły, to pytaj na maila."
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 14:58 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

kaskada05
Posty: 173
Rejestracja: 21-01-2015 21:13

Zsyp [omijać]

Post autor: kaskada05 » 16-07-2016 17:28

"stachu zamknij się w końcu ,aborcja jest była i będzie i to jest wolność kobiety a tobie nic do tego,"
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 17:28 przez kaskada05, łącznie zmieniany 1 raz.

marysia48
Posty: 851
Rejestracja: 29-08-2015 21:49

Zsyp [omijać]

Post autor: marysia48 » 16-07-2016 17:47

"Aborcja to zbrodnia tym bardziej okrutna, że własna matka zabija swoje bezbronne dziecko."
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 17:47 przez marysia48, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Zsyp [omijać]

Post autor: admin » 16-07-2016 18:21

"
kaskada05 pisze:aborcja jest była i będzie i to jest wolność kobiety a tobie nic do tego,
marysia48 pisze:Aborcja to zbrodnia tym bardziej okrutna, że własna matka zabija swoje bezbronne dziecko.
I o to właśnie chodzi. Czy jest jakakolwiek szansa, na znalezienie wspólnego stanowiska? Żeby dyskusja w tym temacie do czegokolwiek doprowadziła?
Czy wobec tego jest potrzeba dyskusji? Możemy się wszyscy zgodzić, że aborcja nie jest czymś dobrym i chyba nic ponad to.

I z drugiej strony - zarówno niektóre feministki, jak i aktywni obrońcy życia uważają że kwestia aborcji jest najważniejsza i to główny problem polskich kobiet, czy też ogólnie społeczeństwa. Nie jest tak. Nie miałem nic wspólnego z aborcją, nie znam osobiście nikogo, o kim wiedziałbym że miał coś wspólnego z aborcją, mam też nadzieję, że nadal nie będę miał z nią nic wspólnego. Tak podnoszony temat legalnego przerwania ciąży powstałej w wyniku przestępstwa dotyczy w skali Polski dwóch przypadków w ciągu roku. To jest bardzo poważny problem! Ale dotyczy bardzo małej części społeczeństwa.

Podnoszona ostatnio kwestia zmiany prawa również nic nie zmieni. Aborcja od tego nie zniknie, tu rację ma kaskada05. Była i będzie. Prohibicja nie zlikwidowała pijaństwa, a penalizacja posiadania narkotyków tylko nakręca narkobiznes."
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 18:21 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

kaskada05
Posty: 173
Rejestracja: 21-01-2015 21:13

Zsyp [omijać]

Post autor: kaskada05 » 16-07-2016 18:37

"i brawo dla ADMINA, może w końcu ten temat zniknie"
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 18:37 przez kaskada05, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Zsyp [omijać]

Post autor: wou » 16-07-2016 18:39

"@stachu
Wybacz, ale nie mam w przeciwieństwie do Ciebie chorej fiksacji na punkcie aborcji i nie będę jak Ty poświęcał wielu godzin w poszukiwaniu wypowiedzi pasujących do mojego punktu widzenia, zwłaszcza że nie mam wykształcenia pozwalającego mi wdawać się w szczegóły medyczne. Podsumowanie obecnej wiedzy naukowej w prostych słowach można znaleźć i przeczytać w 5 minut, jest co do tego od wielu lat konsensus czego dowodem jest choćby to, że aborcja jest zwykłym zabiegiem dostępnym w każdym cywilizowanym kraju. To jest wynik wielu lat badań przeprowadzonych przez tysiące specjalistów, TO coś znaczy, a nie opinie i wierzenia nawiedzonych. Możesz sobie cytować wypowiedzi pojedynczych lekarzy tak jak gotów jesteś wskazać, że w konflikcie o Trybunał Konstytucyjny wygrywa opinia kilku sędziów/prawników (+półmózgów z PiSu) przeciwko stanowisku WSZYSTKICH ORGANIZACJI I AUTORYTETÓW PRAWNICZYCH. Nie potrafisz racjonalnie ocenić sytuacji i to jest moja ostatnia próba "wmówienia" Tobie, że czarne jest czarne.

Zrozum jedną podstawową rzecz: reakcje na bodźce to jest kompletnie inna rzecz niż odczuwanie bólu na poziomie świadomości! To jest bardzo złożony proces wymagający pełnego rozwinięcia układu nerwowego i połączeń w mózgu, a i tak na koniec jest to coś subiektywnego dla odczuwającego. Na tej samej zasadzie, tj. mierzenia reakcji na bodziec, opierają się debile przypisujący roślinom możliwość odczuwania bólu. Czyżbyś też się do nich zaliczał?

http://www.livescience.com/54774-fetal- ... hesia.html

Tu masz kolejne krótkie podsumowanie jeśli Ci (NAGLE) Wikipedia przestała pasować, ale piszą dokładnie to samo. Masz tam rozbicie na etapy całego procesu wykształcania możliwości odczuwania bólu, od receptorów na skórze, przez rdzeń kręgowy po połączenia nerwowe do ośrodka bólu w mózgu i ich faktyczne funkcjonowanie - czyli okolice 30 tygodnia.

Ale o czym my tu w ogóle mówimy? Przecież wy - pro-life-owcy - macie w dupie kwestię redukcji cierpienia, w końcu granicę przesuwacie na moment zapłodnienia. Rozbija się wszystko o wasze wierzenia religijne, świętość życia itd. Ale i na tym poziomie nie potraficie wybronić tematu - przecież Bozia zabierze niewinne zarodki czy tam płody do specjalnego żłobka w niebie, a to czy ktoś przy tym popełnił grzech to już nie wasza sprawa tylko między tą osobą a Bogiem, w końcu dał ludziom wolną wolę, nie? To może nie bawcie się w szatańskie jej odbieranie. Brońcie swojego życia i nie atakujcie cudzego, do cholery. I czytajcie coś oprócz katolickiej prasy, na Boga! ;)



Edytowany przez wou o 16-07-2016 - 19:07."
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 18:39 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Zsyp [omijać]

Post autor: wou » 16-07-2016 18:43

"
Admin pisze:Czy jest jakakolwiek szansa, na znalezienie wspólnego stanowiska? Żeby dyskusja w tym temacie do czegokolwiek doprowadziła?
Czy wobec tego jest potrzeba dyskusji? Możemy się wszyscy zgodzić, że aborcja nie jest czymś dobrym i chyba nic ponad to.

(..)

Podnoszona ostatnio kwestia zmiany prawa również nic nie zmieni. Aborcja od tego nie zniknie, tu rację ma kaskada05. Była i będzie. Prohibicja nie zlikwidowała pijaństwa, a penalizacja posiadania narkotyków tylko nakręca narkobiznes.
Hasło klucz w tym wszystkim to REDUKCJA SZKÓD. I trzeba po prostu trzeźwej oceny jakie działania są zgodne z tą strategią, a jakie nie. Zakazy to nie jest droga do uniknięcia cierpienia. Edukacja i profilaktyka! A nie indoktrynacja i zakazy."
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 18:43 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ