Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Tu powstają lub trafiają tematy zakwalifikowane przez moderatorów jako odpowiednie do nazwy kategorii
Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: ptasiorrr » 15-12-2016 18:44

"Zakładam ten temat, bo chciałbym usłyszeć Wasze opinie na podstawie tego artykułu. Czy według Was zatrzymanie prawa jazdy za długi alimentacyjne poprawi ich ściągalność?"
Ostatnio zmieniony 15-12-2016 18:44 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: Dzanek » 15-12-2016 21:40

"Zatrzymanie prawa jazdy w celach "ściągalności" należności to jest patologia. A już zabieranie prawa jazdy osobie, która zarabia jako zawodowy kierowca, przedstawiciel handlowy, kierowca autobusu itp to już jest patologia do kwadratu."
Ostatnio zmieniony 15-12-2016 21:40 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: admin » 16-12-2016 08:07

"Trudno mi ocenić całość, bo mamy wycinek dłuższej historii. 50 tysięcy należności chyba się jakiś czas zbiera? Co wiemy nic o dzieciach i ich matce? Alimenciarz wychodzi na ofiarę i głównego pokrzywdzonego. Jakieś działania prawne można podjąć wcześniej, a nie dopiero jak zabiorą prawko. Wniosek o obniżenie/wstrzymanie?"
Ostatnio zmieniony 16-12-2016 08:07 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: Dzanek » 16-12-2016 13:09

"Nie mam zamiaru oceniać tej konkretnej sytuacji bo jej nie znamy. Równie dobrze wykreowany w artykule na "ofiarę" Pan może mieć sporo za uszami. Chodzi mi o sam fakt odebrania dokumentu, który uważam po prostu za głupi."
Ostatnio zmieniony 16-12-2016 13:09 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

felicita
Posty: 117
Rejestracja: 08-04-2005 23:31

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: felicita » 17-12-2016 01:33

"A mi się wydaje, że ten Pan nie jest ofiarą systemu tylko swojego cwaniactwa. Doprowadził do tego , że matka jego dzieci musiała iść do komornika, żeby wyegzekwować pieniądze na ich utrzymanie. Bo z własnej woli nie chciał płacić. Na swoje dzieci nie chciał płacić. Ma dług rzędu 50 tys. Albo ma dużo dzieci albo długo nie płacił. Dlaczego on jako facet, jako ojciec nie zadbał o zapewnienie bytu dla swojego dziecka czy swoich dzieci. Cwaniak? Na chorobowe uciekł żeby alimentów nie ściągać? Może warto by było dobrowolnie płacić i komornika ominąć.
Ciężko mi ocenić czy zabranie prawa jazdy ma sens w takim wypadku bo sam zarabiam jeżdżąc samochodem. Ale nie wyobrażam sobie wydać kasę wiedząc, że moim dzieciom coś brakuje.
Za dużo cwaniaków ciągnie z funduszu alimentacyjnego. Może ten przypadek jest inny ale dobre 90% przypadków wynika z próby niepłacenia.
Więc jakaś kara się należała. Może i dobra taka."
Ostatnio zmieniony 17-12-2016 01:33 przez felicita, łącznie zmieniany 1 raz.

wxcv
Posty: 58
Rejestracja: 07-10-2013 18:31

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: wxcv » 17-12-2016 15:00

"Cytat"Za dużo cwaniaków ciągnie z funduszu alimentacyjnego."Możesz rozwinąć temat..."
Ostatnio zmieniony 17-12-2016 15:00 przez wxcv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: ptasiorrr » 17-12-2016 19:32

"Rozwinę... Samotne mamusie domagają się czasem od tatusiów bajońskich kwot na utrzymanie swoich pociech. Pamiętam w którejś z niewiarygodnych telewizji był reportaż, że matka domagała się w sądzie 2500 (słownie: dwa i pół tysiąca) zł. alimentów na jedno dziecko. W uzasadnieniu były argumenty takie jak: wynajmowane mieszkanie, prywatne przedszkole, prywatne nauki języka obcego... Nie pamiętam czy mamuśka pracowała. Jeśli utrzymanie dziecka fifty fifty należy do obojga rodziców to mama powinna dać drugie 2,5 koła. Utrzymanie kilkuletniego dziecka kosztuje 5000 zł.? W efekcie dostała dużo, dużo mniej. Już nie pamiętam czy ten koleś płacił czy nie, ale coś mi się kojarzy, że dawał na dziecko 1000 zł. Jeśli taka czy inna pani chce za pieniądze przeznaczone dla dzieciaka spełniać swoje zachcianki to już jest zwykłe kurestwo."
Ostatnio zmieniony 17-12-2016 19:32 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: rav » 17-12-2016 20:36

"Za niepłacenie alimentów kara powinna jakaś być, ale na pewno nie zabranie prawa jazdy, bo nawet jeżeli ta osoba nie pracuje jako kierowca to jakoś do pracy musi dojechać, a nie każdy ma 5 min do pracy.

Ptasiorrr, tym razem się zgodzę z Twoją argumentacją i przykładem, że czasami przeginają kobiety z wielkością alimentów i wykorzystują facetów.

Ciekawe czy feministki biorą alimenty i czy nie stoją one w sprzeczności z równouprawnieniem :-)"
Ostatnio zmieniony 17-12-2016 20:36 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: ptasiorrr » 17-12-2016 21:08

"Kumpel m Niemczech mi opowiadał jak to wyglądało u niego. Tez nie płacił alimentów i podczas rozprawy sądowej sąd nakazał mu iść do pracy aby swój dług mógł spłacić. Dodam, że miał wyrok 3 m-ce pozbawienia wolności. Wyznaczył też zakład pracy który ma go przyjąć do pracy (było to BMW w Dingolfingu na Bawarii). Facet poszedł do pracy za najniższą krajową niemiecką, ileś tam kasy szło na alimenty a ta część co zostawała szła do niego do kieszeni. To wygląda tak jakby sąd wyznaczył mu karę ograniczenia wolności. Po 3 miesiącach BMW zatrudniło go na normalną umowę o pracę. Drugi przypadek z Niemiec to taki, że gościu odbywał już karę w zakładzie karnym i pracował poza zakładem karnym również w BMW i brał normalną pensję pomniejszoną oczywiście o część zadłużenia alimentacyjnego. Po opuszczeniu ZK też miał zapewnione zatrudnienie w BMW lecz z tego nie skorzystał, gdyż był budowlańcem i zaczął pracować na własnej działalności gospodarczej. Co było dalej nie wiem."
Ostatnio zmieniony 17-12-2016 21:08 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

wxcv
Posty: 58
Rejestracja: 07-10-2013 18:31

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: wxcv » 17-12-2016 22:14

"Dzięki i o to mi chodziło..Aczkolwiek liczyłem na odpowiedz użytkownika "felicita".Nie cwaniaki ciągną z funduszu a cwaniary,a to jest już duża różnica.."
Ostatnio zmieniony 17-12-2016 22:14 przez wxcv, łącznie zmieniany 1 raz.

iwoniczka
Posty: 55
Rejestracja: 08-11-2016 18:40

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: iwoniczka » 18-12-2016 22:57

"sąd może przyznać nawet 10.000 a fundusz alimentacyjny czyli państwo wypłaca tylko 500 zł,nie sądzę że pan pracował na tirach nielegalnie, więc gdzie był komornik że go nie znalazł,zarabiał to mógł wpłacać jakąś kwotę do komornika, a nie teraz płacze"
Ostatnio zmieniony 18-12-2016 22:57 przez iwoniczka, łącznie zmieniany 1 raz.

iwoniczka
Posty: 55
Rejestracja: 08-11-2016 18:40

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: iwoniczka » 18-12-2016 23:03

"
Ciekawe czy feministki biorą alimenty i czy nie stoją one w sprzeczności z równouprawnieniem
alimenty się prawnie należą wszystkim/ feministką też lepiej być feministką niż taką żoną co z kapciami w zębach wita męża w drzwiach po pracy .z twoich głupich wypowiedzi wynika że masz za nic kobiety i jesteś jakimś podstarzałym lowelasem z kotem"
Ostatnio zmieniony 18-12-2016 23:03 przez iwoniczka, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: rav » 18-12-2016 23:44

"
iwoniczka pisze:
Ciekawe czy feministki biorą alimenty i czy nie stoją one w sprzeczności z równouprawnieniem
alimenty się prawnie należą wszystkim/ feministką też lepiej być feministką niż taką żoną co z kapciami w zębach wita męża w drzwiach po pracy .z twoich głupich wypowiedzi wynika że masz za nic kobiety i jesteś jakimś podstarzałym lowelasem z kotem
moje pytanie było retoryczne, tzn takie na które się nie odpowiada, bo odpowiedź jest oczywista a służy do przemyśleń :-)
Szanuję kobiety i nie mam kota :-) choć często feministki same siebie nie szanują, ale to już inny temat.

A odpowiedz:
Czy zatrzymanie prawa jazdy za długi alimentacyjne poprawi ich ściągalność?"
Ostatnio zmieniony 18-12-2016 23:44 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: ptasiorrr » 18-12-2016 23:49

"
Już od lat komornik zajmował mężczyźnie część pensji. W tarapaty wpadł w ubiegłym roku, kiedy nieuczciwy pracodawca nie wypłacił mu wynagrodzenia. Potem nie pracował, leczył się w szpitalu.
- Płaciłem zawsze tyle alimentów, na ile było mnie stać. Kiedy wpadłem w kłopoty nikogo to nie obchodziło.
Zabieranie prawa jazdy to jest chore i skoro jakiś dłużnik jest bezrobotny bez zasiłku i nie może ze względu na brak dokumentu znaleźć pracy to niech Państwo płaci na dzieci jak jest takie bogate. Podałem dwa przykłady z Niemiec i czy w Polsce nie mogło by tak być. Skierować dłużnika do pracy np. na budowę za 1350 zł. i sprawa załatwiona. Pracodawca byłby happy a i myślę, że duża ilość dłużników też była by zadowolona. Wyroki w zawieszeniu czy odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego nie zdaje egzaminu jak dłużnik nie może znaleźć pracy albo mu się nie chce."
Ostatnio zmieniony 18-12-2016 23:49 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

mamakevina
Posty: 25
Rejestracja: 29-01-2013 01:24

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: mamakevina » 19-12-2016 21:36

"Sprawa alimentów jest prosta. Ktoś powoływał się na prawo niemieckie. Otóż:

1. Niech obowiązek alimentacyjny będzie uzależniony od możliwości kontaktów ojca/matki (zobowiązanego do alimentacji) z dzieckiem. Jeśli nie ma możliwości kontaktów = zero alimentów (uniemożliwianie kontaktów ze strony władnej w sprawach dziecka), są kontakty = są alimenty. I odwrotnie.

Zbyt często zapominamy że sfrustrowany rodzic (mimo że kochający swoje dziecko) pozbawiony jakiegokolwiek kontaktu ze swoim dzieckiem traci z dzieckiem kontakt i motywację do finansowego zabezpieczenia wychowania swojego dziecka (świadczeń alimentacyjnych). Ta frustracja pogłębia się w miarę roszczeń alimentacyjnych opiekuna dziecka i jednocześnie z brakiem kontaktu w/w z własnym dzieckiem, a z czasem przeradza się w nienawiść do prawnego opiekuna dziecka. Nie jest to związane bezpośrednio z dzieckiem, niemniej dziecko na tym traci i to podwójnie - brak drugiego rodzica i brak środków na utrzymanie.

Kij ma dwa końce. Polskie prawo nie zabezpiecza (ani nie uzależnia od innych czynników) rodzica który jest zobowiązany do płacenia alimentów w zależności/możliwości od kontaktów z dzieckiem. Sądzę że bardzo wiele spraw rozwiązało by się samo gdyby takie prawo obowiązywało."
Ostatnio zmieniony 19-12-2016 21:36 przez mamakevina, łącznie zmieniany 1 raz.

felicita
Posty: 117
Rejestracja: 08-04-2005 23:31

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: felicita » 19-12-2016 23:54

"
wxcv pisze:Dzięki i o to mi chodziło..Aczkolwiek liczyłem na odpowiedz użytkownika "felicita".Nie cwaniaki ciągną z funduszu a cwaniary,a to jest już duża różnica..
Cwaniary czy cwaniaki - nie ma to większego znaczenia. Chociaż miałem na myśli ojców, którym to wydaje się że fundusz alimentacyjny (=ośrodek pomocy społecznej=państwo=nasze podatki) może pokryć wydatki na ich dzieci. Nie ma sensu pracować żeby zarobić bo przecież państwo i tak da. A jak się będzie pracować to jeszcze zabiorą na alimenty i mało co zostanie.
Nie będę jakoś szczególnie bronił kobiet bo faktycznie alimenty powinny iść na dzieci.
Znam kilka przypadków ojców "cwaniaków" pracujących oficjalnie na 1/4 etatu za minimalną żeby nie było z czego ściągać alimentów. Znam też takich pracodawców co zatrudnią takiego ojca na czarno żeby nie płacił alimentów. To ogólne przyzwolenie pracodawców i kolegów z pracy ale i ogółu społeczeństwa."
Ostatnio zmieniony 19-12-2016 23:54 przez felicita, łącznie zmieniany 1 raz.

artuszu
Posty: 30
Rejestracja: 11-12-2009 21:41

Za alimentacyjny dług stracił prawo jazdy.

Post autor: artuszu » 20-12-2016 00:04

"Wszyscy wiemy jak jest, każda mama wie w 99 kto jest tatą , a reszta to nie sprawa państwa tylko face to face"

ODPOWIEDZ