Tylko nie mów nikomu.

Tu powstają lub trafiają tematy zakwalifikowane przez moderatorów jako odpowiednie do nazwy kategorii
Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Tylko nie mów nikomu.

Post autor: DZIKI » 13-05-2019 09:45

Najpierw „Kler” Smarzowskiego, potem Matka Boska Tęczowa Elżbiety Podleśnej (miliony telewidzów plus nalot policji i kilkugodzinne przesłuchanie, zaakceptowane przez „ministra policji” Joachima Brudzińskiego), wreszcie film „Tylko nie mów nikomu”, który niczym pożar rozprzestrzenił się na miliony widzów w internecie. Galopująca oglądalność filmu braci Sekielskich to chyba rekord świata w dziejach pożarnictwa.

Pytanie pierwsze: czy Sekielscy zostaną aresztowani? Moim zdaniem – im szybciej, tym lepiej. Niech zdejmą biustonosze i rajstopy i na komendę ich! Panie Ministrze – błagam! Musi być jakaś sprawiedliwość i wobec prawa wszyscy są równi (zwłaszcza wspólnicy ze Srebrnej). Więc skoro Podleśna za jeden wizerunek trafiła na przesłuchanie, to Sekielscy za film powinni trafić co najmniej na Rakowiecką.

Mają paradować w aureoli (znów ta aureola) bojowników o prawo i sprawiedliwość? Jeżeli nie powiemy im non possumus dziś, to kiedy? Kto jest za aresztowaniem i przesłuchaniem braci Sekielskich? Dziękuję. Kto jest przeciw? Nie widzę, nie słyszę.

Pytanie drugie: ile jest w stanie wytrzymać hierarchia? Najpierw przyjęła zdrową postawę – abp Gądecki i prymas Polak odmówili udzielenia wypowiedzi do filmu, a gdy ten film pojawił się w milionach polskich domów – niezwłocznie podziękowali Sekielskiemu i przeprosili.

Niezły pokaz obłudy. Za co? Wiadomo: za to, o czym trąbi cały świat, za pedofilię w Kościele, za jej krycie i pobłażanie. Kiedy lata temu wstecz świat zaczął mówić o pedofilii, w tym pedofilii duchownych, wydawało się to kolejną ekstrawagancją liberalnego Zachodu. Kiedy sądy w Europie i USA zaczęły wymierzać drakońskie wyroki, sądzono, że do Polski to nie dotrze. Kiedy za indywidualnych sprawców i ich wspólników musiała na Zachodzie odpowiadać (finansowo) instytucja, czyli Kościół, myślano, że u nas to jest niemożliwe, to się w Polsce nie przyjmie, bo KK jest przyzwyczajony, że to on trzyma kasę, pieniądze płyną „do”, a nie „od” niego.

Po trzecie: Sekielscy zrobili film antypolski i trzeba jak najszybciej ustalić, kim są ich rodzice i dziadkowie.

Oczywiście, są w Polsce tysiące niewinnych sług Kościoła, ale nie o nich jest ten film. To jest film o ludzkim nieszczęściu, o samotności i cierpieniu jednych oraz o degeneracji, bezkarności, wspólnictwie i o parasolu ochronnym, jaki potężna instytucja otwierała nad innymi. Jeżeli Kościół to Polska, to znaczy, że bracia Sekielscy dobrze przysłużyli się Polsce.

Jeszcze przed pojawieniem się filmu prezes Kaczyński groził, że kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę. Jeśli tak, to bracia Sekielscy mogą spać spokojnie – wszak oni tylko przychodzą Kościołowi z pomocą.
passent.blog.polityka.pl

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: orange » 13-05-2019 11:25

Dziwne, że akurat teraz, kiedy od dłuższego czasu tym problemem zajął się sam Kościół.
Zatem film znacznie opóźniony.
To, że te akty są obrzydliwe i warte potępienia jest oczywistością.
Współczuję tym, którzy doświadczyli tę krzywdę.
Tylko nie rozumiem, dlaczego tak broniono Polańskiego.
Można wrócić do tych materiałów.
Internet wszystko pamięta.
Może ktoś mi wytłumaczy?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1055
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: encore » 13-05-2019 11:30

Kto bronił Polańskiego? Weź przypomnij bo o ile sprawę pamiętam to nie kojarzę kto stał za nim.
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: orange » 13-05-2019 11:40

Polscy filmowcy bronią Polańskiego.
Miedzy innymi Jacek Bromski, Izabela Cywińska, Jerzy Skolimowski i Andrzej Wajda. Zresztą lista jest zbyt długa, aby ją tu przytoczyć. Szkoda słów...

Nie pamiętasz tego:
- Uwolnić Polańskiego! - apeluje w liście Stowarzyszenie Filmowców Polskich, domagając się reakcji w sprawie zatrzymania reżysera w Szwajcarii.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1261
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: kermit » 13-05-2019 12:08

A sam Andrzej Wajda kazał się 14 latce rozbierać do sceny łóżkowej, faszerując ją alkoholem i innymi środkami. Cieżko wymagać od takiego człowieka aby krytykował pedofilskie zachowania Polańskiego. Do dziś Polański to honorowy obywatel Krakowa, Łodzi. Akademia Fimowa w USA całe szczęście wyrzuciła go ze swoich szeregów.
Tak samo kościół powinien wyrzucać ze swoich szeregów wszystkich pedofilów, nawet po odsiedzeniu wyroku i bezwględnie zgłaszać wszelkie przypadki do prokuratury.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: orange » 13-05-2019 12:13

Rozumiem obie strony.
Sekielski zrobił materiał o księdzach, bo było wiadomo, że z tego wyjdzie sensacja.
Gdyby zrobił materiał o pedofilii wśród budowlańców, to jego film nie miałby takiego zainteresowania.
Tak czy siak sprawa wymaga załatwienia i faktycznie Kościół popełnił wiele błędów.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: orange » 13-05-2019 12:15

A kiedy Pan Sekielski w końcu zajmie się swoim środowiskiem?
Wszak doświadczenia zachodnie pokazały że w kręgach filmowców, dziennikarzy pedofilia to chleb powszedni i dobrze "rozgrzeszany" przez "elity" czyż nie?
BBC Garry Glitter, Polański, Kevin Spacey, Jimmy Savile i wielu wielu innych?
Każdy wie jak poważne to były sprawy ale środowisko milczało i milczy nadal.
Jakby na to nie patrzeć to Kościół Katolicki adresuje problem a wy koledzy "artyści"?
Nabijacie sobie kabzę tania sensacją , le już co do waszych kolegów to tacy dociekliwi nie jesteście?
To jest dosyć zastanawiające, o Kościele Katolickim się mówi natomiast co do wymienionych środowisk panuje "bardzo głośne" milczenie no jak to panowie redaktorzy?
Kiedy o pedofili na polskich uczelniach, w końcu "prof" Hartman dalej wykłada i włos mu z głowy nie spada, a ptaszki ćwierkają, że na UJ jest takich więcej.

Więc jak to jest???

jamWilhelm
Posty: 825
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: jamWilhelm » 13-05-2019 12:26

jakby zrobił film o tych budowlańcach czy dziennikarzach pedofilach to byś sie nie przypie...alał? Budowlańcy nie uczą dzieci, jak budowlaniec by został skazany to by posiedział, do firmy raczej by nie miał powrotu na delegacje, naprawdę nie widzisz różnicy?!

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1046
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: Dzanek » 13-05-2019 12:27

Nie odwracajcie kota ogonem i nie zmieniajcie tematu. Pisanie w stylu, że przecież w każdej grupie mamy z tym problem to żenada. Wiadomo, że w każdej grupie są "czarne owce" i trzeba je eliminować a tutaj chyba akurat jest z tym spory problem.

Zgadzam się w 100% z komentarzami do sprawy Szymona Hołowni. Poniżej pierwszy z nich związany z tematem filmu:


Awatar użytkownika
encore
Posty: 1055
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: encore » 13-05-2019 12:35

orange, z pewnością w każdej branży czy zawodzie są pedofile. Tak jak złodzieje, oszuści lub zdradzający żonę czy męża. Naganne i karygodne jest jeśli pedofilem okazuje się grabarz lub introligator. Jednak dla mnie nie do pomyślenia jest aby po pierwsze pedofile trafiali się wśród księży lub nauczycieli. A już całkowicie niedopuszczalne jest to by zwierzchnicy kryli wszelkie nieprawidłowości dziejące się na dole z taką ogromną gorliwością. Na dodatek przy pełnej aprobacie ze strony stolicy piotrowej.
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: orange » 13-05-2019 13:32

Papież Franciszek wprowadził obowiązek zgłaszania takich przestępstw kompetentnym w tej sprawie władzom, a także usuwania ze stanowisk osób skazanych za czyny wykorzystywania.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: orange » 13-05-2019 13:36

Rozumiem że w tej drugiej części SIEKIELSKI pochyli się nad tematem pedofilii wśród dziennikarzy, reżyserów, celebrytów tudzież takich zawodów jak nauczyciele, lekarze lub wśród takich grup jak homoseksualiści?

Czy też jednak nie będzie to pasować do narracji autora?

leonardo
Posty: 341
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: leonardo » 13-05-2019 13:37

Wrzucanie Romana Polańskiego do tego samego worka co księży - pedofilów świadczy albo o niewiedzy albo prymitywnej próbie wybielenia księży.

Z filmu Sekielskich wynika czarno na białym, że Kościół wypracował system obrony obleśnych zboczeńców w sutannach, którzy molestowali kilku-kilkunastoletnie dzieci, lecz zamiast do pierdla trafiali do innych parafii, ich zbrodnie tuszowano, lekceważono itd.

Tymczasem Polański nie uwiódł niewinnego dziecka. To matka Samanthy przywiozła ją na spotkanie ze słynnym reżyserem na sesję zdjęciową, licząc, że zrobi karierę w szołbiznesie. Polański uprawiał seks z wyzwoloną nastolatką (mającą już za sobą inicjację).

Jego błąd, bo Samantha choć wyglądała na znacznie więcej, miała tylko 13 lat. Nie sprawdził tego, ale Związek Filmowców USA nie wysłał go za to do np. Hiszpanii, tylko trafił do więzienia.

I poddałby się karze, gdyby sędzia - celebryta nie chciał złamać ugody sądowej. Musiał uciekać i nigdy juz do USA nie wrócił, nie nakręcił tam żadnego filmu.

Z ofiarą dawno temu się pojednał, ona sama wielokrotnie prosiła amerykańskie sądy, żeby dały spokój Polańskiemu.
On sam przez kolejne 40 lat od tej sprawy wiedzie uczciwe, normalne życie męża i ojca.

Naprawdę chcecie nie widzicie różnicy pomiędzy Polańskim, a księżmi - pedofilami z filmu Sekielskich?

Antea
Posty: 127
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: Antea » 13-05-2019 13:38

orange pisze:
13-05-2019 12:15
A kiedy Pan Sekielski w końcu zajmie się swoim środowiskiem?
Wszak doświadczenia zachodnie pokazały że w kręgach filmowców, dziennikarzy pedofilia to chleb powszedni i dobrze "rozgrzeszany" przez "elity" czyż nie?
BBC Garry Glitter, Polański, Kevin Spacey, Jimmy Savile i wielu wielu innych?
Każdy wie jak poważne to były sprawy ale środowisko milczało i milczy nadal.
Jakby na to nie patrzeć to Kościół Katolicki adresuje problem a wy koledzy "artyści"?
Nabijacie sobie kabzę tania sensacją , le już co do waszych kolegów to tacy dociekliwi nie jesteście?
To jest dosyć zastanawiające, o Kościele Katolickim się mówi natomiast co do wymienionych środowisk panuje "bardzo głośne" milczenie no jak to panowie redaktorzy?
Kiedy o pedofili na polskich uczelniach, w końcu "prof" Hartman dalej wykłada i włos mu z głowy nie spada, a ptaszki ćwierkają, że na UJ jest takich więcej.


Więc jak to jest???
Jest jak jest. Pedofilia to zaburzenie, czyny pedofilskie to przestępstwo. Zaburzenie dotyka każdej grupy, każdego narodu. Jak depresja czy zaburzenia osobowości. Nie wybierają tylko księży. Orange tu nie chodzi o atak na jedną grupę, tu chodzi o ogromną hipokryzję, patologię komunikacji, brak empatii u osób które każdego dnia namaszczają siebie jako pasterzy. Sfera duchowa, moralna to kwestie osobiste. Jeśli ktoś robi jedno mówi drugie i w dodatku posuwa się do tego, by wykorzystać siłę instytucji do zyskania przewagi to wymaga to interwencji i oburzenia.

leonardo
Posty: 341
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: leonardo » 13-05-2019 13:41

Rozumiem że w tej drugiej części SIEKIELSKI pochyli się nad tematem pedofilii wśród dziennikarzy, reżyserów, celebrytów tudzież takich zawodów jak nauczyciele, lekarze lub wśród takich grup jak homoseksualiści?


Bredzisz celowo, bo doskonale wiesz, że żadna grupa społeczna czy instytucja nigdy nie stworzyła systemu ochrony przestępców - pedofilów.

Dzięki temu byli (są?) bezkarni.

Żadna, oprócz Kościoła.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: orange » 13-05-2019 13:43

Zapewne ten film kolejny atak na Kościół, ale...

Trzeba też uczciwie odpowiedzieć na pytanie: Czy, a jeśli tak, to kto i dlaczego ich chronił?
Czy ich historie są wyjątkiem od reguły czy przykrą regułą?

Ta odpowiedź należy się nie tyle mediom, ile wiernym, którzy powierzają Kościołowi swoje dzieci.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: orange » 13-05-2019 13:56

...i dziwne, że znowu coś takiego przed wyborami...
Chciałbym zobaczyć taki film o dziennikarzach...
Wtedy trzeba by było mieć jaja, żeby taki film zrobić.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: orange » 13-05-2019 13:57

Chodzi o obrzucenie całego Kościoła Katolickiego, w tym większość uczciwych księży błotem tak aby ludzie przyjęli za przywódców społecznych zwolenników pederastii, narkomanii i sprowadzania islamskich nachodźców.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: orange » 13-05-2019 13:58

A jeśli jakiś nauczyciel matematyk okaże się pedofilem to znaczy że matematyka jest zła?
Albo instytucja szkoły jest zła?
A gdyby tego matematyka krył dyrektor szkoły to szkolnictwo należałoby zlikwidować?

To jednostki na których lewica chce robić politykę i wprowadzić chore wizje LGBT do prawa.

leonardo
Posty: 341
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Tylko nie mów nikomu.

Post autor: leonardo » 13-05-2019 14:09

aby ludzie przyjęli za przywódców społecznych zwolenników pederastii, narkomanii i sprowadzania islamskich nachodźców.


Nie wiem, czy jesteś głupkiem, czy tylko go udajesz, a za głupków masz ludzi, licząc, że wciśniesz im te bzdety.

To bez znaczenia.

Znaczenie ma film Sekielskich. I wniosek jest prosty: albo Kościół się zreformuje, wypieprzy na zbitą mordę osobników w stylu Sławoja - Głodzia, albo świątynie za parę lat zupełnie opustoszeją.

Jak na Zachodzie, jak w Czechach.

ODPOWIEDZ