Kompromis aborcyjny

Tu powstają lub trafiają tematy zakwalifikowane przez moderatorów jako odpowiednie do nazwy kategorii
orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Kompromis aborcyjny

Post autor: orange » 20-02-2020 09:36

Orange, daj sobie spokój z aborcją w tym wątku. Traktuj to jako ostrzeżenie.
Ponieważ admin nie pozwala mi pisać o aborcji w wątku „Tarnobrzeska Rada Kobiet”, więc zaczynam nowy wątek na forum.

FRESCA napisała:
„Orange, myślałam, że w naszym mieście nie trzeba wiele tłumaczyć na temat problemów kobiet.
Widzę jednak, że Pan w kwestii aborcji nic nie rozumie...
Czy Pan Orange zastanawiał się o co z aborcją chodziło?
O nie zaostrzanie prawa do aborcji.
Jestem jeszcze bardziej przeciwna zmuszaniu do patrzenia na powolną śmierć własnego dziecka, które ze względu na warunki polskiej opieki zdrowotnej nie ma możliwości przeżyć...
mam …duże opory zmuszać do rodzenia, gdzie według medycyny dziecko nie przeżyje, lub matka osieroci inne.
Jak państwo pomaga?
Rzuci kasą aby matka patrzyła jak jej dziecko umiera, jak cierpi?
Czy Państwo dalej będzie liczyć, że obywatele będą je wyręczać robiąc zbiórki?
W obecnym kształcie istniejący kompromis jest najbardziej słuszny".


Moim zdaniem: Aborcja zawsze była sporem - nigdy kompromisem.
W 1993 roku Sejm przegłosował zaostrzenie ustawy, było to raczej działanie elit politycznych, niż wynik nacisku społecznego.

Dominika Wielowieyska pisała w 1999:
„Zdumiewające, że feministki roszczą sobie prawo reprezentowania w tej sprawie wszystkich kobiet i nie chcą przyjmować do wiadomości, że część z nas nie akceptuje ich sposobu myślenia.
Mój zdecydowany sprzeciw budzi traktowanie aborcji w kategoriach ograniczania praw kobiet i sprowadzania problemu do twierdzenia »mój brzuch należy do mnie«
(…) Nie wiem – przyznaję się do tego z pokorą – jak najlepiej rozwiązać problem przepisów prawnych dotyczących aborcji, choć skłaniam się do poglądu, że prawo do przerywania ciąży powinno być bardzo ograniczone”.

Marek Jurek opuścił PiS w 2007 roku gdy zdominowany przez nią Sejm odrzucił projekt zaostrzenia prawa antyaborcyjnego.

Nie wchodząc jednak w szczegóły prawne, bo na to nie ma tu miejsca, należy zastanowić się, jakim to kobietom odebrano tak naprawdę prawa człowieka?
Podstawowym prawem każdej istoty ludzkiej jest prawo do życia.
Aborcja, czyli świadome i celowe zniszczenie życia dziecka poczętego, jest rażącym pogwałceniem tego prawa.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Kompromis aborcyjny

Post autor: encore » 20-02-2020 12:49

orange pisze:
20-02-2020 09:36
Podstawowym prawem każdej istoty ludzkiej jest prawo do życia.
Aborcja, czyli świadome i celowe zniszczenie życia dziecka poczętego, jest rażącym pogwałceniem tego prawa.
Zajmujesz się marginalnym problemem, który dotyczy może promila kobiet.

Zajął byś się lepiej kwestiami bardziej kłopotliwymi z punktu widzenia finansowego i nie mniej ważnymi z punktu widzenia moralnego.

- opieki geriatrycznej
- opieki paliatywnej
- opieki przy diagnostyce i leczeniu nowotworów
- diagnostyki i leczenia niepłodności (i wcale mi o samo in vitro nie chodzi)
- ogólnie opieki medycznej specjalistycznej

To są prawdziwe problemy, które ktoś usiłuje przykrywać "problemem" o wysokiej nośności medialnej. O prawdziwych problemach już się dużo rzadziej wspomina. Brak rzeczywistych kroków do polepszenia choćby tego o czym napisałem powyżej jest większym pogwałceniem prawa do zdrowia niż to co nieudolnie próbujesz wyolbrzymiać.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Kompromis aborcyjny

Post autor: orange » 20-02-2020 13:44

„Zajmujesz się marginalnym problemem, który dotyczy może promila kobiet.”

Z badania CBOS "Doświadczenia aborcyjne Polek" z 2013 roku wynika, że co trzecia kobieta w wieku produkcyjnym przyznaje, że co najmniej raz w życiu przerwała ciążę.
Biorąc pod uwagę, że liczba kobiet w wieku produkcyjnym przekracza obecnie 9 mln, to nawet 3 mln z nich może mieć za sobą doświadczenia aborcyjne.

Ilość oficjalnych zabiegów w Polsce w latach:
-2013 rok – 744 dzieci,
-2014 rok – 971 dzieci,
-2015 rok – 1040 dzieci,
-2016 rok – 1098 dzieci,
-2017 rok – 1061 dzieci,
-2018 rok – 1076 dzieci (287 zabiegów w mazowieckim).
Tyle dzieci zabiły matki i lekarze w Polsce. Nadal to robią.
Takie są oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia.
Jednak jak podaje Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, oficjalne statystyki zakłamują rzeczywistość.
Coraz więcej kobiet, w obawie przed odmową i problemami ze strony lekarzy, decyduje się na zabieg za granicą.
Nieco ponad tysiąc aborcji rocznie to liczba o wiele zaniżona.

Organizacje kobiece podają, że liczba aborcji wykonywanych w Polsce nielegalnie może przekraczać rocznie nawet 100 tysięcy.
W Polsce każdego roku wykonywanych jest kilkadziesiąt tysięcy nielegalnych przerwań ciąży.

CBOS opublikował wyniki badań dotyczących tego, ile kobiet w Polsce dokonało aborcji.
Media obiegła informacja o 4 milionach.
Wiele par stosowało także aborcję jako zamiennik antykoncepcji, mechanizm ten zresztą można obserwować także współcześnie, jeśli chodzi o stosowanie pigułki "dzień po" - środek awaryjny staje się środkiem stale stosowanym.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Kompromis aborcyjny

Post autor: jamWilhelm » 20-02-2020 14:21

widać, że odkąd pis jest przy władzy, ta liczba się zwiększyła

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Kompromis aborcyjny

Post autor: Antea » 20-02-2020 14:37

Nie rozumiem dlaczego faceci podejmują temat który ich nie dotyczy.

Orange a widziales kiedyś dziecko urodzone przedwcześnie, na skutek zarażenia plodu przez matkę np cytomegalowirusem? Tak w 23, 24 tygodniu ciąży, z leukomalacjami???

Nie?! To nie opowiadaj głupot jak ksiadz na ambonie.
I tyle w temacie.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Kompromis aborcyjny

Post autor: orange » 20-02-2020 15:20

Antea pisze: "Nie rozumiem dlaczego faceci podejmują temat który ich nie dotyczy".

Za każdą aborcją stoi mężczyzna.
Każda decyzja o aborcji to wielka samotność, także dla mężczyzny.
Samotności kobiet towarzyszy samotność mężczyzn.
Aborcja jest bowiem miejscem, w którym dochodzi do rozbicia przymierza.
Niektórzy mężczyźni po aborcji partnerki odczuwają swoiste zagubienie i odgrywają się na niej za dokonany wybór.
Para przeżywa wówczas kryzys, bo nienarodzone dziecko często przypieczętowuje śmierć związku.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kompromis aborcyjny

Post autor: admin » 20-02-2020 19:04

@orange, jaka właściwie jest Twoja propozycja w tej sprawie?

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Kompromis aborcyjny

Post autor: Antea » 21-02-2020 07:39

orange pisze:
20-02-2020 15:20
Antea pisze: "Nie rozumiem dlaczego faceci podejmują temat który ich nie dotyczy".

Za każdą aborcją stoi mężczyzna.
Każda decyzja o aborcji to wielka samotność, także dla mężczyzny.
Samotności kobiet towarzyszy samotność mężczyzn.
Aborcja jest bowiem miejscem, w którym dochodzi do rozbicia przymierza.
Niektórzy mężczyźni po aborcji partnerki odczuwają swoiste zagubienie i odgrywają się na niej za dokonany wybór.
Para przeżywa wówczas kryzys, bo nienarodzone dziecko często przypieczętowuje śmierć związku.
To może zamiast powtarzać w koło te same emocjonalne argumenty włączycie rozum i spróbujecie realnie zadziałac, tak aby kobiety nie cierpialy widząc ból i śmierć swojego dziecka, najczęściej pozbawione wsparcia cudownych mężów i ojców.
Załóż grupę wsparcia dla ojców dzieci z niepełnosprawnością, zwiększ ich świadomość na temat opieki naprzemiennej. Niestety kobieta zostaje sama z niepelnosprasnosvia dziecka, bo w najlepszym razie tatuś który zostaje ucieka w pracę żeby cyt "zapewnić dobrobyt rodzinie". Mama też chce pracować, to może mamy do pracy a ojcowie na rehabilitację? Zdecydowana większość tatusiow Porzuca swoke partnerki i dzieci. Dla kobiety to koniec jej życia i początek gehenny.
Znam tylko jeden przypadek gdy tata zrezygnował z pracy bo miał fizyczna a mama tzw umysłową i lepiej płatna. I tata opiekowal się synem, sam tracąc swoje zdrowie.

Postawy rodziców dzieci z ciężka niepełnosprawnością są inne niż twoje. I nie chodzi tu o emocje bo cierpienie jest przy aborcji ogromne ale o rozum.

Co poza gadka na forum zrobiłeś?

Nie musisz odpowiadać, bo to pytanie jest retoryczne dla wszystkich którzy myślą podobnie, po prostu ulalo mi się pod twoim postem, szanuje cię za szczerość :-)

Ps. Sama mam 3 dzieciaków, i osobiscie nie dokonałabym aborcji. Ale jestem za otwartym dostępem do zabiegu i zwiększeniem świadomości kobiet w zakresie planowania macierzynstwa. Nie można zadna ustawa zabrać drugiemu czlowiekowi wyboru, za który sam.bedzie odpowiadał przed sobą, rodzina, Bogiem jeśli wierzy. To tak jakbyś ustawa zakazał kradzieży - to nie znaczy że ludzie przestaną kraść. I dzięki temu kyo ma kasę i tak zabieg zrobi.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Kompromis aborcyjny

Post autor: orange » 21-02-2020 11:30

Antea piszesz: „jestem za otwartym dostępem do zabiegu”.

Po to jest forum, aby różni ludzie się wypowiadali, gdyż jest wiele zdań w tym temacie.
Ja jestem innego zdania i dlatego piszę to co piszę.

Niestety większość aborcji robią młode dziewczyny, które mają „fajnego” chłopaka i taką podpowiedź przeważnie z jego strony pada.
Zabieg trwa 5 minut, ale co potem…
Połyka się jakieś pigułki płaci się 2 tysiące złotych (jeśli ciąża jest w okolicy 2 miesiąca) i niby się sprawę zamiata pod dywan…
Mogą wystąpić jakieś krwawienia, o seksie można zapomnieć, ale co zostaje w głowie…co zostaje w myślach takich ludzi…co z sumieniem…
Moim zdaniem mogą wystąpić problemy psychiczne i myśli, że „niechciana” ciąża (dziecko) została zabita.
Nie jestem za dostępem do aborcji.
Nie jestem za zabijaniem dzieci…może niektórzy z nas żyją dzięki dobrym decyzjom naszych matek/ojców….

Aborcja to poważna sprawa, a nadawanie temu tonu „normalnści” jest niemoralne.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Kompromis aborcyjny

Post autor: DZIKI » 21-02-2020 12:29

To niech dalej PiS nazywa Edukację Seksualną w szkole seksualizacją dzieci i kara nauczycieli za to, że próbują uświadomić dzieci co jest dla nich złe a co dobre.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Kompromis aborcyjny

Post autor: orange » 21-02-2020 13:49

To niech dalej PiS nazywa Edukację Seksualną w szkole seksualizacją dzieci”.

A czytałeś DZIKI co jest zapisane w "Standardach edukacji seksualnej w Europie"?
Publikacja zachęca do uczenia dzieci o seksie, ale - co wielokrotnie podkreśla - z uwzględnieniem kultury, z jakiej się wywodzą, w ścisłej współpracy z rodzicami i organizacjami religijnymi.

PIS faktycznie inwestuje w Polską rodzinę i obiecują nadal to robić, ale... jest jednak problem, jest zagrożenie.
Tym zagrożeniem jest atak na rodzinę.
Jest to w istocie atak na dzieci.
Ma być zastosowana specyficzna socjotechnika.
W jej centrum jest bardzo wczesna seksualizacja dzieci.
To się ma zacząć w okresie 0-4 lata.
Przez cały czas ma być kwestionowana naturalna tożsamość chłopców i dziewczynek.
Cały mechanizm przygotowania dzieci do przyszłej roli matki i ojca ma być zniszczony.
W imię czego? Trudno zgadnąć.

Jestem przeciwny takiemu atakowi na dzieci.
Powinniśmy bronić polskiej rodziny.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Kompromis aborcyjny

Post autor: A1313 » 21-02-2020 14:18

Orange, zbierałem się od dłuższego czasu by popełnić ten wpis,ale dopiero po informacji ze z tego świata odszedł- Larry Tesler, twoj guru i twórca funkcji "kopiuj" i "wklej", nadszedł ten czas.

Praktycznie wszystkie twoje wpisy są chamskim kopiowanie bez podania źródła,daj linka, odznacz kursywa a nie w bezczelny sposób przypisujesz sobie dokonania innych.

Wystarczy wrzucić twoje wypowiedzi w google by odnaleźć odnośniki artykułu. To przypomina rozmowę z bootem na czacie.

Admin to jest chore.

koleś
Posty: 33
Rejestracja: 28-06-2012 19:24

Re: Kompromis aborcyjny

Post autor: koleś » 21-02-2020 15:12

czy ten wątek to ma być jakiś temat zastępczy, tak przed wyborami?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kompromis aborcyjny

Post autor: admin » 21-02-2020 17:23

To wątek porządkujący wątek o Radzie Kobiet. Niech sobie tymczasem będzie, we właściwiej kategorii.
Przypomnę, że już ktoś pożegnał się z forum po tym jak wcinał aborcję w wielu niezbyt związanych tematach. Pożegnał się z tego co pamiętam z własnej woli, ale po tym co, być może zbyt ostro, napisałem na ten temat.

@A1331
Orange jest dla mnie zagadką. Wypowiedzi rzeczywiście wyglądają na pełne cytatów, ale jednak w jakiejś formie kompilacji, przeplatane własnymi myślami czy komentarzami. Z drugiej strony zapytałem parę wpisów wyżej o jakąś propozycję i nic na ten temat nie wiemy. Rzeczywiście zaznaczanie cytatów porządkowałoby dyskusję, jeśli już musi się toczyć na tak mało dyskusyjne tematy. Przypominam o działającej podobno opcji ignorowania wybranych użytkowników.

Orange: jaka jest Twoja propozycja? Tak bez żadnego cytatu.

ODPOWIEDZ