Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: cenzor » 28-03-2019 21:35

Agencja Rozwoju Przemysłu do końca 2019 roku wybuduje w St, Woli halę produkcyjno-magazynowa o pow 10 tyś m kw wraz z parkingiem na 200 stanowisk. czyżby to ta hala co miała być stawiana w Machowie? bo temat ucichł ale z drugiej strony jak miasto nie poprawi infrastruktury drogowej w strefie Machów to tak będzie.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 28-03-2019 22:59

No właśnie.A tu szczegóły......

Stalowa Wola: Ruszyła budowa kolejnej hali ARP

W Stalowej Woli ruszyła budowa kolejnej hali produkcyjno-magazynowej Agencji Rozwoju Przemysłu. Hala powstanie przy ulicy Tołwińskiego na terenie stalowowolskiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej EURO-PARK Wisłosan. W symbolicznym „wbiciu łopaty” wzięli udział przedstawiciele ARP, parlamentarzyści, władze miasta i powiatu oraz wykonawca. Wiceprezes ARP Dariusz Śliwowski przypomniał, że to już kolejna hala, którą Agencja buduje w Stalowej Woli.W nowej hali znajdzie się miejsce dla 3 firm.
W budynku znajdzie się również miejsce na biura i pomieszczenia socjalne. Na blisko 3,5-hektarowej działce przy ulicy Tołwińskiego oprócz hali powstanie parking z dwustoma miejscami postojowymi. Hala jest realizowana w ramach programu wsparcia dla miast średnich. Zakończenie prac budowlano-wykończeniowych planowane jest na koniec 2019 roku. Oznacza to, że firmy będą mogły rozpocząć działalność przy ulicy Tołwińskiego od 2020 roku. Wykonawcą jest firma MIRBUD a obiekt jest realizowany w systemie „zaprojektuj – wybuduj”.

http://leliwa.pl/stalowa-wola-ruszyla-b ... -hali-arp/

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 681
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 29-03-2019 09:08

cenzor pisze:
28-03-2019 21:35
Agencja Rozwoju Przemysłu do końca 2019 roku wybuduje w St, Woli halę produkcyjno-magazynowa o pow 10 tyś m kw wraz z parkingiem na 200 stanowisk. czyżby to ta hala co miała być stawiana w Machowie? bo temat ucichł ale z drugiej strony jak miasto nie poprawi infrastruktury drogowej w strefie Machów to tak będzie.
Ta hala to zupełnie inny obiekt niż ma powstać u nas na Machowie. Ta "nasza" powstanie dopiero wtedy jak zakończy się proces scalania i wykupu gruntów. Kiedyś natrafiłem na informację, że miałoby to nastąpić w roku 2020. Ogólnie od samego początku było pewne, że najpierw powstaje hala w Stalowej a potem Tarnobrzegu.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 15-04-2019 16:31

Za sześć lat będzie trzeci most na rzece San w Stalowej Woli.
Stalowa Wola będzie miała za sześć lat trzeci most na Sanie. Powstanie w sąsiedztwie Galerii Handlowej VIVO! Ma się przyczynić do poprawy komunikacji szczególnie Stalowej Woli i gmin Pysznica oraz Radomyśl nad Sanem.

W Tarnobrzegu tez by sie przydal.. No chyba ze ten prom to atrakcja turystyczna.


https://echodnia.eu/podkarpackie/za-sze ... 1-14053293

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: dino » 15-04-2019 17:03

Biorąc pod uwagę obszar Tarnobrzega mamy dwa mosty: w dzielnicy Nagnajów i zaraz za dzielnicą Wielowieś ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: bobtga » 15-04-2019 18:26

Będziemy mieć również trzeci jak powstanie S74

Dawid_tbg
Posty: 622
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: Dawid_tbg » 15-04-2019 21:11

Trzeba sobie jasno powiedzieć że (użyje porównania na Wielkanoc) w Stalowej prezydent ma jaja, a z naszego prezydenta(ów) robią sobie jaja. Inwestycje tylko drogowe u sąsiadów idą w setki milionów, a jak widzę że w Tbg głównym tematem ostatnich dni jest chodnik nad Wisłą którego bieg wychodzi wprost na drzewo, to sobie tak myślę gdzie my żyjemy.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 16-04-2019 09:24

Ten most w Stalowej Woli jest tez pośrednio ważny dla Tarnobrzega bo zwraca uwagę na ten region Polski .Byc może po podpisaniu współpracy w ramach czwór-miasta Stalowa Wola,Sandomierz ,Tarnobrzeg,Nisko taka inwestycja to początek większej współpracy regionu z rządem.
A tu szczególy...
http://rzeszow.tvp.pl/42213728/w-stalow ... t-na-sanie
Ostatnio zmieniony 16-04-2019 14:48 przez globoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Dawid_tbg
Posty: 622
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: Dawid_tbg » 16-04-2019 13:54

Jaki ważny dla Tarnobrzega?! co Ty piszesz. Tak samo mogę powiedzieć że okrągła kładka w Rzeszowie, lub obwodnica Skarżyska jest ważna dla Tbg. Pośrednio tak, ale bezpośrednio żadna z tych inwestycji wraz z mostem na Sanie nie ma z naszym miastem nic wspólnego. Nasz mikro region coś dostał, a zazwyczaj jest to właśnie Stalowa i wystarczy, reszta może obejść się smakiem. A powodem tego jest słabość naszych "polityków" i cudzysłów nie jest tutaj przypadkiem. A my możemy dalej się cieszyć kolejnym chodnikiem, mini parkiem lub siłownią zewnętrzną. A sąsiadom życzę jak najlepiej wykorzystują swoją szansę ciągnąć kasę w różnych źródeł i oby to robili jak najdłużej. Pozdrawiam

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: andriu81 » 16-04-2019 14:42

@dino,świetny dowcip,ale jak już wspomniałem jest różnica między miastem Tarnobrzeg,a gminą Tarnobrzeg,wystarczy spojrzeć na mapę samochodową,to w środku gminy widzimy obszar gęsto zaludniony czyli Tarnobrzeg,oraz miejscowości wchodzące w jej skład czyli Nagnajów , Wielowieś i inne. Tylko że admninistracyjnie ujednolicono 2 rzeczy czym wyrządzono wielką krzywdę miastu,bo z punktu widzenia władz w Warszawie to w Tarnobrzegu znajduje się most, co jest bzdurą. Poza tym nikt nigdy nie zrobił nic aby chociażby symbolicznie połączyć sąsiedni Nagnajów z Tarnobrzegiem, budując powiedzmy szlak dla pieszych,czy rowerów, otwierając swobodny ruch. Byłoby to oczywiscie bez sensu, bo Nagnajów jest oddzielną mało zamieszkałą miejscowością i nikt tam nie będzie chodził na piechotę,mimo że 8km to żadna odległość. Co tym bardziej nasuwa pytanie po co ktoś nazywa Nagnajów częścią Tarnobrzega?
Szykuje się droga expresowa ,gdzie 2 warianty według mapy i GDDiK przebiegają przez Tarnobrzeg,więc oni się wcale będą przejmować który wariant wybiorą. Ot i tak miasto zostanie uziemione ,na kolejne lata,sklepy(inne niż spożywcze) pozostaną puste,o galerii i jakimśtam większym biznesie to w ogóle można zapomnieć. Nie mam pojęcia jak samorząd zamierza wyjść z tego patu

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19356
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 16-04-2019 19:49

Mosty w Stalowej są dla nas porównywalnie ważne, jak byłby ewentualnie ważny dla Stalowowolan most z Tarnobrzega do Ciszycy i Koprzywnicy :)

Przyznaję że most z ekspresówką mi się w mieście przyda. Ale sam most w centrum?

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: andriu81 » 16-04-2019 22:29

Sam most by nie wystarczył,musi być jeszcze odnowiona droga 758 do Koprzywnicy.Gdyby był most,to tak wyglądałby dojazd do sąsiednich miejscowości.Jedynie 32km a za Opatowem jest kilka miast które również są ważne pod względem komunikacyjnym .Byłaby to także droga do Warszawy.W tej chwili w ogóle nie opłaca jeździć przez Opatów
Obrazek

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: dino » 20-04-2019 07:26

Proponuję, żeby osoby pretendujące do zarządzania naszym lokalnym grajdołem wybrały się te 30 kilometrów w bok i zobaczyły jak powinna wyglądać OBWODNICA MIASTA ;-)

https://echodnia.eu/podkarpackie/budowa ... 1-14050655
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19356
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 20-04-2019 09:50

Tam akurat jest to fragment Via Carpathia, drogi o znaczeniu nie tylko krajowym, ale unijnym.
Żeby planowana S74 przebiegała pętlą wokół Tarnobrzega musiałaby mocno zboczyć z kursu.

Jakby nie patrzeć droga obwodowa przejmie swoje zadanie (wyprowadzi tranzyt z centrum), a ekspresówka zapewni nam komunikację ze światem. To co nam pozostało do przypilnowania to dobre spięcie drogi obwodowej z ekspresówką, bo zależnie od przebiegu S74 mogą być kawałek od siebie. Liczę, że będzie miał to kto przypilnować.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: cenzor » 20-04-2019 20:24

a ja wręcz przeciwnie raczej czarno to widzę, ale obym się mylił. Słaba siła przebicia włodarzy TBG w stolicy, ale może 4 miasto pomoże /umowa podpisana chociaż beż obecności głównego rozdającego/

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: alek » 20-04-2019 23:10

We wszystkich trzech wariantach jest planowany węzeł w Tarnobrzegu. https://conadrogach.pl/mapy/mapa-drogi- ... nisko.html
Problem w tym , że tylko w wariancie 3 S74 zjazd może być połączony z drogą obwodową . Pisałem o tym nie raz , że błędem jest projektowanie drogi obwodowej do ronda w Zakrzowie zamiast pociągnąć wzdłuż torów do granicy z Sandomierzem. W wariantach 1i 4 S74 będzie miała zjazdy na D723 i z Wielowsi do Zakrzowa będziemy mieli wąskie gardło.Ale cóż prezydent Kiełb na jednym że spotkań z mieszkańcami stwierdził , że jest pewne , że S74 będzie przebiegać przez Zakrzów a pan Kalinka dodał , że w Rzeszowie przekonali ich , że najlepszym wariantem jest zakończenie drogi obwodowej w Zakrzowie . W Rzeszowie wiedzą lepiej.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 681
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 22-04-2019 16:23

dino pisze:
20-04-2019 07:26
Proponuję, żeby osoby pretendujące do zarządzania naszym lokalnym grajdołem wybrały się te 30 kilometrów w bok i zobaczyły jak powinna wyglądać OBWODNICA MIASTA ;-)

https://echodnia.eu/podkarpackie/budowa ... 1-14050655
Nie wiem czym się zachwycać. To będzie tak naprawdę zwykła droga. Przez większość przebiegu jednopasmowa. W dodatku przebiegająca przez takie tereny, że koszt budowy jest nieproporcjonalny (nasypy, wiadukty, estakady). Nie bez znaczenia jest również fakt, iż przechodzi przez środek ogródków działkowych oraz bezpośrednio graniczy z terenami zielonymi nad Sanem.
Budowa tej obwodnicy rodzi jeszcze więcej kontrowersji niż budowa naszej drogi obwodowej. Choćby z tego powodu, że ruch zostanie tam wyprowadzony z centrum miasta na jego "obrzeża" w taki sposób, iż wszystko co znajduje się na stalowowolskiej "skarpie" oberwie dźwiękiem pędzących aut. A będzie to nieznośne, choćby ze względu na fakt, iż droga będzie przebiegać na nasypach i wiaduktach. Tak, iż nie jest to dobry wzór do naśladowania w kwestii budowy obwodnicy.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: cenzor » 22-04-2019 21:44

oby tylko STw miała takie problemy z ta obwodnicą co nie zmienia faktu że o takim czymś tylko możemy pomarzyć ale to nic nie kosztuje

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 681
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 23-04-2019 08:36

Jedno natomiast można im zazdrościć i to bardzo. Nie wydają ani złotówki na budowę tej drogi. Wszystko idzie z budżetu Państwa.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 23-04-2019 13:32

Zwykla droga???????A co ?ma byc jak autostrada??To jest obwodnica i ma za zadanie wyprowadzic ruch tranzytowy z miasta a przynajmniej z centrum.I takie zadanie spelni.Tez zazdroszcze Stalowej Woli,Mielcowi tego ze potrafia wybrac odpowiednie wladze a nastepnie te wladze potrafia wspolpracowac z rzadem i maja rzadu poparcie bo nie oszukujmy sie.Jedna opcja polityczna to pieniadze i poparcie.Amen.

ODPOWIEDZ