Pomoc finansowa w zakupie podręczników i przyborów szkolnych

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

Pomoc finansowa w zakupie podręczników i przyborów szkolnych

Post autor: dzieńziemi » 27-08-2015 11:28

"Niektórzy rodzice mogą liczyć na dofinansowanie, jednak muszą spełnić określone przepisami warunki.
Czy program "Wyprawka szkolna" należy się także dzieciom z autyzmem?

Wiem, że mogą z niego skorzystać wszyscy uczniowie niepełnosprawni. Czy to oznacza, że np. dzieci z autyzmem, DHD, Zespołem Aspergera także?

Jeśli tak to jaka jest wówczas kwota dofinansowania?

Słyszałam, że dofinansowanie należy się także uczniom niepełnosprawnym, bez względu na dochód. Czy tak jest i w powyższym przypadku?

Gdzie należy się udać i z jakimi dokumentami, aby rozpocząć ten proces. Jestem w tym mało zorientowana.

Za każdą odpowiedź dziękuję."
Ostatnio zmieniony 27-08-2015 11:28 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Pomoc finansowa w zakupie podręczników i przyborów szkolnych

Post autor: inn » 27-08-2015 20:44

"wszelkich informacji powinna udzielić szkoła, gdzie zapisane jest dziecko
możesz dzwonić do UM do wydziału edukacji
dociekliwi i uczeni w piśmie mogą analizować też rozporządzenia MEN"
Ostatnio zmieniony 27-08-2015 20:44 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

marysia48
Posty: 851
Rejestracja: 29-08-2015 21:49

Pomoc finansowa w zakupie podręczników i przyborów szkolnych

Post autor: marysia48 » 29-08-2015 21:57

"Zadzwoń lub podejdź do szkoły, wszystko Ci wyjaśnią."
Ostatnio zmieniony 29-08-2015 21:57 przez marysia48, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

Pomoc finansowa w zakupie podręczników i przyborów szkolnych

Post autor: dzieńziemi » 03-09-2015 12:04

"Dziękuję wszystkim. Poniżej odpowiedź jaką otrzymałam z Wydziału Edukacji i Zdrowia.
Może komuś i ja pomogę :)

w dpowiedzi na e-maila, informuję, że w celu ubiegania się o dofinansowanie do podręczników w ramach programu ,,Wyprawka szkolna", należy udać się do dyrektora szkoły, do której będzie uczęszczać uczeń w roku szkolnym 2015/2016.
Uczniowie z autyzmem oraz Zespołem Aspergera są objęci programem. Kwoty dofinansowania są różne w zależności od tego, do której klasy uczęszcza uczeń.
Należy posiadać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, które będzie ważne w roku szkolnym 2015/2016.
Nabór wniosków w szkołach trwa do 15.09.2015 r. Druki wniosków są dostępne u dyrektorów szkół.

Wydział Edukacji i Zdrowia
Urząd miasta Tarnobrzega"
Ostatnio zmieniony 03-09-2015 12:04 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Pomoc finansowa w zakupie podręczników i przyborów szkolnych

Post autor: andriu81 » 03-09-2015 14:42

"Problem polega na tym ,że mnóstwo dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych jest niediagnozowanych.Mówi się zespół aspergera,a to jest cała lista pokrewnych zaburzeń,które często w ogóle nie są rozpoznane lub źle rozpoznane.Często mówi się o nerwicach czy nadpopudliwości,czy błędnie ocenia jako ADHD(popularne) ,a naprawdę jest co innego.Ja mam znajomego który dopiero w 18 roku został zdiagnozowany(kilka lat temu).
A skoro jest dotacja na podręczniki,to jak łatwo się domyśleć państwo niechętnie postawi diagnoze(osczędności) i tak większośc nie dostanie żadnego wsparcia. Polecam wizytę w miejskim ośrodku pomocy rodzinie,tam powinnni coś więcej powiedzieć.
Statystycznie obecnie 1/150 dzieci posiada jakieś spektrum zaburzeń autystycznych,ta liczba z roku na rok rośnie.Niewielu z nich ma diagnozę lekarską,tym bardziej że nie jest to choroba.Tym bardziej nie każdy rodzic chce mieć taką diagnozę u dziecka,bo to kładzie cień w papierach,lepiej się nie przyznawać."

ODPOWIEDZ