Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
ulala
Posty: 46
Rejestracja: 04-03-2015 19:42

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ulala » 19-12-2019 19:54

Mnie akurat galeria w Tarnobrzegu nie jest potrzebna - jeżdżę do Rzeszowa, bo w Stalowej o wiele mniejszy wybór sklepów 😁

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 19-12-2019 20:32

Na Stalowemiasto piszą również o stalowowolskim powietrzu i narzekają na brak monitoringu.
Mieszkańcy Stalowej Woli skarżą się na hałas i smród, który często czuć jest w mieście, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych.
Wiem, że w wielu miastach w Polsce taki monitoring już się odbywa. Wiemy dobrze jako mieszkańcy Stalowej Woli, że są pewne godziny, że jak się wychodzi na teren miasta czuć słodki zapach w powietrzu i na pewno nie są to mikroelementy, które wpływają korzystnie na nasze zdrowie i życie.
http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku ... z&id=47886

My już wiemy, że czasem może lepiej nie wiedzieć. Problem w tym, że w Stalowej Woli to nie tylko kwestia typowych pyłów wykazywanych przez czujniki. Pojawiła się też informacja, że na ten moment wygrywa przebieg S74 przez Pysznicę.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 19-12-2019 22:38

O tym przebiegu pisałem juz wcześniej ale ktos mnie tam wyśmiał i pouczał mnie ze jednak będzie w okolicy Parku Przemysłowego..Ano nie będzie .Bedzie za to bliżej Sandomierza zahaczając jedynie miejscowość Wielowieś..A co do smrodu,zanieczyszczonego powietrza itp.....no cóż.Takie sa koszty rozwoju i ...większych miast przemysłowych .Taki sam problem jest w Paryżu,Nowym Yorku ,Bangkoku czy Londynie.długo by wymieniać.Wiec to nic nadzwyczajnego.Takie życie w większym mieście.:) To świetnie ze Tarnobrzeg jest taka oazą czystego powietrza :) To z kolei jest charakterystyczne dla sielskiego klimatu małych miast i wiosek bez przemysłu.Tylko proszę nie brać tego do siebie drodzy Tarnobrzeżanie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 19-12-2019 23:53

Wielowieś to osiedle.
Gratuluję poczucia humoru w przyrównywaniu Stalowej Woli do Nowego Jorku, Paryża czy Londynu.

Chwaliłem Cię do tej pory i broniłem dostrzegając pozytywną przemianę.
Ale widzę, że powoli wraca dawny globo i granica reakcji jest już bardzo niedaleko. A drugi raz nie ma powrotu i zostaną już tylko prowokacje na NW24 czy ED.

Co ciekawe nasz smród przemysłowy okazał się wyjątkowo zdrowotny i to pewnie dzięki niemu żyjemy najdłużej w Polsce. Niestety wiadomo, że nie każdy taki jest.

karol10tbg
Posty: 89
Rejestracja: 02-03-2009 17:32

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: karol10tbg » 20-12-2019 22:05


globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 21-12-2019 14:25

Nie co sie nie buduje tylko zwyczajnie będzie nowy przetarg bo sepy myślały ze naciągną Nadbereznego na kasę.To tylko świadczy o odpowiedzialności prezydenta.Nie rozumie tego tonu z twojej strony.Prace rusza tak czy inaczej w połowie 2020 roku.

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: Antea » 21-12-2019 17:43

globoo pisze:
19-12-2019 22:38
O tym przebiegu pisałem juz wcześniej ale ktos mnie tam wyśmiał i pouczał mnie ze jednak będzie w okolicy Parku Przemysłowego..Ano nie będzie .Bedzie za to bliżej Sandomierza zahaczając jedynie miejscowość Wielowieś..A co do smrodu,zanieczyszczonego powietrza itp.....no cóż.Takie sa koszty rozwoju i ...większych miast przemysłowych .Taki sam problem jest w Paryżu,Nowym Yorku ,Bangkoku czy Londynie.długo by wymieniać.Wiec to nic nadzwyczajnego.Takie życie w większym mieście.:) To świetnie ze Tarnobrzeg jest taka oazą czystego powietrza :) To z kolei jest charakterystyczne dla sielskiego klimatu małych miast i wiosek bez przemysłu.Tylko proszę nie brać tego do siebie drodzy Tarnobrzeżanie.
Ciezko się czyta to co piszesz, nie rozumiem po co to robisz? Jakiś czas temu były to zwykle informacje, a teraz są to informację podszyte jakąś złością do Tarnobrzega, jak gdybyś chciał coś tu udowodnić. Obawiam się że tłem są kompleksy albo zadawnione urazy. Jeszcze chwila a zostaniesz posadzony o bycie internetowym trollem

bull
Posty: 48
Rejestracja: 12-06-2015 23:12

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: bull » 21-12-2019 20:28

Admin proszę zbanuj tego globoo, bo mnie i innym tarnobrzeżanom niepotrzebnie podnosi ciśnienie, jest złośliwy i nieobiektywny w swoich osądach, nie da się tego czytać, niech sobie pisze na stalówka coś tam, a nie u nas na tak szacownym portalu ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 21-12-2019 20:33

Tak, w ostatnich wpisach znów przebija się prymitywna prowokacja, po której został ostatecznie ostrzeżony.
Trzeciej szansy nie będzie. Przynajmniej w przeciwieństwie do pierwszej wersji, czyli Globo, nie twierdzi już że jest Tarnobrzeżaninem i wszystko ocenia z pozycji Tarnobrzega :)

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: zbyry » 23-12-2019 10:11

admin pisze:
21-12-2019 20:33
Tak, w ostatnich wpisach znów przebija się prymitywna prowokacja, po której został ostatecznie ostrzeżony
Admin prośba, nie banuj globoo :-)

Proszę Cię globoo, bo naprawdę nie chce mi się patrzeć na budżet ani na wskaźniki, a Ty jako znawca Stalowej Woli zapewne wiesz, że wykup obligacji komunalnych rozpoczyna się w 2023 roku, a kończy w 2030, kto spłaci ten no jednak niemały dług? Pytam zupełnie poważnie.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: orange » 23-12-2019 10:22

„To chyba wszystko czym nie rożni sie te dwa miasta….Lista została wyczerpana”.

Stalowa Wola nie różni się od Tarnobrzega.

Tym bardziej, że oba miasta: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
-znajdują się w Kotlinie Sandomierskiej,
-mają stację PKP z bezpośrednim połączeniem do siebie,
-powstały ze wsi (Stalowa Wola w pobliżu wsi Pławo, a Tarnobrzeg wsi Dzików/Miechocin),
-mają 1 klasztor (Ojców Kapucynów, Ojców Dominikanów),
-mają 1 pałac (pałac Lubomirskich w Rozwadowie, pałac Tarnowskich w Dzikowie),
-mają 1 strefę i współpracują między sobą (Specjalna Tarnobrzeska Strefa Ekonomiczna, Stalowowolska Strefa Gospodarcza),
-mają 1 klub piłkarski,
-mają 1 Miejski Dom Kultury,
-mają 1 muzeum (Muzeum Regionalne i Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega),
-mają 1 cmentarz żydowski,
-mają 1 trasę nr IX tarnobrzesko-niżańską szlaku architektury drewnianej,
-mają jedną drogę wojewódzką nr 871,
-mają taką samą odległość 30 km od siebie,
-Stalowa Wola się wyludnia i nasze miasto Tarnobrzeg też ich naśladuje.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 23-12-2019 10:43

globoo pisze:
19-12-2019 22:38
O tym przebiegu pisałem juz wcześniej ale ktos mnie tam wyśmiał i pouczał mnie ze jednak będzie w okolicy Parku Przemysłowego..Ano nie będzie .Bedzie za to bliżej Sandomierza zahaczając jedynie miejscowość Wielowieś..
A wiesz o tym, że powstał całkiem nowy wariant przebiegu tej drogi, który początkowo idzie po trasie wariantu 1 aby następnie przejść w wariant 3? Bo jeżeli piszesz takie rzeczy to raczej wiedzy na ten temat nie posiadasz. Tak samo jak coraz bardziej wątpię w to, iż w ogóle się orientujesz jak dane warianty przebiegają. Wracając co nowego wariantu to nosi nazwę "czwórmiasto" (Swoją drogą powstał również jeszcze jeden wariant który nazywa się "Wariant Ob. Tarnobrzega" i stanowi modyfikację wariantu 1). Jeżeli ten nowy przebieg miałby nie powstać, to i tak rekomendowany do dalszych prac jest nadal wariant 3 bądź wariant TGD, oba przebiegają w pobliżu parku na Zakrzowie (tak samo jak te nowe warianty). Natomiast co do przebiegu przez Pysznicę to nie rozumiem w czym rzecz. Bowiem to właśnie w wariancie 3 (a więc w tym o którym ciągle pisałem oraz wszystkich dodatkowych wariantach plus do tego przebiegu TGD) droga ta ma najbardziej wejść w tą gminę i zlokalizować węzeł drogowy w pobliżu Pysznicy. Natomiast wariant 1 jak i 4 biegną właściwie po dolinie Sanu (granica Stalowa/Pysznica) a co za tym idzie przez tereny, które zostały poddane mocnej zabudowie w ostatnich latach.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 03-01-2020 10:27

Ukończona droga przez dawne tereny Huty Stalowa Wola, ułatwi inwestowanie i prowadzenie biznesu.Zakończyła się budowa drogi biegnącej przez dawne tereny Huty Stalowa Wola od ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego do ulicy Solidarności.Całość zadania obejmowała przebudowę obecnej drogi na odcinku prawie 2,5 kilometra. Po jednej stronie znajduje się dwumetrowy chodnik, po drugiej asfaltowa ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 metra. Arterię podświetlają nowe, ledowe lampy. Powstała także nowa sieć kanalizacyjna pod drogą.Budowa drogi łączącej ulicę Solidarności z ulicą Centralnego Okręgu Przemysłowego była zadaniem strategicznym jak twierdzi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, z punktu widzenia przebudowy dróg lokalnych, dla rozwoju gospodarczego oraz inicjowania nowych działań biznesowych na terenie miasta.Kluczowe na najbliższe lata dla rozwoju Stalowej Woli i strefy gospodarczej jest jej poszerzenie o 140 hektarów. Tereny będą dedykowane pod działalność motoryzacyjną, informatyczną i elektroniczną - zapowiedział prezydent.

https://echodnia.eu/podkarpackie/ukoncz ... 1-14692305

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 03-01-2020 10:33

Stalowa Wola: Dobry rok pod kątem inwestycji.

http://leliwa.pl/stalowa-wola-dobry-rok ... nwestycji/

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 10-01-2020 00:27

Wystawa gospodarcza w Stalowej Woli podniesie prestiż miasta. Przyjedzie prezydent Andrzej Duda!
16 stycznia w nowo wybudowanej hali Agencji Rozwoju Przemysłu odbędzie się wystawa „Od Centralnego Okręgu Przemysłowego do Gospodarki 4.0” Stalowa Wola 2020 z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Tego dnia ponad 70 firm z całego kraju przyjedzie do naszego miasta, by pokazać potencjał i siłę polskiej gospodarki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja wystawców Polskiej Wystawy Gospodarczej.
- Chcemy w perspektywie mijających osiemdziesięciu lat ukazać transformację gospodarki, która zaczynała się tutaj w Centralnym Okręgu Przemysłowym, do dzisiejszej gospodarki Stalowej Woli, regionu oraz w ujęciu ogólnopolskim. To wyjątkowa okazja, żebyśmy mogli zobaczyć siłę polskiej gospodarki zgromadzonej w jednym miejscu, w Stalowej Woli - mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli.
Podczas wydarzenia ukazana zostanie też siła Stalowej Woli pod względem gospodarczym, ale także kulturalnym, sportowym i społecznym. Na stalowowolskim stoisku zaprezentują się lokalne przedsiębiorstwa, reprezentanci kultury i sportu, czy podmioty zewnętrzne tworzące razem z miastem środowisko Stalowej Woli.
- Pokażemy, że nasze miasto to nie tylko przemysł ciężki, zbrojeniowy, ale też potencjał w innych branżach. Często te mniejsze podmioty nie mają szansy się wypromować, a tworzą ciekawe rzeczy, o których nawet nie wiemy mieszkając tu - mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

https://echodnia.eu/podkarpackie/wystaw ... 1-14706041

djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: djkynek » 10-01-2020 08:18

bezzębny kurdupel bardziej by uświetnił to cudo

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 16-01-2020 09:43

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli.










globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 16-01-2020 16:26

Oddanie do użytku hali produkcyjno-magazynowej w Stalowej Woli, wybudowanej na ulicy Kasprzyckiego przez Agencję Rozwoju Przemysłu, zainaugurowano Polską Wystawą Gospodarczą zatytułowaną "Od COP do Gospodarki 4.0". Hale i wystawę otworzył prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Wzięło w niej udział 70 firm z kraju, w tym 12 ze Stalowej Woli, działających m.in. w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym, spożywczym.
Na otwarciu widziałem tez prezydenta Tarnobrzegu pana Bożka..Nie widziałem aby z kimś rozmawiał ale był.
Prezydent Andrzej Duda odwiedził też dziś piłkarzy Stali Stalowa Wola .


https://echodnia.eu/podkarpackie/prezyd ... 1-14719000

https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=22662

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 17-01-2020 09:30

Szkoda tylko, ze w większych mediach, szerokim echem obiła się tragedia jaka miała miejsce rano a nie to wydarzenie.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: andriu81 » 17-01-2020 09:44

Trzeba śledzić dziennik regionów i wieczorne informacje na TVP regionalnej, powinno być. Czasem się zastanawiam, co w tym wątku robią wiadomości lokalne ze Stalowej Woli? Skoro tak, to chciałbym tez tutaj widzieć wiadomości z innych dużych miast np z Mielca i Ostrowca, to też "okolica"

ODPOWIEDZ