Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: zbyry » 19-01-2020 20:17

@Admin czym się kierowałeś, jak go namierzałeś? :-) Styl pisowni, matryca logiczna czy IP ? :-D

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 19-01-2020 20:26

Niczym się nie kierowałem, taki sobie strzał, a czy w cel, czy w płot... :)
Wszedłem na Stalowemiasto, wpisałem w wyszukiwarce forum "Tarnobrzeg" i pierwsze co mi się pokazało, to wątek "bliźniaczy" do tegoż, w dodatku pisany podobnie prowokacyjnym stylem i podobnie jak tutaj wymagane jest tonowanie nastrojów przez administrację.
Można też podejrzeć, że to nie pierwsze wyskoki użytkownika, który ma już parę ostrzeżeń za wpisy łamiące regulamin.

Można dostrzec jakąś zbieżność.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 19-01-2020 20:51

W Stalowej Woli dobiegła końca budowa drogi przez dawne tereny HSW. Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa podsumowująca inwestycję.

www.tvkstella.pl/news/fullnews.php?fn_id=7692


https://tvmstalowawola.pl/droga-przez-d ... -blaskiem/

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: zbyry » 19-01-2020 20:55

Masz globoo zdrowie. Dalej nie odpowiedziałeś mi na pytanie, co z obligacjami, odpowiesz?


zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: zbyry » 19-01-2020 21:37

Inaczej, bo się chyba nie rozumiemy. Na rynku Catalyst Stalowa Wola nie widnieje. Kto zatem kupił już wyemitowane obligacje i kto wyraża chęć zakupu następnych po emisji? I jakim kanałem to będzie spłacane?

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ja_30 » 20-01-2020 22:10

Wy na prawdę uważacie, że jest sens wchodzić w jakakolwiek dyskusję z globoo?? Poziom wypowiedzi i argumentacji 15 latka.
A co do Stalowej, to ostanie lata to czysta konsumpcja, a ciężko mówić o rozwoju, skoro największym inwestorem, który w ostatnich latach pojawił się w Stalowej jest KFC. Nie wliczajmy Vivo i innych Decathlonow bo to jest efekt działania poprzedniego prezydenta.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: orange » 21-01-2020 10:46

Stalowa Wola od lat się wyludnia.
Młodzi wyjeżdżając na studia nie mają zamiaru wracać, ci w wieku średnim szukają szczęścia za granicą.
Pozostają seniorzy, którzy są już na emeryturze lub tacy, którzy po latach pracy za granicą wracają na stare śmieci.

Statystyki są nieubłagalne.
Według danych na dzień 16 grudnia 2019 roku w Stalowej Woli mieszka 57 tysięcy 834 mieszkańców.
I pomyśleć, że kiedyś marzyło się Stalowej Woli dobiec do setki, a wiele do tego im nie brakowało.
W tym roku ubyło w Stalowej Woli aż 754 mieszkańców.
W takim tempie za kilka lat Stalowa Wola będzie wybierać burmistrza, a nie prezydenta.

Myślę, że przyczyną tego jest w Stalowej Woli brak pracy i perspektyw oraz brak mieszkań na rynku lokalnym.
Wystarczy porównać ceny najmu w Stalowej Woli i w Rzeszowie, by zobaczyć, że w Stalowej Woli trzeba oddać połowę pensji na sam wynajem, a gdzie opłaty, gdzie fundusze na życie?
Byle jaka praca wprawdzie się znajdzie, ale najniższa krajowa to nie jest szczyt marzeń mieszkańców Stalówki,

W większym mieście, gdzie pracę za wyższą pensję znaleźć można łatwiej, a i kupić mieszkanie po dobrej cenie, łatwiej żyć. Dlatego coraz więcej młodych ludzi decyduje się nie wracać do domu, do Stalowej Woli.

Według portalu rynekpierwotny.pl, w którym rozeznano sytuację mieszkaniową 218 miast w Polsce Stalowa Wola dosłownie „zamiata tyły” plasując się na 206 miejscu.

Oby Stalowa Wola zdążyła zanim zdegradują ich do roli podrzędnego miasteczka na Podkarpaciu.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 21-01-2020 12:00

Naprawdę ręce opadają od tych waszych czarnych wizji.Z ogólnopolskiego problemu robicie problem stalowowolski :) Tak naprawdę miasta sie nie wyludniają tylko migracja z miasta do okolicznych miejscowości,wiosek gdzie ludzie sie budują bo na coraz więcej ich stać no i oczywiście brak obowiązku meldunkowego(a przynajmniej nie przestrzeganego administracyjnie) sprawia ze statystyki ludności w miastach spadają .Ale to nie oznacza ze w aglomeracji jest mniej ludzi.Ja tez nie jestem de facto mieszkańcem samej Stalowej Woli tylko wsi bezpośrednio przylegającej do Stalowej Woli .Ale to wcale nie oznacza ze nie jestem mieszkańcem tego miasta jako całości.Po prostu stać mnie bylo na wybudowanie domu bliżej natury.Ale co ja sie będę wymądrzał :) Najgorsze jest to ze Stalowa Wola sie wyludnia hahahaha. Na ulicach pustki,przy galeriach parkingi puste i nic sie w tej Stalowej nie dzieje.Nic sie nie buduje .Wszystko sie rozpada.Zero inwestycji. No bo po co jak nie ma dla kogo. hahahahhaha.Nie tak jak w Tarnobrzegu gdzie wszystko kwitnie. :)

https://forsal.pl/artykuly/871379,ktore ... bciej.html

https://www.fly4free.pl/oto-najszybciej ... aleria4787

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: zbyry » 21-01-2020 12:06

Stalowa Wola wyludnia się, to fakt. Postawiono na rozwój strefy, terenów przemysłowych, lecz mieszkalnictwo zeszło na boczny tor. Praca w Stalowej Woli jest i nie koniecznie za najniższą krajową. Znajomi, którzy tam pracują i np przeszli z salonów Orange, T-Mobile czy innych branży wyraźnie dają do zrozumienia, że Stalowa Wola to inny poziom klienta w zakresie zamożności, po prostu to co w naszym mieście wydaje się drogie, tam jest normą. Czyli czymś średnim.

Co do wyludniania to warto zauważyć, że ludzie owszem wyemigrowali, ale też opuścili granice administracyjne miasta i pobudowali się w okolicznych miejscowościach jak Agatówka, Zbydniów, Pilchów, Pysznica i inne. Taniej ich to w perspektywie wychodzi.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 21-01-2020 14:45

No właśnie :)

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 21-01-2020 15:29

Żeby nie było tak wesoło:
M-W.Nisko -24
M.Stalowa Wola -269
G.Bojanów 9
G.Pysznica 60
G.Radomyśl nad Sanem 18
M-W.Zaklików -13
G.Zaleszany 9
G.Gorzyce -35
Jakby ktoś się ślepo uparł, że wszystkie osoby, który wyprowadziły się ze Stalowej poszły do sąsiednich gmin to wychodzi na to, iż ubyło w Stalowej 173 osoby (ubytek w Stalowej pomniejszony o wszystkie przyrosty z okolicy - Grębowa nie ma, bowiem jako jedyna gmina nie ma dostępnych pełnych danych). Stan ten dotyczy jedynie pierwszego półrocza 2019. Czyli przy wersji optymistycznej ubyło w pół roku tylko 173 osoby bowiem reszta przeniosła się na wieś. Tylko dane bardziej szczegółowe pokazują, iż Stalowej w największym stopniu dotyczy zjawisko wyjazdu ludności poza granicę kraju.
Ja nie mówię, że gdziekolwiek indziej jest lepiej/gorzej ale nie można mydlić sobie oczu, iż jest ok. Zresztą dopóki "królem" Polski nie zostanie Nadbereźny, dotąd Pysznica będzie tylko sferą marzeń Stalowej o wchłonięciu.
Nie ma co się jednak oszukiwać, Stalowa pod względem poziomu życia rozumianego jako ogół warunków, również jest na straconej pozycji. Tajemnicą poliszynela jest to, dlaczego oficjalne pomiary prowadzone przez WFOŚiGW w Rzeszowie mają miejsce w Nisku a nie Stalowej. Natomiast same wyniki stacji miejskiej są permanentnie "udoskonalane" po wpadce jaką zaliczyła stacja ponad rok temu (wynik wykazał stężenie pyłów o skali mieszczącej się w pierwszej 10 na całym świecie).
Tak, Stalowa jest bogatsza, o duże zakłady przemysłowe, gdzie idzie lepiej zarobić. Nikt jednak nie pyta o koszty związane z działaniem tego przemysłu. Inna sprawa jest taka, iż kiedyś eldorado aluminiowe się skończy. Bo wyjdzie właścicielowi, iż koszt produkcji jest za wysoki a zakład można przenieść do Afryki/Bangladeszu/Indii. I pytanie co wtedy?
Uwaga do globoo. Stalowa obecnie podąża ścieżką jaką zgotował sobie Tarnobrzeg. Jeżeli władze nie zmienią podejścia to skończy się tak, iż mieszkańcy będą wybierać tylko zarządce stanu istniejącego na kolejne lata. Przy poparciu jakie obecny prezydent Stalowej posiada, tereny inwestycyjne powinny rosnąć jak grzyby po deszczu, wraz z całą niezbędną infrastrukturą. A jak się przyciągnie nowych inwestorów a co za tym idzie, zwiększy dochody to można wtedy bawić się w tereny rekreacyjne. Wyhamowanie inwestycyjne jest już widoczne w tym roku. A jak dojdzie do tego rozbudowa rynku Rozwadów, to będzie to gwóźdź do trumny porządnych inwestycji w najbliższych latach. Wskaźniki długu osiągną bowiem taki poziom, iż będzie można już tylko spłacać (zresztą już właściwie to zostało osiągnięte).
Zresztą po co kolejne przekomarzanie się kto jest lepszy a kto gorszy. Powinny być podejmowane działania wspólne!

xcv
Posty: 30
Rejestracja: 15-09-2019 11:05

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: xcv » 21-01-2020 15:56

norweski_leśny pisze:
21-01-2020 15:29
Uwaga do globoo. Stalowa obecnie podąża ścieżką jaką zgotował sobie Tarnobrzeg. Jeżeli władze nie zmienią podejścia to skończy się tak, iż mieszkańcy będą wybierać tylko zarządce stanu istniejącego na kolejne lata.
Nie zgodzę się. Tarnobrzeg od kilku lat nie zwiększa zadluzenia. Zadłużenie miasta nie jest takie wysokie.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: orange » 21-01-2020 16:03

"...Natomiast same wyniki stacji miejskiej są permanentnie "udoskonalane" po wpadce jaką zaliczyła stacja ponad rok temu (wynik wykazał stężenie pyłów o skali mieszczącej się w pierwszej 10 na całym świecie)...."

Stalowa Wola została objęta całodobowym i całorocznym monitoringiem ekologicznym.
Przyczyną by ło to, że ludzie zaczęli chorować na gardło, a w powietrzu jest sporo pyłów.
Zapewne mamy do czynienia z negatywnym wpływem kilku odlewni aluminium, położonych na obrzeżach miasta.

Z wyrywkowych badań wynika, że w Stalowej Woli jest największe w województwie zanieczyszczenie powietrza, pyłami przemysłowymi.
Nie ma jednak szczegółowych danych, jakie to związki unoszą się nad głowami stalowowolan i jakie są przez nich wdychane.
Mówią o tym dużo pracownicy huty i firm metalowych, położonych na terenie strefy ekonomicznej.
Wskazują konkretne firmy, przy których czuje się słodki smak w ustach, albo drapiące gardło związki, które wywołują kaszel.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 21-01-2020 16:29

W życiu mnie gardło nie bolało a mieszkam w Stalowej Woli już 50 lat.Ale przyznaje Myliłem sie .Stalowa Wola to dziura .Chyba przeprowadzę sie do Tarnobrzegu.:)Nalezy mie sie lepsze życie :)

ulala
Posty: 46
Rejestracja: 04-03-2015 19:42

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ulala » 21-01-2020 16:49

Globo, zachowaj proszę kulturę wypowiedzi bo takie nieuzasadnione szyderstwo nie świadczy dobrze o człowieku. Chyba masz problem z samooceną i próbujesz się na siłę dowartościować. Zajmij się może czymś bardziej konstruktywnym i rozwijającym, bo chyba ci się nudzi ;) Właśnie przyszło mi do głowy to, co Stalowa Wola na pewno ma, a Tarnobrzeg nie - plagę prusaków w blokach :lol:

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: DonBeck » 21-01-2020 16:55

Każdy ma inne zdrowie, pracowałem przy aluminium w stalowej kilka miesięcy i podziękuję. Rozmawiałem z chłopakami którzy pracują tam 4-5 lat, efekty widać gołym okiem. Zęby jak fortepian, częste krwotoki z nosa, nadciśnienie, gorszy słuch, ale na badaniach wszystko w porządku i dalej pracują. Dzisiaj możesz się śmiać Globo, mam nadzieję że za kilka lat zdrowie dalej będzie Ci dopisywało.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: encore » 21-01-2020 17:10

globoo pisze:
21-01-2020 16:29
Chyba przeprowadzę sie do Tarnobrzegu.:)Nalezy mie sie lepsze życie :)
Człowiek może wyjechać z Pławo, ale Pławo z człowieka nigdy nie wyjdzie.

Zostań tam gdzie jesteś, proszę.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: globoo » 21-01-2020 17:13

Za kilka lat to ja będę na tamtym świecie :) mam juz swoje lata .A kulturę zapewniam ze mam .Szyderstwo?. Ależ skąd :) Tarnobrzeg pod każdym względem przewyższa Stalowa Wole .
Stalowa Wola to zapyziałe Pławo.To tak na marginesie...takie wypowiedzi wielokrotnie publikowane i nie krytykowane przez tych kulturalnych na tym portalu.Ja nikogo nie obrażam .Jedynie podaje info z innych portali.Czasem odpowiem bo jak myślę mam do tego prawo.A ze wam sie to nie podoba.....no tak narażam sie bana no bo jakże można wojewódzkie byle miasto obrażać.Hmmm...kiedy moim synom mowie ze Tarnobrzeg byl kiedyś miastem wojewódzkim to sie za głowę łapią i nie wierzą ze tak mogło byc naprawdę.Kiedy proponuje im czasem wycieczkę do Tarnobrzegu ot tak to kończy sie to pytaniem z ich strony.A po co ? Przecież tu wszystko jest.A Tarnobrzegu nie ma tego,tamtego .Nie nie tato.Wolimy spędzić czas u siebie w Stalowej Woli.
Sądziłem ze kiedy zamieszczam tu info o tym co sie dzieje ,co jest budowane ,co powstaje w Stalowej Woli to was Tarnobrzeżan to może zainteresować. Widze jednak ze odbieracie to jak atak na was.Jako obraze.No bo jak ?Tam maja a u nas nie ma?

ulala
Posty: 46
Rejestracja: 04-03-2015 19:42

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ulala » 21-01-2020 18:51

Nie chodzi o to co piszesz, tylko jak piszesz. Cieszymy się, że Stalową Wola się rozwija, bo pośrednio korzystają na tym również mieszkańcy Tarnobrzega. Ktoś te tłumy na parkingu pod galerią musi tworzyć. Mam wrażenie, myślę z resztą, że nie tylko ja, że na siłę chcesz coś udowodnić i jednocześnie wytknąć i poniżyć. To nie świadczy o twojej rzekomej kulturze, a jedynie potwierdza kompleksy i małomiasteczkowość. Stalowa Wola ma teraz swoje pięć minut, więc niech korzysta ile może. Jeżeli my będziemy mieć swojej, też z pewnością z nich skorzystamy.

ODPOWIEDZ