Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 25-01-2020 23:02

Nawet nie wiedziałem że budynek był wyłączony od tylu lat.
Dawno temu przesiadałem się tam regularnie w transporcie do Lublina, poczekalnia działała, trochę tam czasu spędziłem, ale było nieszczególnie. Zresztą jak i na naszym dworcu.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: orange » 27-01-2020 11:59

Ja także jak się dowiem np coś o Stalowej Woli, ale nie tylko o niej, to coś mogę wyskrobać.

Narazie w Stalowej Woli planują zwiększyć monitoring.
Gmina przyklasnęła pomysłowi bo na jej terenie dochodziło do coraz większej ilości aktów wandalizmu.
Docelowo w 2020 roku nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać ma pół tysiąca kamer.
W tegorocznym budżecie Stalowej Woli zapisano na ten cel 500 tysięcy złotych.
System ma być rozwojowy, a jego powstanie oszacowano na 4-5 milionów złotych.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: orange » 27-01-2020 12:01

Zima na budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska.

Zgodnie z warunkami kontraktu, od 15 grudnia do 15 marca na budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77) trwa przerwa zimowa.
Pomimo tego Wykonawca korzysta z łagodnej zimy i prowadzi roboty, których rodzaj uzależniony jest od warunków atmosferycznych.
Co też ważne, prace prowadzone są przy przestrzeganiu wszelkich zasad dotyczących realizacji robót w okresie zimowym.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: orange » 27-01-2020 12:07

Opóźnia się modernizacja Parku Jordanowskiego w Stalowej Woli.

Park Jordana musi poczekać jeszcze na modernizację.
Aktualnie trwają prace nad dokumentacją tej inwestycji.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: orange » 27-01-2020 12:10

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oddaje do użytku przedsiębiorców halę produkcyjno-magazynową w Stalowej Woli.

Obiekt przy ulicy Kasprzyckiego ma powierzchnię ponad 11,5 tys. m kw, zaplecze socjalno-biurowe i 160 miejsc parkingowych.
Wykonawcą inwestycji wartej ponad 24 mln zł była firma Mirbud S.A.
Obecnie trwają zaawansowane rozmowy związane z komercjalizacją obiektu.

manukun
Posty: 21
Rejestracja: 30-08-2017 23:53

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: manukun » 27-01-2020 12:58

Coraz bardziej zaawansowana jest farma fotowoltaiczna na Jelni, trwa postępowanie administracyjne.

21.01.2020r. ukazało się obwieszczenie Prezydenta Miasta o wydaniu decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia "Budowa farmy fotowoltaicznej w rejonie ulicy Wrzosowej".

Dodatkowo obok ECSW w pobliżu ul. Wąskiej i ul. Energetyków trwa postępowanie w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Nie można wykluczyć, że tam równeż elektrownia chce robić prąd ze słońca.

Dla niewtajemniczonych: Jelnia to stare składowisko popiołów z ECSW, gdzie obecnie na kilkudziesięciu hektarach rośnie wierzba energetyczna. Z kolei okolice powyższych ulic to nieużytki między ECSW, obwodnicą i Jelonkiem/Barcówką.

ulala
Posty: 46
Rejestracja: 04-03-2015 19:42

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ulala » 13-02-2020 13:29

Informacja z kategorii co się zamyka w okolicach Tarnobrzega: w stalowowolskim szpitalu planują zamknąć dwa oddziały http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku ... z&id=48194 Będzie to niewątpliwie duży problem dla mieszkańców miasta. Informacja z kategorii co się zamyka w okolicach Tarnobrzega

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: encore » 13-02-2020 14:49

ulala pisze:
13-02-2020 13:29
Informacja z kategorii co się zamyka w okolicach Tarnobrzega: w stalowowolskim szpitalu planują zamknąć dwa oddziały http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku ... z&id=48194 Będzie to niewątpliwie duży problem dla mieszkańców miasta. Informacja z kategorii co się zamyka w okolicach Tarnobrzega
Ciekawe co ma na to wpływ, bo na pewno nie w chociaż większości ogólna tendencja demograficzna. Stawiam na to, że sporo stalowowolanek jeździ rodzić poza St.Wolę, np do Niska - bo tam według obiegowych opinii jest lepsza opieka.

Liczby są porażające. W Stalowej potrzeba 850 porodów by utrzymał się oddział, a w prywatnym w podrzeszowskiej Rudnej Małej (Profamilia) w roku 2018 przyjęto 4,5 tysiąca porodów. W Tarnobrzegu w 2019 przyjęto 764 porody.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ja_30 » 17-02-2020 20:17

Ogólnie sytuacja stalowowolskiego szpitala to dramat.

Z plotek inwestycyjnych :
Na skyscrapercity pojawiła się informacja, że w Stalowej ma się ulokować sklep JULA

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 17-02-2020 20:55

O! Wolałbym budowlany, ale JULA to też taki raczej męski sklep. Raz na pół roku chętnie zajrzę.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ja_30 » 17-02-2020 22:19

admin pisze:
17-02-2020 20:55
O! Wolałbym budowlany, ale JULA to też taki raczej męski sklep. Raz na pół roku chętnie zajrzę.
Zapraszamy częściej ;)
A jeśli chodzi o duży DIY to prędzej powstanie w Tbg, tak więc będziesz miał bliżej.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 17-02-2020 22:41

Szczerze to oglądam katalog i wszystko interesujące, a później chodzę po tej Juli i ostatecznie niewiele kupuję :)
A w samej Stalówce bywam częściej, co 2-3 miesiące.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 24-02-2020 15:35

To tak podsumowując co tam się w ostatni czasie dzieje w Woli. To ruszyła przebudowa terenu między blokami
http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku ... z&id=48213
Dodatkowo przy terenach w pobliżu Huty Stalowa Wola ma powstać "galeria wnętrz QBO". Mówiło się o tym już od długiego czasu a obecnie inwestor postawił na tym terenie reklamę inwestycji. Trochę szczegółów
https://echodnia.eu/podkarpackie/qbo-ga ... 1-14808834
(O tej inwestycji mówi się już od połowy 2019 roku więc w tym roku musi to już ruszyć).

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: olekko » 03-03-2020 18:06

Dłuższy wpis, 2 tematy kolejowe (z wtrętami) - pewnie bardziej pod wątek na Skyscrapecity, ale czy tam ktoś z urzędników zagląda?

Co się remontuje, a raczej co się będzie remontować w okolicy Tarnobrzega?
Dworzec kolejowy w Mielcu, położony na niezelektryfikowanej linii kolejowej która raczej ma perspektyw na przewozy dalekobieżne (no chyba że wróci na nią "Hetman").

https://rzeszow.tvp.pl/46949162/dworzec ... ernizowany

A co z dworcem w Tarnobrzegu, nadal mamy tylko pomysły? Elektryfikacja linii do Rzeszowa już wkrótce stanie się faktem - Tarnobrzeg powinien być wręcz przesiadkowym hubem dla Dębicy, Mielca, i teraz w zależności, czy pociąg jechałby na północny zachód (na Sandomierz, Ostrowiec, Radom) - dla Stalowej Woli i Niska, lub dla Sandomierza (jeśli pociąg jechałby na Lublin). Niestety mam wrażenie że temat ogólnie komunikacyjny jest kompletnie zaniedbany przez dziesiątki lat i ŻADEN z prezydentów nie lobbuje o połączenia czy to regionalne, czy dalekobieżne, przez Tarnobrzeg. Dlaczego pociąg z Rzeszowa może jechać do Sandomierza, a z Kielc zatrzymuje się najdalej w Sandomierzu - pewnie by się dało żeby dojechał do Tarnobrzega... Napisałem ogólnie komunikacyjny, bo funkcjonowanie miejskiej komunikacji w niemal niezmiennym kształcie od kilkudziesięciu już pewnie lat również uważam za zaniedbanie władz - kompletnym dla mnie absurdem jest że taka linia B to robi bardzo dziwną trasę, zamiast być dwukierunkowa (taka jak choćby 0A i 0B w Rzeszowie), czy praktycznie każda w większym mieście, która jedzie z krańca A do krańca B i z krańca B do krańca A, a nie czyni jakieś dzikie pętle-wygibasy.

_________________________________________________________________

Prezydent podobno w ramach Czwórmiasta lobbuje za "szprychą" do CPK przez Tarnobrzeg, zastanawiam się czy jest w tym przypadku możliwe pogodzenie interesu Tarnobrzega i Stalowej Woli, mam wrażenie że nie.
Wystarczy popatrzeć na te propozycje:
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/szpr ... d/42149732

Nie ukrywam, że moim zdaniem rozsądnym jest wybudowanie nowej linii z Rzeszowa do Stalowej Woli, a kiedy to zrobić jak nie przy okazji CPK. Tarnobrzeg zostałby jednak na uboczu, z perspektywą kiepskiego dojazdu do ewentualnej sandomierskiej stacji, położonej nie - jak teraz - niemal przy rogatkach miasta (gdzieś kiedyś przeczytałem że część stacji Sandomierz znajduje się de iure w granicach administracyjnych Tarnobrzega), tylko po drugiej jego stronie - jeśli w ogóle taka stacja w Sandomierzu by powstała, bo co do Stalowej Woli nie ma wątpliwości. Całe szczęście, że wraca temat remontu mostu i Lwowskiej-bis.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: olekko » 10-03-2020 14:08

Tu znowu ja, znowu w temacie kolejowym: elektryfikacja linii do Rzeszowa na półmetku:
https://www.radio.rzeszow.pl/#ajx/wiado ... a-polmetku

ulala
Posty: 46
Rejestracja: 04-03-2015 19:42

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: ulala » 12-03-2020 14:51

Kolejny zbiornik rekreacyjny w okolicy Tarnobrzega (może nie najbliższej, ale jednak) http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku ... z&id=48356

Widać, że praca wre.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 20-04-2020 11:23

W Stalowej będą mięli fabrykę produkującą maski ochronne:
https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=23012
Zakład powstanie teraz ale działalność będzie prowadził już cały czas. Tym bardziej, że nie ma żadnych sygnałów aby zapotrzebowanie na maski miało kiedykolwiek spaść. W sumie to o tyle dobra inwestycja, że głównie dla kobiet oraz bez jakichkolwiek uciążliwości środowiskowych czy społecznych.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: alek » 20-04-2020 23:05

Jeśli dobrze doczytałem to mają szyć maski materiałowe. Obecnie popyt jest dość duży , ale jak długo? Dość dużo firm szwalniczych , zakładów krawieckich przestawiło się na produkcję maseczek i chyba tego typu maseczkami rynek zaczyna się nasycać. Na Alle... jest już ponad 80 tysięcy ofert. Czy to będzie dobry biznes ? Chyba raczej chodzi o propagandę przedwyborczą .

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: norweski_leśny » 21-04-2020 10:37

alek pisze:
20-04-2020 23:05
Jeśli dobrze doczytałem to mają szyć maski materiałowe. Obecnie popyt jest dość duży , ale jak długo? Dość dużo firm szwalniczych , zakładów krawieckich przestawiło się na produkcję maseczek i chyba tego typu maseczkami rynek zaczyna się nasycać. Na Alle... jest już ponad 80 tysięcy ofert. Czy to będzie dobry biznes ? Chyba raczej chodzi o propagandę przedwyborczą .
Stała im ogromna hala pusta, to co szkodzi wstawić tam maszyny na jakiś czas. Nawet niech przez rok czasu odbywa się produkcja to już wyjdzie na swoje. Inna sprawa, że w służbie zdrowia zupełnie zmienią się standardy obsługi ludności i maseczki mogą zagościć już na stałe. Będzie to oznaczało stały i niesłabnący popyt. A i dużo osób może chodzić w maskach już w sposób ciągły.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: alek » 21-04-2020 11:22

norweski_leśny pisze:
21-04-2020 10:37

Stała im ogromna hala pusta, to co szkodzi wstawić tam maszyny na jakiś czas. Nawet niech przez rok czasu odbywa się produkcja to już wyjdzie na swoje. Inna sprawa, że w służbie zdrowia zupełnie zmienią się standardy obsługi ludności i maseczki mogą zagościć już na stałe. Będzie to oznaczało stały i niesłabnący popyt. A i dużo osób może chodzić w maskach już w sposób ciągły.
Nie budziło by moich wątpliwości gdyby zaczęli produkować maseczki chirurgiczne jednorazowego użytku. Na te zbyt będzie zawsze. Materiałowych już się w służbie zdrowia nie używa i nie będzie używać. Chiny za chwilę nas zaleją maseczkami j.u. a cena pewnie wróci do tej z przed pandemii . Sprzedać w miesiącu 30 mln maseczek materiałowych to będzie nie lada wyzwanie. :)

ODPOWIEDZ