Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: andriu81 » 24-06-2016 01:23

"Bardzo smutny to dzień ,pełen refleksji nad sensem życia ,przyszłością,teraźniejszością.Dziś zdałem sobie sprawę ,że był to ksiądz,który poświęcał się osobom zagubionym,a także potrzebującym.Dżiś żałuję że nie miałem tego okazji nigdy z nim zamienić słowa,porozmawiać,na pewno wskazałby mi ścieżkę dawno temu,nim zbłądziłem.Niestety zbłądziłem,posłuchałem propagandy antykościelnej,tak aktywnej w naszym mieście,,tak na forach,jak i w towarzystwie,a nie skorzystałem z tak prostej,oczywistej ścieżki,tam gdzie należało pójść.Cóż,czasu się nie cofnie.

Na mszy żałobnej o 13 kościół był pełen,ale udało się stanąć pod głownymi drzwiami.Można było wysłuchać piękne kazanie i streszczenie historii ŚP. księdza prałata,począwszy jak zaczynał posługę w Krośnie,przez kolejne podkarpackie parafie ,aż w 1979 przyjechał na stałe do Tarnobrzega.Kazanie wygłosił emerytowany biskup Frankowski ,a mszę prowadził inny ksiądz z Rzeszowa.Nie trwało do długo ,przed 15 już wszyscy wyszli z Kościoła.Podczas kazania wiele osób nie kryło łez.Mnóstwo gości,z transparentami z różnych miejscowości,bliższych i dalszych,to były tłumy.Szkoda że nie mam kamery,bo chociaż część bym nagrał.Na cmentarz w Sobowie uczestników odwiozło kilkanaście autobusów komunikacji miejskiej,były pełne,a policja ręcznie sterowała ruchem na 4 skrzyżowaniach.Nie skorzystałem z tej "przyjemności",wybrałem rower.Uroczystości pogrzebowe zaczęły już o 15,miejsce pochówku znajduje się tuż obok kaplicy cmentarnej i tam został uroczyście pożegnany zmarły ksiądz prałat.
Na ogrodzeniu kilkuosobowa grupa wywiesiła transparent "święty natychmiast" co wywołało oklaski zebranych.Na koniec zostały odśpiewane pieśni patriotyczno-religijne w stylu Jacka Kaczmarskiego,ale nie znam nazwiska.Zakończenie było przed 16.
Trzeba przyznać że nie trwało to długo,skromnie ale godnie i z wielki
Pokój jego duszy,niech dzieło które rozpoczął będzie kontynuowane ,a ziarno które zasiał niech rozkwita.Niech ruchy społeczne,miłość bliźniego biorą górę,a kłamstwo ,obłuda i egoizm niech odejdą w niepamięć."
Ostatnio zmieniony 24-06-2016 01:23 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: admin » 24-06-2016 02:52

"Pożegnalne przemówienie Prezydenta:
Drodzy tarnobrzeżanie!
Żegnamy dziś wielkiego człowieka, wielkiego tarnobrzeżanina. Wszystko, co powiem nie odda w pełni tego, kim był dla naszej społeczności śp. ksiądz prałat Michał Józefczyk, wieloletni proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odszedł od nas wybitny duszpasterz, zaangażowany w sposób niebywały w sprawy lokalnej społeczności.
Znamy go jako pomysłodawcę i wykonawcę wielu niezwykłych przedsięwzięć w naszym mieście. Z jego inicjatywy powstały: Hospicjum św. Ojca Pio, Dom Ulgi w Cierpieniu Matki Teresy z noclegownią, Ochronka św. Józefa, Rodzinny Dom Dziecka, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Szkoły Katolickie im. św. Jana Pawła II oraz Katolicka Telewizja ?Serbinów?. Był także inicjatorem budowy wielu kościołów tarnobrzeskich ? kościoła pw. św. Barbary, Miłosierdzia Bożego, Chrystusa Króla oraz kaplicy cmentarnej pw. Wszystkich Świętych w Sobowie.
Ksiądz Michał był człowiekiem niezwykle twórczym i niestrudzonym w realizacji swojego posłannictwa, niezmordowanym w swojej aktywności i pasji, wynikiem której są dzieła, które po sobie pozostawił.
Zostało to docenione i potwierdzone licznymi odznaczeniami i tytułami: Proboszcz III Tysiąclecia, Tarnobrzeżanin XX wieku, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i najwyższym miejskim odznaczeniem Sigillum Civis Virtuti, Kawaler Orderu Uśmiechu- to tylko niektóre z wyróżnień, którymi go uhonorowano.

Nie w pełni oddalibyśmy jednak hołd jego życiu, gdybyśmy mówili tylko o jego dokonaniach w sferze materialnej. Wszyscy, którzy go znali bliżej, wiedzą, że ksiądz Michał pozostawił po sobie szczególną spuściznę duchową.
Nigdy nie myślał o sobie. Na pierwszym miejscu zawsze stawiał sprawy drugiego człowieka, szczególnie ludzi odrzuconych i opuszczonych. Najbardziej znamienną jego cechą było to, że nie potrafił przejść obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy. Nigdy nikogo nie potępiał. Postępował tak, że podnosił godność każdego, a w szczególności ludzi znajdujących się na krawędzi. Dziś zgromadziliśmy się tu tak licznie, bo ten skromny kapłan pokazywał nam swoim życiem, że chory człowiek, stary, bezdomny, człowiek bez pracy, człowiek upadły, to człowiek, w którym mieszka Chrystus.

Śmierć będąc kresem naszych ziemskich zmagań nieuchronnie zawsze kieruje nasze myśli ku refleksji nad sensem naszej ziemskiej wędrówki. Św. Franciszek Salezy powiedział: "Życie to czas, w którym szukamy Boga. Śmierć to czas, w którym Go znajdujemy. Wieczność to czas, w którym Go posiadamy? .
Ta myśl skłoniła mnie do refleksji nad życiem naszego przyjaciela. Gdybym chciał odnieść ją do księdza Michała, musiałbym ją w znacznym stopniu zmienić.
Ten niezwykły duszpasterz realizował ewangeliczne przykazania w sposób tak dosłowny i tak bezkompromisowy, że trudno oprzeć się wrażeniu, że nie szukał Boga w życiu - on raczej go już w nim odnalazł. Odniósłbym się też do słów świętego, że wieczność to czas, w którym Boga posiadamy. To raczej Bóg posiadał księdza Michała, a on godził się na to posiadanie i bycie narzędziem w Jego ręku. Narzędziem tak powolnym Jego zamiarom, jak tylko to u człowieka możliwe.

Żegnając księdza prałata Michała Józefczyka - żegnamy człowieka wybitnego, człowieka wielkiego swoimi dziełami, wielkiego swoją pokorą.
Człowieka, który swoim życiem i dokonaniami wpisał się na zawsze w historię naszego miasta.
Zerknąłem na transmisję live na YouTube i miałem nieprzyjemność zobaczyć czat, który był widoczny po prawej stronie okienka z transmisją. Nie wszyscy dojrzeli do Internetu, to najdelikatniejsze co można powiedzieć."
Ostatnio zmieniony 24-06-2016 02:52 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: stachu » 24-06-2016 09:31

"
andriu81 pisze:Kazanie wygłosił emerytowany biskup Frankowski ,a mszę prowadził inny ksiądz z Rzeszowa
Andriu sprostowanie:

Mszę prowadził biskup diecezji sandomierskiej - Krzysztof Nitkiewicz.
Kazanie wygłosił biskup diecezji rzeszowskiej - Edward Białogłowski (kolega rocznikowy).
Msze koncelebrował biskup diecezji sandomierskiej - Edward Frankowski (kazanie głosił na mszy dzień wcześniej."
Ostatnio zmieniony 24-06-2016 09:31 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: rav » 27-06-2016 11:10

"Nikt nie ma wątpliwości, że ś.p. ks. Michał był Wielkim Człowiekiem, niektórzy nawet widzą w nim kandydata na ołtarze.

Obrazek

Czas wszystko pokaże"
Ostatnio zmieniony 27-06-2016 11:10 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

olsen
Posty: 356
Rejestracja: 04-01-2015 11:38

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: olsen » 27-06-2016 12:38

"Z tym banerem czy nie wiem jak to nazwać to trochę pojechali za daleko wiadomo kim był co zrobił i dla kogo żył,wielu się to nie podobało głosy po mszy mówią za siebie że przekroczyli pewien kanon przyzwoitości i żałoby,wiarą buduje się czystość i przyzwoitość oraz szacunek ale nie ,,wygłupy,,paru ludzi-mi osobiście to moje zdanie ten cyrk był niepotrzebny!!!"
Ostatnio zmieniony 27-06-2016 12:38 przez olsen, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: stachu » 27-06-2016 14:24

"wg mnie nie zostało nic przekroczone, to było okazanie wielkiego szacunku i uznania dla zmarłego Księdza Prałata Michała ...
tu nie chodzi o wielkie dzieła, które zrobił, ale o jego postawę względem drugiego człowieka, jego troskę przede wszystkim o parafię, ale również cały Tarnobrzeg, jego zaufanie do końca ukrzyżowanemu Jezusowi ...
kto nie znał go od strony duchowości ten może nie wiedzieć o czym piszę ..."
Ostatnio zmieniony 27-06-2016 14:24 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 28-06-2016 19:01

"Jak myślicie? Skąd ks Michał brał siłę do czynienia tak wiele dobrego i to bezinteresownie?"
Ostatnio zmieniony 28-06-2016 19:01 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: bzyczek » 28-06-2016 23:27

"
rav pisze:Nikt nie ma wątpliwości, że ś.p. ks. Michał był Wielkim Człowiekiem, niektórzy nawet widzą w nim kandydata na ołtarze.

Obrazek

Czas wszystko pokaże
Nie ujmując zmarłemu ale według mnie było to mocno niesmaczne i mocno przesadzone. Ciekawe czyj to był pomysł?"
Ostatnio zmieniony 28-06-2016 23:27 przez bzyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
bzyczek

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: andriu81 » 29-06-2016 02:10

"Ja myślę że jego siła pochodziła z doświadczeń ,równiez tych ciężkich jakie przeszedł jeszcze zanim tu przyjechał.Nabrał ogromnej siły i odwagi do działania,w czasach komunizmu,gdzie Kościół miał cały czas pod górkę.W dzisiejszych czasach,może się wydawać że są takie czy inne przeszkody do działania,do podejmowania inicjatyw.Ale to jest nic w porównaniu z problemami jakie były wtedy.I chociaż dziś krytyka i wolność słowa nie mają granic,a wielu pluje nienawiścią na Kościół ,to dziś jest łatwiej zrobić wiele rzeczy,dla człowieka wytrwałego o silnej woli ,nieulegającego pokusom ,sugestiom.
My urodzeni w nowych czasach już takich zdolności nie posiadamy. Wywieszony transparent wcale nie był przesadzony,pomysł pochodził od grupy ludzi którzy podzielają ten pogląd i wywiesili go za zgodą pozostałych księży koncelebrujących mszę"
Ostatnio zmieniony 29-06-2016 02:10 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: stachu » 29-06-2016 09:58

"Również uważam, że to wcale nie było przesadzone, ani tym bardziej niesmaczne ... (słowo "niesmaczne" zostało całkowicie źle użyte - nie pasuje do tematu).
Rozumiem, że ktoś może się z tym nie zgadzać, ale jeżeli chodzi o duchowość, troskę o innych, to nie znam innego człowieka, który by na to miano bardziej zasługiwał!
Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie na czym polega świętość w kościele katolickim, a później zabierać zdanie w tym temacie ...

Skąd brał siłę? Wg mnie z wiary jaką miał, nadziei jaką pokładał w Bogu i miłości jaką darzył każdego człowieka, a przede wszystkim Boga. Jego troska o drugiego człowieka była wielka.
Doświadczenia jakie miał i komunizm nie są dla mnie jakimś ważnym argumentem, gdyż wielu ludzi miało może i trudniejsze doświadczenia i również przeżyli komunizm, a mało kto został takim człowiekiem ..."
Ostatnio zmieniony 29-06-2016 09:58 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: rav » 05-09-2016 09:37

"Na cmentarzu w Sobowie jest budowany pomnik dla Ks. Michała.
W kościele na Serbinowie można zobaczyć makietę tego pomnika.

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 05-09-2016 09:37 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: A1313 » 05-09-2016 10:56

"Pomnika ?toz to mauzoleum."
Ostatnio zmieniony 05-09-2016 10:56 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: rav » 09-09-2016 00:02

"
Zmarły proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy Michał Józeczyk został odznaczony pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
(...)
Uroczystość przekazania rodzinie odznaki nadanego pośmiertnie orderu odbędzie się 14 września. Odbierze je z rąk wojewody podkarpackiego brat śp. prałata Jan Józefczyk.
(...)
Order Odrodzenia Polski to najwyższe odznaczeniem państwowe po Orderze Orła Białego. Ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu.
http://rta24.eu/order-odrodzenia-polski ... ozefczyka/"
Ostatnio zmieniony 09-09-2016 00:02 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

pigal
Posty: 61
Rejestracja: 14-04-2009 12:45

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: pigal » 09-09-2016 12:17

"A1313 - racja. To jest potezne. Moze i ladne i estetyczne, jak sie na makiete patrzy... Ale TOTALNIE nie dopasowane do osoby ksiedza Proboszcza. I nie mowie o tym, ze to drogie, ze szkoda pieniedzy itd... Mowie tylko o tym, ze Ksiadz byl osoba skromna, dbajaca o innych... I tym samym pewnie wolalby pieniadze przdznaczone na to mauzoleum, przeznaczyc chocby na dokonczenie hospicjum... Fakt, ze zmarly zasluzyl na wszelkie honory i nasza czesc... Ale jak orzez 20 lat obserwowalem z bliska jego zycie, tak watpie, aby marzyl o czyms takim na nad jego doczesnymi szczatkami...

Ale coz - zmarli glosu nie maja, na serbinowie nastaly calkiem nowe rzady, o ktorych chyba jeszcze bedzie glosno, bo zmiany nadchodza, a ludzie jiz mowia, ze parafia moze zaczac tracic chsryzmat...


A co do odznaczenia Ks. Proboszcza - milo widziec, ze ktos gdzies docenil jego prace. :)"
Ostatnio zmieniony 09-09-2016 12:17 przez pigal, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: rav » 16-09-2016 12:06

"Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przekazała pośmiertne odznaczenie dla śp. księdza Michała Józefczyka, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski - za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej i za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej odebrał siostrzeniec księdza Michała, Jan Józefczyk.
http://rta24.eu/wojewoda-przekazala-pos ... a-michala/

Obrazek
http://rta24.eu/wojewoda-przekazala-pos ... a-michala/

Uczestnicy uroczystości

Obrazek
http://rta24.eu/wojewoda-przekazala-pos ... a-michala/


Nagranie Telewizji Serbinów z wręczenia odznaczenia

https://www.youtube.com/watch?v=gEMz7XT0wVc



a tu całość nagrania
https://www.youtube.com/watch?v=wB_T2_Svw_U"
Ostatnio zmieniony 16-09-2016 12:06 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: rav » 01-10-2016 00:28

Ostatnio zmieniony 01-10-2016 00:28 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

marysia48
Posty: 851
Rejestracja: 29-08-2015 21:49

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: marysia48 » 01-10-2016 01:26

"Witaj, Rav, dzięki za informację, jednego z nich znam osobiście, dobranoc."
Ostatnio zmieniony 01-10-2016 01:26 przez marysia48, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: rav » 09-10-2016 23:51

"Dla chętnych przesyłam nagranie ze spotkania w Zamku.

https://www.youtube.com/watch?v=aKE_eqarr24"
Ostatnio zmieniony 09-10-2016 23:51 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

marysia48
Posty: 851
Rejestracja: 29-08-2015 21:49

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: marysia48 » 10-10-2016 01:06

"Dzięki, Rav, słucham, popłakalam się, dobranoc."
Ostatnio zmieniony 10-10-2016 01:06 przez marysia48, łącznie zmieniany 1 raz.

ADAM-TBG
Posty: 45
Rejestracja: 25-06-2004 16:33

Nie żyje ksiądz prałat Michał Józefczyk !!!

Post autor: ADAM-TBG » 15-10-2016 01:12

"Obrazek jak wkleić zdjęcie???"
Ostatnio zmieniony 15-10-2016 01:12 przez ADAM-TBG, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ