Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: ptasiorrr » 31-03-2017 19:11

"Masz rav przeczytaj TUTAJ i zobacz jaki jesteś tępy."
Ostatnio zmieniony 31-03-2017 19:11 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: admin » 31-03-2017 19:27

"
wou pisze:Widzę że kompleksowe badania terenowe prowadzisz. No jak wśród Twoich znajomych w jednej z klas jednej ze szkół małego podkarpackiego miasteczka nie widać problemu to musi być wszystko spoczo. I jasne, co się tak srają o swoją karierę, niech dzielnie walczą na rynku pracy, cieniasy jedne. Ty masz stabilną sytuację więc w naturalny, korwinistyczny sposób, możesz - ba, musisz! - patrzeć z góry na ich zmagania i dogadywać. Jest was za dużo, nauczyciele, nie jęczeć tylko przekwalifikowywać się i to już (tup!) :)
Wou, nie trzeba Korwina. Prezydent Komorowski też radził zarabiającym zbyt mało żeby wzięli kredyt i zmienili pracę.
Masz pewnie jakąś lepszą radę dla nauczycieli. Masz?
Czy żądanie utrzymania zatrudnienia do 2022 roku to słuszny postulat? A może do 2040 jeszcze słuszniejszy?
Czy podwyżki z automatu o 10% to słuszny postulat? A może dajmy po 20%? A może 30%?
To są główne postulaty protestujących nauczycieli i do nich należałoby się odnieść.

Strajk PZN w Tarnobrzegu wyglądał tak, że znajoma mama dowiedziała się wczoraj po południu od dziecka że dziś nie ma lekcji. Wczoraj ją pytałem o strajki, była przekonana że Czwórka pracuje normalnie, bo nikt nic nie mówił, dzieci też nic nie słyszały. Czy tak to powinno wyglądać?

Nie mam stabilnej sytuacji zatem nie patrzę z góry. Zapotrzebowanie na serwisy lokalne w małych miastach rośnie, maleje czy mamy odgórnie ustalić że nie zmieni się do 2022 roku? Czy mam się domagać interwencyjnego skupu reklam od rządu? Repolonizacja mediów mi nie pomoże, a raczej zaszkodzi. Liczę w razie czego na przekwalifikowanie. Różne rzeczy się robiło zarobkowo."
Ostatnio zmieniony 31-03-2017 19:27 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: jazet » 31-03-2017 20:09

"
Admin pisze:Strajk PZN w Tarnobrzegu wyglądał tak
Skoki narciarskie już za nami."
Ostatnio zmieniony 31-03-2017 20:09 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: dino » 31-03-2017 20:31

"@Admin
1. Prezydent Komorowski też radził zarabiającym zbyt mało żeby wzięli kredyt i zmienili pracę. Masz pewnie jakąś lepszą radę dla nauczycieli.
Każdy, kto będzie udzielał tego typu rad ma duże szanse wypaść na zawsze z tzw. "obiegu politycznego".

2. Czy podwyżki z automatu o 10% to słuszny postulat? A może dajmy po 20%? A może 30%?
Ósmy postulat z 17 sierpnia 1980 - Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.

3.Strajk PZN w Tarnobrzegu wyglądał tak, że znajoma mama dowiedziała się wczoraj po południu od dziecka że dziś nie ma lekcji. Wczoraj ją pytałem o strajki, była przekonana że Czwórka pracuje normalnie, bo nikt nic nie mówił, dzieci też nic nie słyszały.
PZN nie strajkuje ;-)
Ale poza tym informacje o strajku nauczycieli w tym właśnie dniu przewijały się od miesiąca."
Ostatnio zmieniony 31-03-2017 20:31 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

marysia48
Posty: 851
Rejestracja: 29-08-2015 21:49

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: marysia48 » 31-03-2017 20:57

"Uważam, że nauczyciele nie powinni strajkować. Zwiedzałam dziś pewien zakład pracy i dziękowałam Bogu za to, że wybrałam zawód nauczyciela."
Ostatnio zmieniony 31-03-2017 20:57 przez marysia48, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: A1313 » 31-03-2017 20:59

"
Ale poza tym informacje o strajku nauczycieli w tym właśnie dniu przewijały się od miesiąca.
I co w związku z tym?

Gdy strajkują pielęgniarki czy lekarze nie ma sytuacji ze pacjent jest bez opieki , podobnie z protestami strażaków ,policjantów czy innych grup ratowniczych.Jeżeli nie kończy się na samej informacji czy oflagowaniu , to przechodzą strajkujący na protest włoski.

Kadra nauczycielska stanęła na wysokości zadania."
Ostatnio zmieniony 31-03-2017 20:59 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: admin » 31-03-2017 22:01

"
jazet pisze:
Admin pisze:Strajk PZN w Tarnobrzegu wyglądał tak
Skoki narciarskie już za nami.
Dzięki jazet :-)
Oczywiście ZNP.

dino, informacji brakowało. O tym że któraś z tarnobrzeskich szkół strajkuje dowiedziałem się od rava z tego wątku. O tym które strajkują dowiedziałem się z internetu wieczorem przed dniem strajku. W tym samym terminie dowiedzieli się rodzice od dzieci."
Ostatnio zmieniony 31-03-2017 22:01 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: jazet » 01-04-2017 08:10

"A co na to Młodzieżowa Rada Miasta?"
Ostatnio zmieniony 01-04-2017 08:10 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 726
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: dominik267 » 01-04-2017 09:50

"
W strajku w szkołach do godziny 14:00 uczestniczyło 1199 nauczycieli w całym województwie. To 3 proc. wszystkich nauczycieli podkarpackich szkół. Najwięcej nauczycieli strajkowało w Zespołach Szkół ? 580 i w gimnazjach ? 350. W szkołach ponadgimnazjalnych na strajk zdecydowało się 129 nauczycieli, w podstawówkach ? 84, w przedszkolach ? 56.
Szaleństwo."
Ostatnio zmieniony 01-04-2017 09:50 przez dominik267, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: andriu81 » 01-04-2017 19:14

"Było gimnazjum,będzie zespół szkół.Liczba dzieci się przeciez nie zmieni. Te kombinacje w Warszawie powinny być załatwione odgórnie.Albo utworzyć zespoły szkół mieszanych ,pozostawić nauczycieli na miejscu.Albo przenieść szkołę razem z nauczycielami.Byćmoże taki jest plan,ale jest dezinformacja medialna ,albo bałagan administracyjny,albo w co wątpie faktycznie nikt nie ustalił trybu przenoszenia nauczycieli na nowe miejsca pracy.Wątpie w to,bo minister edukacji była przekonana że sprawy miejsc pracy są dopracowane na szczeblu samorządowym i powtarzała to wielokrotnie.Tymbardziej skala protestu potwierdza że większość nauczycieli ma jednak zaufanie do planowanej reformy i nie daje się wrabiać w awantury polityczne"
Ostatnio zmieniony 01-04-2017 19:14 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

iwoniczka
Posty: 55
Rejestracja: 08-11-2016 18:40

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: iwoniczka » 02-04-2017 18:41

"
marysia48 pisze:Witam, u nas nie ma strajku, nawet na ten temat nie rozmawiamy. Dowiedziałam się o strajku z tego forum. Pozdrawiam
o strajku nauczycieli było wiadomo ze wszystkich normalnych mediów od kilku miesięcy ,ale wiadomo że w katolickich mediach i szkołach się nie strajkuje, pis się kiedyś skończy i mam nadzieje że pani MARYSIA wyleci jako pierwsza na bruk,j"
Ostatnio zmieniony 02-04-2017 18:41 przez iwoniczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: ptasiorrr » 02-04-2017 21:31

"
Czy to oznacza,że zdecydowana wiekszosć jest kaltolicka.
Katolicka czyt: PISOWSKA. PiS traci poparcie i smutek odnowiciela i innych jego kolesi jest PRZEOGROMNY



Edytowany przez ptasiorrr o 02-04-2017 - 19:38. "
Ostatnio zmieniony 02-04-2017 21:31 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

marysia48
Posty: 851
Rejestracja: 29-08-2015 21:49

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: marysia48 » 02-04-2017 21:55

"Na głupie zaczepki nie odpowiadam!"
Ostatnio zmieniony 02-04-2017 21:55 przez marysia48, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: admin » 02-04-2017 23:03

"iwoniczka, dostajesz ostrzeżenie. Nie będę tolerował złorzeczenia innym użytkownikom!
ptasiorrr pisze:PiS traci poparcie i smutek odnowiciela i innych jego kolesi jest PRZEOGROMNY
Można się podniecać, ale w sumie wiele się nie zmienia.

Sondaż dla Nova TV i SE 02.04
PiS bez zmian, PO aż +6%, ale .N -2% i PSL -2%

Kantar Millward Brown z 30.03
Rzeczywiście PiS traci 5%, ale tyle samo zyskuje Kukiz.
PO zyskuje 3%, ale dokładnie tyle samo traci .N.

Kantar TNS dla Wyborczej 24.03
PiS -2%, PO +10%, ale za to .N -11%.

IPSOS dla OKO.Press 23.03
PiS -3%, PO +7%, ale za to .N -12%

To co widać w ostatnich badaniach, to wyraźny wzrost PO, ale przeważnie kosztem Nowoczesnej, która traci nawet 11-12% i czasem PSLu. Często jeśli traci PiS, to zyskuje Kukiz. Widać też spodziewane lekkie odbicie lewicy, z szansą na wejście do Sejmu.

Nie widać tego, co przeciwnicy PiS chcieliby z tego wyczytać najbardziej, czyli przepływu centrowych wyborców z PiS do PO lub Nowoczesnej.

Wracając do tematu - jak można oceniać skuteczność strajku?
Czy zapowiedzi podwyżek dla nauczycieli ze strony rządu były z nim związane, czy zupełnie niezależne?
Czy ktokolwiek liczył, że protesty mogą wstrzymać zmiany organizacyjne w oświacie?
Zwróciło moją uwagę, że strajkujący nauczyciele nie domagali się powrotu przymusu szkolnego dla sześciolatków."
Ostatnio zmieniony 02-04-2017 23:03 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: ptasiorrr » 03-04-2017 22:22

"
8 latach przyda sie troche pokory nawet i PIS.
A będą tyle rządzić?
PIS przez 4 lata dokona takich zmian ,ze ich cofnięcie będzie niemozliwe lub będzie duzo kosztować
Zgadza się, bo zadłużyli Polskę przez rok bardziej niż Gierek przez całą swoją kadencję.
Ludziom otworzyły się oczy
... bo poparcie dla pisuarów spada..."
Ostatnio zmieniony 03-04-2017 22:22 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

marysia48
Posty: 851
Rejestracja: 29-08-2015 21:49

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: marysia48 » 04-04-2017 00:16

"Dzięki, Adminie."
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 00:16 przez marysia48, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: wou » 04-04-2017 01:26

"
Admin pisze: Wou, nie trzeba Korwina. Prezydent Komorowski też radził zarabiającym zbyt mało żeby wzięli kredyt i zmienili pracę.
Masz pewnie jakąś lepszą radę dla nauczycieli. Masz?
Tak, niech pojadą do Warszawy i wywiozą Zalewską na taczkach. Komorowski zwracał się do jednego młodego człowieka z tego co pamiętam, a tu ma 30 tysięcy ludzi pracę stracić przez głupi kaprys rządu. Pracę, którą wykonywali dobrze i z dużym pożytkiem dla społeczeństwa. Nie można tego rozpatrywać tylko w kategoriach (wolnego) rynku pracy.
Czy żądanie utrzymania zatrudnienia do 2022 roku to słuszny postulat? A może do 2040 jeszcze słuszniejszy?
Czy podwyżki z automatu o 10% to słuszny postulat? A może dajmy po 20%? A może 30%?
To są główne postulaty protestujących nauczycieli i do nich należałoby się odnieść.
Według mnie nauczyciele powinni zarabiać więcej niż politycy. Z drugiej strony kto nie powinien :P Zalewska sama chce ich przekupić to mówią "sprawdzam", proste. Zostali potraktowani niesprawiedliwie więc jadą ostro po bandzie, nie dziwię się. Tu zresztą nie chodzi tylko o stabilność ich zatrudnienia ale stabilność systemu edukacji. Zwróć(my wszyscy) też uwagę na jeszcze jeden aspekt tego wszystkiego: 500plus. Rząd rozdał lekką ręką parenaście miliardów tak naprawdę za nic. Po prostu sypnął 'na zachętę'. Przecież to jest proszenie się o to, żeby różne grupy zawodowe teraz ręce po pieniądze wyciągały! Rok podwyżek o 100zł dla wszystkich ~600 tysięcy nauczycieli w Polsce to byłby koszt rzędu 720 baniek. Dostali w tym roku chyba 50zł, spoko, ale jak to się ma do 24 MILIARDÓW na 500plus w tym roku?

Ja się dziwię, że tak mało strajków jest. Może dlatego, że część jest na pewno beneficjentami 500 plus, bo to rozdawnictwo przekrojowe.
Nie mam stabilnej sytuacji zatem nie patrzę z góry. Zapotrzebowanie na serwisy lokalne w małych miastach rośnie, maleje czy mamy odgórnie ustalić że nie zmieni się do 2022 roku? Czy mam się domagać interwencyjnego skupu reklam od rządu? Repolonizacja mediów mi nie pomoże, a raczej zaszkodzi. Liczę w razie czego na przekwalifikowanie. Różne rzeczy się robiło zarobkowo.
Na mój gust to jest wyższy poziom stabilności - sprawnie poruszasz się na rynku pracy i masz kilka fachów w ręku. Jeśli im zazdrościsz to zostań nauczycielem :P

Ale o czymś innym chciałem napisać. Dla mnie to jest niesłychane, że tak się odwraca kota ogonem, że nagle to poczynania nauczycieli są krytykowane, że dyskusja toczy się na tym poziomie, podczas gdy nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie fatalnie i w złym stylu wykonana zbyteczna rewolucja. GDYBY NIE PIS. Przecież wszyscy się zgadzają co do tego, że lepiej żeby tych protestów i strajków nie było, ale to nie jest fanaberia nauczycieli tylko efekt fatalnej polityki rządu, pisania wielkiej reformy na kolanie, bez konsultacji, i wprowadzanie jej w strasznym pośpiechu (jak wszystkiego zresztą). Tego całego zamieszania by nie było, gdyby się PiS na to nie uparł, cały kraj płaci za ich bezmyślność. Najgorsze, że sposób w jaki to robią wskazuje na to, że tu nie chodzi o edukację tylko politykę. Robią zamieszanie pod ciąg dalszy festiwalu nepotyzmu i rozdawania stołków, żeby dosrać samorządom przed wyborami (dziel i rządź!), żeby stworzyć sobie dzięki tej zacofanej podstawie programowej nowe pokolenia wyborców, i wreszcie dla samego symbolicznego oddzielenia epok - nastała nowa era, Polska wstaje z kolan, dochodzimy do prawdy itd itd więc i system edukacji musi być nowy, zrewolucjonizowany, godny nowej ulepszonej Polski - i to jak najszybciej!

Czysta polityka, walka o wpływy a nie dobro kraju.
marysia48 pisze: Uważam, że nauczyciele nie powinni strajkować. Zwiedzałam dziś pewien zakład pracy i dziękowałam Bogu za to, że wybrałam zawód nauczyciela.
Ciekawa logika, rozumiem że gdybyś wybrała jakiś do dupy zawód to przeklinałabyś Boga? Czy jemu tylko zasługi się przypisuje? Jak w ogóle wygląda boskie doradztwo zawodowe? :) Ale mniejsza o to, chciałem spytać dlaczego nie? Co jak co ale bycie nauczycielem zobowiązuje do zajęcia stanowiska z użyciem argumentów skoro już się wypowiadasz. No chyba że WF-u uczysz. Czy wg Ciebie nauczyciele w ogóle nie powinni strajkować bo mają tak dobrze? Czy tylko w tym wypadku? Też jak rav uważasz, że dają zły przykład (asertywności...) dzieciom? Czy może po prostu Tobie brak odwagi cywilnej więc wolałabyś nie widzieć jak inni ją wykazują?

Znamienny jest tu ten "katolicki głos" przeciwko protestom. Argument, że nie wypada strajkować bo trzeba być wdzięcznym gdy się ma dobrze w porównaniu z innymi; i ten rava: nie można dawać dzieciom przykładu nieposłuszeństwa i krytycznego myślenia. Czyli podejście z poziomu poczucia winy i strachu - duetu niespotykanego u osób przesadnie religijnych... :P I takie pomieszanie porządków moralnych - nie można wyrażać swojej opinii bo ktoś postronny może to źle zrozumieć i wypaczyć? I odkąd to wdzięczność kłóci się z asertywnością? Bez przesady. Tak rozumować mogą chyba tylko ludzie, którzy całe życie byli posłuszni i potulni jak baranki, tudzież owce :> To może tematu bezrobocia w TBG też nie poruszajmy bo nie jesteśmy wioską gdzieś w kraju trzeciego świata no i dzieci mogą stworzyć lobby na rzecz ustawowo wymaganego kieszonkowego itp.

Przy okazji, rav, Twój koszmar się spełnia:
rav pisze: Czy strajk nauczycieli jest wychowawczy dla uczniów?

Może za tydzień uczniowie zastrajkują, że nie chcą sprawdzianów?
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... olane.html

:))))"
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 01:26 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

marysia48
Posty: 851
Rejestracja: 29-08-2015 21:49

Strajk nauczycieli a przykład dla uczniów?

Post autor: marysia48 » 04-04-2017 11:57

"Jestem bardzo odważnym czlowiekiem. Nie mam obowiązku udzielania dluższych wypowiedzi w tym temacie. Pozdrawiam."
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 11:57 przez marysia48, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ