Scieżki rowerowe

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Scieżki rowerowe

Post autor: A1313 » 13-11-2017 21:42

"
Czy można napisać, że w Tarnobrzegu zostały zlikwidowane prawie wszystkie ścieżki rowerowe ?

Czy ktoś może zna uzasadnienie tych zmian i powód zamalowywania znaków poziomych na obecnych ścieżkach rowerowych ? Jakaś nowa ustawa czy rozporządzenie te zmiany determinuje ? Jakieś przepisy dotyczące "stykania" się chodnika z ścieżką albo coś tego typu ?

Tak jak już ktoś w wątku wspomniał sam dzieci uczyłem, że jak idą to mają nie wchodzić na "czerwoną kostkę" bo tam jest część dla rowerów i dziwi mnie dość mocno taka zmiana i chętnie poznam jej uzasadnienie. Teraz wygląda na to, że na przykład wzdłuż Kwiatkowskiego, 11 Listopada piesi i rowerzyści mają te same prawa jak na zwykłym chodniku ? Bezpieczeństwo poruszania się spada i to mocno. Dziwne nie powiem.

A czy burdel związany ze ścieżkami rowerowymi jest w jakiś sposób regulowany przepisami? Patrząc przez pryzmat rożnych miast wygląda to raczej na -tak krawiec kraje jak mu materiału staje.

A standardem w kraju jest sytuacja taka jaka mamy min. na ulicy Warszawskiej,wystarczy wyjść na ulice i człowiek się zastanawia czy - ścieżka rowerowa jest dwukierunkowa a jeżeli tak to po której stronie,jeżeli przy okazji chodnik dla pieszych jest dwukierunkowy to tak jak wcześniej -po której stronie. Jeżeli jest łączenie ścieżki rowerowej z ciągiem dla pieszych to z której strony jest ścieżka a z której chodnik(a widziałem rożne podejścia do tematu) i największa patologia to zamiana miejsc przy zatoczkach autobusowych.

To nie jest tak ze piesi i rowerzyści robią sobie na złość, ale naprawdę ciężko jest czasami ogarnąć na czym właściwie się znajduje. a wystarczy zobaczyć jak buduje sie ścieżki w krajach w których rower nie jest postrzegany jedynie jako rekreacja a równoprawnym środkiem transportu i było by po sprawie. Wystarczy rożne wysokości budowy chodnika i ścieżki i rożne materiały z których zostały wykonane.

Czy może mi ktoś wyjaśnić kto zapoczątkował tworzenie ścieżek rowerowych z kostki brukowej czy tez płyt chodnikowych?



Edytowany przez A1313 o 13-11-2017 - 20:43. "
Ostatnio zmieniony 13-11-2017 21:42 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Scieżki rowerowe

Post autor: alek » 13-11-2017 23:31

"
andriu81 pisze:Ani na kwiatkowskiego,ani na 11 listopada nie widzę. Na Kopernika już są i tam jadę ścieżką.
Na Kwiatkowskiego i 11 listopada są ścieżki rowerowe.
4lepy pisze:A ma ktoś pomysł czemu nowe ścieżki na Kopernika kończą się przy rondzie, a nie prowadzą dalej do pkp?
Ulica Kopernika po wybudowaniu drogi obwodowej od nowo budowanego ronda w stronę PKP będzie ulicą ślepą i zapewne ktoś doszedł do wniosku , że ścieżki tam nie potrzebne , bo ruch będzie nie wielki.
A1313 pisze: Czy może mi ktoś wyjaśnić kto zapoczątkował tworzenie ścieżek rowerowych z kostki brukowej czy tez płyt chodnikowych?

Jeśli chodzi o Tarnobrzeg to były prezydent Jan Dziubiński."
Ostatnio zmieniony 13-11-2017 23:31 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

djkynek
Posty: 154
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Scieżki rowerowe

Post autor: djkynek » 14-11-2017 09:17

"
A ma ktoś pomysł czemu nowe ścieżki na Kopernika kończą się przy rondzie, a nie prowadzą dalej do pkp?
Też sie nad tym zastanawiałem, tym bardziej, że po północnej stronie Kopernika miedzy 11-Listopada, a PKP jest chodnik 3 metrowej szerokości, więc spokojnie dało by tam zrobić scieżkę rowerową."
Ostatnio zmieniony 14-11-2017 09:17 przez djkynek, łącznie zmieniany 1 raz.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Scieżki rowerowe

Post autor: niepolityczny » 14-11-2017 10:01

"
A1313 pisze: Czy może mi ktoś wyjaśnić kto zapoczątkował tworzenie ścieżek rowerowych z kostki brukowej czy tez płyt chodnikowych?

Jeśli chodzi o Tarnobrzeg to były prezydent Jan Dziubiński.[/quote]


Z tematów rowerowych ...

Należało by dodać do zasług tego pana rozpadającą się ścieżkę do wjazdu na Jezioro.

Swego rodzaju oryginałem są barierki nachylone już bliżej kąta 45st do poziomu niż stojące w pionie.

Ale co się stało to się już nie odstanie...

Za to ze spraw doczesnych .... próbujemy być naprawdę mega oryginalni.

A kto jest za połączeniem w jedno ulicy, chodnika i ścieżek rowerowych ??? a dorzućmy do tego jeszcze trawniki ! a co?!

jak szaleć to szaleć :)"
Ostatnio zmieniony 14-11-2017 10:01 przez niepolityczny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Scieżki rowerowe

Post autor: Dzanek » 14-11-2017 11:54

"W zasadzie to znalazłem chyba sposób na identyfikację jak się poruszać na ścieżkach na podstawie znaków pionowych. Dość dobrze tłumaczą to znaki:

Obrazek

Jedynie nie wiem dlaczego zamalowywane są znaki poziome na ścieżkach i na chodnikach. Początkowo myślałem, że robią podkład mocny czerwony pod znak roweru ale jednak nie.

Nie znalazłem też na internecie znaku poziomego, który byłby miksem roweru (P-23) oraz pieszych (P-26) a taki się u Nas pojawił.

Cytując klasyka można chyba podsumować temat ścieżek, znaków, interpretacji itp: "Niezły macie tutaj burdel siostry .....""
Ostatnio zmieniony 14-11-2017 11:54 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Scieżki rowerowe

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 14-11-2017 12:44

"Czyżby to znowu jakiś wymysł UE, czy naszych urzędników?
Malowanie, zamalowywanie i malowanie od nowa.
Tak gospodarujecie naszymi pieniędzmi?
Kiedy ktoś się z tego wytłumaczy?"
Ostatnio zmieniony 14-11-2017 12:44 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Scieżki rowerowe

Post autor: admin » 14-11-2017 19:45

"Jak kogoś interesują wszystkie możliwe szczegóły to będzie okazja pogadać.

Miejskie konsultacje rowerowe!
http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=4792"
Ostatnio zmieniony 14-11-2017 19:45 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Scieżki rowerowe

Post autor: A1313 » 14-11-2017 20:46

"
A1313

Czy może mi ktoś wyjaśnić kto zapoczątkował tworzenie ścieżek rowerowych z kostki brukowej czy tez płyt chodnikowych?


Jeśli chodzi o Tarnobrzeg to były prezydent Jan Dziubiński.
Dzięki,to jest oczywiste ale chodziło mi o zgoła co innego. Wiem ze teoretycznie prezydent decyduje o wszystkim i jest odpowiedzialny za wszystko ale jest to teoria , praktyka jest taka ze są wydziały i naczelnicy którzy teoretycznie są specjalistami w swej dziedzinie.Ja się zastanawia kto jest tym betonem decydującym o sprawach budowlanych. Bo widzę ze beton ma się dobrze. Swego czasu za panowania JD była popularna turystyka po miastach partnerskich a nasi włodarze szlajali się (jeżeli mnie pamieć nie myli) po miastach francuskich i nic nie zobaczyli?czyli obiegowa opinia po co tam się jeździ jest prawdziwa?"
Ostatnio zmieniony 14-11-2017 20:46 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Scieżki rowerowe

Post autor: A1313 » 14-11-2017 21:38

"A dopiero teraz zauważyłem ze Admin założył nowy watek o konsultacjach rowerowych, to może i ja powiąże przyjemne z pożytecznym.

To może ja opisze jak u mnie wygląd ruch rowerowy, a jeżeli komuś wyklują się z tego jakieś pytania a będzie na spotkaniu to może dopyta kiedy zaczniemy doganiać tych którzy traktują rower jako pełnoprawny środek transportu.

Po pierwsze ścieżka rowerowa wykonana jest z asfaltu ( pewnie stad koszty ścieżek rowerowych, maszyny do kładzenia asfaltu o tej szerokości sa drogie mało popularne i droższe od pana Zdziska z gumowym motkiem) betonu lub masy bitumicznej a nigdy z kostki brukowej czy płyt chodnikowych ,podkreślam nigdy -to jest komfort jazdy rowerem i brak pomyłki wśród pieszych. Wykonana jest na tej samej wysokości co jezdnia lub kilka -kilkanaście centymetrów powyżej.W wielu przypadkach gdy niema bezkolizyjnych rozjazdów ścieżek rowerowych -prawoskret ulicy jest również prawoskretem rowerzystów ale również umożliwia jazdę rowerow na wprost , wszystko regulują światła i przepisy. Jeżeli dróżka rowerowa jest dwukierunkowa ustawione są znaki oraz namalowana linia przerywana. Jeżeli łączy się oddalone osiedla takie jak np. Sielec z Wielowsia to budowana jet tylko ścieżka rowerowa bez chodnika ,to na pozycji uprzywilejowanej jest oczywiście rowerzysta , piesi mogą korzystać, a nasz droga na Sandomierz nie dość ze trzęsie tyłkiem od kostki to przy każdym wjeździe na posesje ciąg pieszo rowerowy podnosi się i opada.Co z kretyn to wymyślił? Nagminne jest to ze niektórzy rowerzyści ( na kolarkach) olewają ścieżkę i jada jezdnia, włodarze tego nie widza?

Chodnik jest zawsze wyżej od ścieżki rowerowej- zawsze ,każdy użytkownik wie na czym w danej chwili sie znajduje. Szerokość chodników i ścieżek jest zależna od natężenia ruchu i to jest brane pod uwagę przy budowie i remoncie, ale przeważnie ścieżka jest dwukrotnie szersza od chodnika ( nie liczyłem szerokości ale na dwie płyty chodnikowe ,spokojnie dla dwóch osób) mało dla atakujących ławą na bagnety czy wylegających po sumie z kościoła.

taka ciekawostka -ciągi rowerowe i piesze odśnieża się przy pomocy zamiatarek szczotkowy które zmiatają cały ( ta sama maszyna przy okazji polewa mieszanka solna w płynie) śnieg a nie używa się urządzeń spychając-ugniatających srająca przy okazji grudami zamarzniętego pisaku.

Jak sie zmobilizuje to nagram jakiś filmik.



Edytowany przez A1313 o 14-11-2017 - 20:41. "
Ostatnio zmieniony 14-11-2017 21:38 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

coolphone
Posty: 12
Rejestracja: 13-07-2011 20:35

Scieżki rowerowe

Post autor: coolphone » 26-11-2017 22:58

"Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do tego, jak m.in. poruszać się na ścieżkach rowerowych po zmianach może zaczerpnąć informacji z nagrania konsultacji rowerowych. https://youtu.be/si9y7Wb-aTo
Pani naczelnik wyjaśnia, że nasze nowo powstałe ciągi pieszo-rowerowe są w wg przepisów ścieżkami rowerowymi z dostępem ruchu pieszego i pierwszeństwo ma tutaj rowerzysta (chociaż SM i Policja widocznie ma inne zdanie). https://youtu.be/si9y7Wb-aTo?t=1h1m30s
Ogólnie temat tych zmian bardzo mi się nie podoba z racji, że do pracy dojeżdżam rowerem praktycznie w 100% jadąc ścieżkami przy ul. Kwiatkowskiego i Sienkiewicza. Zadaje też sobie pytanie skąd użytkownicy tej infrastruktury mają czerpać informacje o tym, jak się w takich miejscach poruszać? O ile poprzednie znakowanie mógł zrozumieć przeciętny obywatel, to w tym przypadku trzeba każdemu udać się na studia o kierunku "Prawo drogowe". Przepisy pewnie będą wyciągane tylko w przypadkach jakiegoś zdarzenia, aby wytypować winnego a nacodzień totalny chaos i bałagan"
Ostatnio zmieniony 26-11-2017 22:58 przez coolphone, łącznie zmieniany 1 raz.

tomekiromek
Posty: 9
Rejestracja: 18-11-2017 21:40

Scieżki rowerowe

Post autor: tomekiromek » 27-11-2017 09:57

Ostatnio zmieniony 27-11-2017 09:57 przez tomekiromek, łącznie zmieniany 1 raz.

janszu
Posty: 69
Rejestracja: 11-10-2010 10:16

Scieżki rowerowe

Post autor: janszu » 27-11-2017 22:36

"Sam pomysl konsultacji bardzo mi się podoba, ale nie wiem jak ostatecznie one wyszły. Zastanawiam mnie też, dlaczego tego typu konsultacji nie prowadzi się dla niepełnosprawnych. Nie tylko się nie prowadzi, ale nawet na nie nie zaprasza. Nietrudnoprzecież zauważyć, że rowerzyści i niepełnosprawni na wózkach mają wspólnego wroga. Są to przecież krawężniki. W Europie stosuje się przecież wspólne takie ścieżki dla rowerzystów i niepełnosprawnych. A jeśli to się robi w Europie to dlaczego tego nie organizować u nas w Tarnobrzegu? Można by wtedy przygotować dobrą infrastrukturę z której wszyscy byliby zadowoleni."
Ostatnio zmieniony 27-11-2017 22:36 przez janszu, łącznie zmieniany 1 raz.

bigi
Posty: 77
Rejestracja: 28-03-2016 19:20

Scieżki rowerowe

Post autor: bigi » 28-11-2017 22:00

"Myślę, że to ciekawy pomysł i warto go co najmniej przemyśleć."
Ostatnio zmieniony 28-11-2017 22:00 przez bigi, łącznie zmieniany 1 raz.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Scieżki rowerowe

Post autor: niepolityczny » 29-11-2017 07:34

"
janszu pisze:....Zastanawiam mnie też, dlaczego tego typu konsultacji nie prowadzi się dla niepełnosprawnych. Nie tylko się nie prowadzi, ale nawet na nie nie zaprasza. Nie trudno przecież zauważyć, że rowerzyści i niepełnosprawni na wózkach mają wspólnego wroga. Są to przecież krawężniki. ....
Można by tu dodać także pieszych ....czyli każdego z nas.

Wiele osób ciągnie walizki na kółkach, nie jedna mama i tata pcha wózek ze swoją pociechą itd. itp.

....a i złomiarzom prowadzącym wózek też się coś należy hahaha"

ODPOWIEDZ