Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: Dzanek » 23-07-2018 12:18

"Zachowanie Pana Grzegorza Kiełba

Czytając wpisy pod ostatnim postem na FB Pana Grzegorza Kiełba dotyczącej wizyty w UM mam wrażenie, że Ci wszyscy piszący pochwały na rzecz Prezydenta i jadący równo z chodnikiem po Panu Kamilu Kalince zapomnieli, że to właśnie jak przypomniał @obywatelgc Pan Grzegorz Kiełb jest winny tej całej sytuacji.

Czy ludzie serio są w stanie "zapomnieć", że Pan Grzegorz jest oskarżony o to, że uległ pokusie i przyjął kopertę z gotówką ? I nie ważne czy to było by 5000, 10 000, 20 000 czy też może milion. Jeśli osoba będąca na stanowisku takim jak Pan Grzegorz Kiełb "pożycza" na kampanię od lokalnego "podejrzanego" biznesmena to dla mnie osobiście jest skreślona. Liczyłem, że dziś Pan Grzegorz przeprosi za to wszystko jednak chyba poszedł po rozum do głowy i odwołał swoją konferencję. Teraz napisze(ą) ładne oświadczenie, które chwyci za serca zatroskanych o jego losy mieszkańców.

Ja rozumiem ludzkie współczucie, któremu sam ulegam jeśli chodzi o odsiadkę 5 miesięczną ale bez przesady. Są pewne granice, które mam wrażenie już przekroczył Pan Grzegorz.

Zachowanie PiS

Fakt, że z całej sytuacji skorzystał PiS chyba nikogo nie dziwi. A co mieli wystawić na pełniącego obowiązki np. Norberta Mastalerza, Darka Bożka a może kogoś przysłać z Rzeszowa ? Każdy w tej sytuacji by zachował się tak samo a jak twierdzi inaczej to kłamie i bredzi.

Fakt, że "źle" napisali akt mianujący Kamila Kalinkę na pełniącego obowiązki nie ulega wątpliwości i stąd ta dodatkowa "karuzela".

Paradoksalnie ten "zwrot akcji" mógł być na korzyść Kamila Kalinki, który mógłby skupić się tylko i wyłącznie na kampanii a nikt by mu nie zarzucał, że wykorzystuje stanowisko itp. Jednak stało się inaczej. Wg mnie na sporą niekorzyść Kamila Kalinki.

Pani Anna Pekar to bardzo ciepła, rodzinna i jak było słychać wierząca osoba. Czy coś w tym złego ? Fakt, że ma widoczny gołym okiem kłopot z wystąpieniami publicznymi nie dyskredytuje jej jako urzędnika. Być może pracując bez kamer ogarnia swoje obowiązki bez problemów. W radiowej Trójce reklamują non stop szkolenia z wystąpień publicznych i może warto by było skorzystać. Choć jest ryzyko bo to szkolenia od Jacka Kurskiego :)

Wracając do Pani Anny to mam pytanie do Was: czy nie byłoby większym cyrkiem gdyby okazało się, że funkcja pełniącego obowiązki Prezydenta to dla niej za wielkie obciążenie i by zrezygnowała z funkcji ? Wiecie jakie to by spowodowało zamieszanie (kolejne braki wypłat pensji i zasiłków itp) ? Wiecie jak Marszałek Ortyl by wypadł na arenie znowu krajowej jakby musiał po raz kolejny wszczynać procedurę wyznaczenia pełniącego obowiązki. Nie zdziwiłbym się gdyby to sama Pani Anna powiedziała, że albo mianuje Kamila na stanowisko albo rezygnuje. I nie mam tu zamiaru bronić Kamila Kalinki bo swoje zdanie na ten temat wyżej napisałem ale może "nie miał wyjścia" ?

P.S.
Życzę sobie i Wam by sprawa sądowa była jawna choćby częściowo i żeby było wiadomo jakie dowody zostały zebrane. Wiadomo, że zeznania świadków, którzy będą teraz przesłuchiwani przez Sąd powinny być nie jawne ale pozostała część procesu jak najbardziej tak."
Ostatnio zmieniony 23-07-2018 12:18 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

Kajetan
Posty: 40
Rejestracja: 15-02-2018 21:32

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: Kajetan » 23-07-2018 19:40

"Drogi Dzanku!
Nie chciałbym Ci napisać na samym wstępie, że masz pusto w głowie jak w dzbanku :)) albo udajesz głupiego.
Bo po pierwsze: piszesz, że całemu zamieszaniu "winien" jest G.K. - może i jest, ale z tą winę jeśli już, to on zapłacił i to wystarczająco. Natomiast TY tak osobiście się użalając i go oceniając, jak wielkie straty poniosłeś , że śmiesz człowieka, który dość zapłacił, w tak nonszalancki i bezczelny sposób oceniać? Pożal się nam tu publicznie - jakie to bolesne straty moralne w związku z zaistniałą sytuacją poniosłeś osobiście? Śmiało! Czekamy.
Bo po drugie: piszesz z troską, by mieszkańcy nie zapomnieli, że G.K. bezsprzecznie "przytulił" kopertę. Ja nie wiem czy ją tam "przytulał" w tym gabinecie czy nie, ale jeśli to się okaże pożyczką, którą miał zwrócić- to w danym momencie, jeśli mu coś tam rozwiązywała, to jego sprawa, mógł ją i całować i przytulać i na rękach nosić- ważne żeby zwrócił, i nie miał intencji wziąć łapówki, bo chyba to sugerujesz, a wyroku jeszcze nie ma o ile się nie mylę?
No i po trzecie -najważniejsze. No dziwisz się jakby PIS mógł "nie skorzystać" z okazji, która ot tak mu sama w łapki wlazła. Oj. A jeśli się okaże,że to PIS pracował nad całą akcją? To co wtedy powiesz? Odszczekasz to co napisałeś? Czy dalej będziesz rżnął Dzanka co ma łepek zamiast dzbanka."
Ostatnio zmieniony 23-07-2018 19:40 przez Kajetan, łącznie zmieniany 1 raz.

Kajetan
Posty: 40
Rejestracja: 15-02-2018 21:32

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: Kajetan » 23-07-2018 19:51

"
andriu81 pisze:Ech te wasze lewackie powierzchowne oceny, drwiny za to że zrobiła nie taką minę,nie taki akcent. To jest najważniejsze. Ale doskonale wiemy że PiS w odróżnieniu od opozycji ma konkretny plan na coś,ma strategie,ma ludzi od zarządzania i to was boli najbardziej. Największy żal mają ci którzy nie ogarniają tego wszystkiego, chcieliby prostego prezydenta,głupiego,tępego,który zajmował by się tylko sprawami medialnymi robił codziennie przedstawienie i miał piękną mowę,najlepiej by to był znany aktor. O takim na pewno marzycie,byłby idealny.
Kalinka jako zastępca pasuje,jako prezydent nie ,dlatego że zbyt szybko nazwał się prezydentem i zbyt mocno zaangażował się w tą rolę.
Jezu człowieku o czym Ty mówisz ???? PiS ma KADRY ??? :))))) Cale kadry Pis-u to właśnie Kalinka, Pekarowa, pożal się boże niemowa radna pani B. podobny mistrz elokwencji radny Popek, który coś z bólem wystęka, starszawy mocno Zioło i jeden co dwa zdania skleci Nowaczek. CAAAŁY tarnobrzeski PiS. Kadry po zbóju. A ta dwójka czołowa - wieś śpiewa i tańczy."
Ostatnio zmieniony 23-07-2018 19:51 przez Kajetan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: Dzanek » 23-07-2018 21:03

"
Kajetan pisze:Nie chciałbym Ci napisać na samym wstępie, że masz pusto w głowie jak w dzbanku :)) albo udajesz głupiego.
Dzięki za powstrzymanie się od brutalniejszego języka. Doceniam.
Kajetan pisze:Bo po pierwsze: piszesz, że całemu zamieszaniu "winien" jest G.K. - może i jest, ale z tą winę jeśli już, to on zapłacił i to wystarczająco.
Wystarczyło by miał kogokolwiek z swojego otoczenia na stanowisku vice i nie było by tego wszystkiego. Nie było by wątków związanych z Kamilem Kalinką i PiSem w powiązaniu z tematem. Wielokrotnie pisałem, też że ten areszt to była wg mnie przesada i też uważam, że to było za dużo represji.
Kajetan pisze:Natomiast TY tak osobiście się użalając i go oceniając, jak wielkie straty poniosłeś , że śmiesz człowieka, który dość zapłacił, w tak nonszalancki i bezczelny sposób oceniać? Pożal się nam tu publicznie - jakie to bolesne straty moralne w związku z zaistniałą sytuacją poniosłeś osobiście? Śmiało! Czekamy.
Żadnych strat moralnych nie poniosłem bo niby czemu ? Gdzieś tak napisałem ? "Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę. Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi"
Kajetan pisze:Bo po drugie: piszesz z troską, by mieszkańcy nie zapomnieli, że G.K. bezsprzecznie "przytulił" kopertę.
Pokaż mi proszę gdzie tak napisałem ? Jedyne co napisałem to:
"Czy ludzie serio są w stanie "zapomnieć", że Pan Grzegorz jest oskarżony o to, że uległ pokusie i przyjął kopertę z gotówką ?"

Czujesz różnicę ?
Kajetan pisze:Ja nie wiem czy ją tam "przytulał" w tym gabinecie czy nie, ale jeśli to się okaże pożyczką, którą miał zwrócić- to w danym momencie, jeśli mu coś tam rozwiązywała, to jego sprawa, mógł ją i całować i przytulać i na rękach nosić- ważne żeby zwrócił, i nie miał intencji wziąć łapówki, bo chyba to sugerujesz, a wyroku jeszcze nie ma o ile się nie mylę?
Nie feruje żadnego wyroku. Grzegorz Kiełb do momentu wyroku jest niewinny. Baaa jestem w stanie tak jak i Ty wierzyć, że to była pożyczka o której nie zamierzał informować Urzędu Skarbowego.
Kajetan pisze:No i po trzecie -najważniejsze. No dziwisz się jakby PIS mógł "nie skorzystać" z okazji, która ot tak mu sama w łapki wlazła. Oj. A jeśli się okaże,że to PIS pracował nad całą akcją? To co wtedy powiesz?


Jeśli się okaże, że PiS pracował nad całą akcją i to oni wymyślili to wszystko a nie Dariusz K. to powiem to samo jakby za tym stało PO, PSL, .Nowoczesna czy inni przebierańcy: Że to SKU......... (z racji słowa wulgarnego wykropkowane) i że każdy, który przyczynił się do tego powinien odpowiedzieć przed sądem.
Kajetan pisze:Odszczekasz to co napisałeś?
Co mam odszczekać i niby dlaczego ? Tak konkretnie poproszę.
Kajetan pisze:Czy dalej będziesz rżnął Dzanka co ma łepek zamiast dzbanka.
Heheheheheh - piękne nowe "przysłowie". Petarda."
Ostatnio zmieniony 23-07-2018 21:03 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

obywatelgc
Posty: 89
Rejestracja: 03-07-2017 23:08

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: obywatelgc » 23-07-2018 21:29

"Ależ Kajetanku co się czepiles Dzanka, dlaczego tutaj jak ktoś ma prawie rację zaczyna się rzucanie błotem? Boicie się prawdy? Nie wiem dlaczego. Twój GK kolejny raz zakpił również z Ciebie, a Ty dalej stój murem i pikietę pod blokiem nr 2 zrób. Potrafisz czytać ze zrozumieniem? To GK jest WINIEN tej sytuacji a nie tego czy wziął czy nie wziął kasy (to odrębna sprawa) ale jak cholera winien jest braku wice w odpowiednim czasie I co byś nie pisał i co byś nie mówił fakt jest właśnie taki Wtedy ani Kalinki ani brzydkiej pani nikt medialnie aż tak by nie widział. Czyli to pan GK zafundował nam tą karuzele i o tym wspomniał Dzanek. I ja też nie rozumiem co ma odszczekac... gorzej jak sprawa się zakończy z wynikiem którego nie przyjmujesz do wiadomości, wtedy czeka nas wiele bezsennych nocy jak wszyscy plujący będą odszczekiwac to co mówili"
Ostatnio zmieniony 23-07-2018 21:29 przez obywatelgc, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: dino » 23-07-2018 21:58

"Jezu człowieku o czym Ty mówisz ???? PiS ma KADRY ??? :)))))

Klub radnych PiS:
1. Kamil Klalinka - kto nie wszedłby z "jedynki" na liście?
2. Barbara Kłeczek - podobno część wyborców wciąż ją myli z żoną Dariusz Kłeczka...
3. Wiktor Stasiak - nestor tarnobrzeskiej polityki
4. Robert Popek - wskoczył do Rady, gdy Motyka został wiceprezydentem
5. Anna Pekar - i niech ktoś powie, że nie ma znaczenia urodzenie się w odpowiedniej rodzinie https://nk.pl/osoba/25410005/anna-pekar-wiacek.html
6. Łukasz Nowak - uwaga jak wyżej
7. Marian Zioło - kolejny nestor małomiasteczkowej polityki

i najnowsze nabytki:
za Kamila wszedł Robert Rębisz - student PWSZ w Tarnobrzegu
a za Annę wszedł do Rady Grzegorz Kozik.



Edytowany przez dino o 23-07-2018 - 20:00. "
Ostatnio zmieniony 23-07-2018 21:58 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Fresca
Posty: 153
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: Fresca » 23-07-2018 22:36

"Kajetan nie uzurpując sobie własności Dzanka wolę mieć jego łepek dzbanka, niż łepek Kajetanka.
No chyba wszystkim obrońcom G.K. coś na oczy i mózg padło.
Nie osądzam, czy G.K jest winny czy nie, ale minimum logiki Kajetanie, choć o krztę rozsądku poproszę.

Prezydent jest pracownikiem magistratu, zatem czy podczas wykonywania pracy ( za którą płacą wszyscy mieszkańcy miasta) powinien przyjmować prywatne pożyczki od kogokolwiek i w jakiejkolwiek wysokości?
Ok, ok Kajetanie wiem Prezydent ma nienormowany czas pracy, więc czy w miejscu pracy jakim jest Urząd Miasta Tarnobrzega Prezydent powinien przyjmować itd..........?
Co najmniej już sam fakt zaistnienia takiej sytuacji jest nieakceptowalny, to nie prywatny urząd któregokolwiek Prezydenta, czy prywatna firma pana Henia ( przepraszam wszystkich Heniów), do którego przyjdzie Krzyś ( sorki Krzysie) popaplają o głupotach i plotach, obstawią zakłady, pieniążki popożyczają, a później sobie oddają ( pomijam w tym miejscu już US).

Zatem czy to była:
pożyczka - nie wiemy, ale pieniądze były,
łapówka - nie wiemy, ale pieniądze były,
podrzutka, prowokacja - nie wiemy, ale pieniądze były,
Pytanie Kajetan, czy Prezydent podniósł alarm, że jakiś nikczemnik mu pieniądze zostawia w wypadku podrzutki, prowokacji, czy łapówki?
Następne, czy przedstawił umowę na określoną kwotę ( ilość pieniędzy) zawartą pomiędzy nim jako pożyczkobiorcą a kimś innym, zwanym przez Was sygnalizatorem i nie wiem kim jeszcze, pożyczkodawcą? ( pomijam już fakt, że istnieją w XXI w. banki). W sumie to ten drugi był na pozycji straconej, gdyż się nie zabezpieczył w razie uchylania się od zwrotu pożyczonej kwoty.
I nie bawmy się jak dzieci podnosząc, że pieniądze były jego prywatne lub miejskie, nie schodźmy czasem do tak kompromitującej dyskusji Kajetanie.

Kajetanku, czy służby ABC mogą sobie tak urządzić prowokację bez podstaw, bez podejrzeń? No proszę cię, G.K nie był osobistością w skali kraju, a i nie władał nie wiadomo jakim urzędem, a jedynie stołkiem Prezydenta w mieścinie Tarnobrzeg.

Kajetanie, mało istotne kto za tym stał, coś się stało, zaistniało, a wystarczyło działać rozsądnie i jak należy wówczas, kimkolwiek by nie był Prezydent zasługiwałby na szacunek i obronę mieszkańców. Teraz większość czuje się zniesmaczona i zażenowana taką sytuacją i oby ta rozprawa jak najszybciej się zakończyła. Pomijam już sam fakt emocji rodziny, robienia zdjęć po wyjściu z aresztu, spacerów po mieście, odwiedzin w UM i.......... nagłej choroby, w czasie kiedy miał się wypowiedzieć. Ileż to razy podupadał na zdrowiu w newralgicznych momentach jego życia. Nawet chcąc, aby ludzie go bronili to nie daje im takiej możliwości.
Sąd osądzi.

Kajetan użyj czasami tego, co Dzanek ma w dzbanku, a nie swojego łepka Kajetanku.



Edytowany przez Fresca o 23-07-2018 - 20:40. "
Ostatnio zmieniony 23-07-2018 22:36 przez Fresca, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: inn » 23-07-2018 22:42

"Czytając posty obrońców GK myślę sobie - po co temu facetowi wrogowie jeśli ma takich przyjaciół :-D
Nie przesądzam o jego winie ale tak jak Fresca czuję zażenowanie



Edytowany przez inn o 23-07-2018 - 20:43."
Ostatnio zmieniony 23-07-2018 22:42 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: A1313 » 23-07-2018 22:45

"
Klub radnych PiS:
1. Kamil Klalinka - kto nie wszedłby z "jedynki" na liście?
2. Barbara Kłeczek - podobno część wyborców wciąż ją myli z żoną Dariusz Kłeczka...
3. Wiktor Stasiak - nestor tarnobrzeskiej polityki
4. Robert Popek - wskoczył do Rady, gdy Motyka został wiceprezydentem
5. Anna Pekar - i niech ktoś powie, że nie ma znaczenia urodzenie się w odpowiedniej rodzinie https://nk.pl/osoba/25410?5/anna-pekar-wiacek.html
6. Łukasz Nowak - uwaga jak wyżej
7. Marian Zioło - kolejny nestor małomiasteczkowej polityki

i najnowsze nabytki:
za Kamila wszedł Robert Rębisz - student PWSZ w Tarnobrzegu
a za Annę wszedł do Rady Grzegorz Kozik.

jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma"
Ostatnio zmieniony 23-07-2018 22:45 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: mariano » 24-07-2018 00:31

"
Pytanie Kajetan, czy Prezydent podniósł alarm, że jakiś nikczemnik mu pieniądze zostawia w wypadku podrzutki, prowokacji, czy łapówki?
Następne, czy przedstawił umowę na określoną kwotę ( ilość pieniędzy) zawartą pomiędzy nim jako pożyczkobiorcą a kimś innym, zwanym przez Was sygnalizatorem i nie wiem kim jeszcze, pożyczkodawcą? ( pomijam już fakt, że istnieją w XXI w. banki).
Chyba nie zdążył. Błędem było, że wszedł z kimś takim w deal. KC dopuszcza umowę ustną. ABC było wcześniej poinformowane, bo weszli w ciągu kliku minut. Miały być nagrania, super mocne dowody a nie ma nic. To zawsze wku...o środowiska konserwatywno - liberalne, że na wszystkim łapę trzyma fiskus i banki. Chce komuś (nie bronię nikogo) pożyczyć dowolną sumę i co to bank obchodzi? Ale jest przymus. Nie znoszę przymusu.

A Dariuszkowi już się chyba zapaliło kolo tyłka w Mielcu i nie tylko tam. I z tego co wiem, zapali się i u nas, bo w STW już się pali."
Ostatnio zmieniony 24-07-2018 00:31 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: Dzanek » 24-07-2018 01:01

"
mariano pisze:Błędem było, że wszedł z kimś takim w deal.
Oj tak. Wystawił się jak zły ........
mariano pisze:KC dopuszcza umowę ustną.


Umowę ustną o pożyczkę ? Pewnie tak ale serio myślisz, że ta kasę zgodnie z prawem obowiązującym (nie polemizujmy czy dobrym czy złym prawem) zgłosiłby ? Wątpliwe skoro to była gotówka nie przelew a i nie wiadomo na jaki cel miała być użyta. A nie sorry, Ty @mariano wiesz na co była ta kasa :)
mariano pisze:ABC było wcześniej poinformowane, bo weszli w ciągu kliku minut. Miały być nagrania, super mocne dowody a nie ma nic.
Miałem wrażenie, że m.in. na podstawie nagrań były decyzje sędziów podejmowane. Nie ma do aktu oskarżenia żadnych nagrań od Dariusza K. ?? Jak nie ma to żenada. Jak są to powinny ujrzeć światło dzienne tak by było można samemu ocenić sprawę."
Ostatnio zmieniony 24-07-2018 01:01 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

kamil1221
Posty: 187
Rejestracja: 04-09-2017 15:09

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: kamil1221 » 24-07-2018 03:32

"Kabaret kabaretem jak w tytule tematu a na tym wszystkim traca zwykli mieszkancy,wokol tylko slowne przepychanki,pycha,zawisc i pchanie sie do koryta a zwykli mieszkancy to juz nic nie znacza?Ten kraj jest we wszystkim podzielony na pol a w srodku morze nienawisci."
Ostatnio zmieniony 24-07-2018 03:32 przez kamil1221, łącznie zmieniany 1 raz.

Kajetan
Posty: 40
Rejestracja: 15-02-2018 21:32

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: Kajetan » 26-07-2018 00:57

"No dobra Dzanek, coś w głowie masz. Szacun, przyznaję i trochę odszczekuję. Z tym przytulaniem, to z innego posta rzeczywiście mi się zapętliło. A z resztą bronisz się dzielnie. :P Ale Prezydenta łatwo oceniać jak się siedzi w domowych pieleszach, a inaczej jak samemu by trzeba się było zmierzyć z tym wszystkim. Logika jest dla mnie taka- nie było powodu, żeby brać łapówkę i o tym wszyscy zapominają. A prezydent na durnia patentowanego nie wygląda, żeby mając tak dobrą pozycję wyjściową do wyborów , które były o krok, zrobiłby coś tak głupiego. 20 tysięcy , toż to są idiotyczne pieniądze i w takiej sytuacji jaką on miał, to szczerze mówiąc - musiałby być pijany lub naćpany, żeby coś takiego zrobić, abo go jakaś inna pomroczność jasna musiałaby dopaść. A ja nadal twierdzę, że wygląda i brzmi bardzo przekonująco jak gość przy zdrowych zmysłach, który wie co mówi i co robi. A i do błędów czy nieuwagi się potrafi przyznać. Co i ja też potrafię :)"
Ostatnio zmieniony 26-07-2018 00:57 przez Kajetan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: Dzanek » 26-07-2018 12:18

"
Kajetan pisze:No dobra Dzanek, coś w głowie masz. Szacun, przyznaję i trochę odszczekuję. Z tym przytulaniem, to z innego posta rzeczywiście mi się zapętliło. A z resztą bronisz się dzielnie. :P


Atakowany niesłusznie zawsze będę się bronił.
Kajetan pisze:Ale Prezydenta łatwo oceniać jak się siedzi w domowych pieleszach, a inaczej jak samemu by trzeba się było zmierzyć z tym wszystkim.
Nie z mojego powodu wylądował tam gdzie wylądował i wielokrotnie pisałem o tym, że tak długi areszt wg mnie był zbędny. A i mam zamiar tak prowadzić swoje życie by nie mierzyć się z takimi tematami osobiście.
Kajetan pisze:Logika jest dla mnie taka- nie było powodu, żeby brać łapówkę i o tym wszyscy zapominają.


Logiki tutaj nie ma się co doszukiwać. Przecież sam Prezydent nie mówił o łapówce a coś o wsparciu kampanii. Przypomnę, że w pierwszej wersji ludzie od niego mówili, że pieniędzy nie było. Następnie twierdzili, że je ktoś podrzucił by za chwilę Pani Jolanta Kociuba mówiła o pożyczce. Teraz dowiadujemy się z ust Pana Grzegorza, że wziął i to było na wsparcie kampanii.

Z tym, że nadal nie znając materiału dowodowego możemy sobie gdybać np. tak:

Wersja 1 "świadcząca o winie Prezydenta": "Darek ja przyspieszę ten plan i zrobimy żeby było dobrze a ty zakupisz mi ulotki na kampanię"
Wersja 2 "świadcząca o prowokacji Pana Darka": "Grzesiek dzięki za załatwienie tematu planu i w podziękowaniu kupię Ci ulotki na kampanię."
Kajetan pisze:A prezydent na durnia patentowanego nie wygląda, żeby mając tak dobrą pozycję wyjściową do wyborów , które były o krok, zrobiłby coś tak głupiego. 20 tysięcy , toż to są idiotyczne pieniądze i w takiej sytuacji jaką on miał, to szczerze mówiąc - musiałby być pijany lub naćpany, żeby coś takiego zrobić, abo go jakaś inna pomroczność jasna musiałaby dopaść.


Pełna zgoda. Utopić się za 20 tysięcy to jest nie lada wyczyn.
Kajetan pisze:A ja nadal twierdzę, że wygląda i brzmi bardzo przekonująco jak gość przy zdrowych zmysłach, który wie co mówi i co robi. A i do błędów czy nieuwagi się potrafi przyznać. Co i ja też potrafię :)
I ja Ci nie bronie uważać, że Prezydent "wygląda i brzmi bardzo przekonująco". Masz do tego pełne prawo.
Kajetan pisze:A i do błędów czy nieuwagi się potrafi przyznać. Co i ja też potrafię :)
Taaa przyznał, że zaufał nie odpowiedniej osobie, że popełnił błędy itp. Ale nie słyszałem by przeprosił za to zamieszanie. No chyba, że mi umknęło."
Ostatnio zmieniony 26-07-2018 12:18 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

Fresca
Posty: 153
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: Fresca » 26-07-2018 12:53

"Panowie Kajetan i Dzanek, przepraszam że się wtrące, ale czy macie w świadomości to, że 20 tyś. dla wielu tarnobrzeżan to duża kwota?
Czy skoro to są tak groszowe sprawy, co wielu podnosiło i w konferencjach i na forach, to można brać tylko wiedzieć od kogo?
Przecież nawet już pomijając względy karalności, to cała otoczka zdarzenia może budzić wewnętrzny sprzeciw i niesmak. Prezydent w swoim gabinecie "na kampanię" pożycza pieniądze od lokalnego biznesmena. Pomijając już kwestię jego decyzyjności lub braku takowej.
Odcinając się od sprawy Prezydenta G.K rozumiem, że "pożyczać", "przyjmować", " brać" można każdą małą kwotę, ale....... tylko od naprawdę zaufanych ludzi? Przecież nic się nie stało, przeproszę najwyżej za swoją naiwność, a nie działanie. A takie np. 1500 to już nawet nie ma o czym mówić. A 50 to już ze stołu mogę zgarnąć.

Panie Dzanek, może źle Pana odczytuje, ale mam nadzieję że ostatni Pana akapit był podszyty ironią."
Ostatnio zmieniony 26-07-2018 12:53 przez Fresca, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: Dzanek » 26-07-2018 13:16

"
Fresca pisze:Panowie Kajetan i Dzanek, przepraszam że się wtrące, ale czy macie w świadomości to, że 20 tyś. dla wielu tarnobrzeżan to duża kwota?
Wiadomo. Dla mnie też to jest duża kwota. Ale z "pozycji" funkcji Prezydenta przy zarobkach powyżej 10tys. i mając w perspektywie kolejną 5 letnią kadencję kwota jest śmieszna, co chyba @Fresca przyznasz ?
Fresca pisze:Czy skoro to są tak groszowe sprawy, co wielu podnosiło i w konferencjach i na forach, to można brać tylko wiedzieć od kogo?
Nie nie można brać. Od nikogo.
Fresca pisze:Przecież nawet już pomijając względy karalności, to cała otoczka zdarzenia może budzić wewnętrzny sprzeciw i niesmak. Prezydent w swoim gabinecie "na kampanię" pożycza pieniądze od lokalnego biznesmena. Pomijając już kwestię jego decyzyjności lub braku takowej.

Odcinając się od sprawy Prezydenta G.K rozumiem, że "pożyczać", "przyjmować", " brać" można każdą małą kwotę, ale....... tylko od naprawdę zaufanych ludzi?


W pełni się z Tobą zgadam. Cała sprawa bez względu na to czy to była by korzyść majątkowa, pożyczka czy też wsparcie kampanii jest NAGANNA. I nie ma tu znaczenia czy przekazanie gotówki jest w dom, barze, na ulicy czy to w gabinecie.
Fresca pisze:Przecież nic się nie stało, przeproszę najwyżej za swoją naiwność, a nie działanie. A takie np. 1500 to już nawet nie ma o czym mówić. A 50 to już ze stołu mogę zgarnąć.
I tu nawet tych przeprosin zabrakło o czym pisałem jak zauważyłaś ironicznie."
Ostatnio zmieniony 26-07-2018 13:16 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

Sarmato
Posty: 319
Rejestracja: 08-03-2018 00:07

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: Sarmato » 26-07-2018 15:09

"Mnie ciekawi w jaki sposób GK chce udowodnić, że przyjęte pieniądze były pożyczką? Przecież gdyby, przyjąć samo słowo "pożyczka" za dobrą monetę to każdy dający/przyjmujący, gdy sprawa się rypnie, mógłby wyjść i oświadczyć publicznie, że nie ma mowy o łapówce bo to była pożyczka? I to po warunkiem, że obie strony nie mijają się w zeznaniach. A tu taka sytuacja nie występuje. Do tego DK miał przecież konkretną sprawę do załatwienia. Jeśli ta sztuka GK się uda to będzie mistrzem świata."
Ostatnio zmieniony 26-07-2018 15:09 przez Sarmato, łącznie zmieniany 1 raz.

adela
Posty: 87
Rejestracja: 11-08-2016 16:59

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: adela » 26-07-2018 23:28

"Widzialam to na tvp3 w aktualnościach. Najbardziej mnie rozśmieszyła, osoba EM-K, o której mówią "zbłąkana rusałka leśna" i ma zamiar kandydować w najbliższych wyborach. Jest po prostu tak infantylna i rozkoszna, że musiałam to tu zamieścić , bo tylko do kabaretu się to nadaje. Poza tym jest też o GK, DK i DB. Zobaczcie zresztą sami.

http://rzeszow.tvp.pl/38246444/26072018"
Ostatnio zmieniony 26-07-2018 23:28 przez adela, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: admin » 27-07-2018 01:26

"W materiale pojawiło się skomplikowane logicznie pytanie, na które wcześniej nie zwróciłem uwagi, ale pasuje do tytułu tego wątku:
Czyli nie może Pan zaprzeczyć, że nie przyjął Pan tych pieniędzy?
Powiem szczerze, że chwilę bym się zastanawiał czy mam odpowiedzieć - tak, czy nie.

Odpowiedzi prawidłowe, jeśli nie przyjął:
Czyli może Pan potwierdzić że Pan przyjął? - NIE
Czyli może Pan zaprzeczyć że Pan przyjął? - TAK
Czyli nie może Pan zaprzeczyć że Pan przyjął? - NIE
Czyli nie może Pan zaprzeczyć, że Pan nie przyjął? - TAK

Dobrze myślę?

Pierwsza odpowiedź prezydenta była NIE, czyli zgadza się z dalszymi wyjaśnieniami :-)"
Ostatnio zmieniony 27-07-2018 01:26 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

nemo
Posty: 53
Rejestracja: 28-05-2018 23:17

Kabaret Tarnobrzeg przedstawia

Post autor: nemo » 27-07-2018 15:51

"
Najbardziej mnie rozśmieszyła, osoba EM-K, o której mówią "zbłąkana rusałka leśna" i ma zamiar kandydować w najbliższych wyborach. Jest po prostu tak infantylna i rozkoszna, że
Mnie też to rozśmieszyło, bo czy chcielibyśmy mieć takiego prezydenta miasta?

Druga rzecz, która mnie zaciekawiła w tym serwisie, to, że w Stalowej Woli będą nowe autobusy. Takim elektrycznym to, sam bym po mieście pojeździł. Kiedy u nas takie będą?

To byla dygresja, a teraz do rzeczy.

Admin, myślę, że trochę za bardzo przekombinowałeś swój wywód.
Czyli nie może Pan zaprzeczyć, że nie przyjął Pan tych pieniędzy?
Pytanie jest ciekawe, może też trochę przekombinowane, ale bezpośrednio nawiązuje do poprzedniej myśli, której tu nie mamy. To trochę tłumaczyć może jego formę. Poza tym język żywy jest o wiele bogatszy od języka logiki formalnej. Dzięki czemu jest o wiele ciekawszy i nie zawsze bezpośrednio podlega jej hermetycznym regułom. Najlepszy przykład to podwójne zaprzeczenie, któe występuje w języku polskim. Powoduje to między innymi to, że możemy mieć czasem językowy kabaret.
Pytanie jezt zatem takie:
Czyli nie może Pan zaprzeczyć, że / X /
lub takie:
Czyli nie może Pan zaprzeczyć, że / nie x /

Poza tym w tym wywiadzie GK mówi wprost, że pieniądze przyjął.
Tak, nie zaprzeczam

Czyli nie może Pan zaprzeczyć, że nie X"
Ostatnio zmieniony 27-07-2018 15:51 przez nemo, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ