Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
dexter
Posty: 45
Rejestracja: 20-11-2009 23:08

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: dexter » 21-08-2018 23:16

"Powinni być karani pozbawieniem wolności to tyle"
Ostatnio zmieniony 21-08-2018 23:16 przez dexter, łącznie zmieniany 1 raz.

olsen
Posty: 356
Rejestracja: 04-01-2015 11:38

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: olsen » 21-08-2018 23:30

"
dexter pisze:Powinni być karani pozbawieniem wolności to tyle
No to żeś pojechał! też nie lubię smrodu wypalaniem śmieci czy innych powiedzmy obumarłych struktur roślinnych na działkach nie zmienisz tego musisz z tym żyć tak jak ja nic nie zrobisz zaglądnąłem do regulaminu ROD jest tam wyraźnie napisane że mogą to czynić w odpowiednich godzinach i dniach i tutaj problem bo każdy robi to na własną rękę a regulamin wyraźnie pisze że to odbywa się po zbiorach nie wcześniej niż od początku miesiąca września nawet pojawienie się straży miejskiej,policji nic nie wskóra bo powie że nie wie co jest w regulaminie bo każdy działkowicz ma swoje zasady a nie regulamin tak że wyluzuj trzeba z tym żyć"
Ostatnio zmieniony 21-08-2018 23:30 przez olsen, łącznie zmieniany 1 raz.

dexter
Posty: 45
Rejestracja: 20-11-2009 23:08

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: dexter » 21-08-2018 23:53

"Rozumiem ze nie mają innej mozliwości nie wiem wywozić to gdzieś? Najłatwiej podpalić i wywalone a my wdychajmy ten syf"
Ostatnio zmieniony 21-08-2018 23:53 przez dexter, łącznie zmieniany 1 raz.

paniIKs
Posty: 54
Rejestracja: 03-07-2018 00:18

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: paniIKs » 22-08-2018 00:06

"aktualny masz ten "regulamin ROD"?
bo mi wiadomo od pani, ktora chodzi na kazde zebranie czlonków,ze od okolo roku jest CALKOWITY ZAKAZ wypalania czego kolwiek na dzialkach.:)

(Jednak jesli ktoś ma jakąś NIEWIELKĄ stertę gałążek...Kultura i takt nakazuje ,zeby robił to o 5 tej rano cichaczem lub po 21.
A nie kuźwa centralnie popoludniu w sobote gdy kazdy musi ten dym wdychac!!!!)

mnie tam bardziej wkurwia jak Taki JANUSZ puszcza na cała alejkę przeboje diskopolo.,zmuszajac 15 saasiadów wkolo do sluchania.
I nikt mu nie podskoczy bo dziad ma 80 lat."
Ostatnio zmieniony 22-08-2018 00:06 przez paniIKs, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: admin » 22-08-2018 00:26

"Rzeczywiście regulamin PZD zabrania "spalania na terenie ROD wszelkich odpadów i resztek roślinnych", wersja z 2015 roku.
Dla mnie to nowość. Od zawsze można było palić do końca kwietnia i właśnie bodajże od września.
Więcej smrodu robią czasem grille niż spalenie paru gałęzi, bo przecież wielkiego wyrębu na działkach nie ma. Liście i trawy nadają się na kompost lub do ściółkowania, ale z gałęziami, szczególnie trochę grubszymi, naprawdę jest problem.

Na działkach są często osoby starsze, jak uschnie większe drzewo, to nie dadzą rady wszystkiego pokroić na kawałeczki, zapakować w worki i wynieść do kontenera."
Ostatnio zmieniony 22-08-2018 00:26 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dexter
Posty: 45
Rejestracja: 20-11-2009 23:08

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: dexter » 22-08-2018 01:02

"Jeżeli chodzi o ROD Kamionka to na prawde czasami jest tragedia np. dziś, dym wlatuje do mieszkania"
Ostatnio zmieniony 22-08-2018 01:02 przez dexter, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: andriu81 » 22-08-2018 06:39

"Wy tu jesteście strasznie przewrażliwieni. Czujecie jakiś dym gałęzi, liści, a tego smrodu spalin na głównych ulicach miasta ,czy dymu papierosów wszędzie nie czujecie.Hipokryzja?
Ludzie od wieków palili liście i z tym żyli.W XXI wieku nagle wszyscy zrobili się wyczuleni na tym punkcie,a w takich Niemczech to podobno nic nie wolno palić. Idźmy dalej w absurd.
Powiedzmy że nie popieram piromanii i palenia wszystkiego co popadnie.Ale zwisa mi jak ktoś to robi.Tyle w temacie"
Ostatnio zmieniony 22-08-2018 06:39 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemasz
Posty: 55
Rejestracja: 04-12-2008 14:31

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: Przemasz » 22-08-2018 13:57

"No tak, tobie nie przeszkadza nawet palenie śmieci w domowym piecu a co dopiero takie gałązki i liście które częściowo się rozłożyły, potem wyschły. Sama natura."
Ostatnio zmieniony 22-08-2018 13:57 przez Przemasz, łącznie zmieniany 1 raz.

paniIKs
Posty: 54
Rejestracja: 03-07-2018 00:18

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: paniIKs » 23-08-2018 12:43

"Regulamin ROD jest po to by go przestrzegac!Niestety dziadowi ,ktory ma 75+ lat i dzialkę od 30 lat ....nikt nie podskoczy,uwagi nie zwroci.
Dlatego jest samowolka...palą jawnie popoludniami,hodują kury,pszczoły,kroliki...a nawet buduja NOWE ALTANY duzo wieksze od przepisowych.
Dym to faktycznie tylko dym...gorzej jak we wrzesniu je*ie obornikiem :D"
Ostatnio zmieniony 23-08-2018 12:43 przez paniIKs, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: andriu81 » 29-08-2018 00:57

"No właśnie,zupełnie jak na wsi,tylko kury,kaczki,pszczoły,obornik,gałęzie. A przecież powinien być beton,szosa,bloki,mury,samochody. Po co w ogóle te altany i po co jakieś ogródki? Żeby taka wiocha w środku miasta była? Zaorać ,wybetonować,bloki stawiać!"
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 00:57 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1140
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: jamWilhelm » 29-08-2018 12:17

"ależ Ty andriu jesteś zero-jedynkowy"
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 12:17 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

Fresca
Posty: 153
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: Fresca » 29-08-2018 13:15

"Jak sięgam pamięcią ROD były dużo wcześniej przed rozrastającymi się osiedlami jedno lub wielorodzinnymi. Wielmożna PaniKs ten " dziad" pewnie nie dorasta do Pani wysublimowanej estetyki i natury, jest z nizin społecznych, nieuk, nieuświadomiony społecznie, gdyż robi na dzielcie to co robił jego dziad i pradziad. Pani przodkowie też zaczynali od gospodarki wypaleniskowej, a tu problem nie dotyczy wypalenia połaci ziemi, a o spaleniu odpadów roślinnych.
Należałoby tych ludzi karać, zamykać i nie wiem co jeszcze robić, aby tak wrażliwe osobistości mogły w niczym niezaburzonym spokoju siedzieć w ogrodzie, na tarasie, na balkonie i popijać poranną, popołudniową, wieczorną kawkę, herbatkę lub drinka na balkonie, tarasie lub w ogrodzie. A " dziad" 75- letni niech taszczy te odpady do osiedlowego śmietnika, bo prezesi odbioru odpadów nie zapewniają pomimo pobieranych opłat. Jak mogą budować altany, jak mogą chodowac drób, króliki, obornik rozrzucają itd. itp...

Mieszkam od 30 lat w bliskim sąsiedztwie ogrodów działkowych i żyję, nie jestem przewlekle chora, nic mnie nie boli, a bardziej truje nas ŻARCIE ze sklepów niż działkowicze i ustawodawca nic z tym nie robi. Wszystkie napoje mi zawsze smakują. Za gówniarza na wakacjach jeździłam do babci na wieś, boso biegałam po kurzych i kaczych gownach, stopy mi nie odpadły, kosmetyczki też nie potrzebują. Ludzie to nie WarszaFka, a Tarnobrzeg i nikogo nie urażając i przeważająca większość obecnych mieszkańców ze wsi tu przyjechała, tylko dlaczego tego tak bardzo się wstydzą."
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 13:15 przez Fresca, łącznie zmieniany 1 raz.

Fresca
Posty: 153
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: Fresca » 29-08-2018 13:35

"Adminie, nie tylko regulamin ROD, ale również regulamin miasta Tarnobrzega ustanowiony w drodze uchwały. Dlatego też ROD musiały dostosować swój regulamin wewnętrzny do tego miejskiego. Z opinii działkowiczów słyszałam, że płacą za działkę, osobno za wodę i prąd, ale kontenerów, czy też miejsc składowania odpadów nie mają. Z pewnością większość poniosła by symboliczną opłatę na ten cel. Osobiście nie wyobrażam sobie sytuacji targania suchych badyli z końca działek do drogi, bo przecież samochodem do działki nie da się dojechać. Wpierw stwórzmy warunki, a następnie wymagajmy.


Odnośnie chowu drobnych zwierząt ( nie trzody chlewnej), to żaden regulamin nie może być niezgodny z ustawą. A tu odsyłam do wiele kryjącego art. 3 Ustawy o ogrodach działkowych. Nawet jakby w regulaminie zakazali kurek, królików to dobry prawnik poradziłby sobie z tym zapisem.
Słyszałam, że dawniej był taki zapis, że nawet były sprawy w sądzie na wniosek wrażliwszych mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy to dorwali atrakcyjną działkę, z dala od centrum, a tu ogrody działkowe przeszkadzają w sielance. Upadały te sprawy, w najgorszym przypadku kończyło się na karze nagany. Przypadki nie z naszego miasta.


Szanowni Państwo, naprawdę ciut wyrozumiałości dla działkowiczów, oni w tych miejscach są od lat, a NOWI ( bo problem narasta od ok. 5 lat) przychodzą i chcą ich USTAWIAĆ. Przepraszam za retorykę, jeżeli kogoś uraziłam również przepraszam, ale APELUJĘ ( niczym PSL haha) o odrobinę rozsądku."
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 13:35 przez Fresca, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: andriu81 » 29-08-2018 16:59

"Dokładnie tak jest, przyjechało kilku biznesmenów i kto wie, może mają plany inwestycyjne pod ogrody działkowe, próbują wywołać prowokację,skłócić ludzi, zaostrzać przepisy. Tak właśnie się robi, próbuje się robić wodę z mózgu ,wymyślać nowe bzdury ,po to żeby coś na tym zyskać.
Druga część wypowiedzi bardzo trafiona.Niestety jest to fakt,że powszechne skażenie chemią ,w powietrzu może u nas mniej,ale niestety w żywności jest przyczyną chorób i zaburzeń psychicznych ,depresji i innych także zaburzeń w formie przewrażliwienia na różne bodźce typu zapachy,hałasy,smak ,inni ludzie,itd. To też jest objaw choroby. Wystarczy że takich osób będzie 1% populacji. Ta niewielka grupa będzie siać zamęt,będzie udowadniać swoje racje i szukać poparcia. Jeśli za tym stanie czyjś biznes,to jest tylko jest na rękę."
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 16:59 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: inn » 29-08-2018 21:06

"Właściwie to tacy zdesperowani działkowcy mogą urobek wyrzucać gdzieś przed bramą - śmieci należą do gminy
Gmina szybko by przekonała zarząd działkowy do zorganizowania śmietników na własnym terenie - bo widać z własnej woli nie chce"
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 21:06 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

dexter
Posty: 45
Rejestracja: 20-11-2009 23:08

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: dexter » 29-08-2018 22:52

"Rozumiem ze smog w zimie też wam jest obojetny heh jak ktos w 2018 nie rozumie jak ważna jest czystość powietrza to troche nieciekawie. Działki super sprawa jak najbardziej dobrze że ludzie je prowadzą a jakby jeszcze przestali palić to cud miód :)"
Ostatnio zmieniony 29-08-2018 22:52 przez dexter, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: andriu81 » 31-08-2018 02:35

"co innego smog,a co innego wypalanie liści, gałęzi. To są inne substancje,inny rodzaj dymu. Co tu porównywać. Jak ktoś wrzuca wszystko do jednego wora ,bo miał pałę z chemii w szkole, to co poradzić."
Ostatnio zmieniony 31-08-2018 02:35 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: admin » 21-09-2018 00:46

"Dostałem takie zdjęcia na fejsa:

Obrazek

Obrazek

Rozumiem warunki pogodowe, że nie zawsze to tak się snuje, ale rozumiem też mieszkańców bloków na Kopernika."
Ostatnio zmieniony 21-09-2018 00:46 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: kermit » 24-09-2018 18:24

"
andriu81 pisze:co innego smog,a co innego wypalanie liści, gałęzi. To są inne substancje,inny rodzaj dymu. Co tu porównywać. Jak ktoś wrzuca wszystko do jednego wora ,bo miał pałę z chemii w szkole, to co poradzić.
A ty co miałeś z chemii? Chyba też coś bliskiego pały.
- Jeśli spalamy substancje organiczne, na przykład liście, w niskiej temperaturze, powstają węglowodory aromatyczne, które nawet w minimalnym stężeniu mają działanie rakotwórcze - mówi profesor Lucjan Pawłowski, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej i przewodniczący Komitetu Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk. - Gdy przy okazji w Ognisku znajdą się opakowania z tworzyw sztucznych, wydzielają się dioksyny, związki jeszcze groźniejsze i szalenie rakotwórcze. Poza tym - przypomina profesor - cząsteczki dymu powstającego przy spalaniu liści działają alergizujące:
- Jest to szczególnie niebezpieczne dla alergików, astmatyków, ludzi starszych i małych dzieci.
Przy każdym procesie spalania w niskich temperaturach (200?500 °C) powstaje trujący tlenek węgla, dwutlenek węgla przyczyniający się do globalnego efektu cieplarnianego oraz szkodliwe tlenki azotu (podrażniają i uszkodzają płuca, powodują zapalenie płuc ibronchitu,u roślin uszkodzają liści; tworzą w powietrzu kwasy azotowe, a odkładając się w glebie w postaci azotanów, szkodliwie podwyższają ich zawartość w produktach roślinnych).

Dlatego w Europie i w USA zabroniono palenia materiału organicznego na wolnym powietrzu.
Za naruszenie przepisów grożą kary idące w tysiące euro.
W przypadku spalania traw, liści i innych odpadów organicznych powstają pyły zawieszone i niebezpieczne związki tj. węglowodory aromatyczne (np. benzoalfapiren), dioksyny i furany o silnym działaniu rakotwórczym. Gęsty i ścielący się dym przedostaje się do naszych mieszkań, powodując wystąpienie lub zaostrzenie się dolegliwości astmatycznych.
Ktoś nie tak dawno pisał o biednych działkowiczach, których marchewki i sałatki zostały przykryte kurzem przez ruch samochodów na ulicy Gruntowej. Ale jakoś im nie przeszkadza problem trucia połowy miasta bo im się nie chce wywalić śmieci tylko je spalać."
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 18:24 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Ludzie wypalający na ogródkach działkowych

Post autor: admin » 24-09-2018 21:31

"Dziwię się, że profesor wspomina w tym kontekście o dwutlenku węgla, który przyczynia się do globalnego efektu cieplarnianego. Przecież te liście powstały przez związanie dwutlenku węgla z powietrza. Dwutlenek węgla nie jest zatem produkowany z niczego, ale wraca tam, skąd został pobrany parę miesięcy wcześniej. Ilościowo też go nie przybywa."
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 21:31 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ