Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: marysia67 » 29-04-2019 22:58

Nie namawiałam ich do tego zawodu, pozwalam im decydować o swoim życiu i szanuję ich wybory.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: orange » 06-05-2019 13:32

Czy strajk włoski, który ZNP ogłosił nauczycielom może spowodować rezygnację w wycieczek?

Pytam ponieważ niektórzy znajomi rodzice twierdzą, że ich wycieczki klasowe majowe są odwołane.
Rozumiem, że nie będą nauczyciele chodzić z dziećmi do kina, MDKu, biblioteki, Parku Dzikowskiego itd. i nie będą się już urywały przez to lekcje.

Jednak czy jest możliwe odwołanie wyjazdu klasowego skoro jest to związane z pewnymi już poniesionymi kosztami? Moim zdaniem odmowa udziału w wycieczkach może być trudna do wykonania.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: marysia67 » 06-05-2019 16:41

Moim zdaniem nie powinno się odwoływać wycieczek. U nas nie ma strajku włoskiego. Wszystko wróciło do normy, strajk trwał tylko 3 dni a w sumie 2, bo 3-i był wolny w ramach godzin dyrektorskich. Było tylko zamieszanie z komisjami, bo trzeba było je zmieniać. Te osoby, które brały udział w strajku nie były w żadnych komisjach, bo nie wiadomo było, ile potrwa strajk. Dlatego w sumie miały więcej wolnego, bo od czwartku egzaminu gimnazjalnego do środy przed świętami włącznie. Byłam dwa razy w komisji. Co roku jestem, więc to nic nadzwyczajnego, po prostu wykonywanie obowiązków. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: karas » 07-05-2019 00:42

orange pisze:
06-05-2019 13:32
Czy strajk włoski, który ZNP ogłosił nauczycielom może spowodować rezygnację w wycieczek?

Pytam ponieważ niektórzy znajomi rodzice twierdzą, że ich wycieczki klasowe majowe są odwołane.
Rozumiem, że nie będą nauczyciele chodzić z dziećmi do kina, MDKu, biblioteki, Parku Dzikowskiego itd. i nie będą się już urywały przez to lekcje.

Jednak czy jest możliwe odwołanie wyjazdu klasowego skoro jest to związane z pewnymi już poniesionymi kosztami? Moim zdaniem odmowa udziału w wycieczkach może być trudna do wykonania.
Wystarczy, że opiekun, czyli nauczyciel zachoruje i już jest podstawa losowa do rezygnacji z wycieczki. Powodów się znajdzie sporo.
Nie jest to sprawiedliwe dla dzieci, ale wiadra pomyj wylewane na nauczycieli też nie były.

Oczywiście nie znam żadnego konkretnego przypadku, gdybam.
Karaś

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: cenzor » 07-05-2019 09:30

w SP nr 4 kl vi b wyjeżdza na wycieczkę trzydniową do Ojcowa i okolic termin 22-24.05.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: orange » 07-05-2019 14:17

Wielu nauczycieli pisze już na forach, z czego rezygnują.
Nie pojadą na wycieczki, nie będą przychodzić na różne akcje, czy festyny itd.
Jeśli nauczyciele rezygnują z dodatkowych zajęć, to znaczy, że czują się zniechęceni do pracy to nie dobrze dla naszych dzieci.
Wielu nauczycieli będzie się wykruszać z zawodu. Zostali zniechęceni i już słychać, że z końcem czerwca odchodzą.

U szwagra w szkole kilka nauczycielek właśnie zrezygnowało z wycieczek klasowych. Niektóre miały być w okresie strajku, a niektóre przypadły na tzw. włoski strajk.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: orange » 08-05-2019 10:32

Do zalet pracy nauczyciela należy też pewny awans.
W tym względzie rzeczywiście, gdy nauczyciel chce, może w stosunkowo krótkim czasie przejść wszystkie szczeble awansu zawodowego.
O ile w poprzednim systemie (przed 1999 rokiem) najwyższe wynagrodzenie zasadnicze nauczyciel mógł uzyskać dopiero po 30 latach pracy, to w obecnym systemie awansu jest to możliwe już po 10 latach pracy.

Ci co pracują w korporacjach, albo w prywatnych firmach czasem mają tydzień urlopu, albo wcale, gdy trzeba dokończyć projekt, a później wypycha się ich na wolne przed końcem marca żeby się Inspekcja Pracy nie przyczepiła.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: DZIKI » 16-05-2019 09:44

Czemu nic nie słychać w sprawie alarmów bombowych podczas egzaminów maturalnych? Nieskuteczność policji czy prowokacja ze stron PiS?

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: kermit » 16-05-2019 11:48

KoalicjaEuropejska pisze:
16-05-2019 09:44
Czemu nic nie słychać w sprawie alarmów bombowych podczas egzaminów maturalnych? Nieskuteczność policji czy prowokacja ze stron PiS?
Rozwiń ten temat prowokacji ze strony PiS. Rozumie, że sugerujesz, że to ktoś z PiSu wysłał te maile o bombach? A co rozumiesz przez nieskuteczność policji? Jak skutecznie Policja powinna reagować na tego typu rzeczy?

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: DZIKI » 16-05-2019 12:43

Było kilkaset alarmów bombowych od 6 maja i jakoś nigdzie nie słychać, żeby ktoś za to poniósł odpowiedzialność. Policja jest najbardziej skuteczna jak jakiś uchol przedstawi im sprawcę "na tacy". Niemożliwym jest nie zloklizować skąd były wysyłane maile (nawet jak korzystano z "DarkNet"). Można tylko domniemywać, że jak nie zatrzymano żadnego z autorów maili o bombach, to ktoś na czyjeś zlecenie to wysyłał aby przypisać to nauczycielom. Czy mam racje? Tego nie wiem... Oceńcie sami.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: kermit » 16-05-2019 12:55

Mówisz, że policja jest nieskuteczna? Tak samo jest nieskuteczne FBI, CSI i MOSAD.
Jeśli mail został wysłany za pośrednictwem sieci TOR nazywanym przez ciebie "DarkNetem" to nie ma możliwości namierzenia sprawcy. Są co prawda pewne metody pośrednie i wielu przestępców wpadło ukrywając się za siecią TOR ale wpadli przez np. kamery w bankomatach, na poczcie. Technicznie namierzenie osoby korzystającej z sieci TOR nie jest możliwe. W takim razie jeśli posądzasz Policje o nieskuteczność to ja muszę posądzić cie o niedoinformowanie. Niestety mijasz się z prawdą.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: DZIKI » 16-05-2019 13:38

A guzik prawda:
Tor (ang. The Onion Router) – wirtualna sieć komputerowa implementująca trasowanie cebulowe drugiej generacji. Sieć zapobiega analizie ruchu sieciowego i w konsekwencji zapewnia użytkownikom prawie anonimowy dostęp do zasobów Internetu. Roger Dingledine, Nick Mathewson i Paul Syverson przedstawili pracę „Tor: The Second-Generation Onion Router” na 13. sympozjum bezpieczeństwa stowarzyszenia USENIX w piątek, 13 sierpnia 2004[3]. Podobnie jak sieci Freenet, GNUnet czy MUTE, Tor może być wykorzystywany w celu ominięcia mechanizmów filtrowania treści, cenzury i innych ograniczeń komunikacyjnych.
Tyle z wikipedii. Przeglądając to forum pragnę zauważyć, że nasuwasz innym Userom swoje racje. Przejrzyj internet i popatrz ilu np. pedofili korzystało z wirtulnych sieci komputerowych a teraz pięknie pierdzi sobie w pasiaki. W dzisiejszych czasach nie czegoś nie do namierzenia. Porozmawiaj z jakimś hackerem albo z policyjnym informatykiem.
Wracając do tematu. Czy te kilkaset maili o bombach w szkołach napisało kilkaset osób korzystając z wirtualnych sieci komputerowych? Czy może zrobiło to kilku "trolli" na zlecenie PiS i minister "Jojo" zamiótł to pod dywan?

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: kermit » 16-05-2019 14:04

Kolego nie musze rozmawiać z jakimś "hakierem" czy policyjnym informatykiem.
Zajmuję się zawodowo tym od 15 lat i jeśli mi mówisz, że nie ma czegoś nie do namierzenia to mówię ci, że nie masz racji. Jeśli ktoś nie popełnia głupich błędów to może się czuć anonimowo i bezpiecznie. Policja i inne służby w namierzeniu sprawcy nie mogą korzystać z typowego śledzenia teleinformatycznego tj. analizy logów, połaczeń. Skazani są na inne metody jak np. może ktoś używając tego samego nicka zarejestrował się w innym serwisie np. ebay? Może ten mail ktoś użył jeszcze w innym miejscu gdzie nie był anonimowy? Są różne metody. W przypadku kiedy ktoś nie popełnia błędów może czuć się bezkarny.
Mówisz mi ilu pedofilów korzystało z TORa i siedzą w więzieniu. No ilu? Poświęć chwilę i bez problemu znajdziesz setki stron onion, gdzie pedofile wymieniają się "know how" jak wykorzystać 4 letnią córkę aby nikt nie zauważył. A następnego dnia zdają relację z tego czy się udało czy nie. Jeśli ktoś się bulwersuje filmem Sekielskiego to po czymś takim nie zaśnie przez miesiąc. I wiesz jaki jest problem? Policja nie jest w stanie nic zrobić bo nie ma technologicznych możliwości. Musi czekać i liczyć na ich naiwność. Może podszyć się pod ich kolegę, może ktoś będzie na tyle głupi, że pozwoli Policji się namierzyć. Ale jedynie można patrzyć i czekać.

Mówisz mi, że nasuwam innym swoją rację. Przestawiam swoje argumenty. Ty swoje argumenty popierasz jakimiś hasłami jak "wirtualna sieć komputerowa". Co masz na myśli? VLAN? VPN? Nie do końca masz pojęcie co piszesz ale piszesz bo to mądrze brzmi. Kilkaset maili o bombach może wysłać jedna osoba. Czy jest z PiSu? Hah. Wszędzie ten PiS. Bardziej ta osoba jest z 4chana lub karachana niż z PiSu.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: DZIKI » 17-05-2019 11:07

A skąd wiesz czym ja się zajmuję? Policja właśnie może wykorzystywać niekonwencjonalne metody przy namierzaniu np. terrorystów czy pedofili. I wierz mi, że wielu wpadło i teraz odbywa kary pozbawienia wolności. Czym jest VPN? Powiedz, bo może ja nie wiem... A co do filmu Siekielskiego to jest inny wątek na tym forum. Film Siekielskich przedstawił tylko i wyłącznie prawdę a PiS sra w gacie i na szybko zmienia kodeks karny. Chwali się to, źe pedofil spędzi za kratkami 20 czy 30 lat, ale wpierw go trzeba złapać. Wg. Ciebie
Jeśli ktoś nie popełnia głupich błędów to może się czuć anonimowo i bezpiecznie.
. przy wyborach samorządowych zaczął się początek końca PiS i postępuje w dobrą stronę, ale to też nie ten temat...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: kermit » 17-05-2019 11:39

Nie wiem czym się zawodowo zajmujesz i nie interesuje mnie to za bardzo. Napewno niczym z związanym z technologią, chociaż piszesz jakbyś był ekspertem w tej dziedzinie.
Zupełnie nie jest zrozumiałe dla mnie to co napisałeś wyżej. Ciągle słyszę błekot pis, pis, pis, pis...

Ja cały czas odnoszę się do twojej teorii spiskowej, że to "trole" pisu wysłali te maile a policja ich nie chce złapać. To jest coś w stylu, że na pustyni wylądowali kosmici i nie możemy ich znaleźć ale są.
Odnieś się merytorycznie do tego co napisałem ale nie wyjeżdżaj mi tutaj z końcem pisu bo to żadna odpowiedź.
Jakie masz dowody, że to trole pisu wysłali te maile? Dlaczego twierdzisz, że są techniczne możliwości zlokalizowania przestępców skoro ich nie ma?

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: DZIKI » 17-05-2019 11:49

Nie błekot tylko jak juz to bełkot. Jeśli trolle z PiS wysyłali te maile, to policja ich nie złapie, bo po prostu nie może. Nie mam żadnych dowodów kto wysyłał te maile. To są tylko moje przemyślenia. Są techniczne możliwości zlokalizowania przestępców, i najwidoczniej moje przemyślenia są słuszne. Co do początku końca PiS nawiązałem do tego, że uchwalają ustawy "na kolanie" żeby tylko pokazać jacy są dobrzy. I do tego też nawiązałem ataki bombowe na egzaminy maturalne i ustawę aby maturzystów kwalifikowali jacyś ludzie, którzy o tym nie mają zielonego pojęcia. Druga ustawa o zaostrzenu kar dla pedofili. Tylko tak jak piszesz, jesli będą się dobrze ukrywać, to po co te kary???

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: kermit » 17-05-2019 12:00

Popełniłem literówkę. Wybacz mi proszę.
Sam napisałeś, że nie masz dowodów, ale rzucasz jakieś swoje przemyślenia nie poparte niczym. Ciągle piszesz, że są techniczne możliwości a ja jeszcze raz ci napiszę, że nie ma tych technicznych możliwości. Może ty masz jakiś sposób o którym żadne służby na świecie nie wiedzą to podziel się z nami tą wiedzą.

PiS, ustawy na kolanie, maturzyści, ataki bombowe, pedofilia i to wszystko w 3 zdaniach.
Lepsza ustawa aby maturzystów kwalifikowali ludzie bez zielonego pojęcia (chociaż to twoje twierdzenie) niż stracony rok dla młodych ludzi. Spytaj się maturzystów o zdanie na ten temat.

Pedofile będą się dobrze ukrywać w sieci i ukrywają się bardzo dobrze od lat i czują się tam bezkarni. Jednak aby dokonać przestępstwa tj. gwałtu na dziecku to trzeba "wyjść" z tej sieci i tutaj jest już inaczej. Może powie o tym pokrzywdzony? Może rodzic? Może ktoś zauważy? Setki możliwości i po to to zaostrzenie kar. Dziwi mnie tylko fakt, że twoja partia nie zagłosowała za zaostrzeniem tych kar, tak samo jak za jawnym rejestrem pedofilii. Szkoda.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: DZIKI » 17-05-2019 12:12

Jawny rejestr pedofili? Są w nim księża skazani za te przestepstwa? Kermit to jest wątek o egzaminach a nie o pedofilach, ale jeśli już to powiedz jak policja namierza pedofili ukrytych za zasłoną TOR? Nie ma prowokacji?

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: kermit » 17-05-2019 12:19

No jak to jaki? No ten uchwalony jeszcze na początku kadencji. Czy są księża? Oczywiście, że są. Jeśli byli skazani to owszem się tam znajdują. Każdy skazany.

Jak policja namierza pedofili ukrytych za zasłoną TOR? Mogą robić prowokacje, ale ci ludzie nie są głupi. Nikt z nich się nie ujawni. Mogą tylko czekać aż ktoś popełni błąd i np. zaloguje się na swoj adres e-mail przypadkowo nie z TORa a takie sytuacje się zdarzają. Byłem kiedyś na konferencji gdzie akurat kilka wykładów prowadzili informatycy śledczy z Policji i są wszyscy na całym świecie mają ten sam problem jak polska policja.


ODPOWIEDZ