Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: marysia67 » 18-04-2019 06:25

Chodziło mi o wystawienie oceny. Małopolska kurator się wypowiadała na ten temat.


Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: karas » 18-04-2019 08:31

marysia67 pisze:
18-04-2019 06:30
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-str ... Id,2941034

Chodziło mi o tę wypowiedź.
Pierwsza z brzegu wypowiedź prawnika.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 28245.html

I co, jeśli okaże się, że klasyfikacja została przeprowadzona bezprawnie? Przecież nauczyciele są w szkole. Jaka to sytuacja nadzwyczajna?
Dodając do tego ostatnie kontrowersyjne wypowiedzi Pani kurator raczej bym nie brał jej opinii za przemyślaną i podpartą prawnie.

@maryska67 jeżeli jesteś od lat nauczycielką to wydaje mi się, że Twoim obowiązkiem jest znajomość przepisów w zakresie wykonywanych obowiązków. Te obowiązki to również zasiadanie w Radzie Pedagogicznej placówek w których pracujesz. Dlatego dziwi mnie, że podzielasz takie medialne doniesienia Pani Nowak, które z tym co mówi prawo nie mają wiele wspólnego.
Karaś

Fresca
Posty: 149
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: Fresca » 18-04-2019 09:32

Karaś z całym szacunkiem, ale Pana argument " przecież nauczyciele są w szkole. Jaka to sytuacja nadzwyczajna?" jest zastanawiający.
Tak nauczyciele są w szkole, ale co robią w tej szkole? Powstrzymują się od wykonywania pracy, czyli strajkują w skali całego kraju.
Czy dla Pana nie jest sytuacją nadzwyczajną możliwość pozostawienia MASY maturzystów w szkole na kolejny rok, w przypadku kiedy na poziomie ósmych klas egzamin został przeprowadzony? Ci co zdali nie będą przyjęci do szkoły? Podkreślam, że nie mają ukończonych18 lat.
Ok maturzyści zostaną na kolejny rok, czy zatem jest to działanie na korzyść ucznia, dorosłego młodego człowieka, jeżeli w przyszłym roku dwa roczniki będą walczyły o miejsce w renomowanych uczelniach? No chyba, że celem jest ograniczenie osób kształcących się na wyższych szczeblach.
Powracając do sytuacji nadzwyczajnej mam kolejne pytanie. Na czym opiera się klasyfikacja ucznia? Na wynikach, które osiągał przez cały rok szkolny, zatem czy jest niedopuszczalna? Przecież komisja, załóżmy złożona z władz szkoły, nie będzie wróżyła z fusów tylko będzie się opierała na posiadanych danych. Czy mylnym jest założenie, że nawet niewłaściwe zachowanie ucznia powinno być odnotowane? Czy niewłaściwym jest stwierdzenie, że wystawiając ocenę z bieżącego materiału nauczyciel powinien brać nie tylko poziom wiedzy ucznia, ale również nakład pracy jaki w przygotowanie się musiał włożyć znając jego predyspozycje? Zatem, czy niewłaściwym jest stwierdzenie, że dokonując klasyfikacji rada powinna opierać swoją opinię na powyższych danych?
Ciekawa jestem jak do tego ustosunkują się prawnicy, hmm... czy poprawnie dokonane zaliczenie roku, a tym samym dopuszczenie do egzaminu dojrzałości, w przypadku jego zaskarżenia, będzie cofnięte? A nowe będzie wydane w oparciu o inne dane, kryteria? Czy nauczyciele mają aż taką dowolność interpretacji danych z całego roku kształcenia? Ba.... tu chodzi o półrocze, które należy uwzględnić do poprzedniego. Czy zatem wymagany jest jedynie organ kolegialny jakim jest niewątpliwe Rada Pedagogiczna, czy w zastępstwie Kurator może powołać organ zastępczy, który złożony z władz szkoły, ha... dorzuciła bym przedstawiciela kuratorium będzie mniej pedagogiczny? Nie zawsze w każdej sytuacji ważny jest jeden przepis, czasami trzeba zrobić analizę. Czy mam rację? Nie wiem, ale nauczyciele też nie mogą podchodzić do wszystkiego w sposób jedynie binarny.
Zastanawiające. A co w sytuacji, gdy konkretne szkoły zostaną pozwane przez dorosłych uczniów za brak klasyfikacji przez co zostały naruszone ich prawa?
Szanowni nauczyciele, obecny stan to proces niejednorodny i należałoby rozpatrywać go na bardzo wielu płaszczyznach.
Mam jeszcze jedno pytanie ( nie jestem przeciw, chce to podkreślić ), ale na jakiej podstawie prawnej ( skoro podstaw szukamy ) nauczyciele za okres strajku dostaną " wynagrodzenie" w postaci dodatku motywującego, nagrody, czy premii ( uzasadnienie i rodzaj świadczenia obojętne ) ze środków publicznych ( Warszawa )? Za to powstrzymywanie się i bycie w szkole? Nic nie jest czarno - białe.

Fresca
Posty: 149
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: Fresca » 18-04-2019 10:10

Tak jeszcze mnie jedna sprawa zastanowiła. Nadzór nad działaniem szkoły, a w tym i organu kolegialnego ( któryego skład co do zasady składa się z pracowników pedagogicznych danej szkoły + inne osoby) należy do Kuratorium, to czy posiada ono kompetencje do ingerencji w takiej sytuacji, czy nie.
W przypadku podniesienia zarzutu, że nie ( choć rozporządzeniami mogą się władze przygotować) to w ocenie sądu, czy będzie to uchybienie powodujące uchylenie decyzji dotyczących klasyfikacji uczniów? Fakt organy administracji mogą działać jedynie na podstawie i w granicach prawa, jednakże, czy je nie obowiązują dodatkowe zasady? Jakie dobro prawne państwa w tym wypadku będzie miało wyższość nad innym? Wywiązanie się z obowiązku dostępu i nauki uczniów oraz jej zakończenia w przewidzianym ustalonym terminie ( którzy ja podjęli i nie porzucili), czy sztywny zapis o Radzie Pedagogicznej jako organie wewnętrznym szkoły? Nie poruszę już ważnego interesu społecznego, przecież administracja na podstawie prawa ma pracować, działać na rzecz obywateli ( oczywiście nie oznacza to, że jej pracownicy, w tym nauczyciele mają pełnić rolę służalcza, od tego jestem daleka), czy pacyfikacja klasyfikacji uczniów będzie rozpatrywana jako zagrożenie interesu funkcjonowania zgodnego z prawem uczniów, czy nauczycieli? Podsumowując, kto z nałożonego prawem obowiązku nie chce się wywiązać.
W dużym uproszczeniu, ale zastanawiające.

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: L74 » 18-04-2019 11:03

@Fresca ja myślę że ty powinnaś filozofem (filozofką?) zostać, tyle pytań i żadnej konkretnej, popartej podstawą prawną odpowiedzi. Szkoda twojego pisania. Z jednym się tylko mogę zgodzić, że sytuacja nie jest jednoznaczna, jednorodna we wszystkich szkołach, a co za tym idzie także interpretacja prawna. Natomiast, co do budowania sobie opinii na podstawie tylko jednego przekazu, tak jak zrobiła to @marysia67, to się bardzo jej dziwię, zwłaszcza że jako nauczyciel powinna umieć zweryfikować takie wypowiedzi. W dzisiejszych czasach wystarczy zobaczyć wiadomości TVP i TVN i od razu widać że coś tu jest nie tak - teraz pytanie, gdzie jest nie tak?
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: marysia67 » 18-04-2019 11:58

Są, Karaś , przepisy w internecie. Zacytowałam tylko kuratora, pozdrawiam.

Fresca
Posty: 149
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: Fresca » 18-04-2019 12:36

Otóż to, L74 nie ma jednej podstawy prawnej ( a znając obecne ustawodawstwo, one też się mogą szybko zmieniać). Nie da się podać jednej konkretnej odpowiedzi. Tak można, nie nie można.
Zgadzam się, że dziennikarstwo obecnie zależy od strony wiatru.
Podstawy prawne znajdzie każdy, kto chce w Prawie oświatowym. Polecam art. 51 ust. 1 pkt 10, ale i art 55 ust 1 pkt 3, ust. 2 pkt 3 , ust 3 pkt 2,3,4. ( Nadzór!)

Odnośnie Rady od art. 69, uchwały odnośnie klasyfikacji zapadają zwykłą większością przy połowie składu, art. 73 ust. 1, więc wystarczy połowa nauczycieli chętnych dokonać klasyfikacji uczniów.

Polecam też Preambułę do tej ustawy i art. 1.

Ustawa o systemie oświaty od art. 44a, statut szkoły określa kiedy jest klasyfikacja, od której można się odwołać, więc jeżeli do danego dnia jej nie będzie, to jako " negatywna" " brak" chyba można art 44n.
Nic będę myśleć nad swoim dzieckiem jak mu pomóc.

Fresca
Posty: 149
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: Fresca » 18-04-2019 12:50

L 74 NA SZYBKO ( więc mogę się mylić) przejrzałam ustawy Prawo oświatowe, o systemie oświaty, kartę nauczyciela ( nie jestem prawnikiem) i mogę się mylić, ale nie znalazłam przepisu ustawowego wprost zabezpieczającego sytuację, w której obecni maturzyści nie będą sklasyfikowani, więc myślę że po tych zdarzeniach taki przepis z pewnością się znajdzie.
Jeżeli tak jest, to też nie będzie podstawy prawnej w tym momencie na zapobiegnięcie obecnej sytuacji, co też nie wyklucza ingerencji odpowiednich organów państwa.
Zatem w takim ujęciu podtrzymuję moje filozoficzne wywody 🙂

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: L74 » 18-04-2019 13:26

@Fresca to może inaczej, nie ma co strzępić języka (albo męczyć palców na klawiaturze). Żadna szkoła ani nauczyciele nie poniosą konsekwencji za strajk bo wolno zgodnie z prawem im strajkować, i nie wiem czy zauważaliście, że jak dotąd nikt nie poniósł nigdy konsekwencji za strajkowanie w zgodzie z prawem (po okresie komunistycznym oczywiście). Możesz pozwać Państwo Polskie, Miasto czy Gminę bo samej szkoły już chyba raczej nie (nie wiem czy ma w ogóle osobowość prawną) że nie zapewniło, zgodnie z twoim prawem, prawa do edukacji, do egzaminów itp.itd. ale czy odniesie to jakikolwiek skutek - szczerze wątpię.
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

Fresca
Posty: 149
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: Fresca » 18-04-2019 14:02

L 74 i nauczyciele ich nie poniosą, chyba że moralne.
W takim razie państwo nie może zrobić nic bo nauczyciele strajkują, i tyle im się należy, oni mogą, a reszta " gębą na kłódkę" a matury, co tam matury, najwyżej w wakacje zrobią.
L 74 czyli jednym słowem szantaż, bo ( postrzępie troszkę klawiaturę) odpowiedzialność i tak poniesie społeczeństwo, a nie Ci którzy w majestacie prawa pozbawiają innych praw ( już to chyba kiedyś było ).
L74 z całym szacunkiem, niech okupują szkołę, robią pikiety, i co chcą jeszcze ( jestem przeciw? Nie) , ale będę bardzo przeciw jak ktoś zmusza mnie do czegoś innego niż mi przysługuje. Odwracając kota ogonem, tak jak nauczyciele mają prawo strajkować, tak moje dziecko ma prawo być dopuszczone we właściwym czasie do matury.
I równie dobrze można powiedzieć, chcą podwyżek? A niech strajkują, takie mają prawo i co z tego, czy odniesie to jakikolwiek skutek - szczerze wątpię.
A jako rodzic przestanę szanować taka postawę, skoro nie otrzymuję tego od drugiej strony.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: encore » 18-04-2019 20:20

Jestem za strajkiem nauczycieli, mimo to mocno kibicuję powodzeniu zapowiadanych działań:

https://dzienniklodzki.pl/piotr-misztal ... 5-14060777
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: karas » 18-04-2019 22:27

@Fresca a czy nie widzisz problemu w tym, że dzisiaj odbyło się znowu spotkanie i mimo, że związki zawodowe znowu poszły na niewielką, ale jednak ugodę to rząd nie zrobił nic? Co zaproponowali? Czy to nie jest trochę tak, że Ci co mogą to w jakiś sposób zakończyć przedłużają ten strajk? Przecież nawet już nie mają ochoty się spotykać. Okrągły stół tez tego nie załatwi. Programu reformy oświaty nikt nie ustali w dzień.

Strajkują rolnicy - cierpią kierowcy
Strajkują lekarze - cierpią chorzy
Strajkują policjanci - cierpi budżet Państwa, a tu co ciekawe ból dla rządzących był największy bo podwyżki dostali
Strajkuje kolej - cierpią pasażerowie
No i w obecnym przypadku uczniowie.

Odbyły się jedne egzaminy, drugie egzaminy. Nawet dziękuję chyba za bardzo nie padło. Propozycji brak. I w czasie strajku pojawia się Świnia 100+, krowa 500+ i zapowiedź Glińskiego, że już pędzimy z pomocą odbudować katedrę. W tym samym czasie nauczyciele słyszą "nie mamy".

Tak jak napisałaś to będzie wielki problem dla młodzieży. Dalej idąc pociągnie za sobą mniejsze potrzeby wśród wykładowców akademickich, bo jeżeli połowa nie zostanie sklasyfikowana no to połowa nie pójdzie na studia. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, ale jak widzę stanowisko tych na górze to jednak do tego pewnie dojdzie.

Co do płacy to nauczyciele strajkują zgodnie z prawem, gminy dostają subwencje i przekazują ją do dyrektorów, a Ci podejmują decyzje czy wypłacić.
Karaś

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: admin » 18-04-2019 23:40

Z mojej strony padło wyraźne dziękuję.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy umożliwili przeprowadzenie egzaminów.
Obeszło się bez innych magicznych słów, czyli nikogo nie trzeba było prosić i nikt nie przepraszał.

Nie można powiedzieć, że protest nauczycieli, czy rozmowy z rządem nie przyniosły żadnych efektów, bo jakby nie patrzeć, nie każdy dostanie w tym roku 15% podwyżki.
W sumie dzisiejsza propozycja Broniarza jest jeszcze do zrealizowania, bo zakładała wynegocjowane przez Solidarność podwyżki, plus trzy dodatkowe po 5% na sam koniec roku. Może jednak postąpić za dzisiejszą radą Wałęsy, wziąć to co teraz daje rząd, a po wrześniowych wygranych wyborach koalicja PO-KO z Wiosną dadzą z radością te 3x5%, albo i obiecane przez Schetynę 1000 zł podwyżki?

Na ten moment nie bardzo widzę możliwość, żeby obecny rząd zgodził się przyjąć warunki ZNP. Ktoś taką widzi?

A miejskie podsumowanie z dzisiaj, z grona strajkujących ubyło od wczoraj kolejne 10 osób.
Dane na dzień 18.04.2019 r. opracowane na podstawie informacji przekazanych przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Tarnobrzeg.
Liczba szkół/ placówek biorących udział w strajku : 20
Liczba szkół/ placówek nie biorących udziału w strajku : 10
Liczba nauczycieli biorących udział w strajku : 382
Liczba nauczycieli nie biorących udziału w strajku: 114
Liczba uczniów w placówkach w dniu 18.04.2019 r.: 1
2 placówki tj. Zespół Szkół Specjalnych oraz Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna zawiesiły strajk w dniach 18.04.2019 r. – 23.04.2019 r.
Ponadto Centrum Kształcenia Praktycznego jest nieczynne w dniach 18.04.2019 r. – 23.04.2019 r., a co za tym idzie nie bierze udziału w strajku.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: DZIKI » 19-04-2019 09:28

To, że egzaminy się odbyły, to nie znaczy, że będą ważne. Każdy rodzic może zakwestionować czy egzamin został przeprowadzony zgodnie z prawem (wypowiedź RPO u Piaseckiego). Zacząć się może kocioł wtedy, kiedy ulubiona córeczka tatusia nie dostanie się do tej szkoły co chciała.

Fresca
Posty: 149
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: Fresca » 19-04-2019 09:53

Panie Karas wszyscy mogą zakończyć ten strajk, rząd też. Nie wiem, chyba za słabo podkreślałam, że nie jestem przeciw, ale nie w ten sposób. Tak społeczeństwa mieć za sobą nauczyciele nie będą.

Dziękuję też piekarzom, że pieką chlebek, masarzom, że robią mięsko, elektrykom, że dostarczają prąd, dziękuję budowlańcom, że wybudowali dom, krawcowym za ciuchy, pisarzom za książki ( abyś nie stwierdził Pan, że kieruje się jedynie konsumpcjonizmem), wszystkim którzy wykonują swoją pracę, za którą są wynagradzani. Zastrzegam, że nie jestem zwolennikiem każdemu po równo, czy potęga klasy robotniczej ( bo znając tory dyskusji, w tę stronę może się potoczyć).

Panie Karas dziękuję nauczycielom, którzy wykazali się rozsądkiem ( choć tego należałoby się spodziewać jako od ludzi inteligentnych, dobrze wykształconych) i przeprowadzili egzaminy zdając sobie sprawę z konsekwencji ich nieprzeprowadzenia.

P. Karas, strajkują;
rolnicy, możesz zawrócić i pojechać inną drogą,
lekarze, pielęgniarki, nie są zwolnieni z ratowania życia i zdrowia, musieli zapewnić podstawową opiekę ( praca nieporównywalna),
policjanci - tu rząd zrobił zdecydowanie błąd, ci co nie strajkowali zostali napiętnowani przez kolegów ( czy nie dzieje się tak też wśród nauczycieli ),
kolej - jest alternatywa.
Teraz czekajmy na kolejne grupy budżetowe w przypadku powodzenia nauczycieli,( ich żądania i rozmiar spełnionych będzie wyznacznikiem dla kolejnych grup).

Jeszcze raz Karas, nie jestem przeciw aby KAŻDY zarabiał godnie, ale nie można popierać branie kogokolwiek za zakładnika własnych interesów. Rozumiem nie ma lekcji, ale uczniowie nie mają wyboru. Rodzice od września wybór będą mieli. Dlaczego nie potrafią pokazać twardo stanowiska i nie strajkują w święta, nie zbierają się pod zamknięta szkołą?

Krowy, świnie jakieś przyszłe środki z funduszy unijnych marzenia, nauczyciele tego nie zauważyli, tylko jak partia rządząca "grzeją" temat ( nie z braku grzeczności, ale gdzie kultura i świadomość, od polityków nie muszę tego wymagać, choć powinnam, ale to wybór ludzi ). Tu by pasował kolejny wywód, na temat braku wykształcenia tych pierwszych i narodu , odpuszczę.

Jedno jest pewne. Czy nauczyciele dostaną podwyżki, czy nie, lub mniejsze niż oczekują, to ich praca się nie zmieni, to co ich denerwowało nadal będzie ich denerwować, psychiki nie da się kupić, fakt można sprzedać.

Panie Karas, ja nie wymagam aby zabrać im wypłatę, jednak musi Pan przyznać, że zgodnie z prawem ( na co tu wielu forumowiczów się powoływało) to za niewykonywania obowiązków pracowniczych wynagrodzenie nie przysługuje. Strajk chroni przed zwolnieniem. Zapytam tylko, czy wypłata środków pieniężnych w innej formie jest etyczna? Podejmuję decyzje o strajku należałoby liczyć się z jego konsekwencjami, a nie obarczać nimi jedynie uczniów i ich rodziców.
Panie Karaś chciałabym nauczycieli poprzeć w pełni, ale sami mi na to nie pozwolili, jednak ich rozumiem, tak jak rozumieć należy każdą grupę zawodową .
Tylko czy nauczyciele też tak podchodzą do innych grup? zdają sobie sprawę z reorganizacji trybu pracy i innych obowiązków przez rodziców?
I sarkastycznie zapytam, czy podziękowali rodzicom za zrozumienie chaosu jaki wprowadzili do ich życia?
Czy jak matury się nie odbędą, to czy przeproszą tych którzy na tym ucierpią?
Nie Panie Karas, winę zrzucą na rząd, ten na nauczycieli, a rodzice i dzieci będą niczym piłeczka .... " Ping - Pong, ping-pong pong". A rodzice niech się " szarpią" z rzeczywistością.
Z jednej i drugiej strony elyty, z wzniosłymi hasłami na ustach.

Fresca
Posty: 149
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: Fresca » 19-04-2019 09:56

Wszystkim życzę Wesołych i spokojnych świąt w gronie rodzinnym lub nie :) , kto jak woli :) .

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: DZIKI » 19-04-2019 10:58

Chyba etyczne.

Policja strajkowała będąc na "lewych" zwolnieniach lekarskich, lekarze rezydenci dogadali się po zmianie ministra.
po zmianie ministra.
Może to jest jakiś pomysł? żeby te dziś zwane nieroby, terorryści, postkomuniści, zwani od zawsze nauczycielami dogadali się z rządem. Błąd. Rząd z nimi.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: admin » 19-04-2019 11:24

Fresca pisze:
19-04-2019 09:53
Krowy, świnie jakieś przyszłe środki z funduszy unijnych marzenia, nauczyciele tego nie zauważyli, tylko jak partia rządząca "grzeją" temat
To akurat wydaje się świadomym i bardzo celnym zagraniem PiSu, a KE dało się w to wciągnąć.
W tej kampanii PiS nie walczy o głosy nauczycieli, ale o głosy rolników, czy też szerzej - mieszkańców wsi. Jeśli w tym momencie JarKacz obiecuje coś rolnikom, a ze strony KE (w której jest PSL) i sprzyjających jej mediów podnosi się atak na dodatkowe fundusze dla wsi, chociażby w kontrze do potrzeb nauczycieli, to automatycznie grupa ta traci w oczach mieszkańców wsi. Proste. Raczej plan niż przypadek.

Co do zmiany ministra edukacji, wydaje się, że już dawno byłoby po niej, gdyby nie... ZNP. PiS chętnie by schował Zalewską, ale ze względów wizerunkowych nie zrobi tego pod naciskiem, bo to jest odbierane jako porażka, przyznanie się do błędu itp. W tym momencie paradoksalnie to wyłącznie protestujący nauczyciele trzymają minister Zalewską na stołku.

Odnośnie, nie wnikajmy czy lewych, czy prawych, zwolnień lekarskich, to w Tarnobrzegu wyraźnie spada liczba nauczycieli którzy strajkują, ale tylko nieznacznie rośnie liczba nieuczestniczących w strajku. Wygląda na to, że już kilkaset osób przeszło na L4.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Egzamin Gimnazjalny w Szkołach Podstawowych 3, 4 i 10 odbędzie się zgodnie z planem

Post autor: cenzor » 19-04-2019 15:29

ale jak to jest z tym strajkiem tego co wiem to nauczyciele strajkują tylko w czasie godzin lekcyjnych tyle ile mają godzin a potem idą do domu jak np. ma w danym dniu 3 godziny to strajkuje te 3 godziny, wydaje mi się ze strajkujący powinni przebywać w budynku co najmniej 8 godzin bo obowiązuje 40 godzinny tydzień pracy.

ODPOWIEDZ