Czy pan prezydent Bożek posiada też ....? Czyli o drzewach na cmentarzu

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Czy pan prezydent Bożek posiada też ....? Czyli o drzewach na cmentarzu

Post autor: leonardo » 17-05-2019 20:22

Prezydent Dariusz Bożek, rodowity tarnobrzeżanin - wydał zgodę księdzu proboszczowi na ogołocenie z drzew cmentarza parafialnego.

Nie tylko chorych, nie uschniętych - także zdrowych. Prawie wszystkich na cmentarzu.

I dopiero decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego zatrzymała to barbarzyństwo.

Dlatego pytam, czy nasz prezydent ma tylko i wyłącznie buzię, którą wciąż i wszędzie wystawia do obiektywów aparatów i kamer, czy posiada też jaja?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też jaja?

Post autor: admin » 17-05-2019 21:52

Z całą pewnością takie decyzje nie powinny być podejmowane "z rażącym naruszeniem prawa", o którym w stanowisku prokuratury wspomina ED. Wszystko powinno być przygotowane na spokojnie, z dopełnieniem formalności, uzyskaniem opinii biegłych, dendrologów, ornitologów, RDOŚu i kogo tam jeszcze trzeba, z uszanowaniem ograniczeń wynikających z okresu lęgowego ptaków itd.

Ale to kwestia zaniedbania procedur, a nie oceny samej decyzji.
Bardzo lubię drzewa. Obecnie mam około 80 sztuk, zarówno leśne, jak i owocowe. Niektóre naprawdę duże. Co jakiś czas dosadzam nowe, albo zostawiam niektóre samosiejki. Skoro jednak zarządzam swoim drzewostanem, to chcę mieć również prawo (i żeby je miały również moje dzieci i wnuki) wyciąć z tych drzew co mi się żywnie podoba, bez pytania żadnego urzędnika o zgodę, ani bez płacenia horrendalnych kwot za pozwolenie, albo jeszcze wyższych kar. Zatem jako praktykujący miłośnik drzew, życzę sobie żeby właściciel lub zarządca terenu miał prawo gospodarować swoimi drzewami, a urząd nie powinien w tej sprawie stawiać ograniczeń, poza naprawdę wyjątkowymi sytuacjami.

Spójrzmy nie tylko na to, co widać tu i teraz, ale na długofalowe skutki prawnych utrudnień wycinki. Ludzie nie sadzą u siebie dębów, lip, klonów, jesionów, tylko wszędzie te wredne tuje. Dlaczego? Bo doprowadziliśmy do tego, że drzewo to dla właściciela nieruchomości głównie problem (poza terenami przeznaczonymi typowo pod zalesienie). Każdy kto myśli racjonalnie i przyszłościowo nie chce się blokować. Krótko: utrudnianie wycinki drzew powoduje, że drzew jest coraz mniej, bo nikt ich nie chce mieć u siebie. Trwała gwarancja dowolności w gospodarowaniu swoim drzewostanem spowodowałaby wzrost ilości drzew.

Jeśli drzewa między grobami funkcjonującego cmentarza są fajne, to dlaczego nie sadzi się ich między grobami w Sobowie? Co innego cmentarze nieczynne, np. stary cmentarz na Piaskach, to rzeczywiście bardziej park, a te piękne wielkie dęby trzeba ochraniać za wszelką cenę. To właśnie wyjątkowy przypadek.

Zatem z jednej strony bardzo lubię te drzewa na cmentarzu parafialnym za PKS i nie chciałbym żeby były wycinane (akurat przy rodzinnych grobach mi nie przeszkadzają), ale rozumiem że ktoś może widzieć to inaczej i powinien mieć do tego prawo.

td
Posty: 496
Rejestracja: 20-12-2010 17:37

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też jaja?

Post autor: td » 17-05-2019 22:29

Hmmm...

Prezydent podpisuje takie decyzje. Przecież ich nie analizuje. Od tego jest ktoś inny.
W przypadkach tak dyskusyjnych wszystko powinno byc przeanalizowane 3 razy. Choćby ze względu na PR.

Pamięatjcie też o tym, że wstrzymanie decyzji nie oznacza jej zablokowania na stałe. Może być tak, że jednak żadne prawo nie zostało złamane. Albo zostało, bo jest kres lęgowy, a na jesieni już nie będzie.

Chodzi o drzewa na cmentarzu, a nie o wycinkę puszczy... Ja bym się jeszcze nie cieszył.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też jaja?

Post autor: dino » 18-05-2019 07:20

Jestem za prawem do dysponowania swoją własnością stąd wszelkie ograniczenia w tym względzie powinny być wyjątkowe a tutaj podstaw do wtrącania się ze strony urzędniczego aparatu władzy i przymusu nie widzę.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też jaja?

Post autor: leonardo » 18-05-2019 09:21

A ja widzę. I jestem pewien, że setki tarnobrzeżan też widzą.

Bo to nie jest prywatna działka o. Dominikanów. W ogrodach za klasztorem niech sobie wycinają, co chcą. Gów... mnie to o obchodzi.

A cmentarz parafialny, miejsce wiecznego spoczynku wielu zasłużonych mieszczan (choćby Wójta Słomki) jest naszym wspólnym dziedzictwem, bardzo ważnym fragmentem pejzażu miasta.

I niszczenie tego jest karygodne. Kto, jak kto - ale prezydent, historyk, tarnobrzeżanin od pokoleń - powinien o to dbać. I powiedzieć NIE.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też jaja?

Post autor: encore » 18-05-2019 10:36

Mocne pytanie. Wydaje się zasadne tak jak to czy uważa swoją decyzję za prawidłową, zgodną z moralnością katolicką i czy nie ma wyrzutów sumienia, czy nie zadrżała mu ręka kiedy składał podpis pod tą decyzją. Zapytałbym czy umie z tym spać, jak się będzie czuł z tym za rok i za 5 spacerując po tym cmentarzu. Jak się będzie czuł w listopadzie biorąc udział w kweście w bramie, czy będzie mógł z czystym sumieniem spoglądać ludziom w oczy.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

aghus
Posty: 107
Rejestracja: 02-02-2009 18:19

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też jaja?

Post autor: aghus » 18-05-2019 10:45

Do kogo należy teren cmentarza? Przecież do Dominikanów. Czy nam sie to podoba czy nie, jesteśmy tam tylko gośćmi, nie gospodarzami. Wygląd i zagospodarowania tego terenu leży w gestii właściciela. Też nie jestem zwolennikiem wycinania zdrowych, wartościowych drzew. Ale jak czytam, że ktoś żałuje lipy, czyli drzewa chwastu, to tego nie ogarniam.
Ogólnie moje podejście do tematu jest zbieżne z adminem. I dwa razy się zastanawiam czy zasadzić drzewo albo czy wyciąć nim osiągnie wymiary, które wymagają już zgłoszenia.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też jaja?

Post autor: leonardo » 18-05-2019 11:40

Do kogo należy teren cmentarza? Przecież do Dominikanów. Czy nam sie to podoba czy nie, jesteśmy tam tylko gośćmi, nie gospodarzami


Naprawdę? A Dominikanie z czego żyli przez wieki i nadal żyją? Kto ich utrzymuje?

My, tarnobrzeżanie - dając na tacę, płacąc za ich "usługi" i podatki na pensje dla katechetów.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też jaja?

Post autor: admin » 18-05-2019 14:46

Racja. I tak samo Tarnobrzeżanie utrzymują ten cmentarz, wnosząc opłaty.
I niestety oni właśnie domagali się od zarządcy cmentarza usunięcia drzew.

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też jaja?

Post autor: infoludek » 18-05-2019 15:50

Forum to nie konklawe, a forumowicze to nie kardynałowie, żebyśmy sprawdzali komukolwiek to czy ma jaja czy też ich mu brak.
Uważam, że tytuł tego wątku jest obraźliwy i uwłaczającynie tylko dla wskazanej tam osoby z imienia i nazwiska, ale również dla nas wszystkich.
Toże mówimy tak czasem w języku potocznie mówionym, to jeszcze nie oznacza, że możemy tak pisać. Poza tym przesłania to najważniejszą ideę wątku, jaką jest problem wycinki drzew na cmentarzuDlatego też postuluję przeformułowanie lub zmianę tytułu tego wątku.I na razie tyle co mam w tej sprawie do powiedzenia.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też jaja?

Post autor: leonardo » 18-05-2019 16:00

Sformułowanie jest dosadne, ale funkcjonuje w oficjalnym języku i nikogo nie obraża.
Za to w sposób zdecydowany opisuje sedno problemu - czy mamy prezydenta malowanego, czy potrafiącego mieć swoje zdanie w słusznej sprawie.

Jeśli jednak cię obraża proponuję, abyś przeniósł się na forum dla cherubinków.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też jaja?

Post autor: Jacek » 18-05-2019 17:18

Uprzejmie proszę, aby każdy kto chce zabrać tu głos obejrzał zdjęcia z cmentarza z 6 października 2017 roku:
http://rta24.eu/tarnobrzeg-kilkanascie- ... szczonych/
Proszę nie dlatego, że jestem za wycinką, lecz dlatego, że nie lubię krzykliwych dyletantów, którzy na chybcika komentują "modny" temat ochrony przyrody, bez podstawowej wiedzy o przesłankach podjętych decyzji.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też jaja?

Post autor: Jacek » 18-05-2019 17:33

Adminie, zmień proszę tytuł wątku. Też uważam go za niefortunny co najmniej. Jaja prezydenta zostawmy na bardziej drastyczne (lub skandaliczne) jego działania lub zaniechania.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też jaja?

Post autor: dink00 » 18-05-2019 18:29

To prawda - tytuł słaby, a do tego mylący, czy taki trochę clickbaitowy - nie wiadomo jakiej afery można by się spodziewać.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też jaja?

Post autor: encore » 18-05-2019 21:25

Optuję za niezmienianiem tytułu czy też nazwy wątku. Nie jest ani trochę clickbaitowy i wątek przyczyni się do dyskusji na temat całokształtu kadencji tego Pana. Drzewa na cmentarzu to tylko jeden z pierwszych zrzutów wobec tej osoby a sam wątek z pewnością posłuży komentowaniu wcześniejszych i każdej przyszłej decyzji z podpisem D.Bożka. Do tego chyba mamy prawo? Jeszcze?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też ....?

Post autor: admin » 18-05-2019 22:40

Jeśli kogokolwiek tytuł uraża, to jednak uraża. Zmieniam. I niekoniecznie chodzi mi o samego Prezydenta.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też ....?

Post autor: andriu81 » 18-05-2019 22:48

co to w ogóle za temat ? Jak zwykle prymitywny wątek i znowu kościół w tle ,obsesja niektórych forumowiczów na punkcie religii powoduje że miesza im się kwestia porządku z innymi powklejanymi wątkami pobocznymi .Próbujecie jak zwykle zamydlić problem .A tu się nie da. Drzewa na większości cmentarzy w Polsce są wycinane ,z powodu zalegających liści, systemu korzeni oraz ptaków które zanieczyszczają groby. Jest to oczywista sprawa i prezydent Bożek dobrze o tym wie i taką zgodę podpisał.
I skończcie już otwieranie kolejnych dyskusji antyreligijnych, zajmijcie się czymś ważniejszym

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też ....?

Post autor: A1313 » 18-05-2019 23:05

andriu81 pisze:
18-05-2019 22:48
co to w ogóle za temat ? Jak zwykle prymitywny wątek i znowu kościół w tle ,obsesja niektórych forumowiczów na punkcie religii powoduje że miesza im się kwestia porządku z innymi powklejanymi wątkami pobocznymi .Próbujecie jak zwykle zamydlić problem .A tu się nie da. Drzewa na większości cmentarzy w Polsce są wycinane ,z powodu zalegających liści, systemu korzeni oraz ptaków które zanieczyszczają groby. Jest to oczywista sprawa i prezydent Bożek dobrze o tym wie i taką zgodę podpisał.
I skończcie już otwieranie kolejnych dyskusji antyreligijnych, zajmijcie się czymś ważniejszym
Przychodzi baba do lekarza psychiatry. Ten rozpoczyna badanie i pokazuje babie trójkąt.
- Z czym to się pani kojarzy?
- Z seksem - odpowiada baba.
- A to? - pyta lekarz pokazując koło.
- Z seksem.
- A to? - lekarz demonstruje kwadrat.
- Z seksem.
- Cierpi pani na obsesję seksualną - pada diagnoza.
- Ja?!! Przecież to pan mi te wszystkie świństwa pokazuje!

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też ....? Czyli o drzewach na cmentarzu

Post autor: andriu81 » 19-05-2019 04:03

I Dobry przykład. Zakłada się tu takie tematy gdzie musi pojawić albo ksiądz,albo coś co ma wspólnego z kościołem,a potem się dorabia różne teorie że prezydent cośtam. Skąd wniosek? Jestem świeżo po lekturze pewnego profilu na facebooku znanej osoby z Tarnobrzega o tym że 40% osób oskarżonych o pedofilie(w całej Europie) było LGBT. I tak go znajomi zbesztali że broni kleru i inne prymitywne komentarze i wszyscy hurtem że aż usunął wpis i tam były znane osoby na stanowiskach,czyli grupa reprezentacyjna cierpi na taką obsesję,ale jak im zarzucić,to skądże znowu, no gdzie tam.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Czy pan prezydent Bożek posiada też ....? Czyli o drzewach na cmentarzu

Post autor: leonardo » 19-05-2019 11:47

Zapraszam wszystkich: dyletantów i fachowców od drzew do obejrzenia pięknych zdjęć Cmentarza Rakowickiego w Krakowie: https://polskapogodzinach.pl/cmentarz-rakowicki/

Jak to możliwe, że te drzewa im nie przeszkadzają? Przecież śmiecą liśćmi, gromadzą ptaki, które sra..ą, i w każdej chwili burza może je powalić na zabytkowe nagrobki?

Jacyś posrani ci krakusi kompletnie...

ODPOWIEDZ