Premiera piw z Browaru Tarnobrzeg!

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Re: Premiera piw z Browaru Tarnobrzeg!

Post autor: admin » 21-07-2020 22:07

Po dłuższej przerwie sączę sobie właśnie nowe pszeniczne w stylu bawarskim.
Późno już i nie chce mi się pisać :) Kraina łagodności, bardzo sympatyczne. Nie mam się czego przyczepić! Ładny zapach, piękna piana, wyraźny męt. Delikatny smak, prawie bez goryczy. Mimo tego nic mu nie brakuje, nie ma tego wrażenie niepełności.
Jak dla mnie lepsze niż SantaRosa, przynajmniej z pierwszej produkcji.

olekko

Post autor: olekko » 21-07-2020 23:20

Jak się nazywa to nowe pszeniczne? Chyba mnie coś ominęło ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 21-07-2020 23:53

Normalnymi literkami jest po prostu "Tarnobrzeskie pszeniczne", a pod spodem jeszcze w języku obcym "hefeweizen".

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 01-08-2020 21:24

admin pisze:
27-10-2019 19:18
Nadeszła kolej na NATARAS. Dobrze się trafiło, bo to może ostatni w tym roku dzień, w którym można było rekreacyjnie wypić piwo na tarasie w ciepełku.Według danych producenta mamy moc 5%, goryczkę 1,5/6 beczek i ekstrakt 12%. Zalecane spożywanie w temp. 8-10 stopni, najlepiej w jakimś Teku Glass, którego oczywiście na tarasie nie miałem.

Fachowy opis brzmi następująco:
Piwo jasne, górnej fermentacji w stylu SMASH (Single Malt and Single Hop) Pale Ale, czyli z wykorzystaniem tylko jednego gatunku słodu jęczmiennego Pale Ale oraz jednego gatunku amerykańskiego chmielu Idaho Gem.
Piwa z serii Single Hop eksponują dany gatunek chmielu przez co pozwalają poznać jego charakter i walory.

Syk żaden, piany mało, ale gaz wyczuwalny. Może nawet go trochę więcej niż w innych modelach.
Przyjemny zapach piwny, pełen harmonii, bez nietypowych naleciałości.
Kolor wygląda średnio spożywczo, taki mętny bursztyn z ze ściągniętym nasyceniem (po amerykańsku reduced saturation). Smak delikatny, matowy, wyraźnie gorzki, ale jednocześnie dość kwaśny.

Według grafiki piwo miało tylko 1,5/6 beczułek goryczy, ale zupełnie mi jej nie brakuje. Goryczka jest wyraźna, ale stonowana, nie dominuje, ale się przebija. Całość wrażeń świeża, prawie wiosenna, stłumiona, bez wyraźnych pików w żadnym z aspektów.
Wszystko do siebie pasuje, pojawia się chyba nawet ta głębia, której mi brakowało i zestrojenie całości. Może to właśnie te dwa single malt i hop, w dodatku ten hop taki amerykański?

Piwo jak najbardziej na taras i wiele innych okazji. Dla każdego, a nie tylko smakoszy, ze szczególnie wysublimowanym smakiem, znających obce terminologie i trzymających jakieś "teku glass" pod ręką.
I tak sobie pisałem o Natarasie w październiku 2019. Nowy Nataras podobno całkiem przerobiony, dokładnie nie wskażę, bo starego nie pamiętam, ale został opis. Po raz pierwszy piję tarnobrzeskie piwo z kija, chociaż jednocześnie z butelki. Dziś nabite i dziś odbite w Jędrusiu.

Jakie różnice względem powyższego opisu?
Mamy kolejny wyraźny zapach cytrusowy, w poprzednim piwie tego nie wyczuwałem, a tutaj jest i od razu mamy świeżość i egzotykę. Piany niewiele, podobnie jak ostatnio. Matowe mocno, gładkie, goryczka dla mnie w sam raz, przy czym na szczęście ulotna. Nie lubię efektu trwałej goryczy, która z kolejnym łykiem się kumuluje, albo za długo trwa. I znów wada-zaleta, szybko znika. Wiosenności już tak nie czuję, ale świeżość na pewno jest. Całość ładnie zbilansowana, gładka, nic mi nie brakuje. Pełne. No polecam!

Awatar użytkownika
dominik267

Post autor: dominik267 » 02-08-2020 10:05

Co do pszenicznego to styl piwa nazywa się Hefeweizen więc chcąc nie chcąc trzeba tej nazwy użyć.
Jeśli chodzi o lane to polecam się na przyszłość :D
Najszerszy wybór piw w regionie!
Szeroki asortyment alkoholi.

Piwa Regionalne Tarnobrzeg
ul. Orzeszkowej 9
DH "Jędruś"

Bądź na bieżąco: http://fb.me/PiwaRegionalneTBG

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 07-11-2020 17:20

Browar Tarnobrzeg nie marnuje czasu, tym razem nowość z CBD pochodzenia konopnego

ODPOWIEDZ