Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: admin » 30-09-2020 18:44

Obrazek

W ramach promocji jednego z dużych projektów do Budżetu Obywatelskiego 2021 dr Witold Zych, starający się od lat o wykonanie odwiertów do źródeł siarczkowych, opublikował list otwarty do mieszkańców Tarnobrzega.

W liście były radny i były kandydat na prezydenta Tarnobrzega zachęca do poparcia projektu, opierając się na opinii „Studium możliwości występowania i wykorzystania wód leczniczych i termalnych w Tarnobrzegu”, opracowanym przez Państwowy Instytut Geologiczny.
Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, że od wykonania odwiertów, nawet gdyby okazały się pełnym sukcesem, do roztaczanych wizji ośrodka leczniczo-rekreacyjnego droga bardzo daleka, ale na każdej drodze trzeba wykonać pierwszy krok.

Przypomnę w tym miejscu, że według opinii Regionalnej Izby Rozrachunkowej projekt rozbudowy miejskiego oświetlenia został w Budżecie Obywatelskim 2020 wybrany z naruszeniem prawa i decyzją RIO to właśnie między innymi odwierty do źródeł siarkowych winny być realizowane z BO2020. W tej sprawie władze miasta odwołały się do WSA, a po przegranej sprawie niedawno do NSA. Czekamy na rozstrzygnięcie postępowania.


Poniżej pełna treść listu otwartego za profilem dr Zycha na fejsie:

List otwarty do mieszkańców Tarnobrzega

Tarnobrzeżanie!
Zwracam się do Was wszystkich z apelem o oddanie głosu na ogólnomiejski projekt: „Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim.” Państwowy Instytut Geologiczny w Warszawie w swoim opracowaniu: „Studium możliwości występowania i wykorzystania wód leczniczych i termalnych w Tarnobrzegu” potwierdził występowanie wód siarczkowych w rejonie Jeziora Tarnobrzeskiego cyt: „Wody siarczkowe okolic Tarnobrzega są zbliżone właściwościami fizyko-chemicznymi do wód występujących w uzdrowisku Busko Zdrój i mogą znaleźć zastosowanie w balneoterapii do leczenia wielu schorzeń.”

W wodach siarczkowych leczymy: reumatoidalne zapalenie stawów, choroby zwyrodnieniowe stawów, dyskopatie i rwy kulszowe, choroby dermatologiczne, zmiany zwężeniowe naczyń kończyn dolnych. Na te wszystkie choroby będziemy mogli leczyć się w Tarnobrzegu bez konieczności wyjazdów do Buska Zdroju, Solca Zdroju, czy też do Horyńca Zdroju. Studium PIG wskazuje, że rejon Jeziora Tarnobrzeskiego posiada bardzo korzystne warunki do budowy kompleksu rekreacyjno-balneoterapeutycznego, co dla naszego miasta oznaczać będzie powstanie znacznej ilości miejsc pracy w tej branży usług.

Także Ministerstwo Zdrowia dostrzega wielki potencjał, jakim są wody siarczkowe w naszym mieście, co potwierdza fragment listu Ministerstwa Zdrowia do Ministerstwa Środowiska z dnia 9.06.2017 roku, cyt. „Minister Zdrowia przychylnie odnosi się do przedstawionej koncepcji powstania na terenie miasta Tarnobrzeg kompleksu rekreacyjno-balneoterapeutycznego w oparciu o wody siarczkowe, mogące znaleźć zastosowanie w balneoterapii. Realizacja opisanych działań pozytywnie wpłynęłaby na udzielanie, w skali kraju, świadczeń lecznictwa uzdrowiskowego, zapewniając pacjentom większe możliwości leczenia”.

Powstanie takiego ośrodka czynnego przez cały rok w znacznej mierze przyczyni się także do szybkiego rozwoju gospodarczego terenów nad jeziorem. Równie ważną dla naszego miasta sprawą związaną z wykonaniem i eksploatacją ujęcia wód siarczkowych będzie powstanie zakładu górniczego, który wprost nawiąże do tarnobrzeskich tradycji górniczych związanych ze złożami siarki rodzimej. Teraz, kiedy wydawało się, że to już koniec siarki w Tarnobrzegu, która przez wiele lat była wizytówką naszego miasta pojawiła się realna szansa na to, by zlikwidowany przemysł związany z wydobyciem siarki mógł odrodzić się w całkiem innym wymiarze.

To właśnie wykorzystanie naszego naturalnego bogactwa, jakim są wody siarczkowe może stać się impulsem dla rozwoju Tarnobrzega. Pamiętajmy, że wody siarczkowe, to nie tylko lecznictwo. Wody te mogą też w przyszłości stanowić źródło przemysłowych surowców chemicznych np. jod, magnez, brom. Można też podjąć produkcję wielu produktów opartych na siarce jak szampony, odżywki, maści lecznicze. Analiza PIG nie wyklucza, że woda siarczkowa w naszym rejonie może nadawać się do kuracji pitnej, co będzie wiązało się także z możliwością produkcji wody butelkowanej.

Wśród wielu projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego ten jeden nie dotyczy naszych bieżących potrzeb, ale wybiega w przyszłość i wiąże się z powstaniem nowych miejsc pracy. W tych trudnych czasach dla naszego miasta musimy także myśleć o wizji jego rozwoju, by dać nadzieję tarnobrzeżanom na lepszą przyszłość. Musimy tak jak przed laty nasi ojcowie sięgnąć po bogactwo ukryte w ziemi. Może „żółte złoto”, jak nazywało się siarkę uda się zastąpić „płynnym złotem”, czyli wodami siarczkowymi. To, że mamy wody siarczkowe już wiemy. Trzeba zrobić w tej sprawie kolejny krok. Nie zmarnujmy tej szansy. Zagłosujmy na ten projekt. Dajmy do zrozumienia wszystkim, że bogactwo naturalne, jakim są wody siarczkowe jest naszym wspólnym dobrem i musi być wykorzystane dla rozwoju Tarnobrzega. Podnieśmy ten „złoty róg”, jakim są wody siarczkowe, które dała nam opatrzność i sami zadbajmy o przyszłość naszego miasta.
Walka o wody siarczkowe w Tarnobrzegu trwa!!!
dr Witold Zych

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: admin » 30-09-2020 18:48

I dalej mi brakuje fragmentu tej pięknej historii. Zrobimy odwierty za bodajże 615000 zł, powiedzmy, że wszystko się uda i nagle staje się ośrodek rekreacyjno-balneoterapeutyczny, dający miejsca pracy, całoroczny wypoczynek, produkcję kosmetyków i butelkowanej wody, kolejny Malinowy Raj. Ale jak i czy na pewno?

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: olsen* » 30-09-2020 20:01

Z racji mojego wieku i wielu wielu a,la doskonałych pomysłów, chcę pozostać w tej stronie wątpiących ,w coś co kiedyś czytałem w prasie kanadyjskiej że to trochę nie tak z tymi wodami -no ale niech tak będzie, ja na pewno za tym nie zagłosuję wolę widoczne rzeczy od teraz a nie za powiedzmy parę lat bo zawsze można ciągnąć wodę dopóki się ucho nie urwie,a na tym i tak się zarobi oczywiście kosztem innych,wystarczy poczytać dać sobie powiedzmy godzinę i znaleźć aby wiedzieć że te pieniądze wydane na ten cel to ułamek tego co chce się osiągnąć i trwa to lata,to nie jest tak że dziś pieniądze za rok zaczynamy pracę (chyba u podstaw) ech, niech będzie nie wnikam, ja nie zagłosuję na ten cel przykro mi ale nie!

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: encore » 30-09-2020 20:12

Jedyne czego mi tym brakuje to zrozumienia niektórych sceptyków, którzy nie potrafią zrozumieć tego, że kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Wiem, że to są poważne pieniądze i jest szansa na to, że z rury poleci coś co się do niczego nie nada. Jednak co naukowo jest bardziej prawdopodobne ma trrysnąć woda, którą będzie można spieniężyć. Ja stawiam na tego konia.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: olsen* » 30-09-2020 20:28

Powiedzmy sobie szczerze ile osób i za jakie pieniądze z tego skorzysta,ile lat będzie trwało utożsamianie potencjalnym kuracjuszom efekt tej inwestycji,i tak już na poważnie komu dziś w dobie ,,namiętności'' życia jest to potrzebne, już widzę jak młodzi i piękni chcą wskakiwać do wód siarczkowych

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: Jacek » 30-09-2020 20:51

admin pisze:
30-09-2020 18:48
I dalej mi brakuje fragmentu tej pięknej historii. Zrobimy odwierty za bodajże 615000 zł, powiedzmy, że wszystko się uda i nagle staje się ośrodek rekreacyjno-balneoterapeutyczny, dający miejsca pracy, całoroczny wypoczynek, produkcję kosmetyków i butelkowanej wody, kolejny Malinowy Raj. Ale jak i czy na pewno?
Skoro nas było stać na szalet za poł miliona?
Mam pytanie. Kto z was był kiedyś w basenie z wodami siarczkowymi? Ja byłem. Na Podhalu (nie pamiętam nazwy bo tam jest kilka term). To były takie dwie niewielkie niecki na ok. 12 osób. Się siedzi i się wchłania. No, ale ja tam byłem z całą grupą na godziny i gówno wiem czy mi to na cokolwiek pomogło. Tym bardziej, że wolałem zjeżdżalnie z dzieciakami. Ale widziałem osoby, które czekały, żeby ktoś wyszedł z tego baseniku, by same mogły dupsko posadzić. Uważam więc, że potencjał jest. Skoro ja zapłaciłem tam za bilet, to pewnie znajdą się osoby, które zrobią to w Tbg-u. To przecież nie musi być inwestycja miejska. Są wody - jest spółka - są zyski. Ja tam bym się spróbował przekonać czy kilka (kilkanaście, bo blisko) wizyt w tym baseniku uczyniłoby mnie na powrót kobietą, którą zawsze chciałem być...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: admin » 30-09-2020 21:03

Bardzo chciałbym żeby coś takiego w Tbg powstało. Bardzo możliwe, że za tym projektem zagłosuję.
Byłem parę razy w Solcu Zdroju i w bagienku bardzo sympatycznie, a znam osoby które twierdzą, że regularne wizyty rzeczywiście im pomogły. Pięknie by też było wykorzystać promocyjnie nasze siarkowe skojarzenia. Ale mamy na ten moment pierwszy krok i niejasną wizję na końcu. Stale brakuje mi środka.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: zbyry » 30-09-2020 21:13

W sumie nie tak dawno pytałem na forum, czy wie ktoś coś o jakichś opracowaniach względem wód siarczkowych. Odpowiedzi nie uzyskałem choć celowo pytanie zadałem. Otóż ze 3 lata temu pojawiły się obliczenia, na podstawie których wychodziło, że taniej będzie tą wodę wozić z Buska. Swoją drogą kiedyś opracowałem OPZ dla dr Zycha pn. "Wykonanie strategii wraz z koncepcjami funkcjonalno-użytkowymi dla projektu inwestycyjnego pn. Budowa ośrodka balneoterapeutyczno-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim". Jak stanęło to chyba po dziś dzień stoi, a wystarczyło usiąść 3 miesiące na 4 literach w 3 osoby i byłoby po temacie, prognoza gotowa wraz odpowiedzią, czy warto.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: encore » 30-09-2020 21:29

olsen* pisze:
30-09-2020 20:28
Powiedzmy sobie szczerze ile osób i za jakie pieniądze z tego skorzysta,ile lat będzie trwało utożsamianie potencjalnym kuracjuszom efekt tej inwestycji,i tak już na poważnie komu dziś w dobie ,,namiętności'' życia jest to potrzebne, już widzę jak młodzi i piękni chcą wskakiwać do wód siarczkowych
W Solcu-Zdroju kolega nie był. Fakt, że tam 80% to raczej emeryci, ale i te 20% ludzi poniżej wieku 65+ jednak korzysta. Chciałbym przypomnieć, że tak jak ogólnie jako kraj tak i jako miasto piramida wieku robi się coraz szczuplejsza u podstawy i coraz bardziej zaczyna przypominać prostokąt. Oby nie zaczęła przypominać drzewa. Tak, że klient docelowy na pewno się znajdzie. Młodzi mają już skatepark, orliki, place zabaw. Czas na coś dla seniorów, coś oprócz poszerzania areału w Sobowie. ;)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: Jacek » 30-09-2020 22:10

No już nie przesadzaj "encore". Tak jak teraz w Tbg-u seniorzy mają to w życiu nie mieli. Dwa Domy Dziennego Pobytu, Uniwersytet Trzeciego Wieku (kursy językowe, komputerowe, żeglarskie nawet i wiele innych zajęć w tego ramach), siłownie na powietrzu, basen za friko. Szczepienia na grypę za friko (już są, podobnie jak od dwóch lat). O MKS nie wspomnę, choć każdy widzi, że w autobusach są prawie jedynie seniorzy (bo miasto, czyli Ty i ja za nich płaci przewoźnikowi). Więcej grzechów nie pamiętam i wcale nie wypominam, ale "czas na coś dla seniorów" to przesada.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: norweski_leśny » 30-09-2020 22:37

A mnie nie przekonuje argumentacja głosowania na coś co od razu widać. Przecież dzisiaj głosowano na sesji odnośnie przekazania ponad 600 tys. zł na parking przy cmentarzu w Sobowie. Ja się pytam po co? Już obecnie przez 11 miesięcy wiatr hula po pustym parkingu. To teraz będzie jeszcze mocniej wiało bo parking powiększą! Zamiast tej inwestycji, mógłby być odwiert i ostateczne rozwiązanie kwestii czy jest i czy warto?. Dopóki się nie zrobi odwiertu to nikt nie zainwestuje ani nie będzie chciał prowadzić rozmów.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: encore » 30-09-2020 22:57

Jacek pisze:
30-09-2020 22:10
Dwa Domy Dziennego Pobytu,


Tu rozrywka na pewno jest przednia. Ironizuję być może, bo nigdy tam nie byłem.
Jacek pisze:
30-09-2020 22:10
Uniwersytet Trzeciego Wieku (kursy językowe, komputerowe, żeglarskie nawet i wiele innych zajęć w tego ramach),


UTW to chyba semi prywatna inicjatywa. Chwała organizatorom za skuteczność. Jednak jest to środowisko względnie hermetyczne do którego szaremu samotnemu emerytowi niekoniecznie po drodze. Nie chcę używać sformułowania że to towarzystwo wzajemnej adoracji bo było by to za ostre i krzywdzące. Znam jednak kilka osób które doświadczyły tego rodzaju wrażenia.
Jacek pisze:
30-09-2020 22:10
siłownie na powietrzu,


Zgadza się. Przejdź się jednak po 3-4 obiektach i zobacz w jakim stanie są urządzenia. Nie ma chyba ani jednej, gdzie wszystkie sprzęty nadają się do użytku. Zresztą te obiekty nie są ściśle dostosowane do potrzeb seniorów. To że mogą oni sobie z nich korzystać to tak jak teoretycznie 15 latek będzie mógł korzystać z wód siarczkowych - kwestia woli.
Jacek pisze:
30-09-2020 22:10
basen za friko, szczepienia na grypę za friko (już są, podobnie jak od dwóch lat). O MKS nie wspomnę,


Tego akurat nie rozumiem. Za darmo to powinno być czyste powietrze, chodzenie po ulicy i inna publiczna infrastruktura. Może tylko oprócz parkingów. Ale jeśli miasto uważa, że stać je na finansowanie... Nie będę protestował jak Rejtan.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: Jacek » 30-09-2020 23:43

Cieszę się encore, że chociaż w części uzmysłowiłem ci, ze seniorzy wcale nie mają źle w Tbg-u. O ile chcą...

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: Jacek » 30-09-2020 23:46

Ci aktywni, ci, którzy chcą, mają fajnie. Ale większość to stare, zgorzkniałe baby. Im nie dogodzisz. Ale próbuj....

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: encore » 01-10-2020 09:16

Doświadczenie życiowe masz nieco dłuższe niż moje, ale na podstawie krótszego mojego wydaje mi się że "starym babom" do szczęścia nic ponad kościół i ławeczkę w cieniu niedaleko nie potrzeba. A właśnie tych ławeczek jakby mamy niedostatek.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: A1313 » 01-10-2020 09:35

Jeżeli ktoś przez cale życie nie miał żadnych zainteresowań poza praca i domem to w wieku emerytalny będzie ciężko czymkolwiek taka osobę zainteresować.
Od pewnego wieku ludzie przygotowują się na przejście na droga stronę, i tu piszę poważnie-wiele parafii oraz różnych związków wyznaniowych oferuje cos więcej niż bezmyślne klepanie różańca. W okolicznych gminach tez dzieje się sporo, śmiem twierdzić ze
nawet więcej nic w TBG.
A jeżeli ktoś zgnuśniał na starość, to oczekuje tylko na powrót ławeczek pod klatki.

Jeżeli patrzę na okoliczne wioski, to właśnie stare baby są najbardziej aktywne, w mieście starym babom zostaje ławeczka i parapet w bloku.

A rada kobiet na wczasach?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: dino » 03-04-2021 14:48

Już nie trzeba apelować.
Jest dofinansowanie!
Podobnie jak "za SIARKOPOLU" będziemy jeździć wypoczywać do Bojanowa ;-)

Gmina Bojanów otrzymała 800 tys. zł. Otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na wykonanie metodą obrotową z wykorzystaniem świdrów i płuczki otworu rozpoznawczo-eksploatacyjnego o głębokości 472 m dla rozpoznania i udokumentowania zasobów siarczkowych wód leczniczych w utworach neogenu w msc. Stany wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Odwiert pozwoli określić parametry hydrogeologiczne horyzontów wodonośnych oraz mineralizację, skład chemiczny i wydajność wód neogenu celem ich wykorzystania w balneoterapii, lecznictwie, rehabilitacji, rekreacji, kosmetologii.
https://sztafeta.pl/2021/04/01/poplynel ... lokalnych/
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: admin » 03-04-2021 15:35

Nasz wciąż niedoszły odwiert miał być dużo tańszy, bo i trzy razy płytszy. Zobaczymy co wyjdzie z ich odwiertu, ciekaw jestem czy pojawi się kolejka "inwestorów". Jakby nie patrzeć to my wszyscy go finansujemy, chociaż ze skali budżetu krajowego, a nie miejskiego. A u nas? Wystawianie po raz kolejny projektu, który już raz został odrzucony wydaje się zaskakującą taktyką.

A tak ogólnie, było już o tym w wątku "Co się w mieście buduje?"

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: Serio » 03-04-2021 17:41

I znowu ten mityczny inwestor, bez którego nic nie można zrobić. Ileż można tego słuchać. Latoszyń-ta mała gmina potrafiła w ciągu kilku lat zrobić wszystko sama. U nas ciągle będą dyskutować i badać, co już jest dawno zbadane. Bojanów zrobi w kilka lat to, co zrobił Latoszyn. Brak słów na to, by nazwać to co wyprawiają władze Tarnobrzega w tej sprawie. Co najgorsze wtórują jej lokalne elity polityczne i media, jak TN i TVL. Teraz będą badać otwór pizometryczny przez 8 miesięcy, aby potwierdzić to, co już potwierdził Państwowy Instytut Geologiczny -ekspertyza PiG powstała na podstawie analizy składu chemicznego wody z otworów pizometrycznych wokół jeziora. Teren po kopalni Machów jest doskonale pod tym względem przebadany. Jeśli ujęcie eksploatacyjne będzie wywiercone to te badania będą ponowie musiały być wykonane, aby otwór otrzymał certyfikat. To kolejny rok. Bojanów bez analizy PiG wierci ujecie. Założę się, że za rok gmina dostanie dofinansowanie z UE i tam powstanie tak, jak w Latoszynie ośrodek zdrowia. Stalowa Wola już o to zadba. W Tarnobrzegu w dalszym ciągu będą robić analizy i czekać tak, jak admin tego forum na tego mistycznego inwestora. Ręce opadają. Wstyd mi za władze mojego miasta. Pozostaje tylko zaśpiewać "Ostatnich gryzą psy." Czy my kiedykolwiek wykorzystamy naszą wielką szansę, jaką są wody siarczkowe? Szkoda mi Tarnobrzega.
https://www.debica24.eu/wiadomosci/7216 ... uzdrowisko
Ostatnio zmieniony 03-04-2021 19:07 przez Serio, łącznie zmieniany 2 razy.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Dr Witold Zych apeluje w liście otwartym o poparcie projektu odwiertów wód siarczkowych

Post autor: olekko » 03-04-2021 18:06

Dla mnie to mityczne są zyski po wybudowaniu tego ośrodka z basenami i sanatorium. A od budowania sanatoriów nie jest (samo)rząd, to nie ta epoka. Stalowa Wola zadbała o uzdrowisko w Lipie? :>

Ta nasza lokalna Konfederacja taka trochę opozycyjna w stosunku do ogólnopolskiej doktryny wolnego rynku :D a, chyba że Ruch Narodowy, to rzeczywiście co innego, zapomniałem.

ODPOWIEDZ