ESTEKA zaprezentowała wizualizację Grodu Słowiańskiego

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

ESTEKA zaprezentowała wizualizację Grodu Słowiańskiego

Post autor: admin » 04-10-2020 19:29

Obrazek

Do tej pory oficjalnie znaliśmy tylko nazwę projektu, ale na forum trafnie domyślaliśmy się kto mógł go zaproponować. Dzisiaj stowarzyszenie ESTEKA zaprezentowało wizualizację „Grodu Słowiańskiego” nad Jeziorem Tarnobrzeskim, na który możemy głosować w przyszłorocznym budżecie obywatelskim.

Już ponad 10 lat temu stowarzyszenie ESTEKA występowało z pomysłem budowy ośrodka hipoterapii w formie średniowiecznego grodu. Według pierwotnych planów ośrodek miał powstać na terenach za parkiem dzikowskim. Zmieniła się lokalizacja, ale również koncepcja. Zamiast średniowiecznego kamiennego zamku na wizualizacji pojawia się drewniany gród z ostrokołem, bramą, wieżami, karczmą, zagrodą dla zwierząt i chatami tematycznymi.

Projekt Grodu Słowiańskiego miałby być realizowany z tzw. dużych projektów, przy czym autorzy projektu walczą o pełną pulę środków, czyli prawie 1,5 miliona złotych. Jeśli ten projekt wygra, to żaden inny nie będzie realizowany.

Na poniższym materiale można zobaczyć wizualizację. Jak Wam się podoba?


Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: ESTEKA zaprezentowała wizualizację Grodu Słowiańskiego

Post autor: encore » 04-10-2020 20:44

Ładne, jakby za swoje budowali to bym bardzo pochwalił. Jestem przeciwny finansowaniu z miejskiego budżetu obiektu, który miałby dawać dochód prywatnej organizacji.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: ESTEKA zaprezentowała wizualizację Grodu Słowiańskiego

Post autor: admin » 04-10-2020 21:28

Z tego co pamiętam w regulaminie jest zapis, że nie można wskazywać wykonawcy i że obiekt ma być ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców. Wpisuje się. A co dalej z projektem? Czy można wyznaczyć, kto ma obiekt obsługiwać i na jakich zasadach?
Wcale nie jestem przekonany, że ktoś miałby z tego dochód. Może problemem byłoby kto pokryje koszty?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: ESTEKA zaprezentowała wizualizację Grodu Słowiańskiego

Post autor: encore » 04-10-2020 21:35

Taaa... Jest zgłoszony projekt, załóżmy że wygra i zostanie zrealizowany. Pytanie retoryczne, kto zostanie operatorem? Zgłaszający czy ktoś inny, może MOSiR, może JK Kotwica, może Rycerze Kolumba albo PZW?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: ESTEKA zaprezentowała wizualizację Grodu Słowiańskiego

Post autor: andriu81 » 04-10-2020 22:53

Gdyby to było w środku miasta, służyło ludziom, zajmowało czas dzieci, młodzieży przez cały rok,w dni wolne, to byłbym za. Jezioro jest jednak obiektem sezonowym

ODPOWIEDZ