Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
A1313
Posty: 2285
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: A1313 » 29-12-2022 15:45

ODYSEUSZ pisze:
29-12-2022 13:08
Odnosząc się do postów powyżej. Najważniejszą kwestią każdego człowieka jest życie i zdrowie o które powinno się dbać i chronić, a nie narażać na oddziaływanie trujących substancji. Czym według Was różni się pijany kierowca wsiadając do swojego auta od radnego czy włodarza miasta głosującego za spalarnią w tak bliskim sąsiedztwie ? Pewnie nie wiecie ale w latach 50-70 w Ameryce było bardzo dużo pozwów odnośnie zachorowań w wyniku palenia papierosów, gdzie lobby i władze ukrywały prawdę przed społeczeństwem . To samo dotyczyło też zachwalania cukru jako pro zdrowotnego dla ludzkiego organizmu - czas pokazał całkiem inną prawdę. Praktycznie każdy chciałby aby to miasto rozwijało swoją infrastrukturę jak i przemysł ale róbmy to z głową. Naprawdę uważacie że planowana lokalizacja jest dobra czy w Tarnobrzegu brak jest innych miejsc dużo lepszych dalej oddalonych od ludzkich domostw . W rekultywację jeziora zainwestowano grubo ponad 1,5 miliarda złotych i teraz dajecie zielone światło władzom UM na zaprzepaszczenie szans rozwoju tego miejsca poprzez budowę hoteli, osiedla mieszkaniowego, uzdrowiska dla spalarni. Czy zdajecie sobie sprawę że działania takiej spalarni będą od pierwszego dnia nastawione na maksymalizację zysków bez patrzcie na aspekt ludzki czy przyrodniczy. Myślę że to Wasze myślenie prowadzi do zguby to miasto jeżeli coś robić to robić z głową z myślą o przyszłych pokoleniach i ewentualnych skutkach. Zastanowiliście się co z niebezpiecznymi popiołami gdzie będą składowane, co ze ściekami czy będą wpuszczać do Wisły? Myśleć perspektywicznie i obiektywnie bo ręce opadają czytając Was ....!!!
Proponuje przejechać się wieczorem od piątku do niedzieli, po wiejskich dziennicach miasta tudzież naszego powiatu ,doznania niezapomniane.
Proponuje wybrać dzień gdzie jest na plusie, jest pochmurno i ciśnienie niskie.
Wieczorem gdyż zaczyna się wieczorne grzania domów a noc sprzyja utajnianiu koloru wznoszącego a raczej pełznącego po ulicach ,a weekend ponieważ policja ma zmniejszone patrole a SM ma wolne.
70 lat temu smog w UK zabił w tydzień kilkanaście tysięcy ludzi ,co rok umiera w naszym kraju 50 tysięcy mieszkańców ,a koszt leczenia idą w miliardy.
Proszę tez nie wyjeżdżać z tekstem ze przez ceny gazu i węglą mieszkańcy zostali zmuszenia do palenia wszystkim co da się spalić,to pogłębiło patologie , nie ja rozpoczęło.
Kilak lat temu właśnie w taki dzień miałem przyjemność wjechania do miasta od strony Miechcina, ciężko złapać oddech a i przeciwmgielne się przydały.
Moze problem złapania oddechu potęgowało to ze przyjechałem z tej części europy gdzie nie ma takich atrakcji a spalarnie sa standardem.

Ile lat walczymy by przekazać wiedzę jak palić w piecach bez koksowania węgla i dalej jak krew w piach, sąsiedzi boja zawiadomić organy ponieważ dostana łatkę konfidenta.
Czy państwo Zychowie maja jakieś rozwiązania problemu który jest tu i teraz, czy łatwiej jest zbijać kapital na spalarni?
Wystarczy protestować, protestowanie nie jest antidotum na obecne problemy.

ODYSEUSZ
Posty: 36
Rejestracja: 11-12-2022 12:07

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: ODYSEUSZ » 29-12-2022 18:30

Nie rozumie czyli wyrażasz sprzeciw przeciw domowym kopciuchom bo ludzie czasami z biedy palą tym co palą, a zarazem jesteś za budową gigantycznej spalarni bogatej korporacji w której wszystko będzie spalane włącznie z truchłami zwierząt, radioaktywnymi materiałami, itd- logicznie to się kupy nie trzyma. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia i pytania do państwa Zychów to kieruj w ich stronę, Ja osobiście nie mam z tym państwem nic do czynienia. Pisze w swoim imieniu i wyrażam swój pogląd na temat potencjalnych korzyści i zagrożeń. Chcecie spalarnie niech powstanie ale na miły Bóg nie w sąsiedztwie jeziora nad którym wypoczywają całe rodziny z dziećmi i w sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych. Jest tyle terenów włącznie z terenami pokopalnianymi w Jeziórku (też chyba w zarządzie ARP). Tyle ostatnio mówi się o ekologii i recyklingu i jak to się ma do spalarni i jej produktów ubocznych. Słyszeliście o opłatach za emisję CO2 do atmosfery czy myślicie że takie spalarnie tego nie emitują i nie ponoszą opłat. Które z każdym rokiem są coraz wyższe i jak to się przełoży na niższe ceny odbioru śmieci - przecież będą to sobie na Nas odbijać. Ludzie włącznie myślenie to naprawdę nie boli !

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19345
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: admin » 29-12-2022 18:40

ODYSEUSZ pisze:
29-12-2022 18:30
Tyle ostatnio mówi się o ekologii i recyklingu i jak to się ma do spalarni i jej produktów ubocznych. Słyszeliście o opłatach za emisję CO2 do atmosfery czy myślicie że takie spalarnie tego nie emitują i nie ponoszą opłat. Które z każdym rokiem są coraz wyższe i jak to się przełoży na niższe ceny odbioru śmieci - przecież będą to sobie na Nas odbijać.
Podobnie jak A1313 jestem realistą, widzę czym oddycham na co dzień przez pół sezonu i jestem przekonany, że spalarnia prozdrowotna ani ekologiczna nie będzie, ale nie pogorszy wyraźnie jakości powietrza w mieście. Tu nie chodzi tylko o pyły zawieszone, ale dioksyny i furany również.

Co do emisji dwutlenku węgla, to nic się realnie nie zmieni jeśli te śmieci zamiast do spalenia trafią na wysypisko. Obojętnie czy utlenianie będzie następować przez setki lat na wysypisku, czy kilkadziesiąt sekund w piecu, CO2 uwolni się tyle samo, przy czym w piecu można z tego odzyskać konkretną energię. O ile zatem zwracanie uwagi na zanieczyszczenie powietrza ma jak najbardziej sens, o tyle klimatyczne przywoływanie emisji CO2 już wielkiego sensu nie ma.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 679
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: norweski_leśny » 29-12-2022 18:49

Tekst na samym końcu powala dosłownie na podłogę i ciężko się z niej podnieść.
Budujmy gdzie indziej bo są tereny. I potem pada propozycja budowy na terenie innej gminy. Super. Od razu napiszmy aby budować w Stalowej. Przecież tam chcą i też mają tereny
My dzięki takiemu podejsciu płacić bedziemy za śmieci 50 zł od głowy. Do tego kolejne podwyżki energii cieplnej. W stalowej zejdą do 10 zł a i ciepło będzie w niezmiennej cenie.

Na ostatniej sesji sprawa dopłacania z budżetu miasta (czyli naszych pieniędzy) do stawek za śmieci. Przecież to jest jakiś żart. W mieście ciemno jak w .... Ulice i chodniki się sypią. Inwestycje są unieważniane bo brakuje pieniędzy a my będziemy dopłacać do śmieci!
Może zróbmy referendum (oczywiście to żart) z pytaniem: Czy chcesz aby została wprowadzona dopłata do śmieci dzięki czemu obecna stawka zostanie utrzymana ale przez to miasto będzie tonąć w ciemnościach a przetargi na inwestycje unieważniane?
Jak ludzie zdecydują, że chcą mieszkać w zaścianku to niech tak będzie. Ja osobiście wolę aby stawka za śmieci wzrosła np. o 2 zł ale miasto było oświetlone. Wydaje się mi, że takie podejście ma raczej większość (albo się mylę).
Swoją drogą to chyba idealne miejsce aby przypomnieć o podwyżkach w urzędzie miasta dla "wybranych" które kosztują ponad 1 mln rocznie. Starczyłoby na co innego?

Ludzie z czym wy walczycie? Przecież mamy już strefę przemysłową, mamy kominy i mamy dymy. Mamy jezioro z takim widokiem i jakoś nikomu to nie przeszkadza biorąc pod uwagę liczbę odwiedzających w sezonie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19345
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: admin » 29-12-2022 19:05

norweski_leśny pisze:
29-12-2022 18:49
Na ostatniej sesji sprawa dopłacania z budżetu miasta (czyli naszych pieniędzy) do stawek za śmieci. Przecież to jest jakiś żart.
Dodam tylko, że do śmieci już dopłacamy, to nie jest nowy temat. System przestał się bilansować parę miesięcy temu jak śmieciarze podnieśli ceny. Nie było o tym głośno (to akurat nic nowego), ale gdzieś już o tym pisałem.

A1313
Posty: 2285
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: A1313 » 29-12-2022 19:05

ODYSEUSZ pisze:
29-12-2022 18:30
Nie rozumie czyli wyrażasz sprzeciw przeciw domowym kopciuchom bo ludzie czasami z biedy palą tym co palą, a zarazem jesteś za budową gigantycznej spalarni bogatej korporacji w której wszystko będzie spalane włącznie z truchłami zwierząt, radioaktywnymi materiałami, itd- logicznie to się kupy nie trzyma. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia i pytania do państwa Zychów to kieruj w ich stronę, Ja osobiście nie mam z tym państwem nic do czynienia. Pisze w swoim imieniu i wyrażam swój pogląd na temat potencjalnych korzyści i zagrożeń. Chcecie spalarnie niech powstanie ale na miły Bóg nie w sąsiedztwie jeziora nad którym wypoczywają całe rodziny z dziećmi i w sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych. Jest tyle terenów włącznie z terenami pokopalnianymi w Jeziórku (też chyba w zarządzie ARP). Tyle ostatnio mówi się o ekologii i recyklingu i jak to się ma do spalarni i jej produktów ubocznych. Słyszeliście o opłatach za emisję CO2 do atmosfery czy myślicie że takie spalarnie tego nie emitują i nie ponoszą opłat. Które z każdym rokiem są coraz wyższe i jak to się przełoży na niższe ceny odbioru śmieci - przecież będą to sobie na Nas odbijać. Ludzie włącznie myślenie to naprawdę nie boli !
Jeżeli nie masz pojęcia o technologi i dla Ciebie kopciuch w swej prostocie jest tym samym co spalarnia to o czym dyskutować.

Swego czasu robiony był ranking najbardziej irytujących wyrazów i zwrotów.
Moj numer jest -żonka
Numer dwa - Ludzie włącznie myślenie to naprawdę nie boli ! Jeszcze powinno być okraszane żółtą czcionka.
Przestańcie z tego forum robić odpowiednika fb Pani Zych , tam to można dostać raka, bez wdychania ,od samego czytania ,w oparach żółtych napisów.

ODYSEUSZ
Posty: 36
Rejestracja: 11-12-2022 12:07

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: ODYSEUSZ » 29-12-2022 19:49

Powinieneś do tego dopisać - zacznij czytać ze zrozumieniem. I co swoją gadką wniosłeś do dyskusji , no nic zero kontrargumentów z Twojej strony. Przeczytaj raz jeszcze to co napisałem powyżej i postaraj odnieść się do tego w sposób merytoryczny. I zacznij myśleć , myślenie nie boli;) ps co według Ciebie emituje do atmosfery kopciuch a tzw spalarnia bo według Mnie ten sam syf inaczej zapakowany marketingowo !

A1313
Posty: 2285
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: A1313 » 29-12-2022 19:57

ODYSEUSZ pisze:
29-12-2022 19:49
Powinieneś do tego dopisać - zacznij czytać ze zrozumieniem. I co swoją gadką wniosłeś do dyskusji , no nic zero kontrargumentów z Twojej strony. Przeczytaj raz jeszcze to co napisałem powyżej i postaraj odnieść się do tego w sposób merytoryczny. I zacznij myśleć , myślenie nie boli;) ps co według Ciebie emituje do atmosfery kopciuch a tzw spalarnia bo według Mnie ten sam syf inaczej zapakowany marketingowo !
A dotrze ?
Jak widzę to od początku tego tematu sa podawane merytoryczne argumenty i co-nic.
Co chwile pojawia się nowy użytkownik który powiel paplaninę, niech che się człowiekowi kopać z koniem.
Niech szanowna pani Zych założy profil ,autoryzuje u admina i moze ktoś wyda ciężko zapracowany wolny czas.
Uprzedzam to forum nie jest profilem pani Zych, tu tak łatwo nie da się usuwać komentarzy.

ODYSEUSZ
Posty: 36
Rejestracja: 11-12-2022 12:07

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: ODYSEUSZ » 29-12-2022 20:32

Raz jeszcze powtarzam że nie mam nic wspólnego z państwem Zych. Czytaj ze zrozumieniem już wyżej to pisałem. Widzę ze większość z Was nie ma zielonego pojęcia o działaniu i funkcjonowaniu spalarni. Proponuje przeczytać artykuł w linku zanim zacznie się coś komentować wypadałoby posiadać choć odrobinę elementarnej wiedzy i informacji
www.zb.eco.pl/inne/spalarni/arg.htm

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: dino » 29-12-2022 21:51

Ja proponuję, żeby tę spalarnię wybudować w Zakrzowie, bo coś mi się wydaje, że najwięcej za nią krzyczą mieszkańcy osiedli willowych.
I do kompletu proponuję postawić im dwa maszty 5G. Nie będą narzekać na brak zasięgu czy też brak internetu.
Wystarczy, że w Machowie jest już jedna firma, w której rok pracy to osiągnięcie.
Wystarczy, że mieszkańcy osiedli willowych palą czym popadnie i spotykam się z sytuacją, gdy w okolicy SUPECO ewidentnie czuć smród spalanych plastików.
Nie ma potrzeby, by stawiać kolejne kominy ziejące niewiadomoczym.
Poza tym pajace od ogrzewania Tarnobrzega tym ciepłem - już SIARKOPOL oferował swoją ciepłownię w Machowie miastu i okazało się, że jednak jest ZA DALEKO.
I ciepłownia została zrówna z gruntem:
https://www.youtube.com/watch?v=Yrx_dAgmdI0

Budują nam elektrownię w Jeziórku to prądem będziemy szastać i grzać jak w latach 90 przed podzielnikami.
Tylko trzeba będzie ludzi do odśnieżania paneli miotłami:
https://worldnewsera.com/news/startups/ ... s-startup/
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: alek » 29-12-2022 22:17

ODYSEUSZ pisze:
29-12-2022 20:32
Raz jeszcze powtarzam że nie mam nic wspólnego z państwem Zych. Czytaj ze zrozumieniem już wyżej to pisałem. Widzę ze większość z Was nie ma zielonego pojęcia o działaniu i funkcjonowaniu spalarni. Proponuje przeczytać artykuł w linku zanim zacznie się coś komentować wypadałoby posiadać choć odrobinę elementarnej wiedzy i informacji
www.zb.eco.pl/inne/spalarni/arg.htm
No faktycznie artykuł bardzo aktualny. Ceny podawane są w DM i mowa o wprowadzeniu norm w 1996 roku , które dopiero wejdą w życie :lol:
Dino , mieszkający w domach w przeciwieństwie do mieszkających w blokach śmieci segregują i w dużej części śmieci te nadają się do recyklingu.

ODYSEUSZ
Posty: 36
Rejestracja: 11-12-2022 12:07

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: ODYSEUSZ » 29-12-2022 22:26

Ręce opadają na takie intelektualne ameby. A czym różni się wtedy i dzisiaj funkcjonowanie spalarni śmieci bierz przez analogię i podobieństwa tak ciężko ruszyć makówką. Masa jest materiałów w necie na ten temat, każdy może znaleźć i poczytać - a skoro taki "intelektualista " z Ciebie podaj argumenty za spalarnią śmieci. Ale to mają być argumenty, a nie puste slogany i obietnice bez pokrycia głoszone przez lobbystów spalarni! Specjalnie dla Ciebie art. z 2020 roku zadowolony:) https://energia.rp.pl/komentarze-i-opin ... rni-smieci

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: alek » 29-12-2022 22:38

No faktycznie technologia się nie zmienia i nie idzie do przodu. Wyprodukowany samochód 30 lat temu i dzisiaj niczym się nie różnią. Gratuluję wiedzy. Zamiast obrażać innych i wyzywać od ameb lepiej wróć na NW24 . Tam znajdziesz podobnych sobie.

ODYSEUSZ
Posty: 36
Rejestracja: 11-12-2022 12:07

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: ODYSEUSZ » 29-12-2022 23:11

Faktycznie samochód 30 lat temu miał silnik i cztery gumowe kółka dzisiaj już tych walorów nie posiada śmiga śmiało w przestrzeni niczym poduszkowiec:)W dalszym ciągu czekam z Twojej strony na kontrargumenty i zalety spalarni - skoro jesteś Za to chyba wiesz dlaczego ...ps kto kogo obraża przecież ameba to milusie i beztroskie zwierzątko:)

A1313
Posty: 2285
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: A1313 » 29-12-2022 23:20

ODYSEUSZ pisze:
29-12-2022 23:11
Faktycznie samochód 30 lat temu miał silnik i cztery gumowe kółka dzisiaj już tych walorów nie posiada śmiga śmiało w przestrzeni niczym poduszkowiec:)W dalszym ciągu czekam z Twojej strony na kontrargumenty i zalety spalarni - skoro jesteś Za to chyba wiesz dlaczego ...ps kto kogo obraża przecież ameba to milusie i beztroskie zwierzątko:)
30 lat temu nie każdy miał katalizator a można było zapomnieć o filtrach cząstek stałych,systemach ostrzegania czy bezpieczeństwa .
Paliły jak smok i śmierdziało na pół osiedla.
Rozwój technologiczny od 30 lat mamy wykładniczy .

To że się zatrzylaiscie w latach 70 nie nasza wina .

ODYSEUSZ
Posty: 36
Rejestracja: 11-12-2022 12:07

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: ODYSEUSZ » 30-12-2022 11:22

Twierdzisz że dzisiejsze samochody są super bezpieczne i przyjazne dla środowiska bo mają katalizatory. Więc jak wyjaśnisz fakt, że na Zachodzie Europy zaczynają się pojawiać zakazy wjazdu samochodów do centrów miast, zaś te napędzane silnikiem diesla znalazły się na czarnej liście trucicieli ?

Jaworski
Posty: 3
Rejestracja: 30-12-2022 19:57

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: Jaworski » 30-12-2022 21:02

Dzień dobry wszystkim szanownym forumowiczom.
Jestem biernym użytkownikiem forum od lat, jest dla mnie źródłem wielu lokalnych ciekawostek szczególnie "co się w mieście buduje".
Mam kilka pytań dotyczących wątku "nie dla spalarni śmieci nad jeziorem"
1. Nie dla spalarni nad jeziorem w strefie przemysłowej, czy nie dla spalarni w Tarnobrzegu?
2. Czy ktoś z szanownych forumowiczów widział a może był w spalarni śmieci?
3. Co aktualnie FCC robi z odpadami odbieranymi od mieszkańców?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19345
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: admin » 30-12-2022 21:34

Dzień dobry.

Dodałbym czwarty punkt. Dyskusyjnym tematem jest też wielkość planowanej spalarni. Pewnie inaczej byłaby traktowana, gdyby to była "spalarenka", jak to ktoś na ostatniej sesji nazwał. Coś na nasze potrzeby, ewentualnie na najbliższą okolicę, żeby coś jeszcze zarobić. Tymczasem wydaje się, że instalacja FCC ma wielokrotnie przekraczać naszą produkcję śmieci, a żeby miała sens ekonomiczny powinna działać na pełnych obrotach.

Nie byłem w spalarni, byłem kiedyś w drukarni obok rzeszowskiej spalarni, ale to chyba jeszcze nie była ta nowa instalacja. Nie zwróciłem uwagi na jakieś uciążliwości. Na sesji pojawił się już oficjalnie temat wyjazdu na prezentację spalarni FCC w Wiedniu, o którym wspominałem w tym wątku nieco naokoło (pamiętam, że użytkownik Serio dopytywał) jakiś czas temu. Pewnie wkrótce pojawią się opowieści stamtąd. Nie jadę, ale dobrze oceniam organizację takiego wyjazdu. Nie sposób porównywać najnowszej na świecie (w momencie ewentualnej budowy taka będzie) instalacji z takimi, które działają od kilkudziesięciu lat.

Gdzie trafiają śmieci? To trochę kwestia zaufania.
Wiemy gdzie jeździły raptem 5 lat temu, na przykładzie pluszowego szczura z GPS podrzuconego na os. Ocice. Szczur jeździł nie tam gdzie powinien.
Wciąż można obejrzeć materiał Faktów TVN na ten temat.
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,6 ... 62302.html

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19345
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: admin » 11-01-2023 17:36

Radni wciąż nie otrzymali do wglądu załącznika nr 5, czyli analizy kosztów i korzyści z raportu środowiskowego reklamowanego na ostatniej sesji. Załącznik został odtajniony dla stron wyrokiem WSA, a wcześniej utajniony przez prezydenta na wniosek inwestora.

Serio
Posty: 653
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Post autor: Serio » 12-01-2023 16:46

admin pisze:
11-01-2023 17:36
Radni wciąż nie otrzymali do wglądu załącznika nr 5, czyli analizy kosztów i korzyści z raportu środowiskowego reklamowanego na ostatniej sesji. Załącznik został odtajniony dla stron wyrokiem WSA, a wcześniej utajniony przez prezydenta na wniosek inwestora.
Widocznie im na tym, tak bardzo nie zależy. Na sesji ,co prawda radny Mikrut o niego pytał, ale ani prezydent, ani naczelnik nie potrafili się do pytania ustosunkować, bo to pani zastępca naczelnika zajmuje się sprawą. Padły tam słowa przewodniczącego "skoro jej nie ma sali, to temat zamknięty". Swoją drogą, na sesji radny Kalinka dopytywał się o projekt umowy z FCC dotyczący dzierżawy działek pod spalarnię, który już jest gotowy, nie interesował się jednak załącznikiem. Niecałe dwa tygodnie temu na sesji twierdził, że zamiana działek nie dotyczy spalarni. Zresztą radni tak to przedstawiali opinii publicznej i nawet wyrzucili z projektu uchwały zdanie, które mówiło o tym wprost. Jak można nazwać takich ludzi? Jedno jest pewne, chyba osiągnęli "Himalaje hipokryzji"-to ulubione określenie radnego Kalinki. Skąd u nich tyle zakłamania, czyżby byli pewni, że sprawa już jest przesądzona i dograna? Miejmy nadzieję, że ta pewność siebie wyprowadzi ich na manowce.

ODPOWIEDZ