Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 11-07-2016 22:38

"Po lokalnych przekazach medialnych mam wrażenie, że dyskusję zdominowała grupa działkowców przeciwna budowie obwodnicy w zaproponowanej formie. Rysuje się obraz jakby powstał konflikt na linii władza-mieszkańcy, a to chyba zupełnie nie tak wygląda.
Czy ktoś pytał o zdanie mieszkańców bloków przy ul. Tracza, Wyspiańskiego, Dekutowskiego, Sikorskiego, całe os. Centrum, Konfederacji Dzikowskiej i wszystkich domków po drodze do Zakrzowa?

O ile rozumiem sprzeciw działkowców (chociaż, jak wspominałem "wszyscy od zawsze" wiedzieli którędy obwodnica będzie przebiegać), o tyle nie rozumiem protestów ze strony nowych budujących na ulicy Orła. Inwestorzy decydując się na budowę domu nie znali planów miasta względem swoich działek?"
Ostatnio zmieniony 11-07-2016 22:38 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Co się w mieście buduje

Post autor: stachu » 11-07-2016 23:41

"wg musieli znać plany zagospodarowania ..."
Ostatnio zmieniony 11-07-2016 23:41 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Co się w mieście buduje

Post autor: ptasiorrr » 12-07-2016 12:55

"
grupa działkowców przeciwna budowie obwodnicy
Na nowy kościół pewnie by się zgodzili."
Ostatnio zmieniony 12-07-2016 12:55 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 12-07-2016 18:23

"Adminie zamieszkuję w bloku przy Tracza12, Tiry czy inne samochody mi nie przeszkadzają jak większości mieszkańców tego bloku czy tez bloków przy ul. Wyspiańskiego jest to kwestia przyzwyczajenie się. Natomiast chodzi o sama trasę przyszłej obwodnicy bo tak naprawdę nawet w UM TBG nie wiedza jak ten twór nazwać w planach widnieje obwodnica, natomiast na spotkaniu przedstawiciele UM wraz z v-c prezydentami mówili ze jest to jedynie droga opaskowa, więc jak na dłoni widać ze jest to Kopernika bis czyli nowa droga w mieście z możliwością poruszania się Tirów, dlaczego nie zastanowić się wspólnie i zrobić obwodnice w prawdziwego zdarzenia podobna jak w Mielcu czy budowana w Stalowej i Ni sku bo za kilka lat znowu jakaś władza będzie główkować nad przebiegiem nowej obwodnicy, dlaczego nie zrobić raz a dobrze na x lat. Naprawdę nikt z protestujących w tej kwestii nie jest przeciwnikiem obwodnicy ale zróbmy przynajmniej raz coś w TBG z głowa dla potomnych."
Ostatnio zmieniony 12-07-2016 18:23 przez cenzor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 12-07-2016 19:38

"W tzw. białym bloku na Dzikowie mieszkałem 8 lat i się nie przyzwyczaiłem do TIRów. Może dyskomfort ustaje po ponad 10 latach?
Obojętne jak nazywać tą drogę, wszyscy odczulibyśmy różnicę. Nie tylko w kwestii hałasu, ale również ograniczenia ruchu w centrum. Obecnie planowany przebieg wydaje się rozwojowy, tzn. jest perspektywa przedłużenia drogi wzdłuż torów do ekspresówki we Wielowsi.

O ile też życzyłbym sobie dwupasmowej obwodnicy Chmielowa po Sandomierz, o tyle jeśli wybór byłby między aktualną propozycją za 3 lata, a inną za kolejne 10-15 lat, to trzeba brać to na co jest szansa."
Ostatnio zmieniony 12-07-2016 19:38 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 13-07-2016 20:05

"
piątek, 01 lipca 2016 10:38

TTBS rozpoczęło proces inwestycyjny pn. ?Budowa 2 budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Św. Barbary w Tarnobrzegu etap I?.
Na terenie przeznaczonym pod budowę przewiduje się budowę 2 budynków wielorodzinnych wraz z infrastrukturą- ciągi komunikacyjne, miejsca postojowe, zieleń, place rekreacyjne oraz śmietniki.

W pierwszym etapie realizowany będzie jeden budynek mieszkalny wielorodzinny, 3-klatkowy, posiadający 5 kondygnacji nadziemnych, w całości podpiwniczony.

Każda klatka schodowa wyposażona będzie w dźwig osobowy. Przewiduje się budowę 50 mieszkań dwu i trzy pokojowych oraz 18 boksów garażowych w podpiwniczeniu.

Obecnie trwają prace projektowe budynku mieszkalnego wielorodzinnego z mieszkaniami na wynajem.

Poniżej przedstawiamy wizualizację mającego powstać budynku.

Obrazek

Obrazek

Można jeszcze składać wnioski o wynajem mieszkania.
Informacja za stroną: http://www.ttbs.tarnobrzeg.pl/"
Ostatnio zmieniony 13-07-2016 20:05 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Co się w mieście buduje

Post autor: Jasiek » 13-07-2016 20:24

"Popieram Admina po pierwsze nie tylko ograniczenie hałasu ale również ograniczenie ruchu w centrum miasta. Dodatkowo jeśli chodzi o bloki na ulicy Wyspiańskiego to już kilka lat temu były przeprowadzane badania bo był problem z konstrukcją tych bloków a w zasadzie jakieś jej zachwianie (pęknięcia itp.) właśnie wywołane przejazdem tirów.
... jak na dłoni widać ze jest to Kopernika bis ...
Sorry ale według mnie jest to powtarzanie zasłyszanych sloganów. Ta tzw obwodnica nie będzie przechodziła w bezpośrednim sąsiedztwie bloków. Wiem kilka domów niestety będzie w tym nie najlepszym sąsiedztwie no ale nie mieszkamy na pustyni i pewnie jest to nieuniknione. Też byłbym niezadowolony gdyby taka droga przebiegała koło mojego domu. No ale cóż nieraz trzeba się liczyć z takimi sytuacjami. Zwłaszcza, że jak to Admin napisał:
... jak wspominałem "wszyscy od zawsze" wiedzieli którędy obwodnica będzie przebiegać ...

Ale jak to Polacy musimy ponarzekać. Lepiej choć w ten sposób wyprowadzić ruch poza centrum niż tkwić w tym samym punkcie jak to mam miejsce od 40 lat.



Edytowany przez Jasiek o 13-07-2016 - 18:25. "
Ostatnio zmieniony 13-07-2016 20:24 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Co się w mieście buduje

Post autor: Dzanek » 15-07-2016 14:59

"Z tego co pamiętam w pierwszej koncepcji układ bloków był inny niż ten proponowany teraz. Z jednej strony szkoda terenów boisk ale z drugiej strony to ostatni raz grało się na tym boisku coś około lat '95-'98 czyli wieki temu. Teraz to chwilowo teren spacerowy dla właścicieli psów.

Układ bloków:

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 15-07-2016 14:59 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 15-07-2016 19:24

"Cztery nowe bloki powinny wyraźnie zmienić sytuację w mieście, ale jeszcze nie wiem, dokładnie w którą stronę. Chyba wiele więcej bloków nie potrzeba?

Wracając do drogi obwodowej - radny Zych zaproponował w tej sprawie referendum, przy okazji głosowania nad budżetem obywatelskim i wydaje mi się, że może przy tej okazji skorzystać z inną inicjatywą, co nie znaczy że tym motywował propozycję.
Otóż w planach popularnego radnego jest zaproponowanie sfinansowania odwiertów do wód siarczkowych, właśnie w ramach budżetu obywatelskiego. Dodatkowe referendum zwiększałoby frekwencję, a głosujący w sprawie obwodnicy mogliby, niejako w ramach rewanżu poprzeć finansowanie odwiertów. Poza tym, w zeszłym roku wygrywały głównie inicjatywy osiedlowe, dzięki mobilizacji małych społeczności lokalnych. Większa frekwencja mieszkańców centrum, których dotyczy obwodnica, powinna zwiększyć szansę wsparcia inicjatyw które nie dotyczą tylko jednego z osiedli."
Ostatnio zmieniony 15-07-2016 19:24 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Co się w mieście buduje

Post autor: niepolityczny » 16-07-2016 05:43

"W temacie obwodnicy tak to trochę widzę:

https://www.youtube.com/watch?v=wjgDnLwKHZM



Edytowany przez niepolityczny o 16-07-2016 - 03:44. "
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 05:43 przez niepolityczny, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 16-07-2016 10:00

"Ciekawe czy referendum też będzie organizowane w każdej społeczności oddzielnie?Bo jak można się domyślać ,takie ogólne referendum w sprawie odwiertów ,z korzyścią dla całego miasta przyniesie nikłą frekwencję i zapewne nie przejdzie,no chyba że stanie się jakiś cud i wszyscy razem zaczną myśleć o tym samym mieście. Turystyka ,hotele ,uzdrowiska to jest jedyna szansa na rozwój miasta,radny Zych ma rację .Tylko że niektórzy tego w ogóle nie rozumieją. Obwodnica nie wiem dla kogo ma być,bo naliczając auta przejeżdżające warszawską,to zdecydowana większość jest z Tarnobrzega.A obwodnice robi się dla ruchu tranzytowego,więc jest to absurdalne samo w sobie na tą chwilę.Najpierw niech się pojawią te obce auta,most,turyści,uzdrowiska,a potem robić obwodnicę.



Edytowany przez andriu81 o 16-07-2016 - 08:01."
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 10:00 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Co się w mieście buduje

Post autor: bbts » 16-07-2016 10:14

"
Admin pisze:Cztery nowe bloki powinny wyraźnie zmienić sytuację w mieście, ale jeszcze nie wiem, dokładnie w którą stronę. Chyba wiele więcej bloków nie potrzeba?

spadek cen mieszkań z rynku wtórnego,

bardzo dobrze, że w najbliższym czasie wybudują nowe bloki, dodam tylko, że będzie ich więcej niż 4."
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 10:14 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Co się w mieście buduje

Post autor: niepolityczny » 16-07-2016 12:57

"
andriu81 pisze:.....Tylko że niektórzy tego w ogóle nie rozumieją. Obwodnica nie wiem dla kogo ma być,bo naliczając auta przejeżdżające warszawską,to zdecydowana większość jest z Tarnobrzega.A obwodnice robi się dla ruchu tranzytowego,więc jest to absurdalne samo w sobie na tą chwilę.Najpierw niech się pojawią te obce auta,most,turyści,uzdrowiska,a potem robić obwodnicę.Edytowany przez andriu81 o
16-07-2016 - 08:01.
A no bo właśnie główny potok aut jest z Nagnajowa w kierunku na St.W. i dalej aż do Zamościa.

Przecież jak ktoś chce jechać do Sandomierza to z drogi nr 9 jedzie od ronda w Łoniowie już bezpośrednio do Sandomierza a nie przez Tbg.


Też zupełnie nie rozumiem samych założeń do robienia tej niby obwodnicy.

Wynika z tego, że na krótkim odcinku między dwoma skrzyżowaniami z sygnalizacją świetlną wpinamy jeszcze rondo i przy rondzie "wyrzucamy" tranzyt na wiadukt


czyli mamy dwa wąskie gardła - przy PKS i przy wiadukcie.

Jest to jakaś mała alternatywa ale do rozwiązania istotnego jest bardzo daleko."
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 12:57 przez niepolityczny, łącznie zmieniany 1 raz.

franek
Posty: 41
Rejestracja: 31-03-2015 22:15

Co się w mieście buduje

Post autor: franek » 16-07-2016 19:37

"
andriu81 pisze:.A obwodnice robi się dla ruchu tranzytowego,więc jest to absurdalne samo w sobie na tą chwilę.Najpierw niech się pojawią te obce auta,most,turyści,uzdrowiska,a potem robić obwodnicę.Edytowany przez andriu81 o 16-07-2016 - 08:01.
No w sumie racja. Też jestem za tym ,żeby kasa poszła na odwierty wód siarczkowych. Mieszkańcy Tbg chyba bardziej odczują korzyści z powstania ewentualnego uzdrowiska niż obwodnicy. W końcu na dzień dzisiejszy jezioro to największy atut naszego miasta i trzeba jakoś w nie inwestować."
Ostatnio zmieniony 16-07-2016 19:37 przez franek, łącznie zmieniany 1 raz.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Co się w mieście buduje

Post autor: niepolityczny » 17-07-2016 10:21

"
franek pisze:
andriu81 pisze:.A obwodnice robi się dla ruchu tranzytowego,więc jest to absurdalne samo w sobie na tą chwilę.Najpierw niech się pojawią te obce auta,most,turyści,uzdrowiska,a potem robić obwodnicę.Edytowany przez andriu81 o 16-07-2016 - 08:01.
No w sumie racja. Też jestem za tym ,żeby kasa poszła na odwierty wód siarczkowych. Mieszkańcy Tbg chyba bardziej odczują korzyści z powstania ewentualnego uzdrowiska niż obwodnicy. W końcu na dzień dzisiejszy jezioro to największy atut naszego miasta i trzeba jakoś w nie inwestować.

Tylko, że w międzyczasie będziemy mieli koleiny na całej długości ul. Sienkiewicza i Sikorskiego

A tzw. wody siarczkowe może będą a może nie

a jak nawet już będą

to prywatny właściciel uzdrowiska każe sobie płacić taką kasę, że przeciętnego tarnobrzeżanina nie będzie na to stać

więc ogarnijcie się trochę ludzie!


nawet gdyby ostatecznie ta "obwodnica" miała powstać w obecnej wersji

to cza tą kasę brać i robić


poprostu zasada jest jedna "dają kasę to ją bierz"

a argument o zrównaniu z ziemią paru krzaków i lepianek = ogródków działkowych jako na NIE to jakaś masakra

już lepiej zaorajmy to miasteczko i stare zapierdziane dziady z emeryturami będą bardziej szczęśliwe!"
Ostatnio zmieniony 17-07-2016 10:21 przez niepolityczny, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Co się w mieście buduje

Post autor: Jasiek » 17-07-2016 11:38

"Jeżeli twierdzicie, że przez Tarnobrzeg jest tak niewielki ruch tranzytowy to ja się pytam skąd te Tiry i samochody na ulicach Tarnobrzega. Większość Tirów z Tarnobrzega i okolic ??? To znaczy, że my mamy pełno firm i jesteśmy miastem mlekiem i miodem płynącym.

Słyszeliśmy już też teorie jak to "jezioro" ma być lekiem na całe zło w Tarnobrzegu. Więc ja się pytam jakie profity na chwile obecną z zalewu ma miasto i jego mieszkańcy ?? A może jakie są przewidywane ??? I jaki bardzo zwiększy te profity zrobienie odwiertów i w dalszej perspektywie" eksploatowanie" wód siarczkowych o ile się da. Czy ktoś zrobił jakąkolwiek analizę ??? Chętnie taką bym zobaczył. Choć sam osobiście jestem i za jednym i za drugim to cudów się nie spodziewam."
Ostatnio zmieniony 17-07-2016 11:38 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 17-07-2016 13:26

"
Jasiek pisze:Więc ja się pytam jakie profity na chwile obecną z zalewu ma miasto i jego mieszkańcy ?? A może jakie są przewidywane ??? I jaki bardzo zwiększy te profity zrobienie odwiertów i w dalszej perspektywie" eksploatowanie" wód siarczkowych o ile się da. Czy ktoś zrobił jakąkolwiek analizę ??? Chętnie taką bym zobaczył.
5 lat temu została wykonana analiza przedrealizacyjna na budowę aquaparku w Tarnobrzegu. Było to dosłowne spełnienie obietnicy z Piramidy Potrzeb kandydata, a później prezydenta Mastalerza.

Tu o tym pisałem:
http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=2435
W komentarzach już 5 lat temu pisałem zresztą:
W artykule sprzed 1,5 roku jest też wspominka o kąpielach siarkowych.
Myślę, że trzeba by dążyć w tą stronę. To nie musi być woda z dużą zawartością siarkowodoru, prosto spod ziemi. Wystarczy jej parę procent plus sztucznie zrobioną mieszankę odpowiednich proporcji. Chodzi o wydźwięk marketingowy i połączenie tradycji ostatnich 50 lat z nowym wykorzystaniem terenu po kopalni. Ciągle wielu ludziom Tarnobrzeg bardziej się kojarzy z siarką niż z wodą i będzie tak jeszcze przez wiele lat.
Trzy miesiące później było to:
http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... topic=6813

Czyli analiza jest, wykonała ją firma Sportinnovation, zapłaciliśmy za nią, punkt z Piramidy został załatwiony, tylko że po 5 latach nadal tarnobrzeżanie nie wiedzą jaki był wynik analizy!
Może obecne władze mogłyby to odkopać i się podzielić wynikiem? Pamiętam, że parę lat temu pytałem w UM co się okazało po analizie, dostałem odpowiedź że wkrótce zostanę poinformowany i zapadła cisza, a ja nie drążyłem tematu."
Ostatnio zmieniony 17-07-2016 13:26 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 19-07-2016 23:14

"Na Skyscrapercity więcej informacji o planowanych blokach:
http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=4241

Pozwolę sobie fragment zacytować:
W Tarnobrzegu powstanie w najbliższym czasie 6 bloków, w których będzie w sumie 276 mieszkań. Wszystkie budowy mają ruszyć jeszcze w tym roku.
1. 2 bloki Wikany przy ul. Targowej ? w sumie 120 mieszkań
2. 2 bloki TBS przy ul. Św. Barbary ? 100 mieszkań
3. blok przy ul. Gwarków ? 17 mieszkań
4. blok przy ul. Jachowicza ? 39 mieszkań
Tymczasem na BIPie pojawiły się warianty przebiegu obwodnicy:
W1 http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... s&id=35439
W2 http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... s&id=35441
W3 http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... s&id=35442
W4 http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... s&id=35443

Czwórka najbardziej odmienna i wg mnie ma najmniej sensu."
Ostatnio zmieniony 19-07-2016 23:14 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Co się w mieście buduje

Post autor: Dzanek » 20-07-2016 11:57

"
Admin pisze:
Pozwolę sobie fragment zacytować:
W Tarnobrzegu powstanie w najbliższym czasie 6 bloków, w których będzie w sumie 276 mieszkań. Wszystkie budowy mają ruszyć jeszcze w tym roku.
1. 2 bloki Wikany przy ul. Targowej ? w sumie 120 mieszkań
2. 2 bloki TBS przy ul. Św. Barbary ? 100 mieszkań
3. blok przy ul. Gwarków ? 17 mieszkań
4. blok przy ul. Jachowicza ? 39 mieszkań
Zastanawiam się czy przy okazji inwestycji Wikany przy ul. Tracza (wizualizacja) ktoś pomyślał o przebudowie części ulicy przy Przedszkolu Nr 4 tak by poranne i popołudniowe parkowanie rodziców było łatwiejsze a nie tak jak jest od wieków na wariata :D
Admin pisze: Tymczasem na BIPie pojawiły się warianty przebiegu obwodnicy:
W1 http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... s&id=35439
W2 http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... s&id=35441
W3 http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... s&id=35442
W4 http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... s&id=35443

Czwórka najbardziej odmienna i wg mnie ma najmniej sensu.
Co do obwodnicy to w obecnych propozycjach i obecnym budżecie szału nie może być jednak coś zrobić trzeba więc pasuje wybrać wariant, który ewentualnie w przyszłości pozwoli na jej "przedłużenie". Tylko który z wariantów daje taką perspektywę ?

Poruszany temat obwodnicy na przykład Mielca przez działkowców jest chybiony bo tamtą obwodnicę budowali 10 lat i jej koszt to na 100% nie był 50mln. Wiem, że pojawią się głosy "dlaczego mamy być gorsi", "mierzmy wysoko" itp jednak na chwilę obecną nie widzę innej opcji jak dostosowanie jednego z wariantów zaproponowanych z prostej przyczyny. Jak tych 50 mln nie weźmiemy teraz to jest ryzyko spore graniczące z pewnością, że kolejne pokolenia będą czekały na tą obwodnicę."
Ostatnio zmieniony 20-07-2016 11:57 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

martintbg
Posty: 32
Rejestracja: 11-02-2015 15:53

Co się w mieście buduje

Post autor: martintbg » 20-07-2016 13:17

"czyli wziąć 50 mln i wybudować bubel..?"
Ostatnio zmieniony 20-07-2016 13:17 przez martintbg, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ