Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 23-04-2019 22:25

Dawid_tbg pisze:
23-04-2019 22:17
Nie wiem czy ktoś zauważył ale inwestorzy Galerii w centrum uruchomili stronę internetową http://www.galeriatarnobrzeg.com Finalnie obiekt ma mieć 15.400 M2 (60 sklepów) podziemny parking na 400 aut, oraz kino. Na potencjał naszego miasta w zupełności wystarczy.
Jest tylko bez żadnych dat. Za to jest taki oto kontakt:
WYŁĄCZNY AGENT WYNAJMUJĄCY
Al. Jana Pawła II 25, 00-854 Warszawa
tel.: +48 22 653 46 20, www.boig.pl
Marki mogą rezerwować miejsce?
Karaś

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 23-04-2019 22:28

Tak przyglądając się bliżej, to domena jest już od 2016 roku. W 2019 było w niej coś zmieniane.
Domain: galeriatarnobrzeg.com
Registrar: Key-Systems GmbH
Registered On:2016-02-04
Expires On:2020-02-04
Updated On:2019-01-14
Status:clientTransferProhibited
Karaś

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 23-04-2019 22:29

Super!
Ale przypomniał mi się jeden fragment zeznań ze sprawy prezydenta GK:
Przypomniałem sobie w tej chwili rozmowę z prezydentem Grzegorzem Kiełbem, przy okazji wyłożenia do publicznego wglądu planu Centrum. Gdy spotkaliśmy się w gabinecie prezydenta, on powiedział mi o tych inwestorach, że są jacyś dziwni, to chyba jakaś mafia czy coś, że się ich boi.
http://nadwisla24.pl/2019/01/22/proces- ... ogorzalka/

:)

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 23-04-2019 22:34

Pewnie grozili, że nie dadzą łapówki :)
Karaś

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 23-04-2019 22:47

Śmiech na sali,wizualizacja galerii miasta odciętego komunikacyjnie od strony zachodniej w odległości 1km od jego centrum.
Wróżką nie jestem ale potencjał miasta mogę oszacować na podstawie tego co widzę w takich galeriach jak :Media Markt,Neonet,Media Expert te wszystkie meblowe sklepy(niebawem pewnie będą zwijać interes) ,itd. Będzie hulał wiatr w środku a na parkingu nie pojawi się żadne przyjezdne auto, co w ogóle odbiera sens budowania galerii. Dla porównania w Sandomierzu pod galeriami mamy mnóstwo aut odwiedzających z okolicznych powiatów,co dokładnie widać po rejestracjach.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 23-04-2019 22:57

Jedź do Sandomierza, do Stalowej. Kto broni?
Jak mnie śmieszą ludzie, którzy wszystko potrafią skrytykować. Czy podoba się czy nie. Czy wpłynie to na ich życie czy nie. Ważne, żeby napisać jakie to jest ujowe (przepraszam Admin).

Jeżeli jest inwestor i chce budować galerię, tworzyć miejsca pracy to NIE! Nie pozwalajmy mu! Nie pozwalajmy, żeby budował kino z prawdziwego zdarzenia, bo przecież kino jest w Stalowej. Niech nie buduje galerii, bo po co. Takie galerie przecież są w Stalowej i Sandomierzu. Stanowcze NIE rozwojowi miasta!

@andriu81 dzisiaj czytałem, że nad jezioro przywieźli nowy, świeży piasek. Bez sensu nie?
Karaś

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 23-04-2019 23:30

Oglądałem film o miastach widmach w Chinach, stały tam tylko puste wieżowce.A przecież ktoś tam zainwestował,sprzedał,kupił,zarobił,stracił.Tylko po co?
Licząc statystycznie,to na palcach jednej ręki doliczam się głosy poparcia ,a cała reszta nie chce takiej galerii,gdyż dla przypomnienia galeria z pasażem JUŻ JEST ,na Dzikowie tam gdzie Media Markt. Mimo że stoi przy głównej ulicy,to w środku bardzo mało klientów a powód już wymieniłem. Miasto nie powinno wydać zgody na budowę żadnej galerii tak długo jak nie będzie zbudowany most, co musi kiedyś nastąpić.
Nie jestem w stanie przyrównać Sandomierza ani Stalowej Woli ani żadnego innego znanego mi średniego miasta do Tarnobrzega.

Dawid_tbg
Posty: 625
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 24-04-2019 00:27

Chyba niepotrzebnie dodałem ten link o stronie galerii. Ale dzięki temu kolega szybkim skokiem połączył nas z Chinami, może to o ten most chodzi ;) a czy dogi kolega widział ile pod tymi galeriami w sąsiednich miastach jest aut z blachami RT czy RTA, może w końcu zaczniemy wydawać nasze ciężko zarobione pieniądze u siebie? A biorąc pod uwagę obecne i przyszłe punkty handlowe, całkowite ryzyko ponosi tylko i wyłącznie inwestor, my jako konsumenci możemy tylko na tym zyskać. Ja jestem obiema rękami za 😀

Fresca
Posty: 155
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Fresca » 24-04-2019 08:39

Karaś pełna zgoda.🙂
andriu81 po co czekać i nie robić nic? Już zaorajmy to miasto. A nie przepraszam, jeszcze żyjmy, jeszcze dajmy zarabiać innym. A co tam Tarnobrzeg się wyludni, ale jak inni rozwiną. Tak! pracujemy ku korzyści sąsiadów. Podobne argumenty, że po co, na co, słyszałam podczas McDonalda i co? Pustki? No ciągle ktoś tam jest.
Dawid_tbg, również zgoda. Sklepiki upadna nie przez galerię, ale ceny, które są następstwem wysokich opłat dla właścicieli lokali.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: globoo » 24-04-2019 09:02

Z tej stronki wynika ze w tej galerii zaplanowane jest Jedyne wielosalowe kino w promieniu 40 km .Przecież to nieprawda:))Do Stalowej Woli jest raptem 28 km. Poza tym 15400 metrów kwadratowych pod wynajm .Tym czasem Galeria Vivo w Stalowej Woli to ponad 22.400 m² powierzchni pod wynajem i 81 sklepów.Pomijając fakt ze ta stronka jest nieaktualna to jest jedynie życzeniem inwestora aby kiedyś tam myślę w dalekiej przyszłości cos takiego wybudować.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dzanek » 24-04-2019 10:24

Widzę, że @andriu81 poleciał wczoraj :) Kilka komentarzy w kilu tematach i w każdym wkładanie "kija w mrowisko".

A co do galerii to co Nam do tego, że ktoś chce postawić budynek i wydać swoje pieniądze ? Czy galeria będzie miała klientów zweryfikuje rynek a nie "analiza społeczna andriu81". Jestem w 100% za budową tego typu obiektu.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 24-04-2019 13:11

Jesteście naiwni sądząc że po zbudowaniu galerii ludzie przestaną jeździć do innych miast i robić zakupy. To tak nie działa. Ludzie są mobilni,pracują ,uczą się,załatwiają różne sprawy a przy okazji robią zakupy. Natomiast do Tarnobrzega nie da się dojechać bo nie leży na żadnym szlaku komunikacyjnym,z wyjątkiem jednej drogi wojewódzkiej Mielec-Sandomierz i to jest wszystko.Nic zatem dziwnego że np auta ze Stalowej Woli nie stoją pod sklepami. Nic na tym nie zyskamy, gdyż nikt nowy nie przyjdzie kupować, rynek już się nasycił o czym świadczą wspomniane puste sklepy z elektroniką, meblami, wyposażeniem, niektóre już zwinęły interes. Jeszcze kilka lat temu dopóki rynek się rozwijał, można było stawiać takie galerie,teraz już nie,potrzebni są nowi klienci, stąd konieczna jest budowa mostu i otwarcie miasta.
@Dzanek ,bo mi się nie chce częściej, zresztą tylko kilka osób tu przychodzi,w ogóle w Tarnobrzegu jest kilkaset miejsc klubów,stowarzyszeń ,gdzie przychodzi po kilka ,kilkanaście osób i tak samo wygląda z lokalną polityka, brak wspólnego strategii,wszystko w rozsypce

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 24-04-2019 18:14

Dawid_tbg pisze:
24-04-2019 00:27
Chyba niepotrzebnie dodałem ten link o stronie galerii. Ale dzięki temu kolega szybkim skokiem połączył nas z Chinami, może to o ten most chodzi ;) a czy dogi kolega widział ile pod tymi galeriami w sąsiednich miastach jest aut z blachami RT czy RTA, może w końcu zaczniemy wydawać nasze ciężko zarobione pieniądze u siebie? A biorąc pod uwagę obecne i przyszłe punkty handlowe, całkowite ryzyko ponosi tylko i wyłącznie inwestor, my jako konsumenci możemy tylko na tym zyskać. Ja jestem obiema rękami za 😀
Potrzebnie, bardzo potrzebnie. Dzięki.
Zależnie od obsady tej i drugiej z galerii (czy akurat radni nie głosują MPZP dla Mokrzyszowa?) na pewno część naszych przestanie jeździć do Vivo, Navigatora czy Rzeszowskiej czy Millenium Hall. Przyznaję się, że minimum raz na kwartał jeżdżę i bardzo chciałbym przestać. Żeby jeszcze jakaś Castorama, najlepiej na tym wyznaczonym pod wielkopowierzchniowe miejscu przy Wisłostradzie...
globoo pisze:
24-04-2019 09:02
Z tej stronki wynika ze w tej galerii zaplanowane jest Jedyne wielosalowe kino w promieniu 40 km .Przecież to nieprawda:))Do Stalowej Woli jest raptem 28 km.
Bardziej naciągasz niż inwestor na stronie. Od Sikorskiego do Vivo jest równo 35 km, czyli inwestor naciąga 5km, a Ty 7km.
Ale w kwestii kina i tak zdecyduje u mnie co innego niż sama odległość. Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do stalowowolskiego nie będzie należeć do Agory.

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: alek » 24-04-2019 21:17

W tarnobrzeskim szpitalu po dwóch nowych salach operacyjnych i radioterapii szykuje się kolejna inwestycja. Tym razem termomodernizacja wieżowca, łącznika w którym kiedyś znajdowała się izba przyjęć a dzisiaj jest administracja i budynku w którym znajduje się opieka nocna i świąteczna. Remont obejmuje całościowe docieplenie, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,remonty instalacji i montaż paneli fotowoltaicznych. Koszt to ponad 9 mln złotych. Tu można powiedzieć , że szpitale w STW i Mielcu mogą tylko pomarzyć o takich inwestycjach.

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: p_atryk » 01-05-2019 12:31

Ile lat temu powstała galeria przy dworcu PKS? Przecież ta kostka, z której jest zbudowany parking tak się rusza jakby miała co najmniej z 50 lat

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 04-05-2019 23:17

Może jednak nie będzie masztu telefonii komórkowej przy ul. Sikorskiego?
w dniu 25.04.2019 r. została wydana przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega decyzja o odmowie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego pn.: „Budowa stacji bazowej telefonii komórkowej sieci PLAY o numerze TRB3802A, na działce nr ew. 1058/42 w Tarnobrzegu przy ul. Sikorskiego – obręb 12 Tarnobrzeg”.
Przedsięwzięcie obejmuje m.in. budowę wieży stalowej wraz z zespołem anten (6 anten), z urządzeniami towarzyszącymi, szafami telekomunikacyjnymi oraz zasilaniem energetycznym.

djkynek
Posty: 156
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: djkynek » 05-05-2019 07:54

Krowy odetchneły z ulga, będą sie mogły dalej doić

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 12-05-2019 18:10

Remont ul. Mickiewicza z dobrego miejsca na liście spadł na ostatnią pozycję listy rezerwowej.
Wiadomo jak jest, że po wyborach lokalnych pieniądze dostają przede wszystkim swoi. Czyż tak, pośrednio, nie zapowiadano w kampanii? Czy bezpośrednio nie wskazywał na to przeciek obrad lokalnych struktur PiS, który tu udostępnił mariano?

http://leliwa.pl/tarnobrzeg-nie-ma-dofi ... ckiewicza/

Tarnobrzeg wybrał i ponosi konsekwencje wyboru. Patrząc od strony czysto interesownej, pozostaje liczyć na zmiany we władzy centralnej jesienią. Ale czy wówczas dostaniemy więcej?

A z innych wieści:
- kamienica na rogu rynku (ul. Szkolna), remontowana wewnątrz chyba już któryś rok, ktoś się wziął w końcu za elewację. Są rusztowania i siatki.
- a propos siatki, to przy boisku na Kopernika, mniej więcej na przeciwko Biedronki, wysoka metalowa siatka mocno się wali. Ktoś się tam wspinał? Bo chyba piłka tak mocno nie uderzyła.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: 1967 » 12-05-2019 19:40

Nie rozumiem oceny wniosku. Z tego co mi wiadomo to oceny punktowej wniosku dokonująca niezależni eksperci z różnych regionów Polski. Co mają zatem wyniki wyborów w Tarnobrzegu.do oceny przeprowadzonej przez osobę z Krakowa.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 12-05-2019 20:08

No niestety nie da się ukryć ze inny wynik wyborów w TBG kopną by to miasto może ciut do przodu. Jednak KK przez te pół roku trochę pozyskał dla miasta i strefy w Machowie jak by nie było środków i tu przypomina mi się spot wyborczy kandydata DB kręcony w parku w TPPT w którym zapewniał o tknięciu nowego życia w te hale cóż mijają miesiące a jak to wygląda w ogólnym rozrachunku to widać spadamy jednak po równi pochyłej. Dobrze ze jeszcze chociaż otwiera się skwerki i siłownie osiedlowe i jest co pisać o inwestycjach w mieście.

ODPOWIEDZ