Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 16-06-2020 21:48

Ha! Dzięki za dokładne info.
Rzeczywiście Wyszyńskiego nie była pierwsza. Warszawską zwężono już chyba kilkanaście lat temu i też o tym dyskutowaliśmy.

Szykuje się kolejna pula środków na zabezpieczanie terenu byłego wyrobiska w Piasecznie.


andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 17-06-2020 13:34

@Aniol_z_agh .To nie internauta się skarży tylko mieszkańcy którzy chcą normalności, a wy urzędnicy nam fundujecie jakieś buble architektoniczne ,niezgodne z polskimi standardami. Nie wiem który, ale ci sami ludzie od 30 lat te drogi tak tu planują, te same firmy wykonują i za każdym razem widać jakiś drogowy absurd. Przecież jeżdżę do innych miast i mam jakiś punkt odniesienia . właśnie chcesz poprawiać bezpieczeństwo zwężając kolejne drogi w mieście i tak poprawiacie komfort kierowcom, że część firm chyba niedługo się stąd wyniesie , bo nie będzie się dało normalnie jeździć. Tak jak napisałem post wyżej, policja oraz miasto jest odpowiedzialne za oznakowanie i rygory na drogach w mieście, również stawia się monitoring, jeśli coś się dzieje. Czy Miechocin był dobrze oznakowany? Nie sądzę. To do kogo pretensje.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 17-06-2020 15:36

andriu81 pisze:
15-06-2020 21:59
Nie jesteśmy w Skandynawii ,tylko w Polsce i chciałbym żeby przykłady były brane od sąsiadów w Polsce oraz Europie. Jeśli ktokolwiek planuje budować miasto na model norweski, to chyba postradał zmysły. Jeśli mam brać przykłady to wolę zobaczyć co jest w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, czy widzieliście tam wąskie drogi? Otóż to, pewna grupa przywyknie ,zaciśnie zęby i pozwoli sobie wmówić przez władzę że tak jest pięknie. Ci bardziej świadomi nie pozwolą i się będą buntować. Gdyby tych drugich było więcej, to w mieście nie byłoby tylu absurdów co obecnie, tylko mielibyśmy drugą Stalową Wolę, bylibyśmy wolnym,normalnym, rozwiniętym miastem.
Tak się odniosę bo uwielbiam te przekłamania. W Stalowej remont wszystkich dróg ostatnio polegał na tym, że były zwężane kosztem ciągów rowerowych czy rowerowo-pieszych. Przykład Poniatowskiego najlepiej to prezentuje. Również ich obwodnica, która jest teraz budowana miała posiadać 4 pasy i skończyło się na dwóch. Zatem proszę nie kłamać. Chyba, że jako szeroką droga wskazujesz krajówkę przebiegającą przez samo centrum miasta. Jeżeli tak to możesz podziękować uwarunkowaniom historycznym gdzie w mieście metalu miało być nowocześnie i szeroko a u nas nie dało się wykupić kilku działek aby dwupasmówka powstała (chociaż plany z tym związane były już mocno zaawansowane).

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: A1313 » 17-06-2020 17:32

Andriu81,zapraszam do Niemiec tylko zjedz z autostrad i landowek a wjedź do małych miast ,miasteczek i wsi, a zobaczysz ze tam jest ograniczenie do 30-40 kilometrów na godzinę, gdzie 2 kilometrowy odcinek przez miasteczko ma kilka różnych szerokości,różną nawierzchnie,hopki,zwężki czy słupy powbijane w asfalt jako szykany by mógł przejechać jeden samochód.

I teraz zaskoczenie ,tak jest w większości krajów zachodnich.
Ale ból dupy mamy tylko my.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: A1313 » 17-06-2020 17:47

https://www.google.com/maps/@55.4416876 ... 384!8i8192

Parawa i lewa strona dla pieszych i rowerzystów środkiem jedzie samochód,gdy zbliża się pojazd z naprzeciwka zjeżdżasz na prawa stronę i mijasz pojazd,oczywiście piesi i rowerzyści są uprzywilejowani i to oni na swoim pasie maja pierwszeństwo.
Przeszło by w naszym przypadku, z januszmi za kierownica.

karol10tbg
Posty: 89
Rejestracja: 02-03-2009 17:32

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karol10tbg » 17-06-2020 18:21

Wyszyńskiego też jest zwężona i chyba wszyscy się mieszczą. Nie rozumiem co dalaby szersza jezdnia kierowcom, którzy będą korzystać z ul. Mickiewicza. Rowerzyści będą mieli swój wydzielony odcinek, jezdnia zostaje tylko dla samochodów. Poniatowskiego w STW mocno zwężona i na dodatek słupki bilao czerwone po obu stronach.

dziundzia7
Posty: 19
Rejestracja: 03-07-2018 11:14

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dziundzia7 » 18-06-2020 06:37

Ciekawe co się otworzy w miejscu dawnego Quattro . Zniknęła kartka do wynajęcia ,coś zaczęło się tam dziać

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 18-06-2020 08:58

"chińszczyzna" - czyli jedzenie orientalne.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 18-06-2020 11:28

encore pisze:
18-06-2020 08:58
"chińszczyzna" - czyli jedzenie orientalne.
Ale to potwierdzone czy nadal niepewne? (Pytam bo akurat czegoś takiego mi mocno brakowało. Oby tylko dobre było).

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: jamWilhelm » 18-06-2020 12:40

A1313 pisze:
17-06-2020 17:32
Andriu81,zapraszam do Niemiec
Endriu zapuszcza się tylko w promieniu do łostrowca i to z pozycji pasażera jakbyś nie wiedział

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dino » 18-06-2020 16:53

"chińszczyzna" - czyli jedzenie orientalne.

Znaczy się nietoperze i łuskowce?
;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 18-06-2020 17:10

Koty wszędzie takie same :)
A na serio - czekam niecierpliwie, brakuje mi takich smaków w Tarnobrzegu.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 19-06-2020 00:16

Nie róbcie sobie nadziei, nie ma i nie będzie dobrego lokalu w tym mieście. Po 18-tej ,tylko dania na zimno oraz kebaby i jedzenie orientalne dostępne . Będą otwierać kolejne bary, zamykać inne i będzie zawsze to samo. Ostatnie bary kończą pracę o 18-tej. Bar Jędruś do 19-tej, ale ceny ma kosmiczne, zupełnie nie adekwatne do asortymentu. Nawet w takich małych Gorzycach człowiek może kupić kawałek mięsa na gorąco ,czynne do 21-wszej ,z chlebem zjeść,nie mówiąc o wielu innych miejscowosciach, w Sandomierzu czy Stalowej wieczorem da radę zjeść coś normalnego. Ja wiem że dla niektórych ,szczególnie tych do 20 lat mcdonaldy,kebaby i pizzerie to normalne jedzenie i tak zostali wychowani, szczególnie że tu mieszkają i nie mają zbyt wielkiego wyboru. Chociażby hottdoga(ale nie tego z Żabki tylko takiego normalnego) czy hamburgera wieczorem nigdzie nie kupisz w takiej cenie standardowej kilku złotych.A np w Rzeszowie koło dworca stoi budka. Pamiętam w latach 90-tych w Tarnobrzegu tez takie stały, no i już nie wrócą .Jak dla mnie dzisiejszy Tarnobrzeg jeśli chodzi o gastronomie to kompletna porażka. Acha i do restauracji się nie wybieram, więc apel do kilku nawiedzonych, nie wysyłajcie ludzi do restauracji na siłę.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 19-06-2020 07:10

Nie zdawałem sobie sprawy jakie to można mieć problemy, jak się ich szuka.
Jak różne można mieć potrzeby i w jak różny sposób je realizować, na miarę dostępnych rozwiązań.
A właściwie jest to wątek o budownictwie, a o otwieraniu i zamykaniu gastronomii jest inny, może przeniosę.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 19-06-2020 11:50

Faktycznie, to nie ten wątek, ostatnie posty tutaj nie pasują. A odnośnie dróg, może powiem tak, jeśli przez jakieś miasto biegnie droga krajowa ,to zapewnia drożność ruchu ,a inne drogi nie muszą być tak szerokie i jest jakiś ukryty sens zawężania, tak jak w Stalowej. Jednak wspomniana ulica zapewne jest wyjątkiem, ja rowerem byłem w wielu miastach i raczej zwracam uwagę na takie rzeczy. Ale to nie wniosek że wszystkie drogi nalezy zwężać podczas remontu i na pewno nikt tak nie robi. Wyjątek to wyjątek

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: jamWilhelm » 19-06-2020 12:19

andriu81 pisze:
19-06-2020 00:16
Nie róbcie sobie nadziei, nie ma i nie będzie dobrego lokalu w tym mieście.
Odkryłeś nisze, zrób zatem biznes, jednak póki co to weź ty już przestań w końcu pie...lić i nie wypowiadaj sie za wszystkich, nie ma dobrego lokalu ale nie mówcie mi o restauracjach :) spójrz prawdzie w oczy i przyznaj że jesteś nieudacznikiem, ofermą i ofiarą losu, która na wszystko narzeka, nia ma dzieci a wypowiada się o placach zabaw, nie ma nawet 125P a wypowiada się o drogach, nie ma na żarcie w jędrusiu a wypowiada się o jedzeniu na mieście (ja bym np nie zjadł szynki która za kilo kosztuje mniej niż cena żywca ale co żresz to twoja sprawa), kropelkuje wodę i żyje prawie przy świcce, neguje smartfony bo... bo neguje smartfony :) w dupie był i gówno widział a wypowiada się jakby choć pół... Polski widział.
Zrób rachunek sumienia i weź sie w końcu ogarnij, zmień swoje życie na lepsze bo na prawd szkoda życia.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 19-06-2020 12:57

Nowego wątku nie widzę sensu zakładać i śmiecić. Pasowałoby skosić wały, pas od Podłęża do Sielca jest zarośnięty na potęgę, trawa/zarośla sięgają grubo ponad metr, po samej koronie wału ciężko nawet biegać. Od rampy na Podłężu tam, gdzie jest przepust wodny w stronę promu też to kiepsko wygląda. Piszę to w kontekście tego, że kiedyś się walczyło z wielką wodą i poprzerzucało wiele ton piasku w workach mając parę metrów za domem wodę. Wiem, że to ma być suchy rok, natomiast lata temu zgłębiłem mocno ten temat czytając czy rozmawiając z osobą, która kiedyś pełniła funkcję wałowego czy spółkami wodnymi i naprawdę nie koszenie wałów i nie przeganianie z nich wszelkich "ryjówek" jest niebezpieczne, nawet jeśli są one podwyższone, a niedawno przecież zostały.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 19-06-2020 13:42

@jamWilhelm ,sądząc po twoim tonie wypowiedzi ty jesteś jakimś imbecylem, co uwielbia obrażać ludzi których nie zna osobiście. Mam to wszystko,ale co może wiedzieć jakiś jamwilhem, kreatura z internetu ,co nie ma imienia ani nazwiska ,ani twarzy i nigdy stąd nie wyjdzie. Na takich jak ty mówi się mocny w necie ,pi. da w świecie .
Napisałem prawdę ,w miescie nie ma działającej budki z jedzeniem na ciepło do godzin wieczornych, są tylko budki z lodami. W innych miastach takie istnieją .I tyle i przejdź do właściwego wątku o lokalach otwieranych jak chcesz komentować ten wątek.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: jamWilhelm » 19-06-2020 14:15

sory Admin za kolejny off, ostatni już.
taki człowiek jak ty andriu, nie jest w wstanie mnie obrazić. Masz racje nigdy stąd nie wyjadę bo mi tu dobrze, jedynie na wakacjach (nie raz w roku), zwiedzam świat i z pewnością nie zobaczyłeś świata w procencie tego co ja więc sobie daruj te swoje marne gadki. W dalszym ciągu jesteś na tyle niezaradny by zmienić swój marny żywot. Gdyby mi było źle na 100% bym stąd wyjechał a ty dalej się użalaj w tej marnej, nudnej i smutnej swojej wegetacji. Bez odbioru

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 19-06-2020 18:13

Wracając do tematu budowania, mamy przyznane 1,4 mln zł z FDS na remont krzyżówki Wyszyńskiego, Sikorskiego i Zwierzynieckiej.



Niech się dzieje! Chociaż na drogę obwodową też od lat przyznane pieniądze....

ODPOWIEDZ