Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
olekko
Posty: 1763
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 10-09-2020 14:26

Zaglądam coraz mniej cierpliwie na przetargi na BIPie i nadal nie widzę najbardziej wyczekanego przetargu, na obwodnicę.

A tu, czy ktoś czyta co podpisuje, albo sprawdza? W końcu oferta spod Myślenic wybrana, czy odrzucona?
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery ... oferty.pdf

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 10-09-2020 15:48

Ciekawe. :lol:

O ile jestem w stanie jeszcze twórcę pisma tłumaczyć oczywistą pomyłka pisarską to już dla tego kto podpisał taki dokument oraz do tzw. drugich oczu (sekretariat, naczelnik?) już wytłumaczenia nie znajduję.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

tomek1
Posty: 49
Rejestracja: 10-03-2019 10:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: tomek1 » 10-09-2020 16:10

takie coś to już jest wstyd i chyba najlepiej świadczy o tym jaki tam bałagan panuje skoro nikt tego nie przeczytał ani nawet nie przejrzał, mam nadzieję że Ci wykonawcy nie dostaną tego pisma bo dopiero by zgłupieli :lol:

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 679
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 10-09-2020 16:25

To już teraz nie mam złudzeń dlaczego przetarg na obwodnicę się nie pojawia, mimo że od "za trzy dni" minęło 7 dni (lub jak kto woli po "czasie urzędniczym" 5 dni). Pewnie nie są wstanie zebrać całej, obszernej dokumentacji do tzw. "kupy", bo się gubią załączniki i ciągle coś brakuje. Ewentualnie numeracja się rozjeżdża i od trzech dni myślą co z tym fantem zrobić :D Może być również najbardziej tragiczne, czyli nie ma kto przetłumaczyć zamówienia na angielski bo ze względu na przewidywany koszt i dofinansowanie, musi się pojawić w europejskim systemie zamówień publicznych!

zbyry
Posty: 1035
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 10-09-2020 17:09

Mamy rozstrzał albo rozmach od Krosna po Myślenice. Taki tekst mi się przypomniał Marcina Dorocińskiego z jednego z filmów "bo podpisywać to ty umiesz, ale czytać to już nie" :-)

Dawid_tbg
Posty: 621
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 10-09-2020 18:55

Właśnie przeglądałem wczorajszym materiał z TVP Rzeszów, według nich przetarg na obwodnicę już jest ogłoszony ;) poza tym wychwalają ile my to inwestycji drogowych prowadzimy i ile to milionów już dostaliśmy. A prawda jest że te kilkadziesiąt mln to jest tylko promil w porównaniu ile na inwestycję jest przeznaczane w porównywalnych miastach regionu czy województwa.

https://rzeszow.tvp.pl/49784952/tarnobr ... inwestycje

janiu
Posty: 37
Rejestracja: 22-11-2015 18:44

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: janiu » 10-09-2020 19:59

Z innej beczki dla zainteresowanych:
Od 09.09 w Nowej Dębie jest czynna SAUNA na basenie dla wszystkich bez żadnych ograniczeń :)
Byłem dziś, przetestowałem i czułem się tam przez 50 minut jak.... w niebie.
W pozostałych sąsiednich miastach (Sandomierz, Mielec, Połaniec) z tego co inni saunowicze przekazują sauny są czynne.
Tarnobrzeg niestety jak zwykle "w ogonie Europy", no ale to tylko kwestia dobrej woli "derekcji" MOSiR-u.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: 1967 » 10-09-2020 21:10

Nie dziwmy się, że nieogłoszono jeszcze przetargu na obwodnice. Taką ilość dokumentów jaka jest obecnie produkowana to nieporozumienie. I co w efekcie uzyskujemy. Zamówienie, które w sumie wynosi ok. 62 tys. zł ( tablice, film i ekran dot. terenów rekreacyjnych zieleni nad Wisłą) będziemy mieli 3-ch wykonawców . Tablicy przyjadą z Gdyni, film zrealizuje firma z Bytomia, a ekran ze Stalowej Woli. Będziemy mieli 3 umowy, 3 zabezpieczenia należytego wykonania umowy, które trzeba będzie kiedyś zwolnić , trzy wprowadzenia na budowę, trzy nadzory, trzy komisje odbiorowe, trzy faktury, trzy przeglądy gwarancyjne, trzy wykazy w sprawozdawczości do rozliczenia dotacji i duże pomieszczenia na archiwum.Jeżeli takie zamówienie pomnożymy x razy to potrzebujemy rzesze urzędników, którzy to muszą ogarnąć. A może nie należało dopuszczać ofert częściowych. Może wyszłoby parę groszy więcej choć nie koniecznie ale oszczędzono by 2/3 czasu, który można byłoby wykorzystać na inne zadania.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 679
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 11-09-2020 12:13

I wreszcie pojawił się przetarg na obwodnicę. Oferty można składać do 16 października.
Ostatnio zmieniony 11-09-2020 12:13 przez norweski_leśny, łącznie zmieniany 1 raz.

olekko
Posty: 1763
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 11-09-2020 12:13

Jest przetarg na obwodnicę! Do europejskiego dziennika urzędowego trafiło to już 3 dni temu, 8 września. Więc TVP Rzeszów możliwe że wcale nie minęło się z prawdą ;)

Poprawiono też wczorajszy babol "sprawa myślenicka" :D
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery ... oferty.pdf

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 11-09-2020 17:37

Masz zasługi korektorskie w UM :)

Co do obwodnicy, zastanawia mnie, że w kryteriach wyboru aż 10% to realizacja albo na koniec lipca, albo na koniec sierpnia 2022. Wydaje się, że jeden miesiąc po takiej obsuwie niczego nie zmienia, a jednak może zdecydować o wyborze droższej oferty z krótszym deklarowanym terminem.

Mam nadzieję, że nikt nie będzie od nas wymagał kosztownych zabezpieczeń płatności. Oby wszystko szło bez dalszych problemów.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1349
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 11-09-2020 21:43

andriu81 pisze:
10-09-2020 11:44
Nad jeziorem, to średni pomysł, gdyż będzie można korzystać tylko w czasie sezonu, a przecież rok ma 12 miesięcy, a nie 4. To tak, jakby orliki pozamykać na jesien i zimę. Ano wygrał ten pomysł w BO dlatego że ludzie w Tarnobrzegu nie mają pojęcia co się buduje w okolicy Tarnobrzega ,mało jeżdżą i mało widzą.
Widziałeś kiedyś całoroczny park linowy? Nikt w zimie nie zapnie się w kurtce zimowej w szelki. Nikt nie będzie brał odpowiedzialności za to, że wybijesz zęby na oblodzonej linie. To trochę tak, jak by wymagać od chłopaków, żeby tyrolka była otwarta przez cały rok.

Co do ścianki to nie rób z ludzi, ze mnie również głupców. Głosowałem na ściankę i czekam na realizację. Jeżdżę w różne miejsca i widzę jak to wygląda w innych miastach. Ludzie na ściankę zagłosowali, przecież nikt im za to nie płacił. Trzeba się zastanowić czy była wtedy nędza z projektami, czy może jest to pomysł na aktywny wypoczynek.
Karaś

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 11-09-2020 23:00

Materiał o rozbudowie miejskiego monitoringu, można zobaczyć jak to działa w praktyce:


olekko
Posty: 1763
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 12-09-2020 01:35

admin pisze:
11-09-2020 17:37
Co do obwodnicy, zastanawia mnie, że w kryteriach wyboru aż 10% to realizacja albo na koniec lipca, albo na koniec sierpnia 2022. Wydaje się, że jeden miesiąc po takiej obsuwie niczego nie zmienia, a jednak może zdecydować o wyborze droższej oferty z krótszym deklarowanym terminem.
W przetargu na elektryfikację linii kolejowej Rzeszów - Ocice, czas zamknięć torowych był aż 30% kryterium wyboru.
Wybrano ofertę PKP Energetyki za 82,5 mln zł - czas zamknięć torowych: 1500 godzin.
Przegrała oferta Trakcji za 76,5 mln zł - czas zamknięć torowych: 1870 godzin.

Czy naprawdę te 370 godzin, dwa tygodnie z hakiem, jest warte 6 mln zł państwowych, naszych pieniędzy? Nie wydaje mi się.

Wracając do obwodnicy.
Czy Miasto może wybrać tańszą ofertę, np. mieszczącą się w budżecie, ale w ogólnym rozrachunku przegraną? Czy jeśli wygrana oferta przewyższa budżet, można go wtedy tylko unieważnić i ogłosić nowy?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 12-09-2020 08:09

Są przetargi w których podwyższa się kwotę przeznaczoną na zamówienie, ale to decyzja zamawiającego.
Wygrywa ten który uzyska najwięcej punktów, a w tym przypadku cena odpowiada za 60%. Wydaje mi się, że w ostatnich latach jest tendencja żeby odchodzić od kryterium 100% ceny, żeby nie ryzykować za bardzo jakością. Ale jeden miesiąc wiele nie zmienia. Długość gwarancji i krótszy termin realizacji to dość częste kryteria, ostatnio trafiłem na wysokość kar umownych. Im wyższe ktoś zaoferuje kary umowne które ma w razie czego płacić, tym większe ma szanse wygrać.

zbyry
Posty: 1035
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 12-09-2020 09:29

Czy Miasto może wybrać tańszą ofertę, np. mieszczącą się w budżecie, ale w ogólnym rozrachunku przegraną? Czy jeśli wygrana oferta przewyższa budżet, można go wtedy tylko unieważnić i ogłosić nowy?
Nie może, musi się trzymać kryteriów. Praktycznie w zasadzie mogłoby, ale skutkowało by to odwołaniem do KIO przez startującego w przetargu oferenta. Co do drugiego, należy poczekać do otwarcia ofert. Jak się żadna nie zmieści w cenie, to od nowa. Mam nadzieję, że Cię dobrze zrozumiałem. Nie bardzo wiem jak Admin, co zmieni 30 dni przy takiej inwestycji. Kwartał czy pół roku ok, ale miesiąc?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 12-09-2020 11:12

Zanim napiszę coś więcej w wolnej chwili, można poczytać listę projektów do BO2021

http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/pr ... ,2458.html

Mamy między innymi gród słowiański, najbardziej chyba kojarzący się z inicjatywa ESTEKI sprzed 15 lat oraz projekt oświetlenia "Jeszcze widniej, jeszcze bezpieczniej", czyli powtórka nieudanego (jak do tej pory) zagrania z zeszłego roku. Tradycyjnie są też odwierty do wód siarczkowych.
Pojawia się też wspomniany tutaj projekt stopniowego zazieleniania rynku, przez np. usunięcie kostki i stworzenie dodatkowych klombów.

TSS
Posty: 931
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: TSS » 12-09-2020 11:19

Mam nadzieję, że z dużych wygra:

„Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim" - jeżeli będą wody s. to będzie szansa dla Tarnobrzega wzorem Buska i Solca Zdr.

Oglądając plan obwodnicy brakuje mi jednego ronda w okolicy Kamionki

tomek1
Posty: 49
Rejestracja: 10-03-2019 10:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: tomek1 » 12-09-2020 14:34

Też mam nadzieję, że w końcu wygra projekt wód siarczkowych. Bardzo szanuję Pana Witolda Zycha byłego radnego za to, że mimo że już nie jest radnym ciągle wierzy w powstanie wód siarczkowych i skrupulatnie ciągle stara się ten pomysł wprowadzić w życie i że przekonuje ludzi i zachęca żeby dać szanse temu projektowi. Swoją drogą szkoda, że Pana Witolda Zycha nie ma w radzie miasta bo według mnie jego obecność i jego pomysły wiele wnosiły w obradach naszego miasta.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1349
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 12-09-2020 23:04

Obwodnica. Przeglądnąłem wczoraj projekt na szybko, bardziej miejsca, które mnie ciekawiły. Dzisiaj się zacząłem zastanawiać czy ja tam dobrze nie widziałem ekranów dźwiękochłonnych w żadnym miejscu przebiegu obwodnicy, czy tylko słabo szukałem?
Karaś

ODPOWIEDZ