Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Krystian2015
Posty: 56
Rejestracja: 18-01-2020 12:12

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Krystian2015 » 04-03-2021 23:08

Jak by nie było to koszt obwodnicy jest większy bo obwodnica bedzie szla pod wiaduktem a jak dobrze pamiętam wiadukt pod obwodnice kosztował ponad 22 miliony co do galerii w centrum to mieszkańcy wieżowców nie powinni mieć pretensji miasto powinno się rozwijać i musi a nie tylko narzekanie

kuna
Posty: 132
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: kuna » 04-03-2021 23:33

Hejka,
Sympatyzuję ze zdrowym rozsądkiem.
Każdy widzi po swojemu.Mnie jest po prostu straszliwe żal tego, że kosztem tak ogromnym,kosztem wyciętego lasu, otrzymamy nic wiele nie wartą drogę.Wiem, że moje żale mało kogo obchodzą, ale skoro koszty przewyższają przychody czyli mamy minus, bo nas nie stać na plus, to po co generować minus? Trzeba ważyć przy takich sytuacjach bardzo uważnie plusy i minusy - według mnie tu tego zabrakło.Pomijam już cały ten bałagan z działkami i kompletnie dla mnie nie do przyjęcia sposób komunikowania się władzy z ludem w tym temacie. To osobna kwestia. Brakuje empatii, wyczuia i zwykłej troski.
Mam wrażenie , że spora część osób i decydujących i komentujących stała się zakładnikami idei, że obwodnica w Tbg musi powstać żeby nie wiem co i wszystko jedno jak i czy z sensem czy bez sensu. Jakieś takie zafiksowanie w tym temacie obserwować mozna było i jutro nastąpi kulminacja i eksplozja tej wiekopomnej sytuacji. Żeby tylko się nie rozpukło. Ale problem w tym, że nadal tej obwodnicy nie będzie.Bo to co się nam funduje to zwykła droga.Niech wreszcie ktoś nazwie rzeczy po imieniu.

A teren przed wieżowcami - gdyby właściciele dbali o swoją posesję, to wyglądałaby przez te wszystkie lata inaczej.To też jest pokrętna sprawa, wieczne wygadywanie że pastwisko ,a przecież to nie bezpański teren. Popatrzymy na to wszystko rzetelnie.

Krystian2015
Posty: 56
Rejestracja: 18-01-2020 12:12

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Krystian2015 » 04-03-2021 23:55

Takim myśleniem nic by w mieście nie powstało

Krystian2015
Posty: 56
Rejestracja: 18-01-2020 12:12

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Krystian2015 » 04-03-2021 23:56

Jak komuś nie pasuje to się wprowadzić na podmiejskie dzielnice

Aniol_z_agh
Posty: 19
Rejestracja: 26-09-2018 02:17

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Aniol_z_agh » 05-03-2021 10:00

" Kuna Pisze
Sympatyzuję ze zdrowym rozsądkiem.
Każdy widzi po swojemu.Mnie jest po prostu straszliwe żal tego, że kosztem tak ogromnym,kosztem wyciętego lasu, otrzymamy nic wiele nie wartą drogę.Wiem, że moje żale mało kogo obchodzą, ale skoro koszty przewyższają przychody czyli mamy minus, bo nas nie stać na plus, to po co generować minus? Trzeba ważyć przy takich sytuacjach bardzo uważnie plusy i minusy - według mnie tu tego zabrakło.Pomijam już cały ten bałagan z działkami i kompletnie dla mnie nie do przyjęcia sposób komunikowania się władzy z ludem w tym temacie. To osobna kwestia. Brakuje empatii, wyczuia i zwykłej troski.
Mam wrażenie , że spora część osób i decydujących i komentujących stała się zakładnikami idei, że obwodnica w Tbg musi powstać żeby nie wiem co i wszystko jedno jak i czy z sensem czy bez sensu. Jakieś takie zafiksowanie w tym temacie obserwować mozna było i jutro nastąpi kulminacja i eksplozja tej wiekopomnej sytuacji. Żeby tylko się nie rozpukło. Ale problem w tym, że nadal tej obwodnicy nie będzie.Bo to co się nam funduje to zwykła droga.Niech wreszcie ktoś nazwie rzeczy po imieniu."


przepraszam ale najwidoczniej do zdrowego rozsadku daleka droga.

1) lamenty o wycince Zwierzynca uwazam za resentymenatlizm i brak patrzenia w przyszlosc. Podczas budowy kombinatu Siarkowego bylo podobnie wiec nic nowego. Dlaczego ? bo jesli ktos ma czas to odsylam do geoportalu . Praktycznie wszystkie działki przez ktore przebiega obwodnica ( droga obwodowa ) to działki prywatne. PRYWATNE . Jeszcze raz . Prywatne . Na prywatnej działce wlasiciciel decyduje o jej przeznaczeniu i wykorzystaniu. Jesli wlasciciele tych działek dostana za nie odszkodowania to z pewnoscia pieniadze trafia do miejskiego krwioobiegu ekonomicznego. Wiec caly ten lament ze wycieto Zwierzyniec jest pustym lamentem bez zadnej merytoryki. Wycieto drzewa rosnace na prywatnych działkach ktore wlasciele nabyli i z pewnoscia zalesili byc moze kiedy je kupowali , czesc z pewnoscia wiedziala ze tu kiedys bedzie obwodnica znajac plany . Nic nie jest przypadkowe ale niczego niezgodnego z prawem nie robili. Byli przedsiebiorczy i chwala im za to .

2) Populizmy jakich malo ze obwodnica powinna przebiegac gdzies od Jadachów i laczyc sie z Sandomierzem . Drog nie buduje sie bo ktos otwiera sobie mape i jak w filmie Poszukiwana , Poszukiwany przesuwa jezioro w lepsze miejsce bo tak mu pasuje. Droga ta jest droga wojewodzka , wojewodztwo dofinansowało ja z RPO na lata 2014-2020 . jesli ktokolwiek orientuje sie jak wyglada budowa ( przygotowanie do budowy ) to wie ze zanim nastapi moment jak dzis ze oficjalnie przystapimy do brac budowlanych musi nastapic szereg etapow. W linku schemat ze strony GDDkiA .

https://www.gddkia.gov.pl/frontend/web/ ... su_jpg.jpg

Niech sie buduje nasza Obwodnica !

Boski
Posty: 49
Rejestracja: 23-09-2020 14:09

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Boski » 05-03-2021 11:03

Krystian2015 pisze:
04-03-2021 23:08
Jak by nie było to koszt obwodnicy jest większy bo obwodnica bedzie szla pod wiaduktem a jak dobrze pamiętam wiadukt pod obwodnice kosztował ponad 22 miliony ...
... a nie głównie dla ruchu bezkolizyjnego DW871 (ul. Sienkiewicza)-linia kolejowa???

Masz jaką teorię kalkulacyjną jak to rozliczyć na kolej a jak na obwodnicę?

Że tak zapytam, byłeś/jesteś przeciwnikiem wybudowania wiaduktu ?

Boski
Posty: 49
Rejestracja: 23-09-2020 14:09

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Boski » 05-03-2021 11:09

Też wyrażam szczególny żal i ubolewanie: tych domków z dykty . ...tych pomarańczowych marchewek ...tych krasnali ogrodowych ...

q*wa !

Wiem, że starych zapierdziałych dziadów nie przekona żaden argument pro rozwojowy ... skoro już mają bardzo blisko na inną galaktykę.

... ale wk*rwia mnie ich egoizm ... bo ludzie młodsi nie tylko mieszkańcy Tbg dużo skorzystają na tej drodze (jakby jej nie nazywał).

Zgadzam się, żeby mieć w ogóle podstawy do nazywania tej drogi obwodnicą to powinna ona przebiegać zupełnie w innym miejscu.


Niestety w tak chorym na rozwój społeczeństwie żyjemy.
Wspomnę tylko, że niedawno dość całkiem jeszcze młody radny Damian Szwagierczak z mównicy na sesji rady miasta wylewał swoje żale, że wiadukt na Sienkiewicza nie powinien być wybudowany .... oglądałem relację TVL i przecierałem oczy. No tragedia !!!

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 676
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 05-03-2021 11:14

Od dziś zmieniły się przepisy dotyczący budownictwa społecznego oraz komunalnego. Dzięki zmianom, dotacja na nowe obiekty budowane np. przez "nasz" TTBS, wyniesie do 35% kosztów inwestycji (wcześniej było to 20%). Więc czekam aż zacznie się budowa obiektu na Św. Barbary a następnie obiektów na terenach bo byłej szkole. Taka szansa musi zostać wykorzystana i nie wolno zaprzepaścić dobrego czasu jaki jest na tego typu inwestycję.

Awatar użytkownika
kaRolTBG
Posty: 15
Rejestracja: 05-03-2021 13:19

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: kaRolTBG » 05-03-2021 13:22

Otwarcie budowy obwodnicy


Roman90
Posty: 92
Rejestracja: 19-10-2020 09:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Roman90 » 05-03-2021 15:08

O jakiej inwestycji ocenianej dobrze a nawet bardzo dobre mówił Pan Rafał? Czyżby szykowało się nam coś dużego?

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 676
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 05-03-2021 15:42

Roman90 pisze:
05-03-2021 15:08
O jakiej inwestycji ocenianej dobrze a nawet bardzo dobre mówił Pan Rafał? Czyżby szykowało się nam coś dużego?
Po przesłuchaniu wypowiedzi, wynika z niej, iż pieniądze mają być przeznaczane na obwodnice. Zatem jeżeli faktycznie uda się pozyskać jakieś środki (a wspomniane jest nawet o kilku milionach) to może się okazać, że cała budowa, będzie realnie kosztowała miasto tyle co np. remont Orląt Lwowskich.

Dawid_tbg
Posty: 614
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 05-03-2021 17:48

Mowa o kilku a nawet kilkunastu milionach, a skoro to mówi przedstawiciel partii wszechrządzącej, więc zapewne coś dostaniemy. Więc finalnie może się okazać że zastawienie wodociągów aby zdobyć kasę na budowę mogło być niezasadne. Jednak znów z drugiej strony będą pieniądze na inne inwestycje, tutaj kłania się i wychodzi na pierwszy plan budowa ulicy Skłodowskiej-Curie. Nie wyobrażam sobie aby oddać obwodnicę bez budowy dojazdu z tej ulicy.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 05-03-2021 18:10

Nie jest to bezpośrednio budowa, ale jednak dotarły do nas jakieś znaki cywilizacji, która co pewien czas może się przydać.
W tarnobrzeskim sądzie stanął automat do wnoszenia opłat. Do tej pory był przelew i czekanie, albo gotówka na miejscu w kasie.


Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olsen* » 05-03-2021 19:41

-,,Wiem, że starych zapierdziałych dziadów nie przekona żaden argument pro rozwojowy,,- dziękuję za rzeczowe wytłumaczenie mi kim jestem!

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 05-03-2021 20:29

@Boski co zrobisz, jak będzie Ci dane dożyć "zapierdziałych lat"? Też będziesz blisko innej galaktyki, ja może też. Nie moje to forum i też nie chce Cię pouczać ale pamiętaj, nigdy nie wiesz kto pierwszy na krawędzi stoi, czy Ty, czy ja, czy Ci, których tak określasz.

Pisałem kiedyś, że jest małe prawdopodobieństwo, aby działkowicze nie wiedzieli, że droga będzie. Jednak od 2 lat nie było zdaje się ani jednej konsultacji, spotkania, ani ze strony UM ani PZD/ROD. Ogłoszenia parafialne 3 tygodnie temu i tyle. Nie chodzi o to, że droga ma iść, tylko o brak komunikacji, brak rzetelnych spotkań itd. Jakby się to odbywało na przestrzeni czasu, dziś nikt do nikogo niemiałby pretensji. A tak wzięło się wszystko na przeczekanie i teraz są skutki. Wyobrażasz sobie, że Ci, których tak nazywasz, mając swoje lata w 30 dni spakują rzeczy i rozbiorą altanki? Bo ja nie bardzo.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 05-03-2021 22:49

Materiał z wypowiedziami mieszkańców i wykonawcy na TVP Rzeszów:

https://rzeszow.tvp.pl/52638265/rozpocz ... ltora-roku

Rzeczywiście na geoportalu można włączyć własność działek i okazuje się, że nie wycinamy jako takiego kompleksu Zwierzyniec, czyli terenu należącego do skarbu państwa pod zarządem Lasów Państwowych, ani lasu miejskiego. Rzeczywiście są to przede wszystkim prywatne działki wzdłuż torów, nawet jeśli porośnięte drzewami. Zaskoczyło mnie to.

Metafizyka
Posty: 6
Rejestracja: 08-12-2019 18:30

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Metafizyka » 05-03-2021 23:28

Kuna, myślę bardzo podobnie jak Ty.
Pozdrawiam Cię!

kuna
Posty: 132
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: kuna » 06-03-2021 00:24

:) Dzięki i wzajemnie. Jakieś światełko rozbłysło w tych mrokach.
Mamy to szczęście, że mamy to Forum ( ukłony dla Admina i najlepszego z okazji urodzin!) i jest gdzie podyskutować. Poziomy wpisów - są różne tak jak my jesteśmy różni Ja się już nie obrażam, bo życie hartuje. Dziwi mnie agresywność niektórych wpisów, no ale co zrobić... Życie uczy, że nie podcina się ( nomen omen) gałęzi na której się siedzi. Fakty są takie, że przygotowując teren pod ulicę zniszczono siedliska gatunków chronionych, mrowiska,wycięto pomniki przyrody, naruszono strefę ochronną wokół tych co pozostały. Nikt nie może temu zaprzeczyć, bo tak jest. I wiem ze swojego kuniego życia, że wcześniej czy później to się obróci przeciwko nam.
Nie prowadziło się dialogu z działkowiczami - dziadami, bo przecież miasto nie ma takiego obowiązku... A można było w bardzo prosty sposób, poprzez spotkania i rozmowę wyjść do ludzi i być z nimi w tym trudnym dla wielu czasie - to po prostu boli jak trzeba kawał swojego życia oddać pod buldożery,a jak jeszcze na dokładkę dostaje się obuchem w łeb od swoich, to boli jeszcze bardziej.
Stało się i nie odstanie. Zwierzyniec opłakiwać będę, bo to co zafundowano to barbarzyństwo.Byliście tam? Widzieliście to? Kuna była, zmierzyła się z widokiem i uciekła przerażona do norki.

Boski
Posty: 49
Rejestracja: 23-09-2020 14:09

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Boski » 06-03-2021 09:07

zbyry pisze:
05-03-2021 20:29
@Boski co zrobisz, jak będzie Ci dane dożyć "zapierdziałych lat"? Też będziesz blisko innej galaktyki, ja może też. Nie moje to forum i też nie chce Cię pouczać ale pamiętaj, nigdy nie wiesz kto pierwszy na krawędzi stoi, czy Ty, czy ja, czy Ci, których tak określasz.

Pisałem kiedyś, że jest małe prawdopodobieństwo, aby działkowicze nie wiedzieli, że droga będzie. Jednak od 2 lat nie było zdaje się ani jednej konsultacji, spotkania, ani ze strony UM ani PZD/ROD. Ogłoszenia parafialne 3 tygodnie temu i tyle. Nie chodzi o to, że droga ma iść, tylko o brak komunikacji, brak rzetelnych spotkań itd. Jakby się to odbywało na przestrzeni czasu, dziś nikt do nikogo niemiałby pretensji. A tak wzięło się wszystko na przeczekanie i teraz są skutki. Wyobrażasz sobie, że Ci, których tak nazywasz, mając swoje lata w 30 dni spakują rzeczy i rozbiorą altanki? Bo ja nie bardzo.
Uważam, że to słabo, że wszyscy zainteresowani uprzednio nie dostali info. ... to słabo i już....niech wystawią władzy ocenę w wyborach.

... jak zdążą :) ...hahaha taki żarcik :)

...ale czy przez to mieli byśmy zablokować budowę pseudo-obwodnicy? bo parę bud z dykty i grządek z marchewką zostanie spychem rozjechanych?

Nie nie nie żal mi takich dziadów bo jestem tego pewny, że robili by wszystko przeciw powstaniu tej drogi.

A już wystarczająco duże opóźnienie jest w tej sprawie.

Aż żal mnie bierze jak widzę jak niszczeją ul. Sikorskiego i Sienkiewicza rok po roku nowe uszkodzenia nawierzchni (wiem, że część z nich wynika z przyklepania partactwa przez tarnobrzeskich urzędników swego czasu ) ... chyba ciężki tranzyt do tego się najbardziej przyczynia.

A umówmy się, że nie przyczyniło by się to do zmiany przebiegu trasy na "tak jak trzeba" ...czyli w skrócie wlot na DK9, ominięcie Mokrzyszowa, ominięcie Sielca, Wielowsi, połączenie z DK77 ... i przemyślane połączenie z S74.

Mamy w Tbg przykłady gdzie to drogę dostosowano do przeszkody np. ul .Sienkiewicza nieopodal banku PKO, ul. Kwiatkowskiego obok DAO.
... wtedy nie był spec ustawy. .... i co teraz też tak miało by być?

i tak i tak i tak ... pseudo-obwodnica odbija niepotrzebnie w bok, żeby zaoszczędzić część domków z dykty więc lament części dziadów mniejszy.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 06-03-2021 10:05

Rzeczywiście w propozycji było pięć przebiegów drogi obwodowej, w tym, z tego co pamiętam, takie, które leciały równo przez ogrody Wielopole 3 czy Wielopole 4. Wybrano opcję 5, która w największym zakresie oszczędzała ogródki działkowe, zresztą wybrano po konsultacjach, które się odbyły i jak widać można było mieć na to realny wpływ - we właściwym czasie.
Ale coś za coś. Droga nie dotknęła wielu dzierżawców działek, ale za to bardziej paru właścicieli nowych domów przy Orła, weszła też trochę w las na przedłużeniu Poziomkowej.

Na wysokości Zwierzyńca przebieg wzdłuż torów to teren odebrany naturze przez technikę ponad 100 lat temu. Ciekaw jestem jak przejścia dla zwierząt i płotki naprowadzające sprawdzą się w praktyce.

ODPOWIEDZ