Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 16-08-2019 09:04

Jest sobie strona http://zmieniamydworce.pkp.pl/ na której można sprawdzić co PKP zamierza robić w kwestii remontów dworców. Tarnobrzega (47 tysięcy mieszkańców) tam nie znajdziemy, znajdziemy natomiast na przykład miejscowości takie jak Radymno ( 5 tysięcy mieszkańców) , Nisko (15 tysięcy) , Sędziszów Małopolski (12 tysięcy), Czarna (2700) czy Kanie (690 mieszkańców).

Zastanawia mnie kto oprócz W.Zycha podnosił ten temat i co tak naprawdę ze strony władz miasta wypływało jeśli chodzi o wnioski czy to do samego PKP czy do odpowiedniego ministerstwa. Ciekawi mnie też co szczególnie zrobiły w tej sprawie lokalne władze PiS.

https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 60752.html
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 16-08-2019 11:50

encore napiszę tylko kilka zdań. Był projekt, sam go pisałem, przeszedł, odbyły się spotkania organizacyjne, warsztaty, pokazy. Mieli przyjechać specjalisci z Warszawy aby ocenić stan rzeczy, a wnioskowaliśmy z Kiełbem, aby uwzględnić dworzec PKP, a na terenach Kozerówy postawić dworzec PKS i stworzyć na nowo spółkę MKS. Wiesz co wyszło? Jakaś dobra dusza wsadziła mi do skrzynki pocztowej pismo, sygnowane bodajże przez Anne Pekar, że rezygnujemy. Usiadłem sobie na schodach i i było mi smutno a jednocześnie chciałem bym był ich .....i tu nie napiszę nic. Czy mam to pismo nie wiem, gdzieś pewnie leży. Od znajomych z UM wiem, że takie wyszło, natomiast Ministerstwo Rozwoju wyraziło na ubolewanie, gdyż na tyle miast dostaliśmy się. Nazwiska podam jak podadzą do wysokiego budynku :-) w sensie tych nazwisk z Ministerstwa. Te dokumenty nawet pewnie są w Internecie. Były w mediach. Smutno mi jako człowiekowi Tu urodzonemu, że tak działają niby lokalni wybrańcy Narodu. Piszę to z pełną odpowiedzialnością jako człowiek, obywatel, i mający świadomość, że mogę być pociągnięty do wysokiego budynku. Dowodowy są. Ale i tak nikt się tym nie przejmie, bo kogo obchodzi tenże skrawek tarnobrzeskiej ziemi... :-(

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: orange » 16-08-2019 15:05

No ten nasz TBS to wogóle ma problemy finansowe, ale nasze miasto pomogło:)
Radni dokapitalizowali TTBS kwotą 290 tysięcy złotych.

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: p_atryk » 18-08-2019 15:33

zbyry pisze:
16-08-2019 11:50
encore napiszę tylko kilka zdań. Był projekt, sam go pisałem, przeszedł, odbyły się spotkania organizacyjne, warsztaty, pokazy. Mieli przyjechać specjalisci z Warszawy aby ocenić stan rzeczy, a wnioskowaliśmy z Kiełbem, aby uwzględnić dworzec PKP, a na terenach Kozerówy postawić dworzec PKS i stworzyć na nowo spółkę MKS. Wiesz co wyszło? Jakaś dobra dusza wsadziła mi do skrzynki pocztowej pismo, sygnowane bodajże przez Anne Pekar, że rezygnujemy. Usiadłem sobie na schodach i i było mi smutno a jednocześnie chciałem bym był ich .....i tu nie napiszę nic. Czy mam to pismo nie wiem, gdzieś pewnie leży. Od znajomych z UM wiem, że takie wyszło, natomiast Ministerstwo Rozwoju wyraziło na ubolewanie, gdyż na tyle miast dostaliśmy się. Nazwiska podam jak podadzą do wysokiego budynku :-) w sensie tych nazwisk z Ministerstwa. Te dokumenty nawet pewnie są w Internecie. Były w mediach. Smutno mi jako człowiekowi Tu urodzonemu, że tak działają niby lokalni wybrańcy Narodu. Piszę to z pełną odpowiedzialnością jako człowiek, obywatel, i mający świadomość, że mogę być pociągnięty do wysokiego budynku. Dowodowy są. Ale i tak nikt się tym nie przejmie, bo kogo obchodzi tenże skrawek tarnobrzeskiej ziemi... :-(
Czyli był projekt, miał szanse na dofinansowanie a oni po prostu sobie z niego tak zrezygnowali. Podali chociaż jakieś powody?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 19-08-2019 08:29

To miała być strategia na obecną perspektywę UE i przyszłą, oraz środki krajowe aby etapami to wykonywać i zabezpieczyć pieniądze aby w ciągu 2-3 lat to powstało, i się brzydko mówiąc zesrało. A taka strategia kosztuje kupę kasy, zaś specjaliści wskazali by wszystkie możliwe aspekty zgodnie z oczekiwaniami miast. Był dograny Lucjusz, Sandomierz, inne miasta i kupę kasy w sensie naszej tarnobrzeskiej poszło z dymem i masę pracy. Powód ówczesnych p.o. ? My tego nie widzimy. Nawet sam Hamryszczak powiedział mi prosto w oczy przy wielu ludziach podczas jednego z wydarzeń, że przyjadą z ministrem Kwiecińskim, tylko trzeba dograć terminy jak już będzie zarys koncepcji. No to też przyjechali...teraz się dziwić, że młodych tu nie ma.

karol10tbg
Posty: 89
Rejestracja: 02-03-2009 17:32

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karol10tbg » 19-08-2019 21:42

Na Wyszyńskiego pomiędzy sądem a parkiem w końcu uzupełniono ziemią pasy zieleni.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 20-08-2019 22:21

Większe przebudowy i remonty budynków oświatowych w Tarnobrzegu:

W chwili obecnej Urząd Miasta Tarnobrzega realizuje 6 zadań remontowo-budowlanych z zakresu przygotowania tarnobrzeskich placówek oświatowych do nowego roku szkolnego. Prace obejmują: wymianę drzwi, okien, remonty posadzki, ścian i sufitu, schodów, wymianę instalacji elektrycznej, teleinformatycznej, wodnokanalizacyjnej oraz wentylacyjnej oraz przebudowy pomieszczeń.

Zadanie nr 1 – Budynek ul. Jachowicza 4 na potrzeby ZS Nr 2
Wartość robót: 881 910,00 zł brutto
Zadanie nr 2 – Budynek ul. Kopernika 18 na potrzeby Zespołu Szkół Specjalnych
Wartość robót : 661 740,00 zł brutto
Zadanie nr 3 – Szkoła Podstawowa nr 3 ul. Kochanowskiego 1
Wartość robót : 298 890,00 zł brutto
Zadanie nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 4 ul. Wyspiańskiego 10
Wartość robót : 151 290,00 zł brutto
Zadanie nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 10 ul. M. Dąbrowskiej 10
Wartość robót : 170 970,00 zł brutto
Zadanie nr 6 – Remont kuchni w Budynku ul. Kopernika 18 na potrzeby Zespołu Szkół Specjalnych
Wartość robót : 189 655,34 zł brutto

ZAKRES ROBÓT:
Zadanie nr 1 – Budynek ul. Jachowicza 4 na potrzeby ZS Nr 2:
Roboty budowlane:
- wymiana drzwi, remont posadzki, remont ścian i sufitu w pomieszczeniach 0.1 ; 0.3 ; 0.4 ; 0.5 ; 0.6 ; 0.7 ; 0.8 ; 0.9 ; 0.10 ; 1.1 ; 1.4 ; 1.5 ; 1.8 ; 1.10 ; 1.11 ; 1.16 ; 1.18 ; 1.22 ;
- remont posadzki, remont ścian i sufitu w pomieszczeniach 0.11 ; 0.12 ;
- budowa ścianki działowej, wymiana drzwi, remont posadzki, remont ścian i sufitu, inne roboty w pomieszczeniu 0.13 ;
- wymiana drzwi, remont posadzki, remont ścian i sufitu, inne roboty, w pomieszczeniu 0.13A ; 1.3 ; 1.6 ; 1.7 ;
- wymiana drzwi, remont ścian i sufitu w pomieszczeniach 0.14 ; 0.15 ; 0.16 ; 0.18 ; 0.23 ;
- remont ścian i sufitu w pomieszczeniu 0.17; 0.24A ; 1.9 ;
- budowa ścianki działowej, stolarka, remont posadzki, remont ścian i sufitu, inne roboty w pomieszczeniu 0.19 ;
- wyburzenie ściany działowej, remont posadzki, remont ścian i sufitu w pomieszczeniu 0.20;
- budowa ścianki działowej, stolarka, remont ścian i sufitu, w pomieszczeniu 0.22 ;
- wyburzenie ściany działowej, wymiana drzwi, remont ścian i sufitu w pomieszczeniu 0.24
- montaż nawiewników higrosterowalnych w pomieszczeniach 0.29 ; 0.30 ; 1.2 ;
- budowa ścianki działowej, wymiana drzwi, remont posadzki, remont ścian i sufitu w pomieszczeniu 1.12 ; 1.14 ;
- stolarka, remont posadzki, remont ścian i sufitu w pomieszczeniu 1.13 ; 1.15 ;
- wymiana drzwi w pomieszczeniu 1.17 ; 1.19 ;
- wymiana drzwi w innych pomieszczeniach nie objętych pracami remontowymi;
- Remont nawierzchni do części hotelarskiej wraz ze schodami,
- Remont wejścia głównego,
Roboty elektryczne:
- montaż opraw oświetleniowych,
- montaż osprzętu instalacyjnego,
- układanie przewodów instalacyjnych,
- rozdzielnie i tablice,
- badania i pomiary,
- instalacja teleinformatyczna,

Roboty sanitarne:
- instalacja wodna: prace demontażowe, roboty montażowe, prace budowlane,
- instalacja kanalizacji sanitarnej: prace montażowe,
- instalacja wentylacji: prace montażowe, prace budowlane,

Zadanie nr 2 – Budynek ul. Kopernika 18 na potrzeby Zespołu Szkół Specjalnych:
Roboty budowlane: Segment A
- oddzielenie segmentu od pozostałej części szkoły: budowa ścianki działowej, stolarka,
- budowa ścianki działowej, stolarka, remont ścian i sufitu w pomieszczeniu 0.1 ; 0.3 ; 1.2 ; 1.6;
- remont ścian i sufitu w pomieszczeniu 0.2 ; 0.4 ; 1.3 ; 1.7 ;
- dostawa wyposażenia pomieszczeń 0.5 ; 0.6 ; 0.8 ; 1.4 ;
- stolarka, remont posadzki, remont ścian i sufitu w pomieszczeniu 1.8 ;
- remont posadzki, remont ścian i sufitu w pomieszczeniu 1.10 ;
- wymiana drzwi w pomieszczeniu 0.5 ; 0.6 ; 1.4 ; 1.5 ;
Roboty budowlane: Segment B :
- szatnie – wymiana drzwi
- budowa ścianki działowej, stolarka, remont posadzki, remont ścian i sufitu, wyposażenie w pomieszczeniu 0.18 ;
- stolarka, remont posadzki, remont ścian i sufitu, wyposażenie w pomieszczeniu 0.19 ;
- budowa ścianki działowej, stolarka, remont posadzki, remont ścian i sufitu w pomieszczeniu 0.20 ;
- remont posadzki, remont ścian i sufitu w pomieszczeniu 0.21 ; 0.22 ; 0.27 ;
- montaż nawiewników higrosterowalnych w pomieszczeniach 1.12 ; 1.13 ; 1.14 ; 1.15 ;
- wyposażenie w pomieszczeniu 0.15; 1.19 ; 2.6 ;
- korytarz,
- wymiana drzwi w pomieszczeniu 0.14 ; 0.15 ; 0.28 ; 0.29 ; 1.18 ; 1.19 ; 1.32 ; 1.33 ; 2.5 ; 2.6 ; 2.17 ; 2.18 ;
Roboty sanitarne: parter , I i II piętro: instalacja wodna, kanalizacji sanitarnej, wentylacji, ogrzewania:
- toaleta treningowa (0.18 ; 0.19) prace demontażowe, prace montażowe, prace budowlane,
- sekretariat i gabinet dyrektora (0.20 ; 0.21) prace montażowe, prace budowlane,
- toaleta dla niepełnosprawnych (0.15 ; 1.19) prace demontażowe, prace montażowe, prace budowlane,
- gabinet psychologa, logopedy i pedagoga (0.1 ; 0.2 ; 0.3 ; 0.4 ) prace montażowe, prace budowlane
- łazienka dla dzieci (0.5 ; 1.4) prace demontażowe, prace montażowe, prace budowlane,
- łazienka dla niepełnosprawnych (0.6) prace demontażowe, prace montażowe, prace budowlane,
- pomieszczenie integracji sensorycznej (0.8) prace montażowe, prace budowlane,
- sala ceramiki (2.9) prace montażowe, prace budowlane,
- toaleta dla niepełnosprawnych, męska (2.6 ; 2.5) prace demontażowe, prace montażowe, prace budowlane,
- kuchnia treningowa (2.15 ; 2.16) prace montażowe, prace budowlane,
Roboty elektryczne:
- montaż opraw oświetleniowych,
- montaż osprzętu instalacyjnego,
- układanie przewodów instalacyjnych,
- rozdzielnie i tablice,
- badania i pomiary,
- instalacja przywoławcza,

Zadanie nr 3 – Szkoła Podstawowa nr 3 ul. Kochanowskiego 1:
Roboty budowlane:
- wymiana okien w pomieszczeniach 0.3 ; 0.4 ; 0.5 ; 0.8 ; 0.9 ; 0.10 ; 1.3 ; 1.4 ; 1.5 ; 1.6 ;
- remont posadzki w pomieszczeniu 0.11;
- remont posadzki, remont ścian i sufitu w pomieszczeniu 0,13;
- montaż kraty, remont ścian i sufitu w pomieszczeniu 0.14,
- wymiana parapetów na korytarzu,
Roboty elektryczne:
- montaż opraw oświetleniowych,
- montaż osprzętu instalacyjnego,
- układanie przewodów instalacyjnych,
- rozdzielnie i tablice,
- badania i pomiary,

Zadanie nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 4 ul. Wyspiańskiego 10:
Roboty budowlane:
- remont posadzki, remont ścian i sufitu w pomieszczeniach 0.1 ; 0.3 ; 0.5 ; 1.1 ; 2.3 ; 2.4 ; 2.5,
- remont ścian i sufitu w pomieszczeniach 0.4 ; 1.2 ; 2.2 ;
- remont sufitu w pomieszczeniu 0.6,
- wymiana obróbek blacharskich w pomieszczeniu 1.3,
- budowa ścianki działowej, stolarka, remont ścian i sufitu, wyposażenie w pomieszczeniu 2.1,
Roboty elektryczne:
- montaż opraw oświetleniowych,
- montaż osprzętu instalacyjnego,
- układanie przewodów instalacyjnych,
- rozdzielnie i tablice,
- badania i pomiary,
Roboty sanitarne:
- instalacja wodna: prace demontażowe, roboty montażowe, prace budowlane,
- instalacja kanalizacyjna: prace montażowe, prace budowlane,
- instalacja wentylacji: prace montażowe, prace budowlane,

Zadanie nr 5 – Szkoła Podstawowa nr 10 ul. M. Dąbrowskiej 10:
Roboty budowlane:
- wyburzenie ściany działowej, remont posadzki, remont ścian i sufitu w pomieszczeniach 0.5 ; 0.6 ; 1.1 ; 1.2 ; 1.3 ; segment C
- remont posadzki, remont ścian i sufitu w pomieszczeniach 0.1 ; 0.2 ; 0.4; segment AULA,
- remont posadzki, remont ścian i sufitu, remont parapetów w pomieszczeniu 0.3 segment AULA,
- remont posadzki, malowanie lamperii w pomieszczeniu 2.1 segment D,
Roboty elektryczne:
- montaż opraw oświetleniowych,
- montaż osprzętu instalacyjnego,
- układanie przewodów instalacyjnych,
- rozdzielnie i tablice,
- badania i pomiary,

Zadanie nr 6 – Remont kuchni w Budynku ul. Kopernika 18 na potrzeby Zespołu Szkół Specjalnych
- I piętro : remont posadzki, remont ścian i sufitu,
- II piętro; remont posadzki,
- instalacja elektryczna,

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Jacek » 21-08-2019 02:50

Aś to pięknie opisał Adminie. Dzięki! Ale się dzieje! Ciekawe tylko czy minister Zalewska za to wszystko płaci czy miasto Tarnobrzeg. Bo tych potrzeb by nie było gdyby nie deforma oświaty i likwidacja gimnazjów.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Jacek » 21-08-2019 02:54

No i jeszcze czekamy na nakłady na budynek Gimnazjum na Dekutowskiego, cokolwiek by tam nie było...
Takie to inwestycje prorozwojowe mamy w naszym mieście.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: zbyry » 21-08-2019 10:03

Jacku odczuwam, że masz potrzebę prawdziwych inwestycji, tj. drogowych, ubezpieczenia terenów inwestycyjnych, promocji bo to też w końcu inwestycja, rozwinięcia strefy i innych, pro rozwojowych. I słusznie. A tak, polityka UM sprowadza się do "ratowania oświaty" i spłacenia ZUS-u a obszar inwestycyjny ja nie wiem czy istnieje, chyba tylko w bieżącym utrzymaniu miasta co i tak nie jest w mojej skromnej opinii wykonywane, co pokazywałem na zdjęciach i co widzę na mieście. Na inwestycje nie licz. Chyba, że te w edukacje, tylko tak się zastanawiam, dlaczego z naszych podatków kształcimy młodzież a potem następuje fluktuacja w stronę Stalowej Woli, Mielca czy innych miast. Zamiast myśleć o zagospodarowaniu terenów, nowych nawierzchniach itd, no to jest jak jest. A dzięki inwestycjom można by przyciągnąć inwestorów.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: orange » 21-08-2019 12:43

W Stalowej Woli pewnie na remonty szkół i przedszkoli pójdzie ponad 4 miliony złotych.
Tak było rok temu.
Szkoda, że Stalówka zmienia się i widać inwestycje gołym okiem, a nie nasze miasteczko TBG :(

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: globoo » 21-08-2019 19:03

Nowe wiaty przystankowe w Tarnobrzegu. Zastąpiły słupki i zniszczone przystanki

https://echodnia.eu/podkarpackie/nowe-w ... 1-14365153

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 24-08-2019 09:55

Wczoraj ogłoszono po raz drugi przetarg na tereny wokół jeziora. Na pierwszy rzut oka widzę, że zakres prac nieco się skurczył.

Nieco bardziej dziwi mnie inny postępowanie na - „Wykonanie prac renowacyjnych figury Matki Bożej na działce o nr ew. 932/3 na osiedlu Mokrzyszów w Tarnobrzegu”. Zamawiającym nie jest parafia czy jakieś stowarzyszenie tylko miasto. Czy ta figura ma jakąkolwiek wartość historyczną aby miasto miało obowiązek finansować utrzymanie takiego obiektu sakralnego?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dominik267 » 24-08-2019 14:04

Masz dokument przetargowy gdzieś pod ręką żeby linkiem wrzucić?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 24-08-2019 17:24

"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 26-08-2019 17:00

Na tarnobrzeskim wątku Skyscrapercity pojawiało się parę newsów:
- na miejscu zburzonej szopki na wiosce może powstać salon Media Expert
- przedłuża się procedura uchwalenia planu dla osiedla Centrum
- wykonawca Karuzeli nie spieszy się z inwestycją

Ciekawe na ile zaszkodziła nam w tym wszystkim afera łapówkarska, na ile różni "blokersi", a na ile wcześniejsze i późniejsze nieogarnięcie.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 26-08-2019 17:38

chyba wszystko razem , jestem już sceptykiem w kwestiach centrum i karuzeli po prostu w TBG nic konkretnego nie powstanie może bare baraczków jak media expert bo im nowa budowla zasłoniła widok przy Sikorskiego. Miasto pod względem infrastruktury upadło wraz z siarką a teraz to wegetacja małomiasteczkowa pokroju Kolbuszowa czy Jarosław

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: orange » 27-08-2019 15:17

Faktycznie takiego inwestora jak SIARKA już nie ma w Tarnobrzegu.
Jednak nie jest najgorzej...
W rankingu mamy 211 miejsce...

Miejsca w rankingu zajęte przez samorządy w województwa podkarpackiego:
80 Rzeszów - 6 145,78 zł
84 Krosno - 6 123,07 zł
115 Przemyśl - 5 853,68 zł
211 Tarnobrzeg - 5 316,02 zł (dochód ogólny w ubiegłym roku w przeliczeniu na jednego mieszkańca)

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Antea » 27-08-2019 21:38

cenzor pisze:
26-08-2019 17:38
chyba wszystko razem , jestem już sceptykiem w kwestiach centrum i karuzeli po prostu w TBG nic konkretnego nie powstanie może bare baraczków jak media expert bo im nowa budowla zasłoniła widok przy Sikorskiego. Miasto pod względem infrastruktury upadło wraz z siarką a teraz to wegetacja małomiasteczkowa pokroju Kolbuszowa czy Jarosław
Pracowałam dwa lata w Jarosławiu i na terenie powiatu jarosławskiego. Daleko nam do nich niestety :-)

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 28-08-2019 10:31

My tak naprawdę jesteśmy w ciemnej d... ze względu na to, iż strefa przemysłowa jest tarnobrzeska tylko z nazwy a okoliczne gminy czerpią korzyści z tego faktu. Powiedzmy sobie szczerze, jakby strefa chmielowska (bo tak ją trzeba nazwać) była prawdziwie tarnobrzeska to miasto miałoby sporo pieniędzy więcej (z różnego rodzaju podatków bo zwolnienia nie dotyczą całości) na same inwestycje, a i inwestor prędzej by się pojawił (bo komu się chce działać w dwóch samorządach jednocześnie - pół zakładu w Tarnobrzegu, pół w Chmielowie).
Nasze miasto wykończyli i wykańczają nadal "wspaniali" radni wszystkich kadencji, którzy dwoili się i troili aby tylko dobrze było im własnym interesom i nikomu więcej. Sporadycznie trafiali się tam uczciwi ludzie ale co oni mogli sami zrobić.

ODPOWIEDZ