Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dzanek » 12-05-2019 21:16

admin pisze:
12-05-2019 18:10
- a propos siatki, to przy boisku na Kopernika, mniej więcej na przeciwko Biedronki, wysoka metalowa siatka mocno się wali. Ktoś się tam wspinał? Bo chyba piłka tak mocno nie uderzyła.
Jakiś czas temu duże wiatry spowodowały taką sytuację. Co lepsze zostało to "zabezpieczone" linkami tak by nie przewróciło się w stronę boiska. Jedyne tego typu boisko w Tarnobrzegu, które jest poza systemem orlików i przez to cierpi brakiem renowacji. Jest w "opiece" szkoły a tam zawsze mają inne wydatki.

Oni_cię_kochają
Posty: 27
Rejestracja: 10-05-2019 09:28

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Oni_cię_kochają » 12-05-2019 21:39

Antyspołeczny, skrajny liberalizm pchnął mnie do zagłosowania na PIS.
Ze sprawiedliwością i wyrównywaniem szans na sztandarach wzbudził moje nadzieje.
Owo wyrównywanie szans okazało się w praktyce pompowaniem kasy w 3 najsilniejsze ośrodki Podkarpacia.
To taka polityka "spójności" - robienie dobrze politycznym ulubieńcom.
Dla zamknięcia ust - rzucono do Tbg nieco grosza , tak jednak aby (koniecznie) nie były to inwestycje miastotwórcze - podwyższenie wałów czy umieralnia rakowa , wszak nie należy niepokoić okolicznych pupilów ze wschodu i południa.
Tak szerokich arterii jak w centrum ST.W. (od elektrowni do Rozwadowa) nie ma w promieniu kilkudziesięciu km , ale uznano że tam musi być obwodnica za 200 mln.
Mielec ma już jedną - 17km , a budują drugą z kolejnym mostem na Wisłoce.
W Tbg - wąskie jednojezdniowe drogi zapchane tirami i "l"kami.
W razie wypadku w Zakrzowie - totalna blokada do Sandomierza , bo brak drogi alternatywnej.
Kasy na naszą obwodnicę nie dostaniemy , bo byłaby to inwestycja miastotwórcza , a takiej lokalni konkurenci sobie nie życzą.
Taka ma być kara za niewłaściwe glosowanie. Nic - tylko prostacki sowietyzm przychodzi mi do głowy.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 13-05-2019 08:52

Miło mądrego poczytać.

Tarnobrzeg postawił sie PiSowi i wychodzi na to, że "na złość mamie odmroziliśmy sobie uszy". Uważam, że za to wszystko powinniśmy rozliczyć lokalny PiS po raz kolejny. W najbliższych wyborach również powinniśmy pokazać im figę za to co nam teraz zrobili dla naszego miasta. No i koniecznie na jesieni, bo to jeszcze ważniejsze.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 15-05-2019 21:12

Tarnobrzeg wydał decyzję dla Wikany:
Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z układem komunikacji wewnętrznej oraz garażem i miejscami postojowymi na nieruchomości na działkach o nr. ewidencyjnych 12-1592/2, 12-1597/4, 12-3732/11, 12-3732/2, 12-3732/3, 12-3732/4, 12-3732/5, 12-3732/6, 12-3732/7, 12-3732/8, 12-3732/9 położonych przy ul. Kopernika w Tarnobrzegu
Szykuje się kolejny blok, tym razem przy skrzyżowaniu Kopernika/11 Listopada. Z tego co kojarzę parę lat temu planowano tam przestrzeń handlową, jakąś Czerwoną Torebkę, czy coś w tym stylu. Widocznie jednak bardziej opłaca się budować w Tarnobrzegu bloki.
Obwodnica będzie stosunkowo blisko.

Mamy również przetarg na obiecaną modernizację skateparku.

Dawid_tbg
Posty: 625
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 15-05-2019 21:39

Z tego co czytałem ma być tam ok 100 mieszkań, fajnie jak by poszli w budynek wyższy czyli poniżej 7-8 kondygnacji, wpisywało by się to w okolicę.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 15-05-2019 22:08

admin pisze:
12-05-2019 18:10
Remont ul. Mickiewicza z dobrego miejsca na liście spadł na ostatnią pozycję listy rezerwowej.
Wiadomo jak jest, że po wyborach lokalnych pieniądze dostają przede wszystkim swoi. Czyż tak, pośrednio, nie zapowiadano w kampanii? Czy bezpośrednio nie wskazywał na to przeciek obrad lokalnych struktur PiS, który tu udostępnił mariano?

http://leliwa.pl/tarnobrzeg-nie-ma-dofi ... ckiewicza/

Tarnobrzeg wybrał i ponosi konsekwencje wyboru. Patrząc od strony czysto interesownej, pozostaje liczyć na zmiany we władzy centralnej jesienią. Ale czy wówczas dostaniemy więcej?
Z tego co mi wiadomo, to wniosek był dobrze oceniony. Jako, że to program rządowy to w regulaminie był zapis, że ostateczną decyzję podejmuje odpowiedni minister, lub premier. Podjeli.

Lokalne struktury PISu powinny się tłumaczyć. Nie sądzę, że ktoś z PISu zrobił to ciekawie, bo wszyscy jeździmy do Rzeszowa po tej drodze. Raczej nasze struktury są tak słabe, że nikt się z nami nie liczy.

Z tego co wiem nie jesteśmy sami, Mielec też stracił dofinansowanie z tego projektu.

Dodam jeszcze, że to chamstwo najgorszej postaci. Kto by nie rządził, to podatki płacimy wszyscy. Takie mamy prawo, taką mamy sprawiedliwość!
Karaś

Oni_cię_kochają
Posty: 27
Rejestracja: 10-05-2019 09:28

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Oni_cię_kochają » 16-05-2019 07:32

Obawiam się , że widzimy tylko czubek góry lodowej , albowiem siła ST.W (która jest automatycznie siłą szkodzenia nam) pochodzi nie z Rzeszowa , który jest (teoretycznie) dysponentem unijnych środków rozwoju regionalnego , lecz z samej Warszawy.
Świadczą o tym choćby liczne wizyty tam najwyższych notabli , ich przemówienia i natychmiastowe niemal skutki ekonomiczne.
Doprawdy - wielka jest siła płatnego (inwestycjami) , demonstracyjnego "patriotyzmu".
W tej sytuacji możemy liczyć na wyłącznie jakieś niewielkie (koniecznie nie miastotwórcze!) inwestycje typu kolejny orlik , czy jakieś ścieżki spacerowe.
Słyszę w Leliwie wypowiedź sympatycznej posłanki p.Skowrońskiej m.in o tym , że zbudowała obwodnice - obie w jej Mielcu , poza właśnie rozpoczętą (za 200mln) w St.W.
To wszystko są skutki naszego głosowania na oślep.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: globoo » 16-05-2019 10:04

Calkowicie sie z toba zgadzam Oni_cię_kochają ..Nasze głosowania sie teraz na nas mszczą.Wciąż popełniamy jako mieszkańcy ten sam błąd.Teraz wybudowanie 50 metrow sciezki rowerowej jest traktowane jak znaczaca inwestycja w miescie.Dla porownania zobaczcie jak to jest w Stalowej Wol na filmie....

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: kermit » 16-05-2019 12:28

No coż - mamy władze, które nie mają siły przebicia. Od zawsze mamy lokalne władze które nie są bardzo ściśle powiązani z partią, która aktualnie rządzi w kraju i w województwie. Bożek może i ładnie na zdjęciach wygląda ale co on może? Ma jakieś kontakty w Warszawie? W Rzeszowie? Żadne. Jest ktoś kto będzie się tam liczył z jego zdaniem? Nie ma. Kolejne lata gdzie wybudujemy sobie gdzieś tam chodnik, gdzieś tam ścieżkę rowerową i otworzymy dwa nowe place zabaw. Bożek jak chce rządzić w nastepnej kadencji to powinien bardzo ściśle współpracować z lokalnym pis-em lub z po, jeśli oni wygrają kolejne wybory.

Oni_cię_kochają
Posty: 27
Rejestracja: 10-05-2019 09:28

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Oni_cię_kochają » 16-05-2019 17:29

A jak spojrzą w twarz tym którzy im zaufali oddając swe głosy ?
Roszczą sobie prawo do wzywania Europy , by wróciła do "wartości".
Jakich? Przecież to rozbój na elementarnej moralności : Prawo bolszewickie i Sprawiedliwość Czyngis-Chana
To już Biedroń jest bardziej wiarygodny.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 16-05-2019 21:08

globoo pisze:
16-05-2019 10:04
Nasze głosowania sie teraz na nas mszczą.Wciąż popełniamy jako mieszkańcy ten sam błąd.
Globoo, toleruję Cię po raz trzeci czy czwarty, chociaż nie powinienem, bo do tej pory wypowiadałeś się inaczej niż wcześniej.
Ale nie podszywaj się już pod tarnobrzeżanina. Może przyjdzie czas, że Wasze głosowania będą się na Was mściły, ale tymczasem korzystacie.
Bez dyskusji.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 16-05-2019 21:32

Trzeba pamiętać o cofnięciu przez PiS remontu ul. Mickiewicza. Spadek w liście rankingowej przypadkiem nie jest.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 16-05-2019 21:43

Tutaj materiał TVL na ten temat. Prezydent nadal liczy na pieniądze.


Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 16-05-2019 21:50

jak wynika z informacji deweloper / Firma Wikana/jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy budynku B przy ul Targowej "-Projekt Nowa Targowa" co sugeruje ze należy się liczyć w niedalekim czasie z rozpoczęciem II etapu inwestycji.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 16-05-2019 21:57

vice Ministrem Infrastruktury niedawno został poseł Rafał Weber /marzec/ ze Stalowej Woli dla informacji co niektórym

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 16-05-2019 22:48

kermit pisze:
16-05-2019 12:28
No coż - mamy władze, które nie mają siły przebicia. Od zawsze mamy lokalne władze które nie są bardzo ściśle powiązani z partią, która aktualnie rządzi w kraju i w województwie. Bożek może i ładnie na zdjęciach wygląda ale co on może? Ma jakieś kontakty w Warszawie? W Rzeszowie? Żadne. Jest ktoś kto będzie się tam liczył z jego zdaniem? Nie ma. Kolejne lata gdzie wybudujemy sobie gdzieś tam chodnik, gdzieś tam ścieżkę rowerową i otworzymy dwa nowe place zabaw. Bożek jak chce rządzić w nastepnej kadencji to powinien bardzo ściśle współpracować z lokalnym pis-em lub z po, jeśli oni wygrają kolejne wybory.
Kermit to jest k...two w czystej postaci. Takie samo ma przebicie Bożek, Pluta jak i Kalinka, Nowak, Pekar. Niestety oni tez jeżdżą po tych drogach. Ty Tez jeździsz, teraz z tego co wiem nawet do domu. Odbieranie zaakceptowanych pieniędzy na drogę, gdzie nie ma żadnych powodów merytorycznych, a jedynie widzimisię premiera jest k....twem dla wszystkich wyborców, dla wszystkich mieszkańców.

Co to za gadanie, że powinniśmy wybrać PIS, bo rządzi PIS i PIS nam da, a inni nie dadzą bo PIS im nie da. Nie głosowałem i nie zagłosuje nigdy na tą partię właśnie przez takie zachowanie. Niby prawi i sprawiedliwi, a naszymi pieniędzmi rządzą się zupełnie niesprawiedliwie. I zniosę jazdę po dziurawej Mickiewicza, tak samo jak i Ty będziesz musiał to zrobić.

Dodam tylko, że wniosek składany był za Kamila Kalinki. Jego odrzucenie jak dla mnie dużo mówi gdzie centrala PIS ma nasze lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości. Panowie i Panie czyńcie dalej pokłony dla Jarosława.

Przepraszam, jeżeli kogoś oprócz centralnych działaczy PIS obraziłem tym postem, ale sprawa jest dla mnie nie do przyjęcia.
Karaś

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: kermit » 16-05-2019 23:20

Karas ale ja sie nie łudzę w czystej intencje jakiejkolwiek partii. Zawsze to jest kalkulacja wyborcza - komu się opłaca a komu nie. I mowie tu o każdej partii.
Po prostu u wladzy musi byc ktos kto ma kolegów wysoko postawionych i czy to bedzie z pisu czy z po czy nawet od biedronia nie ma znaczenia.
Wszystkie partie wiele od siebie sie nie roznia. Celem jest wladza i pieniadze dla swoich.
Czy Bozek da rade? Dopiero zaczyna. Musi sie przebic. Dzis jedni sa u wladzy, jutro inni.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 16-05-2019 23:22

Oj nie do przyjęcia. Musimy to jakoś przyjąć, bo nie mamy wyjścia. Można co najwyżej liczyć na możliwą zmianę układu w Polsce centralnej, ale w województwie układ sił mamy ustawiony na 5 lat.
Możemy to różnie oceniać, w naszym przypadku oczywiście krytycznie, ale nie jest to chyba żadnym, najmniejszym nawet zaskoczeniem.
Dokładnie tak wyglądały zapowiedzi przed wyborami, to było mówione praktycznie wprost - wybierzcie naszych również na niższym szczeblu, to będzie gwarancja udanej i owocnej współpracy. To samo było wprost mówione na szczeblu lokalnym na nagraniu od mariano.
Dominacja PiS w centrali była znana, a samodzielna władza na Podkarpaciu 100% pewna.

Możemy obiecywać współpracę z każdym, ale nie każdy chce współpracować z nami.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 17-05-2019 00:19

Można sobie znajdywać różne wymówki tej sytuacji ,łącznie z krytykowaniem rządu że nie wspiera,że nie przyjeżdża bo rządzi inna opcja polityczna. A to wszystko bzdury. Od jakieś 25 lat w Tarnobrzegu są takie władze ,pod różnymi szyldami,które spychają miasto po równi pochyłej. Nie ma znaczenia który prezydent i z jakiej opcji,bo ten samorząd jako całość jest bardzo słaby,skłócony i niezdolny do współpracy ani z władzami województwa ani z rządem.
Oczywiscie dużo lepiej by było gdyby w mieście działał silny ,zjednoczony PiS. Niestety taki tu nie istnieje,każdy z partii prawicowych sobie robił własną kampanię wyborczą na prezydenta miasta. Szkoda, cóż, pozostaje liczyć na to że ktoś w rządzie zlituje się i może kiedyś coś sfinansuje dla miasta, w ramach wsparcia Polski Wschodniej, jak już będziemy tak bardzo odstawać od sąsiadów że będzie widać gołym okiem

dino
Posty: 2001
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dino » 17-05-2019 06:06

ktoś w rządzie zlituje się i może kiedyś coś sfinansuje dla miasta, w ramach wsparcia Polski Wschodniej, jak już będziemy tak bardzo odstawać od sąsiadów że będzie widać gołym okiem

To JESZCZE nie widać, że szorujemy dno i wchodzimy w muł ? ;-)

Przemyśl:
W Przemyślu na 1000 mieszkańców pracuje 271 osób
Pracujący ogółem 16 765
Więcej: http://www.polskawliczbach.pl/Przemysl#rynek-pracy

Krosno:
W Krośnie na 1000 mieszkańców pracuje 498 osób
Pracujący ogółem: 23 185
Więcej: http://www.polskawliczbach.pl/Krosno#rynek-pracy

Dębica:
W Dębicy na 1000 mieszkańców pracuje 402 osób
Pracujący ogółem: 18 529

Jarosław:
W Jarosławiu na 1000 mieszkańców pracuje 413 osób
Pracujący ogółem: 15 660

Sanok:
W Sanoku na 1000 mieszkańców pracuje 436 osób
Pracujący ogółem: 16 563
http://www.polskawliczbach.pl/Sanok#rynek-pracy

Jasło:
W Jaśle na 1000 mieszkańców pracuje 413 osób
Pracujący ogółem: 14 635
http://www.polskawliczbach.pl/Jaslo#rynek-pracy

Stalowa Wola:
W Stalowej Woli na 1000 mieszkańców pracuje 394 osób
Pracujący ogółem: 24 376
http://www.polskawliczbach.pl/Stalowa_Wola#rynek-pracy

Mielec:
W Mielcu na 1000 mieszkańców pracuje 483 osób
Pracujący ogółem: 29 282
http://www.polskawliczbach.pl/Mielec

Sandomierz:
W Sandomierzu na 1000 mieszkańców pracuje 394 osób
Pracujący ogółem: 9 403
Tylko, że w Sandomierzu mieszka 24 tysiące osób - połowa mieszkańców Tarnobrzega ;-)
http://www.polskawliczbach.pl/Sandomierz#rynek-pracy

Tarnobrzeg ;-)
W Tarnobrzegu na 1000 mieszkańców pracuje 217 osób
Pracujący ogółem: 10 304
Więcej: http://www.polskawliczbach.pl/Tarnobrzeg#rynek-pracy



I do admina
metodologia jest w każdym przypadku taka sama więc mam prośbę, żeby Tarnobrzegowi do zatrudnienia nie doliczać kolejnych grup mieszkańców ;-)

Czyli szorujemy dno ;-)
I powoli i z uporem wchodzimy w muł ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ