KOMARY!

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
zbyry

Re: KOMARY!

Post autor: zbyry » 22-06-2019 08:41

Nie odkomarza, kiedy zapowiadają deszcz. Tu można nawiązać bezpośredni kontakt z IMiGW, nieustannie to monitorować. Nie może jest podjęty kontakt. Ale skoro na google po wpisaniu hasła pogoda wyskoczyło, że szanse opadów oscylują na poziomie 60-80%, jeszcze widać jak idą chmury no to.... Środki odkmarzające mają to do siebie, że po ich rozpyleniu nie może padać 3 doby. A przypomnę padało i cały zabieg diabli wzięli. Ponadto jak oglądałem ten filmik, śmiem twierdzić, że ja tego odkomarzaniem nazwać nie mogę. Zamgławiarka termiczna, bo chyba to urządzenie było używane po winno być usadowione na platformie 2-3 metrowej, a auto powinno jechać z prędkością ok 5-10 km na godzinę. A za autem powinna być "kupa dymu". Co do dopuszczenia oprysku, to każdy ma teraz certyfikat, niemniej jednak takowy powinien zostać dostarczony przez Wykonawcę, no myśmy tak robili. Również nieustannie towarzyszyliśmy firmie, wskazując gdzie mają jechać itd. Obok tego zwyczajnie patrzyliśmy, czy opakowanie do oprysku było wcześniej otwierane, ogólnie kontrolowaliśmy każdy ruch Wykonawcy. Moja uwaga jest taka, że w ogłoszeniach miasta nie widziałem zapisu, aby podczas zabiegu zamykać okna i drzwi. Kto to kontrolował z ramienia UM nie wiem. Kto podpisze protokół po deszczach też nie wiem. Ogólnie uważam, że 100 tys zł poszło w p....u.

@Alek owszem ma, ale jeszcze większe ma pogoda oraz brak wykoszenia tego, co do miasta należy, a także jakimś aktem prawnym wydanym przez szczebel centralny, scignąć należy właścicieli prywatnych posesji, aby 2-3 razy w roku kosili, nie wiem mniejszy areał kosą spalinowa czy elektryczną, duże połacie kosiarkami rotacyjnymi czy innymi. Mnóstwo jest teraz sprzętu wszelkiej maści.

Awatar użytkownika
karas

Post autor: karas » 22-06-2019 10:08

Cześć Krzysiu, kopę lat Cię nie było. Chyba z dwa miesiące :D

W temacie. Uważam, że zgodnie z regulaminem powinny zostać na osiedlach przeprowadzone testy i sukcesywnie za każde osiedle powinno być obniżane wynagrodzenie dla firmy. Jeżeli trzeba to kary umowne, rozwiązanie umowy i szukanie nowej firmy, nawet jeżeli to się będzie wiązało z większą kasą. Niestety do momentu, kiedy w Polsce jedynym kryterium będzie cena, to jakoś będzie na niskim poziomie.

Tanio i szybko - nie będzie dobrze
Tanio i dobrze - nie będzie szybko
Szybko i dobrze - nie będzie tanio.
Karaś

zbyry

Post autor: zbyry » 23-06-2019 18:29

Bez burdelu na forum, znam Cię @karas i nic więcej, nie będę odpowiadał na Twoje posty, zresztą je blokuje. Ten akurat ws. komarów zostawiam w spokoju z szacunku do Jordana, gdyż do ciebie nie mam ani szacunku ani żadnych innych uczuć. Idź swoją drogą a ja swoją. Precz ode mnie.

Awatar użytkownika
karas

Post autor: karas » 23-06-2019 18:38

zbyry pisze:
23-06-2019 18:29
Bez burdelu na forum, znam Cię @karas i nic więcej, nie będę odpowiadał na Twoje posty, zresztą je blokuje. Ten akurat ws. komarów zostawiam w spokoju z szacunku do Jordana, gdyż do ciebie nie mam ani szacunku ani żadnych innych uczuć. Idź swoją drogą a ja swoją. Precz ode mnie.
Dziękuję że zostawiłeś mój post. W sumie nie wiedziałem że możesz go nie zostawić.
Brak uczyć z Twojej strony to dla mnie sama przyjemność. Tyle z mojej strony.
Karaś

marysia67

Post autor: marysia67 » 23-06-2019 20:10

Nie denerwuj się, Zbyry, szkoda zdrowia, pozdrawiam:-)

Awatar użytkownika
zybi

Post autor: zybi » 24-06-2019 20:09

marysia67 pisze:
21-06-2019 20:48
Wróciłam niedawno z Tarnobrzegu, na Miechocinie komary się do mnie dobierały:-) Poza tym widziałam fajną siłkę, niestety nie było na niej nikogo, pozdrawiam:-)
A to paskudy, zapewne zaglądały pod spódniczkę z ciekawości ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 05-07-2019 22:07

I z czasem przygasło jak zawsze. Jedyna skuteczna metoda - przeczekać.
Za darmo i ekologicznie.

Kiedy nowa fala? :)

ODPOWIEDZ