Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
m.krawczyk
Posty: 1
Rejestracja: 14-12-2009 09:33

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: m.krawczyk » 14-12-2009 11:17

"Słynna wystawa antyaborcyjna "Wybierz życie" trafiła do Tarnobrzega !Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka. Jest prawem najbardziej podstawowym.Te słowa wypowiedział Jan Paweł II w Kaliszu w 1997 roku. Wydaje się, że powinny być one oczywiste, a jednak nie są. Co roku w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych ginie prawie 3 miliony dzieci zabijanych przez aborterów.Społeczeństwa demokratyczne, tak przywiązane do idei praw człowieka, godzą się na masową eksterminację dzieci przed narodzeniem. Jak to jest możliwe? Przyczyną, dla której generalnie niechętni przemocy mieszkańcy Zachodu akceptują okrutne mordy na masową skalę jest ignorancja i wygodnictwo. Współcześni Europejczycy dali sobie wmówić, że dziecko w łonie matki to zlepek komórek, które dopiero w przyszłości stanie się człowiekiem. Nie wiedzą wprawdzie kiedy ten moment nastąpi, ale wolą się nad tym nie zastanawiać, bo mogliby dojść do wniosku, że wygodna cywilizacja w której żyją niewiele różni się od tych cywilizacji, które praktykowały ofiary z dzieci.
Jak powiedział JP II ?naród, który zabija własne dzieci zabija własną przyszłość?. Skuteczną formą walki o prawo do życia dzieci przed narodzeniem jest pokazywanie prawdy. Jeśli media tej prawdy pokazać nie chcą musimy stworzyć własne media. Udaną próbą na tym polu było stworzenie wystawy ?Wybierz Życie? pokazującej na plakatach wielkiego formatu zdjęcia ofiar aborcji zestawione ze zdjęciami innych form ludobójstwa. Wystawę bezpośrednio obejrzały setki tysięcy widzów, a wiele mediów zamieściło z niej zdjęcia. Teraz wystawa gości w Tarnobrzegu na P.acu
Bartosza Głowackiego. Warto ją obejrzeć. Ostatnio oglądali ją mieszkańcy Dębicy, Krosna, Jasła, Rzeszowa i wielu innych miast."
Ostatnio zmieniony 14-12-2009 11:17 przez m.krawczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

keniu
Posty: 731
Rejestracja: 12-10-2007 08:36

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: keniu » 14-12-2009 11:36

"Zestawienie aborcji z innymi formami ludobójstwa jest kiepskim, socjotechnicznym zabiegiem. Ale żeby była jasność popieram prawo do egzemplifikowania swoich poglądów (nawet w takiej formie)."
Ostatnio zmieniony 14-12-2009 11:36 przez keniu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: admin » 14-12-2009 18:57

"
keniu pisze:Zestawienie aborcji z innymi formami ludobójstwa...
Keniu, pozytywnie mnie zaskoczyłeś :-). Czyli aborcja, nawet dla lewaków, to jednak jakaś forma ludobójstwa.
Widziałem wystawę. Może niektórym potrzebny jest taki przekaz "wprost", żeby to dotarło.

Wystawa była kilkukrotnie niszczona przez nieznanych sprawców, widocznie są tacy, którym przekaz bardzo przeszkadza. Oby u nas obeszło się bez aktów wandalizmu."
Ostatnio zmieniony 14-12-2009 18:57 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
śpiku
Posty: 2191
Rejestracja: 31-03-2005 20:30

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: śpiku » 14-12-2009 23:22

Ostatnio zmieniony 14-12-2009 23:22 przez śpiku, łącznie zmieniany 1 raz.

ibka
Posty: 3349
Rejestracja: 15-05-2004 21:20

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: ibka » 14-12-2009 23:40

"taka wystawa nie powinna być w miejscu dostępnym dla dzieci itp
nikogo nie powinno się "zmuszać" do oglądania dość drastycznych zdjęć.
CO innego, gdyby wystawa znajdowała się w jakimś budynku i oglądaliby ją tylko ci, którzy są nią zainteresowani"
Ostatnio zmieniony 14-12-2009 23:40 przez ibka, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: Kamyl » 15-12-2009 00:25

"to może ja zaszokuje.

nie jestem przeciwnikiem aborcji do 4-6 tygodnia. Byłem na słynnej kontrowersyjnej wystawie "Bodies the exhibition" jak wiecie (albo i nie ) chodzi o ciała zachowane metodą plastyfikacji. W pewna część tej fantastycznej (pod względem naukowym, poznawczym itp ) wystawie była poświęcona rozwojowi embrionalnemu i płodowemu człowieka. Metodą tą zachowane były embriony i płody w różnym stopniu rozwoju ( od pierwszych dni po zapłodnieniu ) aż do 9 miesięcznego płodu. Dlaczego te 4 tygodnie. Do tego momentu "człowiek" przypomina "zlepek komórek". Obok ludzkiego embrionu w 3,5 tygodniu był pokazany obok embrionu kury (czy podobnego) i praktycznie brak różnic! powiem że sam byłem w szoku. Zauważalna różnica była w 7-8 tygodniu gdzie można było zauważyć "cechy ludzkie" typowe dla naszego gatunku.

obecna ustawa antyaborcyjna jest dla mnie bardzo dobrym kompromisem. Pozwala na przerwanie ciąży (zabicie dziecka - jak kto woli ) w razie zagrożenia życia matki, gwału. Zgadzam się z tym że aborcja nie powinna być uznawana za wygodną metode antykoncepcji - od tego są tabletki, prezerawtywy, kalendarzyk (zależy kto ma jaki pogląd na sprawy antykoncepcji)

Nie może jednak być tak że pod naporem niektórych środowisk (zwłaszcza związanych z Kościołem Katolickim) odebrane zostanie prawo decydowania przez kobiety o swoim losie w przypadkach wymienionych w obecnej ustawie. Dodam że zakazanie całkowite możliwości przeprowadzania takich zabiegów zepchnie całkowicie ten proceder do podziemia albo jeszcze bardziej będzie kwitła tzw. turystyka aborcyjna

Dla zainteresowanych:
http://www.ssnp.ovh.org/aborcja.html
http://www.federa.org.pl/publikacje/rap ... _2.htm#2_3
"Skutki ustawy antyaborcyjnej" - Wanda Nowicka i Monika Tajak

Podsumowując:
Legalna aborcja bez przeszkód w dowolnym momencie - NIE
Dostęp do legalnej aborcji pod pewnymi warunkami - TAK



Ostatnia zmiana wpisu: Kamyl, 14-12-2009 - 23:29 "
Ostatnio zmieniony 15-12-2009 00:25 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: Kamyl » 15-12-2009 00:47

"dodam że najlepszym sposobem IMO rozwiązania problemu przerywania ciąż jest:

a) rzetelna wolna światopoglądowo edukacja seksualna dostępna w szkołach od ok 5-6 klasy podstawowej
b) powrzechna zgoda KK na używanie(wśród swoich wiernych) środków antykoncepcyjnych takich jak prezerwatywy i/lub tabletki.
c) zmiana nie jasnego polskiego prawa "seks można uprawiać mając ukończone 15 lat, ale żeby go oglądać (np. w TV o późnych godzinach ) wymagane jest 18" - paranoja

co do b) to polecam tekst http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,699 ... ykoncepcji


Zapraszam do merytorycznej dyskusji, m.in autora tematu.
PS. na pyskówki i osobiste wycieczki nie będę odpowiadał



Ostatnia zmiana wpisu: Kamyl, 14-12-2009 - 23:50 "
Ostatnio zmieniony 15-12-2009 00:47 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

keniu
Posty: 731
Rejestracja: 12-10-2007 08:36

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: keniu » 15-12-2009 11:11

"Adminie, to że jakieś środowiska lewicowe w Polsce próbują zbić polityczny kapitał w sprawie aborcji (SLD zwłaszcza), nie oznacza że wszystkich lewaków można wrzucić do jednego worka z napisem "pro aborcja". Traktowanie tego jako pewnego, lewicowego paradygmatu jest błędem. To jest kwestia sumienia każdej jednostki ludzkiej, a nie punktu w programie danej partii."
Ostatnio zmieniony 15-12-2009 11:11 przez keniu, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: Kamyl » 15-12-2009 13:37

"
keniu pisze: To jest kwestia sumienia każdej jednostki ludzkiej, a nie punktu w programie danej partii.
słuszne słowa - brawo!"
Ostatnio zmieniony 15-12-2009 13:37 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

artur_wsp
Posty: 338
Rejestracja: 11-09-2009 20:53

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: artur_wsp » 15-12-2009 16:54

"Moim zdaniem ta wystawa jest dobrym pomysłem ale powinna być pokazywana np w ŚDK'u czy tam TDK'u a nie na placu bo na prawdę dużo dzieci się tam porusza."
Ostatnio zmieniony 15-12-2009 16:54 przez artur_wsp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: admin » 15-12-2009 19:24

"Rzeczywiście keniu, tak mi się kojarzyła cała lewica, przepraszam.

Podoba mi się cytat:
- Magistrat wiedział o wystawie. Organizator przedstawił nam wniosek o bezpłatne zajęcie terenu. O tym, co będzie na zdjęciach już nie wiedzieliśmy.
Wystawa od dawna krąży po kraju, od ponad miesiąca na Podkarpaciu (Rzeszów, Dębica, Krosno), a mimo to może zaskoczyć...

Kamyl - nie dla każdego musi to być sprawa sumienia. Można być przeciwko aborcji bardziej niż inni (bo chyba nikt nie powie, że aborcja jest OK). Jeśli się ją uzna za morderstwo jak każde inne, to już nie jest kwestia sumienia każdej jednostki ludzkiej.
Genetycznie, "duchowo", cieleśnie to wciąż ta sama istota, to samo życie, ten sam... no właśnie, chyba człowiek, nawet jeśli jest na tym etapie "podobny do kury". Pamiętam wykłady z genetyki, kiedy pani profesor (feministka!) potwierdzała, że życie ludzkie zaczyna się od stworzenia unikalnego, materiału genetycznego, czyli od połączenia gamet. Bo co innego miała naukowo, genetycznie powiedzieć? Że to kura, bo wygląda ja kura?

Wystawę osobiście odbieram nie jako walkę z metodą in vitro, co mogłaby sugerować nazwa organizatora, nie jako sprzeciw wobec obowiązującej ustawy (a takie pewnie było założenie organizatorów), ale jako obronę przed silnymi naciskami, zmierzającymi do zniesienia obecnych ograniczeń w przerywaniu ciąży. I o tyle wystawa może być pożyteczna.

Tekst na ED jest jednak mocno jednostronny. Wygląda że wszyscy zgodnie jesteśmy przeciw tej ohydnej akcji. Wystarczy poczytać komentarze np. na Nowiny24 żeby się okazało, że tak nie jest."
Ostatnio zmieniony 15-12-2009 19:24 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: Kamyl » 15-12-2009 21:24

"^^ i właśnie w całej sprawie nt. aborcji najważniejsza jest chyba pojęcie życia. Twoja Pani prof. uznaje że od momentu połączenia gamet ( i unikalnego DNA - (polecam >> http://www.youtube.com/watch?v=Nbe9IsgOMcg ) , inny że od X tygodnia bo wtedy coś tam, inne skrajne szokujące poglądy są takie że od momentu przyjścia na świat, ustawodawca zaznacza że nie później niż 12 tydzień. Kwestia pogodzenia nauki/moralności/wiary(?!) w obowiązującym prawie. Niestety i takie zabiegi medyczne jak właśnie aborcja w wyjątkowych przypadkach muszą być wykonywane i chyba już nic na to nie poradzimy.

Co do stronniczości echadnia to nie nowość że w niektórych sprawach ostro przesadzają."
Ostatnio zmieniony 15-12-2009 21:24 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

ibka
Posty: 3349
Rejestracja: 15-05-2004 21:20

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: ibka » 15-12-2009 23:08

"
MT pisze:Jakie wymogi formalne trzeba spełnić aby wystawić sie z czymkolwiek w tym miejscu?
Kto wydaje na to zgodę? Ile kosztuje "placowe"?
ibko, to pewnie wiesz. oświecisz? :)
Nie wiem ile kosztuje placowe, bo nie pracuję w wydziale geodezji.
Zgodę na dzierżawę czy bezpłatne użyczenie wydaje prezydent miasta, jeśli teren należy do gminy.
Trzeba się zwrócić do prezydenta miasta. Jeśli wszystko jest zgodne z prawem, to się otrzyma zgodę na wystawę."
Ostatnio zmieniony 15-12-2009 23:08 przez ibka, łącznie zmieniany 1 raz.

dado00
Posty: 319
Rejestracja: 11-09-2004 12:13

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: dado00 » 16-12-2009 18:26

"mało się nie porzygałem jak zobaczyłem tą wystawę
nie powinna być w tym miejscu"
Ostatnio zmieniony 16-12-2009 18:26 przez dado00, łącznie zmieniany 1 raz.

aghus
Posty: 107
Rejestracja: 02-02-2009 18:19

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: aghus » 17-12-2009 00:28

"Wystawa z serii hard core.
Wielu ludzi, wypowiadających się na temat aborcji, nie ma pojęcia co się usuwa kobietom z brzucha. A tam pokazane dobitnie, jak wygląda dziecko w danym okresie rozwoju płodowego.
Mnie rażą te krzywe porównania do zbrodni. Pokazanie jak wyglądają płody w poszczególnych fazach rozwoju, już jest hardcorem i daje do myślenia."
Ostatnio zmieniony 17-12-2009 00:28 przez aghus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: admin » 17-12-2009 00:52

"Kolejny tekst na ED o obrzydliwych fotogramach, tym razem są również głosy pro."
Ostatnio zmieniony 17-12-2009 00:52 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

motylek_1
Posty: 1
Rejestracja: 17-12-2009 16:31

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: motylek_1 » 17-12-2009 16:35

"Przejrzałam całe forum i właściwie to co się rzuca w oczy- to obłuda ludzka.
To oburzenie wystawą co najmniej mnie zdumiewa! Być może niektórzy myśleli dotychczas, że aborcji dokonuje się na ?zlepku komórek?, a tymczasem na zdjęciach zobaczyli człowieka - okrutnie zamordowanego.
Mało kto zdaje sobie sprawę, że w ubiegłym roku w Polsce 499 dzieci zostało legalnie(!) rozerwanych na strzępy w łonach matek. Nie wspominam ile dzieci w zeszłym roku zostało zabitych nielegalnie przez mafię aborcyjną, ale zwolennicy aborcji twierdzą, że było ich dziesiątki tysięcy.
Dziwią mnie wypowiedzi rzekomo zatroskanych rodziców o dobro psychiki dzieci, które tę wystawę zobaczą... Dziwi - bo aborcja powoduje już nie zagrożenie dla psychiki dziecka- ale powoduje śmierć dziecka- o te dzieci się już nie troszczycie?"
Ostatnio zmieniony 17-12-2009 16:35 przez motylek_1, łącznie zmieniany 1 raz.

ibka
Posty: 3349
Rejestracja: 15-05-2004 21:20

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: ibka » 17-12-2009 23:59

"wystawa ma zniknąć przed świętami, a nie jak niektórzy piszą, dopiero po... eh"
Ostatnio zmieniony 17-12-2009 23:59 przez ibka, łącznie zmieniany 1 raz.

Jaroszewicz
Posty: 544
Rejestracja: 08-10-2004 15:51

Wystawa antyaborcyjna w Tarnobrzegu !

Post autor: Jaroszewicz » 18-12-2009 02:22

"











Jutro robię swoją wystawę. "nie jeździj samochodem, nie dajesz wyboru rozjechanym przez siebie".
Widzę, że społeczeństwo już nie czuje się zgorszone zdjęciami typu snuff, gore czy chemo. Można więc aplikować każdemu, nie ważne przed jakimi świętami.
Broniący celów i wystawy, napatrzcie się na zdjęcia powyżej, gdyż niczym się nie różnią od tych wystawionych. Jeśli ktoś ma ciągoty i mu się spodobało, posiadam więcej, zapraszam na priv.
Możecie się pouczyć anatomii... ALE NIE KAŻCIE OGLĄDAĆ JEJ RODZICOM Z DZIEĆMI W MIEJSCACH PUBLICZNYCH!!!
Uwagi przyjmę chętnie. Odpowiem na wybrane. Mam kaprys.

PS. Jeżeli któryś z modów to skasuje, uznam, że sam też walczy o zdjęcie tego ustrojstwa z placu. Jeśli nie, jest tylko śmierdzącym hipokrytą."
Ostatnio zmieniony 18-12-2009 02:22 przez Jaroszewicz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ