Od jutra z dzieckiem do lekarza tylko Transmed...

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
sticker
Posty: 8
Rejestracja: 29-12-2012 19:48

Od jutra z dzieckiem do lekarza tylko Transmed...

Post autor: sticker » 31-12-2014 21:26

"Nie wiem czy to widzieliście, ja jestem zszokowany.

Z oficjalnych wykazów placówek POZ udzielających świadczeń lekarskich od 1 stycznia 2015 roku w Tarnobrzegu wynika że nie będzie czynny nawet jeden ośrodek zdrowia i nie będzie można w razie choroby dostać się do swojego lekarza rodzinnego.

https://www.nfz-rzeszow.pl/
https://www.nfz-rzeszow.pl/files/poz/udzielajace.pdf
https://www.nfz-rzeszow.pl/files/poz/nieudzielajace.pdf

Z informacji tu podanych wynika że mamy wszyscy w razie choroby jechać do Transmedu lub na izbę przyjęć do szpitala.

Jestem ciekaw gdzie mam za tydzień zaszczepić swoje 2,5 miesięczne dziecko??

BRAWO BRAWO PO I PSL gratuluję takich rządów! Ktoś kto głosuje na tych nierobów powinien się ze 3 razy zastanowić co robi. To jest pokłosie decyzji ministra zdrowia (lekarz) i pani premier (lekarz). Takie rzeczy tylko w Polsce."
Ostatnio zmieniony 31-12-2014 21:26 przez sticker, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Od jutra z dzieckiem do lekarza tylko Transmed...

Post autor: admin » 31-12-2014 21:40

"Zwykle dogadują się w ciągu tygodnia-dwóch. Ale czemu powtarzać tą noworoczną szopkę co roku?"
Ostatnio zmieniony 31-12-2014 21:40 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

td
Posty: 496
Rejestracja: 20-12-2010 17:37

Od jutra z dzieckiem do lekarza tylko Transmed...

Post autor: td » 01-01-2015 01:59

"
BRAWO BRAWO PO I PSL gratuluję takich rządów! Ktoś kto głosuje na tych nierobów powinien się ze 3 razy zastanowić co robi. To jest pokłosie decyzji ministra zdrowia (lekarz) i pani premier (lekarz). Takie rzeczy tylko w Polsce.
Pewnie. Niech lekarze co roku szantażują nas wszystkich. Nieroby. Pracują na nasze pieniądze i otwarty gabinet należy się nam jak psu buda! A jak myślą inaczej to wara na prywatne praktyki i zobaczymy jak na tym wyjdą.



Edytowany przez td o 01-01-2015 - 01:00. "
Ostatnio zmieniony 01-01-2015 01:59 przez td, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Od jutra z dzieckiem do lekarza tylko Transmed...

Post autor: alek » 01-01-2015 02:30

"
sticker pisze:Nie wiem czy to widzieliście, ja jestem zszokowany.

Z oficjalnych wykazów placówek POZ udzielających świadczeń lekarskich od 1 stycznia 2015 roku w Tarnobrzegu wynika że nie będzie czynny nawet jeden ośrodek zdrowia i nie będzie można w razie choroby dostać się do swojego lekarza rodzinnego.
Jestem ciekaw gdzie mam za tydzień zaszczepić swoje 2,5 miesięczne dziecko??
BRAWO BRAWO PO I PSL gratuluję takich rządów! Ktoś kto głosuje na tych nierobów powinien się ze 3 razy zastanowić co robi. To jest pokłosie decyzji ministra zdrowia (lekarz) i pani premier (lekarz). Takie rzeczy tylko w Polsce.
Powinieneś winić swojego lekarza , ze nie chce podpisać umowy. Nie dziwne , że są województwa , gdzie wszyscy lekarze zgodzili się podpisać umowy? W zachodniopomorskim się opłaca a w podkarpackim nie? Raz powinni zrobić z tymi lekarzami porządek. Spróbuj się dostać w Tarnobrzegu do ortopedy. W szpitalu za czasów Młodawskiego można było się zapisać w kolejkę i po miesiącu człowiek się dostał. Od września przyjmują już tylko pacjentów poszpitalnych , bo panowie lekarze znajdują tylko dwie godziny dziennie dla pacjentów w przychodni. Mają za to gabinety prywatne na przeciwko szpitala i za stówę mogą cię wysłuchać i ewentualnie umówić na wizytę w przychodni szpitalnej.
Szczepieniem się nie przejmuj, bo nie musi być ono wykonane co do tygodnia. W lecie jak są upały to też nie szczepią , bo nie wolno i terminy szczepień się przesuwają."
Ostatnio zmieniony 01-01-2015 02:30 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Od jutra z dzieckiem do lekarza tylko Transmed...

Post autor: janusza » 01-01-2015 10:03

"
Admin pisze:Zwykle dogadują się w ciągu tygodnia-dwóch. Ale czemu powtarzać tą noworoczną szopkę co roku?
Bo to jest zwykły biznes jak na targu. Ale łaski nikt nie robi. Mogę chodzic do lekarza rodzinnego co ma skośne oczy i mówi z akcentem. Przepisac leki na sraczke, kaszel czy angine, też mi wyczyn. Poza tym są wk......ni na Rząd bo od 1 marca obowiązkowo kasa fiskalna dla wszystkich lekarzy. Oj zaczną się kontrole jak sie okaże ze przychód nagle wzrósł o 1000%. A Kapica msciwy jest.."
Ostatnio zmieniony 01-01-2015 10:03 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Od jutra z dzieckiem do lekarza tylko Transmed...

Post autor: caro3139 » 01-01-2015 12:34

"Lekarze doskonale wiedzą że właśnie w takich małych mieścinach ich szantaż jest i najskuteczniejszy i najbardziej dotkliwy"
Ostatnio zmieniony 01-01-2015 12:34 przez caro3139, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

Od jutra z dzieckiem do lekarza tylko Transmed...

Post autor: dzieńziemi » 02-01-2015 18:37

"Dziś w Radiu Rzeszów usłyszałem także tą nieciekawą wiadomość:

"Najtrudniejsza sytuacja, jeśli chodzi o zapewnienie opieki podstawowej jest w Tranobrzegu.
Pięściami w zamknięte drzwi przychodni walą rozzłoszczeni pacjenci w tym mieście. Zdecydowana większość z nich winą za brak dostępu do Podstawowej Opieki Zdrowotnej obarcza lekarzy. Niektórzy wręcz zapowiadają skierowanie sprawy przeciwko lekarzom rodzinnym do sądu za zerwanie umowy z pacjentami. Tarnobrzeżanie podkreślają, że płacą składki zdrowotne i jako osoby ubezpieczone nie powinny ponosić konsekwencji braku porozumienia na linii spółki lekarskie - minister zdrowia.
W całym mieście jako jedyna została uruchomiona przychodnia Transmed, która dotychczas dyżurowała jedynie w dni świąteczne i w porach nocnych. Otrzymując wsparcie kadrowe miejscowego szpitala placówka ta zabezpiecza na poziomie podstawowym także pacjentów z ościennych gmin".

Ciekawe w jaki sposób mają się dostać do jedynej otwartej przychodzi ludzie starsi i osoby ciężko chore?"
Ostatnio zmieniony 02-01-2015 18:37 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Od jutra z dzieckiem do lekarza tylko Transmed...

Post autor: alek » 02-01-2015 18:49

"
dzieńziemi pisze:Dziś w Radiu Rzeszów usłyszałem także tą nieciekawą wiadomość:

"Najtrudniejsza sytuacja, jeśli chodzi o zapewnienie opieki podstawowej jest w Tranobrzegu.
Pięściami w zamknięte drzwi przychodni walą rozzłoszczeni pacjenci w tym mieście. Zdecydowana większość z nich winą za brak dostępu do Podstawowej Opieki Zdrowotnej obarcza lekarzy. Niektórzy wręcz zapowiadają skierowanie sprawy przeciwko lekarzom rodzinnym do sądu za zerwanie umowy z pacjentami. Tarnobrzeżanie podkreślają, że płacą składki zdrowotne i jako osoby ubezpieczone nie powinny ponosić konsekwencji braku porozumienia na linii spółki lekarskie - minister zdrowia.
W całym mieście jako jedyna została uruchomiona przychodnia Transmed, która dotychczas dyżurowała jedynie w dni świąteczne i w porach nocnych. Otrzymując wsparcie kadrowe miejscowego szpitala placówka ta zabezpiecza na poziomie podstawowym także pacjentów z ościennych gmin".

Ciekawe w jaki sposób mają się dostać do jedynej otwartej przychodzi ludzie starsi i osoby ciężko chore?
Może strajkujący lekarze ich będą dowozić?"
Ostatnio zmieniony 02-01-2015 18:49 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

Od jutra z dzieckiem do lekarza tylko Transmed...

Post autor: dzieńziemi » 02-01-2015 18:54

"Pracując w podstawowej opiece zdrowotnej lekarz rodzinny ma ustalone godziny pracy w przychodni i godziny wizyt domowych, o których jest poinformowany NFZ. Jeśli w godzinach przeznaczonych na przyjmowanie w gabinecie u pacjenta w domu zdarzy się nagłe zachorowanie zagrażające życiu, pogotowie ratunkowe prosi o pilną wizytę (jest on w stanie dotrzeć na miejsce zdarzenia przed przyjazdem zespołu pogotowia ratunkowego).

Fajnie by było przejechać się samochodem lekarza, a nie w tej głośnej i wyjącej erce..."
Ostatnio zmieniony 02-01-2015 18:54 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

edek_ziomek
Posty: 72
Rejestracja: 05-12-2007 09:24

Od jutra z dzieckiem do lekarza tylko Transmed...

Post autor: edek_ziomek » 03-01-2015 13:46

"DZIADOSTWO i tyle można powiedzieć. umierajmy w kolejkach jakie stworzył rząd, donald, ewa i wszyscy co to rozpoczęli , są w korycie i myślą tylko o swoich czterech literach. BRUNON wyjdź !!!"
Ostatnio zmieniony 03-01-2015 13:46 przez edek_ziomek, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Od jutra z dzieckiem do lekarza tylko Transmed...

Post autor: nikanor » 03-01-2015 16:45

"Dziadostwo to odwalają lekarze, mało kaski. Każdy chciałby po tylu latach studiów zarabiać tyle co oni.
Dlaczego boją się kas fiskalnych ? Bo okazało by się, ile tak naprawdę jest od pacjenta. Mam w rodzinie lekarzy dwójkę i wiem ile zarabiają na "dzień dobry" jako lekarz rodzinny i ile po specjalizacji i dyżurach.
Za nie przystąpienie do pracy powinno im grozić odsunięcie od wykonywania zawodu na pewien okres. Szachować ludzkim zdrowiem i życiem powinno być karalne.
Jak nie podoba się, to trzeba zmienić zawód.



Edytowany przez nikanor o 03-01-2015 - 15:50. "

ODPOWIEDZ