Marcel bus, nowe busy o gorszym standardzie?

Poszukujesz transportu dla siebie lub jakiejś paczki? Jedziesz w trase i chcesz zabrać kogoś ze sobą dla towarzystwa? To doskonałe miejsce dla takich propozycji.
Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Marcel bus, nowe busy o gorszym standardzie?

Post autor: karas » 29-12-2018 17:34

Z pół roku nie jechałem do Rzeszowa Marcelem. Przyzwyczajony do wysokiego standardu zielonych busów dzisiaj się zdziwiłem.

Bus wygląda na nowy, ale w przeciwieństwie do poprzednich brak pochylanych siedzeń, podłokietników, czy pasów bezpieczeństwa. Szczególnie to ostatnie mnie dziwi, ponieważ z tego co wyczytałem od dawna nie ma możliwości rejestracji busa bez pasów.

Przypadek? Niedokończony montaż? Może tak już jest?
Karaś

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Marcel bus, nowe busy o gorszym standardzie?

Post autor: encore » 29-12-2018 17:59

Może jakieś niemieckie dezele odpicowane, tzw. refurbished? 😉 Marcelem nie jechałem już chyba rok.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Marcel bus, nowe busy o gorszym standardzie?

Post autor: karas » 29-12-2018 18:04

Nie, nie. Nowy widać po desce.
Zamiast lampek nad każdym siedzeniem ma gniazdo USB.
Karaś

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Marcel bus, nowe busy o gorszym standardzie?

Post autor: ptasiorrr » 30-12-2018 20:45

Za 14 zł. to co byś chciał? Marcel to i tak luksus. Popatrz na wygląd i stan techniczny innych busów (niekoniecznie w Tarnobrzegu). Alternatywnym rozwiązaniem podróży jest autobus, pociąg ewentualnie taksówka. WiFi masz, ładowanie telefonu też a nie jedziesz godzinami żeby się kłaść.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Marcel bus, nowe busy o gorszym standardzie?

Post autor: karas » 30-12-2018 20:57

ptasiorrr pisze:
30-12-2018 20:45
Za 14 zł. to co byś chciał? Marcel to i tak luksus. Popatrz na wygląd i stan techniczny innych busów (niekoniecznie w Tarnobrzegu). Alternatywnym rozwiązaniem podróży jest autobus, pociąg ewentualnie taksówka. WiFi masz, ładowanie telefonu też a nie jedziesz godzinami żeby się kłaść.
Co bym chciał? ten standard, który do nie dawna był za 11 zł. Kij ze standardem. Jest tak jak piszesz, to niewiele ponad godzina drogi. Dziwi jednak fakt, że standard spada. SPada tez bezpieczeństwo - brak zainstalowanych pasów, a na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać.

Jeżeli wzrost cen motywują eksploatacją i stałą wymianą taboru, podnoszeniem jakości usług to pewien standard powinien być trzymany.
Karaś

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Marcel bus, nowe busy o gorszym standardzie?

Post autor: olsen* » 30-12-2018 21:16

Oj chyba nikt z was nie jechał Muszkieterem do Kielc armagedon to mało -polecam ! co do Marcela mój syn jeździ co rano do pracy w N.Dębie jakoś nie narzeka kiedyś coś wspominał o kierowcy który odbiegał od standardu czyli minimum kultury, mówił coś o klimatyzacji ale to już ponoć przeszłość przedzwoniłem zapytałem o sytuację na powiedzmy dziś jedyny problem to dość szybka agresywna jazda niektórych kierowców i tyle w temacie jak są odmienne zdania szanuję to, ja nie mogę nic powiedzieć od siebie bo nie korzystam z tej formy transportu!
Życzę wszystkiego dobrego w nowym roku !

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Marcel bus, nowe busy o gorszym standardzie?

Post autor: ptasiorrr » 31-12-2018 10:37

Jechałem Muszkieterem do Kielc z Sulisławic. Samochód - trup, jazda po wichurach - tragedia. Przed samymi Kielcami było tyle ludzi, że trudno było oddychać.

ODPOWIEDZ