Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Kalendarium nadchodzących wydarzeń
okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: okruszek » 11-12-2015 11:17

"Wypowiedzmy się co dla każdego z nas jest najważniejsze w te Święta.
Jak te Święta obchodzimy?
Co nam te Święta dają?
Może jakieś tradycje, obrzędy?"
Ostatnio zmieniony 11-12-2015 11:17 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: marcin85tbg » 11-12-2015 11:55

"Tluczemy w łeb karpia, bo taka tradycja, a następnie siadamy do wódki."
Ostatnio zmieniony 11-12-2015 11:55 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: okruszek » 11-12-2015 12:09

"To jak tylko tyle, to chyba smutne masz Święta ..."
Ostatnio zmieniony 11-12-2015 12:09 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: marcin85tbg » 11-12-2015 12:19

"Bardzo wesołe :)

Zdaje się, że na próbę scholi ktoś internet podłączył. Na świeckim forum wysyp tematów katolickich. Dacie wreszcie spokój?"
Ostatnio zmieniony 11-12-2015 12:19 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: okruszek » 11-12-2015 13:00

"W mediach, sklepach, marketach, kinach, ulicach, fabrykach, urzędach, itd., aż kipi od informacji o nadchodzących Świętach, nawet w mediach całkowicie świeckich, wszystkie miasta są przyozdobione świątecznie,a Tobie na forum przeszkadza temat Świąt, no dajże spokój!
Jak Cię nie interesuje ten temat, to wypowiadaj się w innych tematach, w których możesz coś sensownego powiedzieć.
Może znajdą się ludzie, dla których ten temat będzie ważny i wypowiedzą się o swoich doświadczeniach czy przemyśleniach.



Edytowany przez okruszek o 11-12-2015 - 12:08. "
Ostatnio zmieniony 11-12-2015 13:00 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: alek » 11-12-2015 13:49

"Jak co niektórzy się przygotowują to widzieliśmy wczoraj pod pałacem prezydenta. Z krzyżami w ręku wyzywanie, popychanie itd. redaktora TVP tylko dlatego że chciał zrelacjonować obchody miesięcznicy . Sorry okruszku , ale czy tak ma wyglądać nasza wiara? Skomentuj do czego doprowadzili Kaczyński z Rydzykiem bo przecież to oni zafundowali co niektórym takie "pranie mózgu"? Może ktoś powinien zacząć tym ludziom uświadamiać , że trzymając krzyż w ręce należy się jeszcze stosownie do tego krzyża zachowywać. Nie widzisz tu roli kościoła?"
Ostatnio zmieniony 11-12-2015 13:49 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: okruszek » 11-12-2015 14:44

"Słuchaj alek, założyłem ten post, żeby odejść od polityki, którą ciągle żyjemy i zająć się Świętami, czymś przyjemniejszym.
Żaden człowiek nie jest idealny, jeżeli widzimy błędy naszych braci w wierze, to powinniśmy się za nich modlić, a nie osądzać.
Żaden z nas nie wie o co poszło, co działo się przedtem, widzieliśmy tylko kawałek nagrania, jak "stanowczo wyprosili" gościa i tyle. Uszczerbku na zdrowiu nie dostał :-)
Na wcześniejszych miesięcznicach byli ludzie podstawieni. Jak nie wiesz, to poszukaj po internecie. Masz pewność, że to byli ludzie wierzący?
Wierzysz, we wszystko co Ci media pokazują to prawda?
Niestety nie będę się wdawał w tą dyskusje alej, bo to nie jest ten temat.


Nadchodzi czas, gdy milkną wszystkie spory,
gdy choinka rozświeca ciemne kąty,
gdy twarze ludzi zmieniają się uśmiechem...
"
Ostatnio zmieniony 11-12-2015 14:44 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: alek » 11-12-2015 15:15

"
okruszek pisze: Żaden z nas nie wie o co poszło, co działo się przedtem, widzieliśmy tylko kawałek nagrania, jak "stanowczo wyprosili" gościa i tyle. Uszczerbku na zdrowiu nie dostał :-)
Na wcześniejszych miesięcznicach byli ludzie podstawieni. Jak nie wiesz, to poszukaj po internecie. Masz pewność, że to byli ludzie wierzący?
Wierzysz, we wszystko co Ci media pokazują to prawda?
Odpowiem ci tak :"Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi (Mt 5,39). To znaczy, jeśli ktoś depcze największe i najświętsze twoje dobro, twój honor osobisty, nie reaguj tak, jak reagują wszyscy ? rozlewem krwi, kalumnią, wytoczeniem procesu itd. ? ale odpowiedz miłością, która pozwoli twemu przeciwnikowi zrozumieć, iż tak pragniesz jego dobra, że gotów jesteś poświęcić dla niego drugi twój policzek, to znaczy narazić na szwank dalszą twoją reputację."
Chyba jednak to powinni głosić i robić pod pałacem a o "podstawionych" agresywnych, z krzyżem w ręku , osiemdziesięcioletnich babkach się nie będę wypowiadał ."
Ostatnio zmieniony 11-12-2015 15:15 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: okruszek » 11-12-2015 15:55

"Widzę alek, że cytujesz z mateusz.pl :-)
To dobrze, ze takie strony oglądasz.

Masz rację alek, ale pozwól, że ja Ci zacytuję słowa z opoka.org.pl
W Ewangelii widzimy, że Jezus, mimo że w niczym nikomu nie zawinił, pozwolił się poniżyć, ubiczować i ukrzyżować, jakby w radykalny sposób realizując słowa o nadstawianiu drugiego policzka. Z drugiej jednak strony możemy też zobaczyć, że Chrystus nie zawsze dawał się poniewierać, potrafił zwrócić uwagę tym, którzy traktowali go w niewłaściwy sposób. ?Gdy to powiedział, jeden ze sług obok stojących spoliczkował Jezusa, mówiąc: ?Tak odpowiadasz arcykapłanowi?? Odrzekł mu Jezus: ?Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz?? przeczytamy u święta Jana (J 18, 22-23). Te dwie postawy mogą wydawać się sprzeczne. Ale czy aby na pewno takie są?
...
Co ważne miłość nigdy nie może oznaczać akceptacji zła.
...
Miłość, której uczy nas Chrystus, oznacza pragnienie tego aby druga osoba doświadczała prawdziwego szczęścia, które można osiągać tylko wzrastając ku dobru. Tymczasem przymykając oczy na błędy naszych bliskich, pozwalając im ?wchodzić na swoją głowę?, najczęściej utwierdzamy ich w niewłaściwych zachowaniach, a co za tym idzie odciągamy ich od tego szczęścia. ?Nie określajmy naszego tchórzostwa mianem pokory. Ktoś mnie wali po łbie, wykorzystuję , a ja za niego odrabiam angielski, za niego wszystko piszę, za niego sprzątam, za niego zmywam, bo jestem pokorny i Jezus tak kazał. Absolutnie nie. My mamy sobie i ludziom pomagać dojść do postawy dojrzałej, a rozpieszczając kogoś nie pozwalasz mu dojść do postawy dojrzałej. Trzeba więc nieraz twardości.?
Więcej poczytaj sobie na:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/zk_drugip.html


Podam Ci kolejny przykład:
Słów Pana Jezusa nie można rozumieć jako zakazu obrony własnej w sytuacji ataku czy próby przemocy fizycznej, ponieważ On nie mówi o sytuacji, w której mamy do czynienia z przemocą, ale o sytuacji, w której doznajemy zniewagi.
Więcej do poczytania na:
http://www.fronda.pl/blogi/okruchy-prze ... 23424.html

Dzięki za kulturalną dyskusję."
Ostatnio zmieniony 11-12-2015 15:55 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: janusza » 11-12-2015 17:20

"Co musi mieć w głowie mężczyzna który wybiera sobie nick "okruszek" i zakłada wątki "Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?""
Ostatnio zmieniony 11-12-2015 17:20 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

marysia48
Posty: 851
Rejestracja: 29-08-2015 21:49

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: marysia48 » 11-12-2015 19:49

"Witaj, Okruszku. Działo się to roku pańskiego 1993. Wróciłam po studiach do rodzinnego domu, gdzie z rodzicami i 2 młodszymi braćmi spędzałam święta. Po kolacji wigilijnej i tradycyjnym śpiewaniu kolęd przy choince zaczęłam najmłodszemu bratu wyjaśniać, co to jest Pasterka. Słuchal z ogromnym zainteresowaniem a gdy skończyłam, powiedział: D-ś, chodźmy, tak chciałbym zobaczyć, jak to wygląda. Wyszłam na podwórko, kurzylo śniegiem, próbowałam mu wytłumaczyć, że śnieg po kolana i lepiej zaczekać do rana, jak jakies auto przejedzie drogą. Zrobil smutna minkę i dalej prosił. Wyszłam na drogę, by sprawdzić wysokość śniegu. Był po kolana. Do kościoła 2 km, ubralam Go cieplo i brnęłiśmy boczną drogą patrząc uważnie, by nie zaliczyć rowu. Był chyba najmlodszym uczestnikiem mszy. Miał wtedy 9 lat. Od kilku lat spotykamy się u mnie w święta, ok 40 osób. Tatuś zazwyczaj zaczynał kolędy ale w ostatnie święta zapytał, czy może byśmy pośpiewali troche kolęd. Braciszek donośnym glosem pociągnął: ' Pójdźmy wszyscy do stajenki" Mial kto pomóc, ok 20 dorosłych osób przy dużym stole. Młodzież i dzieci siedziały u góry w pokoju córy. Nagle słyszymy: ' Cicha noc" Góra skończyła, dół zaczął i tak przez pół godziny. Gdy już goście się rozjechali, córcie zeszły na dół i starsza powiedziała: kocham święta! Ja też:-) Pozdrawiam- cdn:-)"
Ostatnio zmieniony 11-12-2015 19:49 przez marysia48, łącznie zmieniany 1 raz.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: niepolityczny » 11-12-2015 20:59

"
marcin85tbg pisze:Tluczemy w łeb karpia, bo taka tradycja, a następnie siadamy do wódki.
a mi tego brakuje :(

nie mam z kim :(

okruszek pisze:W mediach, sklepach, marketach, kinach, ulicach, fabrykach, urzędach, itd., aż kipi od informacji o nadchodzących Świętach, nawet w mediach całkowicie świeckich, wszystkie miasta są przyozdobione świątecznie,a Tobie na forum przeszkadza temat Świąt, no dajże spokój!
Jak Cię nie interesuje ten temat, to wypowiadaj się w innych tematach, w których możesz coś sensownego powiedzieć.
Może znajdą się ludzie, dla których ten temat będzie ważny i wypowiedzą się o swoich doświadczeniach czy przemyśleniach.Edytowany przez okruszek o 11-12-2015 - 12:08.

dosłownie rzygać mi się chcę świętami jak na miesiąc przed już słyszę kolędy
i pierd**** w listopadzie jak sobie przystroję choinkę.


dla niektórych to katorga spotykać się na siłę z pseudo rodzinką i spowiadać się co u ciebie


tak czy tak większość osób wlepi gały w swój telefonik i takie będą święta hehe


co do kolęd to lubię te w oryginalnej wersji a każde inne darcie ryja mnie załamuje


.. i to coroczne nawijanie ile to potraw będzie na stole

a co w jakim regionie,

i fałszywe życzenia "Wesołych Świąt" - w w rzeczywistości gowno nas obchodzi jakie ten czy tamten będzie miał święta.

Bo jak o kogoś damy to albo się spotykamy razem a co najmniej przedzwonimy aby pogadać 15min.


a to, że nie wolno dużo jeść


i non stop te same dyrdymały co rok!


także wracam do pierwszego zdania = tylko przy wódce można jakoś na to spojrzeć a właściwie mieć to w d****. Amen"
Ostatnio zmieniony 11-12-2015 20:59 przez niepolityczny, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: janusza » 12-12-2015 08:44

"
Witaj, Okruszku
dosłownie rzygać mi się chcę świętami
Braciszek donośnym glosem pociągnął: ' Pójdźmy wszyscy do stajenki"
darcie ryja mnie załamuje
Ty bolszewicki poganinie
Tymczasem przymykając oczy na błędy naszych bliskich
tylko przy wódce można jakoś na to spojrzeć a właściwie mieć to w d****. Amen
"
Ostatnio zmieniony 12-12-2015 08:44 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: andriu81 » 12-12-2015 17:39

"W ogóle sie nie przygotowuje.Życie jest tak nudne ,że nawet nie ma pomysłu ani się nie chce myśleć i kombinować ze świętami.Owszem rodziny razem mieszkające,lub tam gdzie są dzieci to przygotowują się do świąt.Ale ich jest mniejszość"
Ostatnio zmieniony 12-12-2015 17:39 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: okruszek » 13-12-2015 01:55

"Skąd u Was tyle złości i nienawiści?
To są najpiękniejsze Swieta!
Chciałbym abyście doswiadczyli tej miłości.
Ale tego musicie sami chcieć...
Jezeli Wy nie chcecie , to dlaczego nie chcecie aby inni byli szczęśliwi?"
Ostatnio zmieniony 13-12-2015 01:55 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

marysia48
Posty: 851
Rejestracja: 29-08-2015 21:49

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: marysia48 » 13-12-2015 10:28

"Witaj, Okruszku, zgadzam się całkowicie z Tobą. Powiem szczerze tak, że pomimo zapewnień Andriu, że na tym forum są tylko życzliwi ludzie, na tę chwilę nie jestem tego do końca pewna. W każdym razie zapraszam życzliwe osoby do mojego kąciku życzliwości. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i życzę radosnego przedświątecznego nastroju:-)
http://forum.gazeta.pl/forum/w,329,1585 ... osci_.html"
Ostatnio zmieniony 13-12-2015 10:28 przez marysia48, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: andriu81 » 14-12-2015 00:34

"@niepolityczny apropos słuchania kolęd,to nie wiem gdzie ty je słyszysz,bo u mnie cały czas jak jestem w domu gra Eska,Fama ,Vox FM na zmianę z radiami informacyjnymi i nidzie nie ma (jeszcze) kolęd polskich ani zagraniczny. Tak samo w telewizji też ich nie ma.Więc nie gadaj że wszędzie grają kolędy i nie możesz już słuchać.
Owszem na chwilę poszedłem do sklepu ,tam leciało g..ane radio RMF no i faktycznie kolędy leciały.Ale to jest problem,tych którzy takie coś załączają,wszak każdy słucha takiej stacji jakiej chce-wolnośc wyboru

@marysia48 ,wyjątki się zdarzają,nie warto się zrażać.Aczkolwiek uwaga kierowana do ogółu nie boli tak bardzo jak uwagi osobiste na gazetowym forum."
Ostatnio zmieniony 14-12-2015 00:34 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

marysia48
Posty: 851
Rejestracja: 29-08-2015 21:49

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: marysia48 » 14-12-2015 12:33

"Andriu, przerabiałam już ten temat z Tobą i nie mam zamiaru do tego wracać. Straconego zaufania nie da się odbudować, pozdrawiam."
Ostatnio zmieniony 14-12-2015 12:33 przez marysia48, łącznie zmieniany 1 raz.

spit
Posty: 388
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Jak się przygotowujemy na Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: spit » 14-12-2015 13:21

"ja się przygotowuje- duchowo, wewnętrznie(przynajmniej tak staram się to zrobić)
najpiękniejsze święta?-rozumiem ze w pojęciu komercyjnym
jak dla mnie najpiękniejsze i najważniejsze są Wielkanocne(z wiadomych przyczyn)
a włąsnie najczęściej ludzie w te najpiękniejsze swieta zapominają o tym co najważniejsze skupiając się tylko na otoczce
czy najpiękniejsze mhh teraz to nawet sniegu już nie ma(ale mnie w sam raz taka zima się podoba)
choć chciałbym raz żeby te swieta naj naj zmieniały cos w tych ludziach w nas wszystkich tak trochę na dłużej niż 3 dni
TV i radio w tym okresie omijam szerokim łukiem
nie mogę wysłuchiwać ile to prezentów gwiazdy dostały ile to mikołajów spotkały a ile to razy po stoku zjechali
ze zjedli 16 potraw u mamy ale karpia nie zabili bo to przecież nieludzkie
ze koledy spiewali i opłatkiem się łamali-ale cały rok na Boga pluli
a tak wogole to nie wierza w nic ale miło się spotkać w rodzinnym gronie przy stole
ani słowa nie słysze o tajemnicy narodzenia ani słowa nie słysze o Jezusie
choinka opłatek prezenty czasami Pasterka-na tym się konczy swiętowanie"
Ostatnio zmieniony 14-12-2015 13:21 przez spit, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ