XXV finał WOŚP

Kalendarium nadchodzących wydarzeń
Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

XXV finał WOŚP

Post autor: ptasiorrr » 06-01-2017 15:41

"TVP PIS = PIS = KOŚCIÓŁ = WSPIERANIE DZIEŁA SZATANA. Kurski nie pozwoli aby na jego publiczną rzucili klątwę."
Ostatnio zmieniony 06-01-2017 15:41 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

XXV finał WOŚP

Post autor: rav » 06-01-2017 23:26

"Mam takie pytanie. Dlaczego WOŚP jest połączony z Woodstokiem?"
Ostatnio zmieniony 06-01-2017 23:26 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

XXV finał WOŚP

Post autor: dino » 06-01-2017 23:50

"A jaka jest zależność pomiędzy tacą a limuzyną za 200 000 zł?"
Ostatnio zmieniony 06-01-2017 23:50 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

XXV finał WOŚP

Post autor: rav » 07-01-2017 00:07

"
dino pisze:A jaka jest zależność pomiędzy tacą a limuzyną za 200 000 zł?
Tragiczna, jestem takiego samego zdania jak papież Franciszek, że żadnych limuzyn nie powinno być."
Ostatnio zmieniony 07-01-2017 00:07 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

XXV finał WOŚP

Post autor: dino » 07-01-2017 00:22

"No widzisz. Też mnie skręca jak ukazują się zdjęcia z konferencji episkopatu a na parking szereg limuzyn po 200 000 zł sztuka a mimo to co tydzień daję na tacę. Mam nadzieję, że skoro Cię Woodstock skręca to również raz na rok wrzucisz piątaka do puchy"
Ostatnio zmieniony 07-01-2017 00:22 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

XXV finał WOŚP

Post autor: rav » 07-01-2017 00:46

"Chcesz porównywać "dobry samochód" do "złego festiwalu"?

Ale pisząc limuzyna za 200 000 zł masz pewnie na myśli samochód nowy?
Skąd wiesz czy nie został kupiony już z drugiej czy trzeciej ręki i za ile?
W Polsce jest chyba ponad stu biskupów, a ile naliczyłeś się limuzyn?

Mam inny pomysł:
Zachęćmy biskupów do zrezygnowania z limuzyn, a Owsiaka z Woodstocku :-)"
Ostatnio zmieniony 07-01-2017 00:46 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

XXV finał WOŚP

Post autor: dino » 07-01-2017 00:56

"Nie rozumiemy się. Budzi we mnie wstręt zajeżdżanie biskupów na swoje konferencje limuzynami po 200 000 zł a mimo to co tydzień daję na tacę. Czy skoro w Tobie Woodstok budzi wstręt wrzucasz RAZ NA ROK chociaż 5 zł do puchy?"
Ostatnio zmieniony 07-01-2017 00:56 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

XXV finał WOŚP

Post autor: rav » 07-01-2017 01:16

"Zamiast do puchy 5 zł daję co roku co najmniej 20 zł na dwie inne fundacje również ratujące życie człowieka.
Czy źle robię?



Edytowany przez rav o 07-01-2017 - 00:28. "
Ostatnio zmieniony 07-01-2017 01:16 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

XXV finał WOŚP

Post autor: dino » 08-01-2017 11:36

"Nie, robisz dobrze. Ale nie mów złego sowa na tych, którzy wspierają WOśP"
Ostatnio zmieniony 08-01-2017 11:36 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

XXV finał WOŚP

Post autor: wou » 08-01-2017 22:15

"@rav
Tak z ciekawości: co to za fundacje? W ogóle to jaki gest, raz do roku co najmniej 20zł! Zgaduję że więcej na zakup kaczystowskich gazetek wydajesz w miesiąc. A pomijając te detale, jeśli robisz to na zasadzie "dam zamiast na ten głupi WOŚP", to w żadnym wypadku nie jest to dobry uczynek. Twoja przekorność obciąża motywację. Pomijając już że naprawdę dobry jest tylko altruistyczny uczynek, kiedy "prawica nie wie co czyni lewica" (pewnie kojarzysz cytat :>). Taki punkt widzenia domorosłego etyka :P

Ja w tym roku wyjątkowo "dam na WOŚP" ale po prostu na złość PiSowi i klerowi :D Chcę zobaczyć jak biją rekord w spektakularny sposób, przyłożyć do tego rękę, pomimo torpedowania projektu przez kaczystów. A że to będzie po prostu dobrze wydana kasa i komuś to przedłuży życie albo pobawią się za to na woodstocku - to tym lepiej ale zasadniczo mnie to mało obchodzi :)

Nie rozumiem jak można pałać szczerym hejtem do Owsiaka i WOŚPu. No cóż, nigdy nie zrozumiem co się dzieje w mózgu katola."
Ostatnio zmieniony 08-01-2017 22:15 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

iwoniczka
Posty: 55
Rejestracja: 08-11-2016 18:40

XXV finał WOŚP

Post autor: iwoniczka » 08-01-2017 22:17

"mózg katola jest niestety nie do ogarnięcia"
Ostatnio zmieniony 08-01-2017 22:17 przez iwoniczka, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

XXV finał WOŚP

Post autor: rav » 09-01-2017 09:59

"
dino pisze:Nie, robisz dobrze. Ale nie mów złego sowa na tych, którzy wspierają WOśP
Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia.
A czy kiedykolwiek powiedziałem coś złego o tych co wspierają WOŚP, że tak piszesz?
Nie mówię złego słowa do tych co dają i nawet do tych co zbierają, ale nie rozumiem reakcji Owsiaka na proste pytanie o finanse, który zaczyna "skakać" po stole :-)

wou
napisałem tylko o dwóch, bo one bezpośrednio są nastawione na ratowanie życia człowieka, nie pisałem o tych, które są nastawione na inne równie ważne sprawy, ale nie będę Ci się tłumaczył, bo nie zasługujesz na to. Twoje drwiny są mało śmieszne, a pokazują Twoje wnętrze, pełne nienawiści?
Szczere powiedzenie, że nie dam na WOŚP to wg Ciebie pałanie szczerym hejtem do Owsiaka i WOŚPu? :-D
Czyli każdy kto da na WOŚP to jest ten dobry, a ten co nie da na WOŚP to wg Ciebie zły człowiek? Trudno, będę tym złym, ale tylko w Twoim mniemaniu i osobom Tobie podobnym.
iwoniczka pisze:mózg katola jest niestety nie do ogarnięcia
masz rację, wznosi się ponad wyżyny :-)


Są osoby na forum z którymi można się nie zgadzać, ale kulturalnie porozmawiać i takim dziękuję, ale są i takie, z którymi się tak nie da."
Ostatnio zmieniony 09-01-2017 09:59 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

XXV finał WOŚP

Post autor: ptasiorrr » 09-01-2017 10:10

"
masz rację, wznosi się ponad wyżyny
418 m p.p.m. (niektóre źródła podają inne wartości, np. 396 lub 411 m p.p.m.)"
Ostatnio zmieniony 09-01-2017 10:10 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

XXV finał WOŚP

Post autor: admin » 09-01-2017 22:14

"Zawracanie głowy, a tymczasem mamy oficjalny plakat:

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 09-01-2017 22:14 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

XXV finał WOŚP

Post autor: wou » 10-01-2017 16:52

"
rav pisze: napisałem tylko o dwóch, bo one bezpośrednio są nastawione na ratowanie życia człowieka, nie pisałem o tych, które są nastawione na inne równie ważne sprawy, ale nie będę Ci się tłumaczył, bo nie zasługujesz na to. Twoje drwiny są mało śmieszne, a pokazują Twoje wnętrze, pełne nienawiści?
Szczere powiedzenie, że nie dam na WOŚP to wg Ciebie pałanie szczerym hejtem do Owsiaka i WOŚPu? icon_biggrin
Czyli każdy kto da na WOŚP to jest ten dobry, a ten co nie da na WOŚP to wg Ciebie zły człowiek? Trudno, będę tym złym, ale tylko w Twoim mniemaniu i osobom Tobie podobnym.
Nie zasługuję?? Lol, jakby mnie jakiś zaszczyt miał kopnąć. Zachęcałem Cię do pochwalenia się w kontekście Twojego zabawnego pytania, odniosłem wrażenie że chełpisz się tym, ale widzę że nie masz czym skoro się tak wstydliwie wymigujesz. Za cienki bolek jesteś żeby wzbudzać we mnie jakieś negatywne emocje, pomijając fakt że nie jestem już do nienawiści zdolny, a hejtowanie jakiegoś forumowego anonima ma jeszcze mniej sensu niż komentowanie go. Zaczepiam Cię wyłącznie dlatego, że mnie drażni Twoja świętoszkowatość i wybiórcze, karykaturalne współczucie oraz katolsko-kaczystowskie farmazony które tu sprzedajesz. To jest jak płachta na byka dla mnie, machaj nią dalej.

Co do hejtowania WOŚPu pisałem ogólnie, następnym razem Ci linią oddzielę żebyś zauważył.

Ale wracając do Twojego pytania, zasługiwania, dobrych uczynków... Zbrodnicza, zgniła do cna instytucja jaką jest KK, m.in. okradająca to państwo, mamiąca ludzi i dosłownie pielęgnująca w swojej hierarchii pedofili/gwałcicieli zasługuje na Twój szacunek, uwagę i datki, a WOŚP nie? Śmiesz atakować Owsiaka pomagając równolegle zwyrodnialcom czyniącym innym piekło za życia i jeszcze wydaje Ci się że jesteś na prostej drodze do nieba, że Twoje "dobre uczynki" coś znaczą? Litości. Nie jesteś złym człowiekiem, ale masz podwójną moralność i różaniec zamiast mózgu.

Piszę to na wkurwie po lekturze artykułu o dziewczynie gwałconej przez księdza* i jego miękkim lądowaniu na łonie Twojego ukochanego Kościoła. Wkurza mnie to wasze moralizowanie i atakowanie skrajnie pożytecznych ludzi pokroju Owsiaka i jednoczesne bierne przyzwalanie na takie skandale, hodowanie tych świętych krów. Nie napisałem nigdzie że "każdy kto da na WOŚP to jest ten dobry", ale na pewno uważam że datek na WOŚP ma 100x więcej sensu niż na te pasożyty w sutannach i ich przekręty, choćby z tego względu że już dostają miliardy złotych z kieszeni podatnika. Dobrowolne, obywatelskie wsparcie vs. przymusowy haracz, taka jest różnica.

* link"
Ostatnio zmieniony 10-01-2017 16:52 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

mda
Posty: 64
Rejestracja: 28-01-2016 10:48

XXV finał WOŚP

Post autor: mda » 11-01-2017 10:13

"Za bardzo generalizujesz. Nie każdy ksiądz to pedofil, nie każdy bogaty to złodziej :) Pracodawca u którego kiedyś pracowałem za granicą, na początku naszej znajomości powiedział mi, że Polacy to złodzieje. Jako Polak źle się z tym poczułem, bo nikomu nic nie ukradłem , a na wstępie dostałem taką etykietę. Później się okazało, ze zatrudniał już kiedyś 2 Polaków, którzy go okradli. Przez lata , kiedy u niego pracowałem robiłem dużo więcej niż powinienem dlatego , żeby zmienił zdanie o Polakach. I udało się. Po kilku latach pracy, siedząc u niego przy grillu, przeprosił mnie za te słowa. Powiedział, że wszystkich Polaków wrzucił do jednego worka z napisem " złodzieje".

I w tym poście powyżej , właśnie widzę wrzucenie wszystkich katolików do takiego "worka" z jakąś etykietą. Absolutnie nie jestem ani nawiedzonym w jedną, czy drugą stronę, ale takie generalizowanie świadczy o średniowiecznym sposobie myślenia.

Zapewne wiele znajdziesz w sieci pełno informacji nt. nauczycieli, policjantów i pewnie też ludzi twojej profesji, którzy robili różne świństwa.

Tak naprawdę w każdym środowisku znajdzie się ktoś , za kogo inni muszą się wstydzić. A myśląc w taki sposób , jak widzę myślisz - ktoś w UK skatował niewinnych Polaków , bo mu się uroiło , że są źli.... Więc takie szufladkowanie ludzi to miecz obusieczny i staraj się raczej patrzeć na człowieka indywidualnie , a nie z perspektywy " innych"...



Edytowany przez mda o 11-01-2017 - 09:17. "
Ostatnio zmieniony 11-01-2017 10:13 przez mda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

XXV finał WOŚP

Post autor: ptasiorrr » 11-01-2017 10:24

"
Pracodawca u którego kiedyś pracowałem za granicą, na początku naszej znajomości powiedział mi, że Polacy to złodzieje
Taką opinię Polacy wyrobili sobie jak zaczęli jeździć nagminnie za granicę. Więc nie dziw się, że tak Ci powiedział. Nie chodzi o to, że jemu nic nie ukradłeś, tylko o to, że "Polak potrafi". Wątek jest o WOŚP. Kościół katolicki nie zasługuje na takie datki jak WOŚP, bo idąc do księdza i prosząc o pomoc...
?Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą? Mt 7,7-11
Czemu to ma działać tylko w jedną stronę?



Edytowany przez ptasiorrr o 11-01-2017 - 09:25. "
Ostatnio zmieniony 11-01-2017 10:24 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

XXV finał WOŚP

Post autor: rav » 11-01-2017 10:29

"
wstydliwie wymigujesz
a może odważnie pokazuję swoje zdanie i nie daję Ci kolejnej pożywki do ośmieszania?
Zaczepiam Cię wyłącznie dlatego, że mnie drażni Twoja świętoszkowatość i wybiórcze, karykaturalne współczucie oraz katolsko-kaczystowskie farmazony które tu sprzedajesz. To jest jak płachta na byka dla mnie, machaj nią dalej.
Dzięki za szczerość :-)
Każdy katolik jest powołany do świętości i mimo, że się potyka to ma do niej dążyć. A kto nie dąży do świętości jest marnym katolikiem :-(
Wybór tego co właściwe jest i powinien być uzasadniony.
KK z założenia jest dobry. Stosując wszystkie przykazania i żyjąc wg Ewangelii nikt nie powinien katolikom nic zarzucić.
Rzeczywistość pokazuje, że ludzie upadają i błądzą.
Każda krzywda wyrządzona ludziom a szczególnie dzieciom przez księży woła o pomstę do nieba.
I każdy taki uczynek przez katolików i przeze mnie jest potępiany, oceniany jako zły i powinien być ukarany.
Czy w tym przypadku zgadzasz się ze mną?

Ja nie krytykuję samego WOŚP-u, ale jego ciąg dalszy..
Pomoc chorym dzieciom, zakup nowego sprzętu do szpitali czy poruszenie serc ludzi do czynienia dobra jest jak najbardziej super.
Do czego natomiast mam zastrzeżenia?
Organizowanie przez WOŚP-u Przystanku Woodstock i zapraszanie na niego również dzieci i młodzież !!!
http://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne#przystanek pisze:Dlaczego Fundacja WOŚP organizuje Przystanek Woodstock?
Przystanek jest podziękowaniem za zaangażowanie w zimową zbiórkę Fundacji WOŚP. Jego organizacja jest więc bez wątpliwości jednym ze statutowych zadań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
(...)
Czy muszę mieć 18 lat, żeby pojechać na Przystanek Woodstock?
Nie, na Przystanek Woodstock może przyjechać każdy bez względu na wiek. Jeśli jesteś jednak osobą niepełnoletnią zachęcamy do odwiedzenia nas z dorosłym opiekunem.
Z tego wynika, że od samego początku założenie jest robić Woodstock na wzór tego z 1969 roku z USA.
Dając na WOŚP świadomie wspierasz czy popierasz Woodstck i to co się na nim dzieje, bo takie jest założenie.
Po co Jurek przenosi ten festiwal na polskie ziemie?
Po co zaprasza na niego Hary Krysznę?
Dlaczego tak bardzo jest promowana pacyfa, która ma jeszcze inne znaczenie?
To tylko kilka pytań, które mnie niepokoją. Nie będę pisał o wszystkich.

W KK w założeniu nie ma czynienia zła innym, ale wynika ono ze słabości człowieka i ataków "rogatego".
Nigdy nie będę zgadzał się na złe postępowanie katolików, zarówno świeckich jak i duchowieństwa!

Dlatego mam prawo mieć własne zdanie i uszanuj to, a ja uszanuję Twoje jeżeli wrzucisz "piątaka dla Owsiaka" :-)
Cytując naszego wieszcza narodowego "róbta co chceta" - czyli chceta, to dawajta, a nie chceta, to nie dawajta :-)

A dając dwa razy więcej jak ostatnio wesprzesz naszą Beatkę i pomożesz jej dopiąć budżet, a może i zmniejszyć zadłużenie? :-)"
Ostatnio zmieniony 11-01-2017 10:29 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

XXV finał WOŚP

Post autor: ptasiorrr » 11-01-2017 10:38

"Dobra, piszesz o "Przystanku Woodstock". A co powiesz na organizowany od dawien dawna festiwal w Jarocinie? To też zło? Odbiegłem trochę od tematu...
Cytując naszego wieszcza narodowego "róbta co chceta" - czyli chceta, to dawajta, a nie chceta, to nie dawajta
KK - dawajta bo musita."
Ostatnio zmieniony 11-01-2017 10:38 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

XXV finał WOŚP

Post autor: rav » 11-01-2017 20:49

"Co, a właściwie kto łączy: Festiwal w Jarocinie, WOŚP i KOD?

Walter Chełstowski
- twórca i organizator Festiwalu w Jarocinie
- pomysłodawca i założyciel kompanii ITC, wydawcy programu 30 ton, ppw - polaków portret własny oraz portalu CGM.PL - Codzienna Gazeta Muzyczna
- były członek zarządu TVP
- współzałożyciel Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- jeden z inicjatorów Komitetu Obrony Demokracji
https://pl.wikipedia.org/wiki/Walter_Che%C5%82stowski

Trochę mi się to gryzie, ale wnioski niech każdy sam wyciągnie.
Dobrze, że Kijowski nie ma nic wspólnego z WOŚp-em, bo by wtedy narobił bigosu."
Ostatnio zmieniony 11-01-2017 20:49 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ