Nowy Spektakl Grupy Pozytywnie Skopani

Kalendarium nadchodzących wydarzeń
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15421
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Nowy Spektakl Grupy Pozytywnie Skopani

Post autor: admin » 20-01-2019 20:33

Obrazek

„Matka brata mojego syna” – to tytuł najnowszego spektaklu, przygotowanego przez grupę teatralną Pozytywnie Skopani. Na przełomie stycznia i lutego odbędą się premierowe pokazy.

Znów będzie okazja do dobrej zabawy! Grupa Pozytywnie Skopani, działająca w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu przygotowała nowy spektakl. Będzie to dwuaktowa czarna komedia pióra Juliusza Machulskiego. Artyści obiecują, że będzie wesoło, zaskakująco i ciekawie.

Juliusz Machulski opatrzył to przedstawienie podtytułem „familijna czarna komedia”. Punktem wyjścia jest moment, kiedy najstarszy z rodu – znany pisarz Wincenty Laskus w dniu siedemdziesiątych urodzin nagle trafia do szpitala. Na jaw zaczynają wychodzić rodzinne sekrety…

Aktorzy podjęli się ambitnego zadania, ponieważ już sam autor sztuki zrealizował ją w 2013 r. dla Teatru Telewizji. Była też wystawiana w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Komedia od początku do końca trzyma widza w napięciu. Nie braknie też w niej – jak to u Machulskiego – błyskotliwych dialogów, inteligentnego humoru i komicznych gagów.

Obsada:
Paweł Dobrowolski – Wincenty,
Wojciech Gwoździowski – Zygmunt,
Agata Dobrowolska – Greta,
Marzena Hynowska – Beatrycze,
Mateusz Załuska – Xawery,
Dorota Witas – Anna.
Reżyseria: Wojciech Gwoździowski

Premierowe pokazy odbędą się w sobotę 26 stycznia w ŚDK w Skopaniu i 3 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim o godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

ODPOWIEDZ