Łączy nas kultura- zaproszenie na debatę o współpracy regionalnej

Kalendarium nadchodzących wydarzeń
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16596
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Łączy nas kultura- zaproszenie na debatę o współpracy regionalnej

Post autor: admin » 17-08-2020 22:36

Obrazek

Sandomierz Fashion Street połączył samorządy, działaczy kultury, aktywistów społecznych. Jak możemy kontynuować te dobre doświadczenia? O tym rozmawiać będą przedstawiciele partnerskich samorządów podczas tarnobrzeskiej debaty w najbliższą środę.

Mimo pogodowych komplikacji Sandomierz Fashion Street okazał się wielkim sukcesem. Było to prawdziwe święto mody, współpracy i kultury. Przez cały lipiec odbywały się warsztaty, spotkania, konferencje, których zwieńczeniem była gala 9 sierpnia na sandomierskiej starówce. Teraz czas na podsumowanie oraz wnioski. Współpraca regionalna na taką skalę miała bowiem miejsce po raz pierwszy, a połączyła wszystkich kultura. Organizatorzy zachęcają do spotkania i rozmowy o tym, jak wykorzystać ten cenny potencjał w przyszłości.

Spotkanie w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 17.00 pod tytułem „Łączy nas kultura – debata o współpracy regionalnej. Bariery, szanse i dobre praktyki”. W programie – oprócz samej debaty – podsumowanie SFS, pokaz mody projektantek z regionu: Ewa Zbaraszewskiej ze Stalowej Woli i Justyny Gamoń-Wesołowskiej z Tarnobrzega, która zaprezentuje kolekcję zainspirowaną lasowiackimi motywami. Zaplanowano także prezentacje sylwetek aktywnych kobiet oraz występ Natalii Ciecierskiej. Zostanie też rozstrzygnięty konkurs „Tygodnika Nadwiślańskiego” na najlepsze zdjęcia kobiety w przestrzeni miejskiej.

W spotkaniu będzie mógł wziąć udział każdy chętny. Wstęp jest otwarty.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 661
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Łączy nas kultura- zaproszenie na debatę o współpracy regionalnej

Post autor: dominik267 » 17-08-2020 22:53

Kompletnie nie moja bajka. Uważam natomiast, że jest to bardzo pozytywna i ciekawa inicjatywa. :)
Najszerszy wybór piw w regionie!
Szeroki asortyment alkoholi.

Piwa Regionalne Tarnobrzeg
ul. Orzeszkowej 9
DH "Jędruś"

Bądź na bieżąco: http://fb.me/PiwaRegionalneTBG

andriu81
Posty: 1798
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Łączy nas kultura- zaproszenie na debatę o współpracy regionalnej

Post autor: andriu81 » 18-08-2020 02:11

Ciekawe ,że wydarzenie odbywa się w Sandomierzu, a udział biorą prawie tylko miejscowości z Podkarpackiego. Jak dla mnie taka konwencja jest nieco dziwna. Jak wiadomo jedynym miastem które ma interes w tworzeniu "czwórmiasta" jest Tarnobrzeg, więc w zasadzie to tu powinno się to odbyć. Zobaczymy co tam wyjdzie.

ODPOWIEDZ