Rocznica "Grunwaldu"

Kalendarium nadchodzących wydarzeń
Mc_BoB
Posty: 20
Rejestracja: 30-04-2007 12:27

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: Mc_BoB » 16-07-2008 18:53

"TEMAT ZAMKNĄĆ."
Ostatnio zmieniony 16-07-2008 18:53 przez Mc_BoB, łącznie zmieniany 1 raz.

wujek_adolf
Posty: 4
Rejestracja: 19-12-2007 00:24

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: wujek_adolf » 16-07-2008 18:56

"Mc_BoB, skoro o ksywach mówimy to po twoim nicku też bym cię nie posądzał o inteligencje.

A ten tekst, ze ręka wzniesiona w górze to gest rzymski to tylko wykręcanie się, tylko po to by nie dostać sankcji prawnych za propagowanie faszyzmu. Może jeszcze zaczniecie używać swastyki mówiąc, że używacie tylko hinduskiego znaku szczęścia?

[quote:6282d579d6]ps. a czy po przemarszu z pochodniami, zapaleniu zniczy będzie latanie po miastowej i naparzanie wyimaginowanych Nie-Polaków???[/quote:6282d579d6]
[quote:6282d579d6]Tak Będzie^^ Więc nie wychodź z domu^^[/quote:6282d579d6]

Widać właśnie wasz patriotyzm. Wy uważacie się za "prawdziwych" Polaków. Lepszych od tych co płacą podatki, interesują się historią kraju, polityką, wywieszają flagi w święta narodowe, uczą dzieci tradycji i kochania swojej ojczyzny.

Według was "prawdziwy" Polak powinien być ksenofobem, rasistą, nienawidzić Unii, choć niewiadomo w czym zawiniła, nienawidzić Żydów, bo rzekomo sprowadzili nieszczęście na nasz kraj.

Kierujecie się tylko nienawiścią do jakiegoś wyimaginowanego wroga, nie ma w was jakichś wyższych uczuć. Mówicie, że kochacie ojczyzne ale nic więcej nie potraficie dla niej zrobić niż przyjść na demonstracje, wykrzyczeć jakieś hasła i pójść spić się do jakiejś knajpy, ewentualnie pobić po drodze jakiegoś "nie-Polaka", który zawinił swoim wyglądem czy inną drobnostką.

Spytałbyś w takim razie co ja robie dla kraju? Walcze z takim zaściankowym i debilnym myśleniem jak wasze.

Najlepiej to zróbcie z naszego miasta dziure dla faszystów. Wszyscy powyjeżdżają i zostaniecie tylko wy. Będziecie mogli sie pozdrawiać rzymskim gestem do woli."
Ostatnio zmieniony 16-07-2008 18:56 przez wujek_adolf, łącznie zmieniany 1 raz.

REVOLdaSOUND
Posty: 203
Rejestracja: 09-05-2005 15:29

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: REVOLdaSOUND » 16-07-2008 19:03

"dlaczego wykasowales swojego posta?
brak argumentacji?"
Ostatnio zmieniony 16-07-2008 19:03 przez REVOLdaSOUND, łącznie zmieniany 1 raz.

Karmi_poema_di_caffe
Posty: 18
Rejestracja: 15-07-2008 15:31

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: Karmi_poema_di_caffe » 16-07-2008 19:14

"Bo palnął głupotę, sam nie wie co pisze.
Teraz mówi by zamknąć temat bo nie potrafi sensownie odpowiedzieć na zadawane mu pytania...
A ja jestem za tym by nie zamykać tematu, niech członek owy członek ONRu popisze się własną wiedzą na ten temat.

--
Tak jak powiedział wujek_adolf myślicie o rasistoskiej utopii ?
Dobrze powiedziane chcecie zmienić kraj na lepsze a takim postępowaniem robicie na odwrót, nie dziwne ze patriotyzm w tych czasach ma pejoratywne znaczenie... tylko ciekawe przez kogo.

A do Pana Mc_BoB:

Polecam Ci ten filmik :
http://pl.youtube.com/watch?v=BBEzb-9uY8o
Nie jest on obraźliwy ( polecam cały oglądnąć)
Ehh taka prawda :)"
Ostatnio zmieniony 16-07-2008 19:14 przez Karmi_poema_di_caffe, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: marcin85tbg » 16-07-2008 19:37

"pod Grunwaldem to wygrali, ale Litwini"
Ostatnio zmieniony 16-07-2008 19:37 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

rakkauslaulu
Posty: 1255
Rejestracja: 27-06-2008 11:56

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: rakkauslaulu » 16-07-2008 19:45

"Co lepsze większośc z tych gnoi wykrzykujących te hasła pod pozorem rocznicy Grunwaldu zapewne nie wie nic na temat tej bitwy <lol2> Denerwują mnie tacy idioci co szukają tylko jakiejś rozróby a tabliczki mnożenia nie umieją."
Ostatnio zmieniony 16-07-2008 19:45 przez rakkauslaulu, łącznie zmieniany 1 raz.

Karmi_poema_di_caffe
Posty: 18
Rejestracja: 15-07-2008 15:31

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: Karmi_poema_di_caffe » 16-07-2008 19:47

Ostatnio zmieniony 16-07-2008 19:47 przez Karmi_poema_di_caffe, łącznie zmieniany 1 raz.

REVOLdaSOUND
Posty: 203
Rejestracja: 09-05-2005 15:29

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: REVOLdaSOUND » 16-07-2008 20:59

"hahaha. mialem pisac wczesniej ze tak sie skonczy. "kult sily" to przeciez bardzo wazny aspekt : ))
lepiej komus napier..olic niz dyskutowac. bo po co.

ogladalem nie jeden dokument gdzie tlumaczone bylo ze jak nie bedzie sie dalo przetlumaczyc slownie to mozna uzyc sily bo to przeciez w obronie naszej kochanej ojczyzny. wszystko dla niej!

pewnie inspiracja dla was jest sytuacja w rosjii gdzie nacjonalizm jest powaznym spolecznym problemem. mnostwo pobic, zabojstw na tle rasowym. rosja robi sie krajem gdzie obcokrajowcy boja sie tam jezdzic, nie mowiac o studiowaniu. ale to przeciez wszystko w obronie ojczyzny.
na szczescie taka sytuacja juz nam nie grozi."
Ostatnio zmieniony 16-07-2008 20:59 przez REVOLdaSOUND, łącznie zmieniany 1 raz.

Karmi_poema_di_caffe
Posty: 18
Rejestracja: 15-07-2008 15:31

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: Karmi_poema_di_caffe » 16-07-2008 23:28

"Tak, manifest ku chwale ojczyzny a potem latanie za "ofiarami" do bicia.
To jest to, za co tu nie kochać takiego kraju. A najciekawsze, że niektórzy nie patrzą czy to chłopak czy dziewczyna."
Ostatnio zmieniony 16-07-2008 23:28 przez Karmi_poema_di_caffe, łącznie zmieniany 1 raz.

stef80
Posty: 16
Rejestracja: 18-02-2008 20:44

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: stef80 » 17-07-2008 09:31

"Obóz Narodowo Radykalny do organizacja o tradycjach przedwojennych, to oczywiste. Została reaktywowana po wielu dziesiątkach lat niebytności. Działacze ONR-u mordowani byli przez dwa totalitarne systemy. Jeden z przywódców Jan Mosdorf został zamordowany w obozie za pomoc żydwoskim więźniom. Jedna z przywódczyć Rady Pomocy Żydom, znana pisarka Zofia Kossak - Szczucka stwierdziła, iż Żydzi według niej na gruncie społecznym doby dwudziestolecia byli czynnikiem, który miał negatywny wpływ na polskie szkolnictwo, handel, etc. Stwierdziła, iż obowiązkiem katolika jest pomoc osobie ludzkiej. Dlatego ocenianie ONR - u z pozycji jedynie "numerus clausus" jest niesprawiedliwe, ze względu na stosunke wówczas do Żydów większości społeczeństwa, który był negatywny. Tyle historia.

Co do struktur ONR są to sprawy organizacyjne, więc swoją ciekawość forumowicz będzie musiał zaspokoić jedynie wiadomością, iż na terenie tbg działa ONR i stuktury rosną. Nie jest to organizacja o charakterze politycznym, ale ideowo wychowawczym. Nacjonalizm pojmujemy jako patriotyzm nie od święta. Polski interes narodowy jest dzisiaj zagrożony, popatrzcie na falę wysiedleń na Ziemiach Odzyskanych, żądanie od europosła przeproszenia za Holocauts i wypędzenie Niemców.

Podniesienie ręki jest wyrazem przywiązania do tradycji. PRzed wojną było to pozdrowienie szeroko pojętej prawicy narodowej, nie chcę tu wklejać zdjęć, gdzie członkowie Sokoła się tak pozdrawiają, piłkarze Wisły. Jeśłi ktoś chce takie foty mogę podesłać na priva, bo to nie forum o hajlowaniu. Natomiast gdyby przez miasto mieli przemaszerować zboczeńcy, podejrzewam, że nie wzbudzili by tyle nienawiści co narodowcy."
Ostatnio zmieniony 17-07-2008 09:31 przez stef80, łącznie zmieniany 1 raz.

Karmi_poema_di_caffe
Posty: 18
Rejestracja: 15-07-2008 15:31

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: Karmi_poema_di_caffe » 17-07-2008 12:33

"[quote:bee0540faf="stef80"]Natomiast gdyby przez miasto mieli przemaszerować zboczeńcy, podejrzewam, że nie wzbudzili by tyle nienawiści co narodowcy.[/quote:bee0540faf]

Nie sądzę. przemarsz zboczeńców (o ile byłby legalny) na pewno wzbudziłby "niesmak" publiczny i budziłby kontrowersje i protesty. Wątpię by społeczeństwo godziłoby się z czymś takim i pozwoliło na takie demonstracje.
Jestem za czczeniem kultów patriotycznych jak najbardziej , lecz wiesz dlaczego one nabierają istnie pejoratywny charakter ? Może np dlatego, że zboczeńcy po swojej demonstracji nie lataliby po mieście siejąc strach ?

Poza tym niektórzy zasłużyli sobie na swą opinie i nienawiść innych ludzi owym postępowaniem i tokiem myślenia."
Ostatnio zmieniony 17-07-2008 12:33 przez Karmi_poema_di_caffe, łącznie zmieniany 1 raz.

REVOLdaSOUND
Posty: 203
Rejestracja: 09-05-2005 15:29

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: REVOLdaSOUND » 17-07-2008 13:28

"Wszystko ładnie tylko powoływanie się w 100% na historię i kopiowanie działań, poglądów, idei takich samych jak naszych przodków sprzed x-lat jest dosyć ślepym podejściem.
Trzymanie się sztywno wszystkich, nazwijmy to reguł jest według mnie staniem w miejscu.

Historia nauczyła nienawiści do Żydów i to znaczy, że ja mam ich teraz nienawidzieć?
Czasy się zmieniają.

[quote:1800f026f9]Natomiast gdyby przez miasto mieli przemaszerować zboczeńcy, podejrzewam, że nie wzbudzili by tyle nienawiści co narodowcy.[/quote:1800f026f9]

Mogę się zapytać po co i przeciwko czemu organizujecie kontrmanifestacje podczas marszu równości? nie wiem czemu marsz równości utożsamiany jest z przemarszem homoseksualistów, których jest tam tylko jakaś część.
Oprócz jak wy to nazywacie zboczeńców w przemarszu uczestniczą osoby niepełnosprawne, obcokrajowcy, osoby różnych wyznań religijnych itp. Przeciw nim też manifestujecie?"
Ostatnio zmieniony 17-07-2008 13:28 przez REVOLdaSOUND, łącznie zmieniany 1 raz.

stef80
Posty: 16
Rejestracja: 18-02-2008 20:44

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: stef80 » 17-07-2008 17:33

"Nieu krywajmy, iż faktycznie homoseksualiści są mniejszością podczas tego typu marszów. Punkty polityczne nabijają natomiast działacze lewicowi i lewaccy. Więc kontrmanify są protestem przeciwko gwałceniu prawa naturalnego, sami homo mowią, iż tak naprawdę takie marsze tylko im utrudniają życie. Sodomici istnieli od zawsze, a jednak byli potępiani i kryli się ze swoją przypadłością. Oprócz tego kontrmanify są protestem przeciwko lewackim poglądom, które doprowdziły do ludobójstwa.

Natomiast co do kopiowania wzorów i siania nienawiści. Przedwojenni narodowcy NIGDY nie podnieśli hasła eksterminacji fizycznej kogokolwiek, w programie, Deklaracji Ideowej (z 1934 r.) mamy do czynienia z hasłem wykluczenia Żydów z życia publicznego, jednak polegać to miało przede wszystkim na popieraniu osadnictwa Żydowskiego w Palestynie.

Co do ciągle powtarzanego zarzutu niepokoju po manifestacji ONR i ściganiu kogokolowiek. To właśnie nienawiść do narodowców powoduje, iż są tu powtazrane Kłamstwa i insynuacje, które nie miały miejsca. Po zakończeniu manifestacji większość zasiadła w barach na Placu i nie mialo miejsca ani jedno zdarzenie z udziałem narodowców, więc swoje antynarodowe fobie proszę leczyć w odpowiednich miejscach. Manifestacja była legalna, monitorowana przez policję, nie stwierdzono naruszenia prawa, więc mieliśmy jedynie do czynienia z wyrażeniem własnych poglądów, które to prawo gwarantuje na Konstytucja RP."
Ostatnio zmieniony 17-07-2008 17:33 przez stef80, łącznie zmieniany 1 raz.

stef80
Posty: 16
Rejestracja: 18-02-2008 20:44

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: stef80 » 17-07-2008 17:40

"chciałem jeszcze nawiązać do tematu nienawiści do zydów. Przede wszystkim polecam lekturę książki "Przedsiębiorstwo HOlocaust", nota bene autorstwa Żyda. Poza tym fakt, iż cały śwoat myśli, że to Polacy są odpowiedzialni za Holocaust jest efektem własnie opinii powtarzanej przez Żydów na całym świecie. Żydowscy rabini szantażujący nasz kraj, to codzienność. A ładnie ktoś kiedyś powiedział, iż antysemitą jest ten, kogo nie lubią Żydzi."
Ostatnio zmieniony 17-07-2008 17:40 przez stef80, łącznie zmieniany 1 raz.

REVOLdaSOUND
Posty: 203
Rejestracja: 09-05-2005 15:29

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: REVOLdaSOUND » 17-07-2008 19:17

"[quote:28115a49b7]Poza tym fakt, iż cały śwoat myśli, że to Polacy są odpowiedzialni za Holocaust jest efektem własnie opinii powtarzanej przez Żydów na całym świecie. Żydowscy rabini szantażujący nasz kraj, to codzienność.[/quote:28115a49b7]

jak ja nie lubie takiego uogolniania. co normalne spoleczenstwo zydowskie ma do decyzji ktore podejmuja zydowscy rabini?
to tak samo jak my, normalni obywatele bysmy byli oceniani na podstawie dzialan naszego rzadu.
tak samo duzo czarnej spolecznosci dyskryminuje bialych i wywyzsza swoja rase to dlatego mam nie lubic wszystkich czarnych?
niby z jakiego powodu mam inaczej traktowac studentow ktorzy przyjezdzaja do nas np. z izreala na wymiane studencka ktorzy sa zydami? mam patrzec z gory bo rabini sa debilami?

[quote:28115a49b7]Więc kontrmanify są protestem przeciwko gwałceniu prawa naturalnego[/quote:28115a49b7]

co masz przez to na mysli?

[quote:28115a49b7]Sodomici istnieli od zawsze, a jednak byli potępiani i kryli się ze swoją przypadłością.[/quote:28115a49b7]

jak to brzmi. mamy XXI wiek. w przeszlosci roznie patrzylo sie na pewne sprawy. czasy sie zmieniaja. na szczescie ludzie zaczynaja myslec i nietolerancja sie zminiejsza. moze czas zaczac oceniac czlowieka za to jakim jest? nie uwazasz ze to jest najwazniejsze?

podsumowujac: jak to dobrze ze LPR wypadlo z polityki. bo widze ze podzielasz poglady wierzejskiego, ktory duzo wstydu nam przyniosl. nie zauwazyles ze on byl posmiewiskiem? co najgorsze znalazlo sie duzo osob ktore go popieralo.
z tego co sie orientuje roman giertych byl przewodniczacym ONR'u tak?"
Ostatnio zmieniony 17-07-2008 19:17 przez REVOLdaSOUND, łącznie zmieniany 1 raz.

Karmi_poema_di_caffe
Posty: 18
Rejestracja: 15-07-2008 15:31

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: Karmi_poema_di_caffe » 18-07-2008 00:57

"Drogi stef80: Co rozumiesz pod hasłem "prawo naturalne" ? Mógłbyś mi wytłumaczyć ?

[quote:9009beac19]To właśnie nienawiść do narodowców powoduje, iż są tu powtarzane Kłamstwa i insynuacje, które nie miały miejsca. Po zakończeniu manifestacji większość zasiadła w barach na Placu i [color=red:9009beac19][b:9009beac19]nie mialo miejsca ani jedno zdarzenie z udziałem narodowców[/b:9009beac19][/color:9009beac19], więc swoje antynarodowe fobie proszę leczyć w odpowiednich miejscach.[/quote:9009beac19]

Ciekawe z innych źródeł wiem, że były bójki i pobicia... Jesteś w stanie odpowiadać za każdego członka ONR'u ? I potwierdzić, że żaden z nich nie wszczynał żadnych bójek ? ( wątpie) Tak czy siak wiesz, że alkohol u niektórych ludzi budzi agresje, co może się źle skończyć...


[b:9009beac19][u:9009beac19]"więc swoje antynarodowe fobie proszę leczyć w odpowiednich miejscach"[/u:9009beac19][/b:9009beac19]

Wybacz nie mam żadnych antynarodowych fobii, lecz nie podoba mi się to, że patriotyzm jest łączony z rasizmem i nazizmem. Owszem jestem za tym by czcić takie wydarzenie, lecz dlaczego wykrzykiwane są takie hasła ? Może hasło: "Polska czysta, Polska biała..." nic z tym wspólnego nie ma ? ...

[quote:9009beac19] Manifestacja była legalna, monitorowana przez policję, nie stwierdzono naruszenia prawa, więc mieliśmy jedynie do czynienia z wyrażeniem własnych poglądów, które to prawo gwarantuje na Konstytucja RP.[/quote:9009beac19]

Owszem mieliście prawo wygłaszać swe poglądy, lecz czy owy nadzór policyjny mieliście też po rozproszeniu się? ( doszło do paru pobić )
Wątpię by przeżylibyście spokojnie paradę równości w Tarnobrzegu, znając życie pewnie rzuciłoby się tłum ludzi do bicia "gejów".
Was nikt nie rusza, lecz o sobie też tego nie możecie powiedzieć ( są honorowi ludzie ja nie przeczę [ nie chce urazić niektórych ], ale mówię o większości, którzy mówią że posiadają owy honor a nie stosują się do swych moralnych zasad postępowania )."
Ostatnio zmieniony 18-07-2008 00:57 przez Karmi_poema_di_caffe, łącznie zmieniany 1 raz.

wujek_adolf
Posty: 4
Rejestracja: 19-12-2007 00:24

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: wujek_adolf » 18-07-2008 06:06

"[quote:d3e5745a92]Dlatego ocenianie ONR - u z pozycji jedynie "numerus clausus" jest niesprawiedliwe, ze względu na stosunke wówczas do Żydów większości społeczeństwa, który był negatywny.[/quote:d3e5745a92]
Pokaż mi, która większość społeczeństwa polskiego przed wojną nienawidziła Żydów? Żydzi byli świetnie zżyci z ówczesnymi Polakami, w niektórych miastach stanowili sporą mniejszość. Tarnobrzeg w tym przypadku nie był wyjątkiem.

Nie muszę chyba mówić, że życie i kultura żydowska na ziemiach Polski ma dość długą tradycję. Polska w czasach średniowiecza i nowożytności była jednym z najbardziej tolerancyjnych krajów w Europie ("Polska krajem bez stosów"), więc wyznawcy innych wiar mogli się osiedlać w Rzeczypospolitej bez konsekwencji typu prześladowań i inkwizycji. Zamiast pielęgnować taką piękną tradycję wy wolicie dalej podsycać narodowe antagonizmy i antysemityzm, chociaż takie ograniczone myślenie nigdy nie było naszą domeną.

Dlaczego jednak Polacy mordowali Żydów (Jedwabne), zwłaszcza po wojnie (Pogrom kielecki), dlaczego istnieli szmalcownicy?

Ponieważ niemiecki okupant podsycał nienawiść, wynagradzał i promował postawy w których nasi rodacy za korzyści majątkowe zdradzali kryjówki Żydów, nierzadko całych rodzin. Władza komunistyczna ścigała z urzędu szmalcownictwo i karała śmiercią.

Stalin był człowiekiem chorobliwie nieufnym, bardziej ufał np. Żydom niż własnym rodakom. Po wojnie gdy instalowano władze w Polsce pierwszeństwo należało się m.in Żydom, stąd Polacy zaczęli ich nienawidzić czego przykładem może być Marzec '68.

Dlaczego dzisiaj się mówi o antysemityzmie? Ano, dlatego że nacjonaliści uczynili z tego ideologie. Jakoby Żydzi prowadzili przeciw nam negatywną kampanie na świecie i mówili o Polakach, że są zacofani. Tymczasem sami sobie przyprawiamy antysemicką gębe. Wypisywaniem hasłami na murach typu "Jude WON", mówieniu o Żydach że są przyczyną każdego nieszczęścia, wyszydzeniem młodego Izraelczyka który przyjechał do Polski zwiedzać, nie mówiąc już o debilach którzy sprofanowali ohel cadyka Elimelecha w Leżajsku. Gdy ktoś z zagranicy słyszy o czymś takim to jednak stwierdza że Polacy żyją w innym świecie.

[quote:d3e5745a92]Podniesienie ręki jest wyrazem przywiązania do tradycji. PRzed wojną było to pozdrowienie szeroko pojętej prawicy narodowej, nie chcę tu wklejać zdjęć, gdzie członkowie Sokoła się tak pozdrawiają, piłkarze Wisły.[/quote:d3e5745a92]

Sorry, widze tu jakiś pomyłke. Nacjonaliści są m.in dlatego nielubiani i wyszydzani bo pozdrawiają się gestem który każdemu kojarzy się z hitlerowską tradycją i jeszcze wciskają jakiś bajer że to pozdrowienie pochodzi z czasów rzymskich. Polscy nacjonaliści witają się niemieckim pozdrowieniem? Chyba tylko ONR tu nie widzi paradoksu.

[quote:d3e5745a92]Oprócz tego kontrmanify są protestem przeciwko lewackim poglądom, które doprowdziły do ludobójstwa. [/quote:d3e5745a92]

Eee, znowu coś nie tak. Czy niby lewacy propagują nienawiść między narodami i czystość rasową które się głównie przyczyniały do ludobójstwa? NIE! Mówisz o komunizmie, który jak każdy wie jest pomyłką, lecz jednak rozszerzasz to pojęcie na wszelkie lewicowe i lewackie poglądy. Chyba coś nie trafiłeś...

[quote:d3e5745a92]Manifestacja była legalna, monitorowana przez policję, nie stwierdzono naruszenia prawa, więc mieliśmy jedynie do czynienia z wyrażeniem własnych poglądów, które to prawo gwarantuje na Konstytucja RP.[/quote:d3e5745a92]

Legalna. OK. Ale już hasła które tam głosiliście miały mało wspólnego z wygłaszaniem poglądów, bardziej z podsycaniem nienawiści. Więc powoływanie się na konstytucje w tym przypadku jest jej OBRAŻANIEM.
Ja też znam konstytucje i swoje prawa


[quote:d3e5745a92] Rozdział I KONSTYTUCJI
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Art. 13.

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.[/quote:d3e5745a92]

[quote:d3e5745a92]chciałem jeszcze nawiązać do tematu nienawiści do zydów. Przede wszystkim polecam lekturę książki "Przedsiębiorstwo HOlocaust", nota bene autorstwa Żyda. Poza tym fakt, iż cały śwoat myśli, że to Polacy są odpowiedzialni za Holocaust jest efektem własnie opinii powtarzanej przez Żydów na całym świecie. Żydowscy rabini szantażujący nasz kraj, to codzienność. A ładnie ktoś kiedyś powiedział, iż antysemitą jest ten, kogo nie lubią Żydzi.[/quote:d3e5745a92]

Odsyłam do szóstego akapitu.

[quote:d3e5745a92]Polski interes narodowy jest dzisiaj zagrożony, popatrzcie na falę wysiedleń na Ziemiach Odzyskanych, żądanie od europosła przeproszenia za Holocauts i wypędzenie Niemców.
[/quote:d3e5745a92]

Co rozumiesz pod pojęciem "Polski interes narodowy"? Jest to dość szerokie pojęcie i moim zdaniem np członkostwo w Unii jest jednak polskim interesem narodowym, zaś "obrona interesu narodowego" to dla mnie np pozostanie w Unii, współpraca z nią i ratyfikowanie traktatów za którymi polski prezydent jest za, a nawet przeciw. Nie muszę chyba wspominać, że Unia sfinansowała jeden z waszych projektów, jakąś gazete czy coś, więc krzyki na demonstracji "Je*ać Unie" są zupełnie nie na miejscu. Jak to było w "Kilerze" Machulskiego "Obcinacie kurze złote jaja" :)"
Ostatnio zmieniony 18-07-2008 06:06 przez wujek_adolf, łącznie zmieniany 1 raz.

redkids
Posty: 41
Rejestracja: 11-11-2005 11:26

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: redkids » 18-07-2008 19:10

"A ja mam pytanie do ONRowców : to dlaczego nie zwalczacie faszyzmu/nazizmu tak zagorzale jak lewicy, homoseksualistów, obcych ….??? przecież nie jesteście faszystami!? A ONRowcy byli mordowani podczas okupacji przez faszystów! Na ulicach naszego miasta nie widać Żydów, nie widziałem Komunistów , homoseksualistów również ale faszystów widać !!!
I idę o zakład, iż tarnobrzescy faszyści to wasi przyjaciele!
pozdrawiam wszystkich patriotów antyfaszystów
PS. A może Pan Jan Mosdorf i pani Zofia Kossak – Szczucka jako świadkowie holokaustu wyleczyli się z antysemityzmu ???"
Ostatnio zmieniony 18-07-2008 19:10 przez redkids, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rocznica "Grunwaldu"

Post autor: admin » 22-07-2008 03:30

"Temat zamykam na prośbę autora.
Trochę mi go szkoda, bo jak na kontrowersyjną tematykę dyskusja stosunkowo spokojna i rzeczowa.
Uwagi można słać na priv."

ODPOWIEDZ