Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Kalendarium nadchodzących wydarzeń
keniu
Posty: 731
Rejestracja: 12-10-2007 08:36

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: keniu » 15-03-2011 10:17

"Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ?Niezależni-Razem? organizuje obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Planowana uroczystość odbędzie się 10 kwietnia 2011r. na terenach Kopalni Siarki "Machów" S.A. przy Aleji Dębowej. Podczas obchodów rocznicowych odbędzie się odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary narodowej tragedii. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta. Poniżej treść inskrypcji tablicy pamiątkowej.


?Byli w przestworzach,
lecieli na skrzydłach
z modlitwą i hołdem
do rodaków -
kiedyś uśpionych mordem.
Dziś już Ich nie ma między nami.
W zetknięciu z ziemią -
do tamtych dołączyli??

Stanisława Kosmala


PAMIĘCI OFIAR
KATASTROFY LOTNICZEJ POD SMOLEŃSKIEM
10 KWIETNIA 2010 ROKU

Z inicjatywy Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych ?Niezależni-Razem?

MIESZKAŃCY TARNOBRZEGA

Tarnobrzeg 10.04.2011"
Ostatnio zmieniony 15-03-2011 10:17 przez keniu, łącznie zmieniany 1 raz.

keniu
Posty: 731
Rejestracja: 12-10-2007 08:36

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: keniu » 15-03-2011 10:27

"Prawdopodobnie w ten czwartek (redakcje zostaną dokładnie poinformowane drogą mejlową) o godz. 14:00 w naszej siedzibie na Wyspiańskiego 12 odbędzie się konferencja prasowa naszego stowarzyszenia na której przedstawimy cały plan (łącznie z godziną rozpoczęcia uroczystości, gdyż jest to jeszcze na etapie konsultacji ponieważ nie będzie to jedyna tego typu uroczystość w tym dniu w naszym mieście) obchodów rocznicowych nieopodal Jeziora Machowskiego, gdzie pół roku temu zasadziliśmy 96 dębów pamięci. Na konferencji powiemy ponadto o innych naszych inicjatywach. Serdecznie zapraszam.



Edytowany przez keniu o 15-03-2011 - 09:34. "
Ostatnio zmieniony 15-03-2011 10:27 przez keniu, łącznie zmieniany 1 raz.

tomek
Posty: 135
Rejestracja: 18-10-2005 00:35

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: tomek » 15-03-2011 13:47

"nagrajcie relacje video i wrzućcie na strone. ludzie raczej nie będą urywać się z pracy, żeby to zobaczyć"
Ostatnio zmieniony 15-03-2011 13:47 przez tomek, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: Kamyl » 15-03-2011 18:49

"
?Byli w przestworzach,
lecieli na skrzydłach
z modlitwą i hołdem
do rodaków -
kiedyś uśpionych mordem.
Dziś już Ich nie ma między nami.
W zetknięciu z ziemią -
do tamtych dołączyli??

Stanisława Kosmala
Jak dla mnie treść jeszcze ciut kontrowersyjna. Budzi skojarzenia z domysłami fanatyków z PiS o zamachu. Być może po latach odczyt tej treści się wyprostuje.
PAMIĘCI OFIAR
KATASTROFY LOTNICZEJ POD SMOLEŃSKIEM
10 KWIETNIA 2010 ROKU
Dobrze, że jest dalsza część.



Edytowany przez Kamyl o 15-03-2011 - 17:51. "
Ostatnio zmieniony 15-03-2011 18:49 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

luk
Posty: 8
Rejestracja: 08-01-2011 12:49

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: luk » 15-03-2011 19:09

"
tomek pisze:nagrajcie relacje video i wrzućcie na strone. ludzie raczej nie będą urywać się z pracy, żeby to zobaczyć
10 kwietnia to Niedziela"
Ostatnio zmieniony 15-03-2011 19:09 przez luk, łącznie zmieniany 1 raz.

keniu
Posty: 731
Rejestracja: 12-10-2007 08:36

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: keniu » 15-03-2011 19:12

"Mogę poprosić panią Kosmalę, emerytowaną nauczycielkę z Tarnobrzega, o interpretację jej wiersza (ten z naszej tablicy to tylko fragment) aby Was uspokoić :) Znam się osobiście z Panią Stanisławą i wątpię aby chciała w ten sposób lansować teorię zamachu. Moim zdaniem chodziło o poetyckie stwierdze faktu dołączenia ofiar katastrofy smoleńskiej w poczet osób umarłych i tyle."
Ostatnio zmieniony 15-03-2011 19:12 przez keniu, łącznie zmieniany 1 raz.

żaba
Posty: 119
Rejestracja: 17-11-2008 12:28

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: żaba » 15-03-2011 19:20

"Z tego co wiem to swoją tablicę chce w tym samym dniu odsłonić Klub Gazety Polskiej chyba w kościele na Serbinowie. Jak znam to środowisko, to pewnie ku pamięci wybranych osób a nie wszystkich (obym się myliła). Propozycja Niezależnych-Razem wydaje się być neutralna politycznie i godna nagłośnienia."
Ostatnio zmieniony 15-03-2011 19:20 przez żaba, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: Kamyl » 15-03-2011 19:28

"
keniu pisze:Mogę poprosić panią Kosmalę, emerytowaną nauczycielkę z Tarnobrzega, o interpretację jej wiersza (ten z naszej tablicy to tylko fragment) aby Was uspokoić :) Znam się osobiście z Panią Stanisławą i wątpię aby chciała w ten sposób lansować teorię zamachu. Moim zdaniem chodziło o poetyckie stwierdze faktu dołączenia ofiar katastrofy smoleńskiej w poczet osób umarłych i tyle.
W żadnym wypadku nie podważam tego. Wiersz ładny, inicjatywa słuszna. Lecz na świeżo łapie się w pewien kontekst polityczny (jak wiele innych rzeczy związanych z tą katastrofą). Dlatego napisałem, że po latach z pewnością interpretacja będzie jedna taka jaka ma być. Ja rozumiem to normalnie (czyli nie spiskowo - i mam nadzieje, że wiele obywateli również) ale rzuciło mi się po prostu w oczy .



Edytowany przez Kamyl o 15-03-2011 - 18:28. "
Ostatnio zmieniony 15-03-2011 19:28 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

tomek
Posty: 135
Rejestracja: 18-10-2005 00:35

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: tomek » 15-03-2011 19:28

"
luk pisze:
tomek pisze:nagrajcie relacje video i wrzućcie na strone. ludzie raczej nie będą urywać się z pracy, żeby to zobaczyć
10 kwietnia to Niedziela
chodziło mi o konferencję NR w ten czwartek"
Ostatnio zmieniony 15-03-2011 19:28 przez tomek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: kermit » 15-03-2011 20:22

"
W żadnym wypadku nie podważam tego. Wiersz ładny, inicjatywa słuszna. Lecz na świeżo łapie się w pewien kontekst polityczny (jak wiele innych rzeczy związanych z tą katastrofą). Dlatego napisałem, że po latach z pewnością interpretacja będzie jedna taka jaka ma być. Ja rozumiem to normalnie (czyli nie spiskowo - i mam nadzieje, że wiele obywateli również) ale rzuciło mi się po prostu w oczy .
Ojejku Kamyl ale jesteś przewrażliwiony. Dla chcącego każdy wiersz można sobie zinterpretować tak jak się chce. I nie przesadzaj z fanatykami z PiSu. Może za kilka lat przekonamy się, że to właśnie Ty jesteś fanatykiem? Każdy niech sobie interpretuje to tak jak chce i nie odbierajmy nikomu tego prawa nazywając kogoś fanatykiem.
Z tego co wiem to swoją tablicę chce w tym samym dniu odsłonić Klub Gazety Polskiej chyba w kościele na Serbinowie. Jak znam to środowisko, to pewnie ku pamięci wybranych osób a nie wszystkich (obym się myliła). Propozycja Niezależnych-Razem wydaje się być neutralna politycznie i godna nagłośnienia.
Dziwnie opiniujesz pewne sprawy. Najpierw przyznajesz, że nie znasz inicjatywy Gazety Polskiej a potem piszesz, że propozycja "Niezależnych" jest bardziej neutralna :) No ciekawe :) Zapytam retorycznie - skąd te wnioski? :)

W każdym bądź razie bardzo fajna inicjatywa. Myślę, że warto upamiętnić zmarłych w katastrofie.
Nie przesadzajmy tylko w ilości :)"
Ostatnio zmieniony 15-03-2011 20:22 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: Kamyl » 15-03-2011 23:33

"
I nie przesadzaj z fanatykami z PiSu. Może za kilka lat przekonamy się, że to właśnie Ty jesteś fanatykiem? Każdy niech sobie interpretuje to tak jak chce i nie odbierajmy nikomu tego prawa nazywając kogoś fanatykiem.
Uważam, że forsujący teorię zamachu manifestanci spod znaku PiS każdego 10 na Krakowskim Przedmieściu to fanatycy. Zwyczajnie troszczę się oto by ta masa tego typu myślenia (nieracjonalnego) nie rozlała się na cały kraj i nie chciałbym aby tego typu akcenty znajdowały się w naszym mieście, szczególnie na stałe w postaci tablic i pomników.
Obrazek
Ź: niezależna.pl - tj. bastion PiS
z pozdrowieniami i ode mnie koniec w tym temacie.



Edytowany przez Kamyl o 15-03-2011 - 22:34. "
Ostatnio zmieniony 15-03-2011 23:33 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: kermit » 16-03-2011 07:21

"
Uważam, że forsujący teorię zamachu manifestanci spod znaku PiS każdego 10 na Krakowskim Przedmieściu to fanatycy. Zwyczajnie troszczę się oto by ta masa tego typu myślenia (nieracjonalnego) nie rozlała się na cały kraj i nie chciałbym aby tego typu akcenty znajdowały się w naszym mieście, szczególnie na stałe w postaci tablic i pomników.
Ojej :) Coż za pseudonowoczesne myślenie :) Zatroszcz się o swoje racjonalne myślenie, bo to o Ciebie powinni się oni troszczyć. Skoro ich nie potępiam to też jestem fanatykiem? I pamiętaj, to że Ty czegoś nie chcesz to mnie to zupełnie nie obchodzi. Tak jak ja Ci czegoś nie zabraniam, Ty nie zabieraj wolności innym.
A to zdjęcie to bardzo głupi przykład. W każdym środowisku są różni ludzie.
Pozdrawiam i uważaj na fanatyków, czają się na Twoją wolność wszędzie"
Ostatnio zmieniony 16-03-2011 07:21 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

żaba
Posty: 119
Rejestracja: 17-11-2008 12:28

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: żaba » 16-03-2011 08:45

"Z tego co się dowiedziałam to Klub Gazety Polskiej w Tarnobrzegu na uroczystej mszy w kościele NMP odsłoni tablicę ku pamięci Prezydenta Kaczyńskiego, a nie wszystkich którzy zginęli pod Smoleńskiem. I stąd mój wniosek kermicie."
Ostatnio zmieniony 16-03-2011 08:45 przez żaba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: kermit » 16-03-2011 09:16

"Żabo :) Ale to nie jest polityczne tylko normalne. Lech Kaczyński był prezydentem Polski. Wszystkich życie było tak samo cenne, ale o jednych będziemy się uczyć w książkach do historii, a o niektórych nie."
Ostatnio zmieniony 16-03-2011 09:16 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: grassownik » 16-03-2011 10:09

"Kamyl daruj sobie :)
po 1 tu się absolutnie zgadzam z kermitem,żyjemy w wolnym kraju,każdy ma prawo do manifestowanie swoich poglądów.to fundament demokracji !
jeśli zatem ktoś chce manifestować swój ból,swoją żałobę to ma do tego prawo.trzeba przestrzegać konstytucji i elementarnych praw (nawet jeśli lech kaczyński tych praw innym odmawiał łamiąc konstytucję na co zresztą wskazywało orzecznictwo tak polskie jak i europejskie.tylko,że nie należy być tak małostkowym jak były prezydent.zresztą sztuką byłoby być tak zacietrzewionym jak on)
zwłaszcza,że poza kliką najgorszego Prezydenta RP zginęło tam wielu innych ludzi.należy im się cześć i szacunek.szkoda,że wielu pieniaczy,którzy podobno mają w sobie najwięcej żalu po nich,nie potrafią zapewnić im spokoju tylko tą sprawą szafują do woli.
poza tym największą żałobę zawsze odczuwają najbliżsi,jeśli mają potrzebę manifestowania swojego bólu to mają do tego absolutne prawo.

po 2 należy nad tymi pochodami odbywającymi się na krakowskim przedmieściu każdego 10tego spuścić zasłonę milczenia i nie nagłaśniać tego.
zresztą poza marginalną grupą ludzi i tymi,których ta tragedia dotknęła osobiście (choć znaczna większość przeżywa to sam,w gronie najbliższych,wcale nie chce tym zajmować wszystkich innych),nikt już za bardzo o tym nie pamięta.
żyjemy w dynamicznej rzeczywistości,to już nie jest temat nr 1.
poza tym ta obojętność się im należy,bo po bracie kaczyńskiego czy córce sierotce z mężem widać,że ci wyrachowani ludzie chcą po prostu na tym żerować jak najdłużej.te hieny na tym chcą zbić kapitał polityczny i zainteresować innych.stąd ci wszyscy krzykacze z niespełna rozumu Macierewiczem i innymi kępami na czele.
ale oczywiście każdy ma prawo do swojej żałoby.nawet jeśli jest to wyreżyserowany na pokaz ekshibicjonizm emocjonalny.

ta sprawa bardziej emocjonuje gdy słyszy się,że rząd polski wypłacił olbrzymie odszkodowania rodzinom ofiar,nawet żonie dubienieckiego podczas gdy wzięła z ubezpieczenia rodziców 3 mln zł.
emocjonuje też gdy czyta się jakie odszkodowania dostają rodziny polskich żołnierzy czy policjantów ginących na służbie.

p.s. w 27 sekundzie słychać strzały ;)"
Ostatnio zmieniony 16-03-2011 10:09 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: kermit » 16-03-2011 10:23

"grassownik :) Zaskoczyłeś mnie, że się czymś ze mną zgadzasz :) Ja niestety muszę stwierdzić, że nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Ale oczywiście masz prawo do swojej oceny sytuacji i nie mogę Ci tego zabronić. Jednak nazywanie córki prezydenta wyrachowaną hieną na publiczny forum jest dużą przesadą.
Z wolności słowa też należy umieć korzystać."
Ostatnio zmieniony 16-03-2011 10:23 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: grassownik » 16-03-2011 10:38

"a jak nazwać jej oburzenie werbalizowane przez jej męża i pełnomocnika w sprawie wypłaty 250 tysięcy złotych odszkodowania skoro Kancelaria Prezydenta ubezpieczyła jej rodziców na 3 bańki,które jej wypłacono ?
jak nazwać lanserkę w mediach jej oraz szemranego małżonka jak nie tańcem na sarkofagu rodziców ?
jak nazwać jej pouczenia i teorie polityczne które tak szumnie wygłasza ?

jeśli to nie jest gra polityczna i ekshibicjonizm a żałoba to miliony ludzi pojęcie żałoby traktują nie tylko inaczej,ale mniej nachalnie i z większą godnością."
Ostatnio zmieniony 16-03-2011 10:38 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: kermit » 16-03-2011 11:21

"Eh.. szkoda słów. Mam tylko nadzieję, że wiedzę o pewnych sprawach nie czerpiesz z pudelka albo faktu."
Ostatnio zmieniony 16-03-2011 11:21 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: Kamyl » 16-03-2011 12:47

"
grassownik pisze:Kamyl daruj sobie :)
po 1 tu się absolutnie zgadzam z kermitem,żyjemy w wolnym kraju,każdy ma prawo do manifestowanie swoich poglądów.to fundament demokracji !



Ale ja nikomu tego nie odmawiam! Niech sobie spacerują z pochodniami, transparentami a nawet mogą się publicznie ukrzyżować w ramach tego cierpienia. Nic mi do tego. Ich wolność, ich sprawa. Jak tylko komentuje postawy tych ludzi. Jak dla mnie są fanatykami, postępują nieracjonalnie a klan Kaczyńskich wręcz cynicznie. Jak dla mnie działacze i zwolennicy PiS mogą stawiać pomniki z napisami, że winny jest Tusk i Komorowski, a nawet zamówić replikę TU w Samarze i ją gdzieś postawić - byle to było w ich prywatnej przestrzeni. Jak dla mnie nie powinno być przyzwolenia na takie inicjatywy na stałe we wspólnej przestrzeni publicznej - tym bardziej, że bardzo wiele wskazuje, że był to wypadek, a przesłankami do teorii zamachu są chyba jedynie słowa Macierewicza.

Z resztą wypowiedzi, częściowo się zgadzam, częściowo nie ale nie będę się zagłębiał w analizę tego bo temat Lecha Kaczyńskiego(dla mnie obojętnego) i katastrofy Smoleńskiej to temat rzeka i szkoda na to siły i czasu.

e: http://dlaczegonienapalm.wordpress.com/ polecam :)



Edytowany przez Kamyl o 16-03-2011 - 11:50. "
Ostatnio zmieniony 16-03-2011 12:47 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Pierwsza rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Post autor: kermit » 16-03-2011 13:11

"Ja widzę fanatyzm tylko po Twojej stronie :) Więc idąc za Twoim przykładem pozwolę sobie powiedzieć - jesteś nieracjonalnym, cynicznym fanatykiem. A dlaczego? Dlatego, że widzisz świat przez swoje michnikowsko - tvnowskie okulary.
Po pierwsze nikt nigdzie nie stawia pomników wskazujących na winę Tuska, morderstwo Rosjan itd. Tak więc nie wiem o jakich inicjatywach mówisz. Może podziel się jakimś przykładem? Być może się mylę. A przestrzeń publiczna jak sama nazwa mówi - jest przestrzenią publiczną. Jest to miejsce zarówno dla lewej, jak i prawej strony. Nie zawłaszczaj sobie prawa do przestrzeni publicznej tylko dla osób myślących podobnie jak Ty. Czyli dla nieracjonalnych fanatyków.



Edytowany przez kermit o 16-03-2011 - 12:12. "
Ostatnio zmieniony 16-03-2011 13:11 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ