MATECZNIK! - do wszystkich matek!!! tatusiowie niech też przeczytają i pomogą!

Ale nie tylko o dzieciach
do_mina
Posty: 542
Rejestracja: 02-12-2008 00:59

MATECZNIK! - do wszystkich matek!!! tatusiowie niech też przeczytają i pomogą!

Post autor: do_mina » 25-09-2011 18:39

"
apokalipsa pisze:dziewczyno kto powiedział ,że nie czytam dziecku bajek ??? Ty jesteś jakaś nienormalna czytaj uważnie swoje wypowiedzi zmien temat na forum ,bo tu nie jesteś MILE WIDZIANA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czytanie ze zrozumieniem jest obecnie bardzo na czasie więc może spróbuj.

"chciałam pokazać jak łatwo wyciągać pochopne wnioski na podstawie jednej wypowiedzi. " Skoro po mojej wypowiedzi odnośnie czytania niektórzy wyciągnęli wniosek, że jest to jedyna wykonywana czynność i izolacja, to postąpiłam podobnie tylko z pełną świadomością pokazałam nadinterpretację cudzych słów: skoro ktoś krytykuje czytanie znaczy nie lubi/nie robi tego - bardzie łopatologicznie tego wyrazić nie można.

Co do siania fragmentu to proponuję przypomnieć sobie jak to było z belką w oku, nie ja zaczęłam osobiste wycieczki i w żaden sposób nie obraziłam nikogo więc wołanie na pomoc" Admina gdy brak merytorycznych argumentów to dziecinada. Forum jest publiczne, każdy ma prawo się wypowiadać, Kulturalny człowiek nawet jeśli nie podziela zdania rozmówcy jest w stanie pogodzić się z odmiennością - jak widać mało takich na świecie ;/ tupanie nogą i wołanie sioo przystoi przedszkolakowi.

Do Autorki pomysłu, mam nadzieję, że uda się coś zdziałać w tym kierunku ale tylko jeśli pojawią się osoby, które chcą coś działa a nie tylko "kłapać dziobem" i doszukiwać się podtekstów. Jeśli chodzi o miejsce to może w kościele na Serbinowie można by popytać, albo w osiedlowych domach kultury. Można też uderzyć do prezydenta miasta tylko trzeba by mieć już konkretną wizję. W sumie można tez poszperać w necie czy już w jakichś miastach nie powstała taka inicjatywa żeby nie wyważać otwartych drzwi :)

Dla jasności jestem tylko obserwatorem:)"
Ostatnio zmieniony 25-09-2011 18:39 przez do_mina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

MATECZNIK! - do wszystkich matek!!! tatusiowie niech też przeczytają i pomogą!

Post autor: admin » 25-09-2011 18:47

"Rzeczywiście wiek dzieci i sytuacja ogólnorodzinna to podstawowa sprawa, która sprawia że różnie można patrzeć na ten sam pomysł.
Pierwsza grupa to matki na macierzyńskim, czasem przeciąganym na różny sposób do powiedzmy pół roku. Wtedy szczególnie ważna wydaje mi się chwila wytchnienia, oderwania z domu, wyjście do ludzi. Przy okazji można oczywiście wymieniać doświadczenia oraz oczywiście z czasem ciuszki i akcesoria niemowlęce.

W przypadku dzieci trochę większych rzeczywiście nie zawsze rodzice mają czas. Łatwiej by było o spotkania weekendowe, nawet całymi rodzinami. Z wiekiem większego znaczenia nabiera grupa dzieci, które mogą się bawić razem, a w tym czasie rodzice odpoczną i pogadają. Oczywiście z kontynuacją spotkań, plot, wymiany doświadczeń i dalej - ciuszków akcesoriów.

Rodzice niemowląt (szczególnie gdy to pierwsze dziecko) mają inne problemy, potrzeby i oczekiwania niż rodzice kilkulatków."
Ostatnio zmieniony 25-09-2011 18:47 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

do_mina
Posty: 542
Rejestracja: 02-12-2008 00:59

MATECZNIK! - do wszystkich matek!!! tatusiowie niech też przeczytają i pomogą!

Post autor: do_mina » 25-09-2011 18:51

"Mając lokum można już dopasować czas spotkań do wymogów poszczególnych grup, ale rzeczywiście takie miejsce stałoby się dobrym źródłem informacji jeśli idzie o akcesoria "okołodziecięce" :)"
Ostatnio zmieniony 25-09-2011 18:51 przez do_mina, łącznie zmieniany 1 raz.

kristi
Posty: 28
Rejestracja: 11-04-2009 00:00

MATECZNIK! - do wszystkich matek!!! tatusiowie niech też przeczytają i pomogą!

Post autor: kristi » 25-09-2011 20:28

"i taka dyskusja bardzo mi się podoba!.. moim zamysłem było, jest stworzenie matecznika czyli miejsca spotkań mam, które są na macierzyńskim, wychowawczym, lub są po prostu bezrobotne, i ich pociech, które nie uczęszczają do żłobka, przedszkola. mamy pracujące i mamy, które nie pracują a ich dzieci zostają pod opieką placówek przedszkolnych są w troszkę lepszej sytuacji, bo mają chwilkę oddechu od codzienności. a nam pozostaje jako główna atrakcja przejazd z wózkiem po mieście. a co gdy nadejdzie ponura jesień i zima? siedzenie z pociechą w domu... czekamy na powrót proboszcza od Dominikanów z Krakowa. do Józefczyka wnet się wybieram. o prezydencie też myślałam ale tu plan mam grubszego kalibru i najpierw muszę wybadać rynek czy jest na takie miejsce zapotrzebowanie i ile mam byłoby chętnych. osobiście stworzyłam już grupę 5osobową. a jeśli nic z tego nie wyjdzie to cóż, pozostaje nam spotykać się po domach. dzięki za odzew i pomysły!"
Ostatnio zmieniony 25-09-2011 20:28 przez kristi, łącznie zmieniany 1 raz.

kristi
Posty: 28
Rejestracja: 11-04-2009 00:00

MATECZNIK! - do wszystkich matek!!! tatusiowie niech też przeczytają i pomogą!

Post autor: kristi » 25-09-2011 20:31

Ostatnio zmieniony 25-09-2011 20:31 przez kristi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

MATECZNIK! - do wszystkich matek!!! tatusiowie niech też przeczytają i pomogą!

Post autor: admin » 25-09-2011 22:48

"Nasz przeor był niedawno przeorem we Wrocławiu. Powinien znać temat z bliska."
Ostatnio zmieniony 25-09-2011 22:48 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

do_mina
Posty: 542
Rejestracja: 02-12-2008 00:59

MATECZNIK! - do wszystkich matek!!! tatusiowie niech też przeczytają i pomogą!

Post autor: do_mina » 26-09-2011 00:18

"Wydaje mi się, że chętnych byłoby więcej, ale młode mamy często (przynajmniej na początku macierzyństwa) nie maja czasu, chęci, siły na buszowanie po necie. Jak już coś ruszy to rozniesie się pocztą pantoflową albo też można ogłoszenie porozwieszać itd."
Ostatnio zmieniony 26-09-2011 00:18 przez do_mina, łącznie zmieniany 1 raz.

kristi
Posty: 28
Rejestracja: 11-04-2009 00:00

MATECZNIK! - do wszystkich matek!!! tatusiowie niech też przeczytają i pomogą!

Post autor: kristi » 26-09-2011 22:55

"tak, tak, poczta pantoflowa najlepsza. a jak coś z tego wyjdzie to się i na ambony ogłoszenie wyniesie. na tą chwile tematem zainteresowałyśmy pana Uziela. niestety nie miał dziś za dużo czasu, zaprosił nas na przyszły tydzień. zdążył powiedzieć że jeśli będzie taka potrzeba to nam nawet swoje biuro może udostępnić. może coś z tego wyjdzie..."
Ostatnio zmieniony 26-09-2011 22:55 przez kristi, łącznie zmieniany 1 raz.

agasm
Posty: 43
Rejestracja: 04-04-2008 15:36

MATECZNIK! - do wszystkich matek!!! tatusiowie niech też przeczytają i pomogą!

Post autor: agasm » 29-09-2011 10:35

"pomysł bardzo mi se podoba! zapisuję się :)
Jakie macie pomysły na takie miejsce? - może jakaś szkoła po godzinach lub na weekendach albo osir ??"
Ostatnio zmieniony 29-09-2011 10:35 przez agasm, łącznie zmieniany 1 raz.

galacticos
Posty: 8
Rejestracja: 30-09-2011 23:10

MATECZNIK! - do wszystkich matek!!! tatusiowie niech też przeczytają i pomogą!

Post autor: galacticos » 30-09-2011 23:17

"na osirze to wątpie że coś takiego może miec miejsce bo tam nie ma raczej ku temu miejsca ale myślę że wartoby uderzyć do naszych władz z danym projektem jako inicjatywa społeczna i myślę że może znajdzie jakieś lokum;) ale uważam że pomysł jak najbardziej trafiony i również tatusiowie mogą przychodzic tam ze swoimi pociechami, jeśli kobiety zaakceptują kogoś z poza płci pięknej:P"
Ostatnio zmieniony 30-09-2011 23:17 przez galacticos, łącznie zmieniany 1 raz.

kristi
Posty: 28
Rejestracja: 11-04-2009 00:00

MATECZNIK! - do wszystkich matek!!! tatusiowie niech też przeczytają i pomogą!

Post autor: kristi » 30-10-2011 21:58

"...póki co sprawa ucichła ponieważ aura sprzyja spacerom. i oby jak najdłużej! jak się tylko rozleje i oziębi postaramy się coś w temacie podziałać. pozdrawiam forumowe matki!"

ODPOWIEDZ