TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Pierwotnie forum TPSZ, otwarte obecnie na wszystko związane z lokalną fauną
ninis
Posty: 36
Rejestracja: 25-09-2013 13:44

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: ninis » 25-09-2013 14:12

"Witam

Nie wiem czemu ale stowarzyszenie niosące pomoc bezdomnym zwierzakom ma zostać zamknięte...z jakiego powodu?? Nie przynoszą zysku miastu... Wiele słów i myśli kłębi się w tej chwili w mojej głowie które z przyjemnością wylałabym teraz w tym poście ale nie są dozwolone i zaraz post zostałby usunięty... lub ocenzurowany. Nie wiem może jestem za głupia na to ale nie rozumiem dlaczego prezydent zdecydował się na zamknięcie TSPZ ? Logicznie myśląc ja widzę same plusy tego że bezdomne psiaki nie biegają po mieście , nie straszą dzieci , a mają opiekę i swój kąt... W glosowaniu na przyszłoroczny budżet zostały wymienione 3 propozycje do zainwestowania pieniędzy...wg. mnie propozycje ok fajne ale nie wymagające natychmiastowej interwencji...no bo sry ale kawałek drogi od banku do ul. Orzeszkowej od lat wyglądał jak ser szwajcarski a w ubiegłym roku drogowcy na moich oczach w ulewie łatali dziury śmiejąc się sami do siebie że jakiś idiota płaci im za prace w taką pogodę. Chciałam zapytać czy są jakieś realne szanse na wpłynięcie na prezydenta odnośnie TSPZ , jestem już ciut za stara na organizowanie pikiet , protestów czy rzeczy o podobnym charakterze z resztą wychodzę z założenia że takie wyjście to nie wyjście a tylko pretekst do sporów. Jestem osobiście za wystosowaniem petycji czy może jakiegoś oficjalnego pisma o włączenie TSPZ do przyszłorocznego budżetu i poddanie tego pomysłu do przegłosowania... sama nie wiem czy miało by to poparcie i tu proszę o wszelkie rady to stowarzyszenie działa z dobroci a nie zysków nikomu nie szkodzą a robią dla miasta więcej niż nam się wydaje....

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam"
Ostatnio zmieniony 25-09-2013 14:12 przez ninis, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: grassownik » 25-09-2013 16:10

"
to stowarzyszenie działa z dobroci a nie zysków nikomu nie szkodzą a robią dla miasta więcej niż nam się wydaje....
to zróbcie kogoś wskazanego przez prezydenta prezesem stowarzyszenia i będzie git.

w KS Siarce tak zrobili i nagle puste konta zasilił strumień miejskiej gotówki :-)



Edytowany przez grassownik o 25-09-2013 - 14:11. "
Ostatnio zmieniony 25-09-2013 16:10 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

ninis
Posty: 36
Rejestracja: 25-09-2013 13:44

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: ninis » 25-09-2013 17:42

":) to było by na prawdę świetne :) ale lokalny Klub sportowy to nie to samo co stowarzyszenie na rzecz zwierząt i obawiam się że tylko można pomarzyć o takim rozwiązaniu...choć nie powiem pomysł na prawdę dobry :) i mimo wszystko warte próby :)

Dzięki :)"
Ostatnio zmieniony 25-09-2013 17:42 przez ninis, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: grassownik » 25-09-2013 17:44

"tyle tylko,że klub miał jeszcze jakieś nieruchomości to i było po co rękę wyciągać :-)"
Ostatnio zmieniony 25-09-2013 17:44 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

ninis
Posty: 36
Rejestracja: 25-09-2013 13:44

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: ninis » 25-09-2013 17:58

"hahaha dobrze powiedziane...nie wiem czegoś trzeba spróbować i jakoś się porozumieć bo to jest śmiech na sali po prostu...ciekawa jestem jak by wyglądał Tarnobrzeg bez TSPZ do tej pory...na każdym zakręcie i na każdym osiedlu porzucone psy , koty , łapiące choroby i tym samym zagrażające ludziom i dzieciom...ale jak to się mówi docenisz coś dopiero jak stracisz..."
Ostatnio zmieniony 25-09-2013 17:58 przez ninis, łącznie zmieniany 1 raz.

pamarampa
Posty: 199
Rejestracja: 22-03-2010 12:44

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: pamarampa » 25-09-2013 20:08

"Tutaj raczej nie chodzi o zysk ( w formie pieniądza ) dla miasta, ponieważ, chyba żadna "inwestycja" miasta w ciągu ostatnich kilkunastu lat zysku nie przynosi. Czy to wydatki nazywane inwestycjami na kosza, piłke nożną (choć tu zagrabienie było majątku KS Siarki więc "ktoś" na tym zyskał) , czy trybuna, czy zalew , zysku nie przyniosą pewnie nigdy.

Myślę, że problem jest o wiele prostszy, koty i psy nie mogą głosować, nie maja niestety jak i tym sposobem nie mogą się odwdzięczyć jaśnie panującemu.
Dlatego łatwiej zabrać takiemu stowarzyszeniu niż innym.

Dojście do rady miasta i przekonanie jej to raczej przegrana sprawa bo większość dostałą sms-a jak mają na to reagować czy głosować.
Natomiast jak rezydent da akt łaski i przeznaczy pieniądze na działalność to wtedy musicie mu się jakoś odpłacić, dziękować, mówić jak o pierwszym miłośniku zwierząt, człowieku o wielkim sercu, itd do czasu, aż znowu będziecie musieli go błagać.

Dlatego proponował bym wam szukać pomocy u ludzi, firm czy stowarzyszeń ogólnokrajowych które mogłyby Wam pomóc, czy może przez jakieś projekty UE, może coś się znajdzie w tym temacie."
Ostatnio zmieniony 25-09-2013 20:08 przez pamarampa, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: headshrinker » 26-09-2013 00:29

"
bo jak znam zycie nic nie jest takie na jakie wyglada
Ubawiłem się czytając ten komentarz :D"
Ostatnio zmieniony 26-09-2013 00:29 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

fangtasia
Posty: 80
Rejestracja: 07-02-2013 02:52

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: fangtasia » 26-09-2013 02:20

"
ninis pisze:Nie wiem może jestem za głupia na to ale nie rozumiem dlaczego prezydent zdecydował się na zamknięcie TSPZ ?
No ja też nie bardzo rozumiem, w jaki sposób prezydent miałby zamykać stowarzyszenie? Stowarzyszenia są osobami prawnymi odrębnymi od JST czy Skarbu Państwa (nie wiem, w jakiej roli miałby tu występować nasz wójt i starosta w jednym). Mam wrażenie, że jest jakiś problem, tylko ktoś go nie ogarnia - a skoro jest problem, to zakłada, że prezydent "się zdecydował". Taki wszechmogący raczej nie jest?
ninis pisze: W glosowaniu na przyszłoroczny budżet zostały wymienione 3 propozycje do zainwestowania pieniędzy...wg. mnie propozycje ok fajne ale nie wymagające natychmiastowej interwencji...
Propozycje do budżetu mógł zgłosić każdy. Stowarzyszenie też mogło zgłosić, a potem agitować ludzi, żeby głosowali na ich pomysł. Ale można też nie zgłosić i narzekać, że zgłoszone przez innych propozycje nie są takie ważne.
ninis pisze: Jestem osobiście za wystosowaniem petycji czy może jakiegoś oficjalnego pisma o włączenie TSPZ do przyszłorocznego budżetu i poddanie tego pomysłu do przegłosowania...
Jeżeli chodzi o budżet obywatelski - to lista zamknięta, głosowanie trwa. Co to znaczy, "włączenie TSPZ do budżetu"? Gmina raczej nie utrzymuje stowarzyszeń. Może dofinansowanie jakichś działań? Idźcie do UM, może coś Wam podpowiedzą. Starajcie się ogarnąć problem od strony formalnej, raczej nie jest tak, że Prezydent Was zamyka i raczej nie chodzi o wystosowywanie petycji. Administracja ma swoje ścieżki i musi nimi chodzić."
Ostatnio zmieniony 26-09-2013 02:20 przez fangtasia, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: grassownik » 26-09-2013 11:15

"
Taki wszechmogący raczej nie jest?
tu nie chodzi o wszech moc tylko o totalne zainteresowanie każdą dziedziną życia i chęcią bycia przewodnikiem każdej idei w mieście.stąd przydomek podobny w brzmieniu do szefa kołchozu na Białorusi ;-)
byłem członkiem dwóch ledwie stowarzyszeń w Tarnobrzegu,w ciągu ostatnich 3 lat w jednym zarząd zmieniono pod prezydenta w drugim takie zakusy były.przyszedł emisariusz i wprost powiedział : nie macie czego szukać w mieście jeśli ja nie zostanę prezesem waszego stowarzyszenia.

Propozycje do budżetu mógł zgłosić każdy
kwestia wiary w to,że władca w ogóle bierze pod uwagę zdanie innych.
dla mnie to ściema,niczym komisja przyjazne miasto.klasyczne bicie piany.

Gmina raczej nie utrzymuje stowarzyszeń
błąd.
utrzymuje choćby Stowarzyszenie Klub Sportowy Siarka Tarnobrzeg.
100/150 tysięcy złotych miesięcznie.

a innym "pomaga" funkcjonować,niektórym nawet wydatnie.myślę,że kilka by ich znalazł,niektóre nazwy same się narzucają.



Edytowany przez grassownik o 26-09-2013 - 09:17. "
Ostatnio zmieniony 26-09-2013 11:15 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: headshrinker » 26-09-2013 13:55

"
przyszedł emisariusz i wprost powiedział : nie macie czego szukać w mieście jeśli ja nie zostanę prezesem waszego stowarzyszenia.
To za poprzedniego Jana było czy za obecnego?"
Ostatnio zmieniony 26-09-2013 13:55 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: grassownik » 26-09-2013 14:08

"obecnego."
Ostatnio zmieniony 26-09-2013 14:08 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

bigBUD
Posty: 297
Rejestracja: 02-12-2007 14:55

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: bigBUD » 26-09-2013 14:09

"
ninis pisze:Witam

Nie wiem czemu ale stowarzyszenie niosące pomoc bezdomnym zwierzakom ma zostać zamknięte...z jakiego powodu?? Nie przynoszą zysku miastu.
ponieważ od początku, budynek miał być sprzedany, pan prezes stowarzyszenia miał tam klucze, żeby przechowywać tylko i wyłącznie karmę dla kotów. wprowadził się tam z kotami i psami nielegalnie, nie posiada żadnej umowy najmu. znalazł się kupiec na ten budynek, ale bez psów i kotów. dla bezdomnych zwierząt jest schronisko w Lipnicy. tyle wiem.."
Ostatnio zmieniony 26-09-2013 14:09 przez bigBUD, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: grassownik » 26-09-2013 15:30

"spokojnie,zaraz jakiś nadworny redaktor szpak opisze jakim władca jest przyjacielem zwierząt i w ogóle,tak by właściciele czworonogów,nawet pluszowych za rok wiedzieli na kogo oddać głos ;-)"
Ostatnio zmieniony 26-09-2013 15:30 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

ninis
Posty: 36
Rejestracja: 25-09-2013 13:44

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: ninis » 26-09-2013 21:56

"
odnowiciel pisze:Zanim zaczniemy wylewac łzy nad losem TSPZ może ktoś z tego Stowarzyszenia zabierze glos bo jak znam zycie nic nie jest takie na jakie wyglada a zalozycielka watku najwyrazniej urwała się z przysłowiowej choinki wypowiadając sie po raz pierwszy na tym forum i uderzajac od razu w wysokie C

Nie mój drogi z choinki raczej nie bardzo...założyłam temat aby się poradzić , nie wyżalić , wylewać łzy czy szukać pocieszenia...to że wypowiadam się po raz pierwszy nie oznacza że jestem laikiem który zobaczył stronę www i oszalał z zachwytu :D dla Twojej prywatnej wiadomości od lat jestem "czytelnikiem" tej strony od tak dla samej siebie i swoich przemyśleń...czytając posty dowiedziałam się więcej istotnych rzeczy niż wpisując zapytania w Google i to dokładnie miałam na celu. Chciałam zaczerpnąć informacji jako zwykły obywatel Tbg , nie jestem związana z TSPZ w żaden inny sposób niż tylko duchowy , podziwiam ich organizacje i ich działania... to że nie udzielam się aktywnie i moja rejestracja tu była tylko z tego powodu na prawdę nie robi ze mnie gorszego użytkownika niż Ty sam ze swoimi 71 postami :D Od tak po prostu ludziom czasem na czymś zależy , coś nie jest im obojętne pomimo że nie dotyka to ich osobiście... dziękuję za informacje pozostałym wypowiadającym się w tym temacie , szczerze zanim tu napisałam nie wiedziałam od czego zacząć poszukiwania...


Pozdrawiam"
Ostatnio zmieniony 26-09-2013 21:56 przez ninis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: admin » 26-09-2013 23:50

"Jest informacja na stronie TSPZ:
http://tspz.pl/newsy/czasem-honor-trzeb ... eszeni-166

I jest też stanowisko prezydenta:
http://norbertmastalerz.blog.onet.pl/2013/09/26/"
Ostatnio zmieniony 26-09-2013 23:50 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: admin » 27-09-2013 00:39

"
Admin powinien tu tez zaraz pod oswiadczenie TSPZ zamiescic wyjasnienia mniej emocjonalne odnoszace sie do tego problemu które opublikował na swoim blogu Prezydent naszego miasta. Znając stanowisko stron mozna spróbowac miec własne wywazone zdanie w tej sprawie
Zrobiłem to właśnie w momencie jak pisałeś swój wpis.
Ze względu na charakter oświadczenia TSPZ nie cytowałem go, chociaż początkowo zamierzałem. Czasem lepiej nie cytować."
Ostatnio zmieniony 27-09-2013 00:39 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ninis
Posty: 36
Rejestracja: 25-09-2013 13:44

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: ninis » 27-09-2013 08:53

"Osobiście nie wiem czy faktycznie jest jakiś konflikt , decyzja jest krzywdząca nie neguje że nie słuszna jeżeli powód jest autentyczny i zagrażający życiu i zdrowiu , lecz tak jak wspomniał grassownik w pierwszym poście , z kasy miasta udałoby się choćby tą instalacje wymienić , a TSPZ w Tarnobrzegu zdziałało dużo i w moim osobistym przekonaniu jest potrzebne w tym mieście. Widziałam ten hotelik , fakt dobre 7 lat temu i bardziej przypominał magazyn ze zwierzętami... byłoby to jakieś wyjście tymczasowe , choć już te kilka lat wstecz brakowało miejsc dla zwierząt ale na jakiś okres np.remontu ok...oświadczenie TSPZ jest emocjonalne bo to są zwykli ludzie , bez obaw politycznych mogą się wypowiadać na swojej stronie i gdy targają nimi emocje to i takie oświadczenia wydają , nie ukrywam że sposób pisania postów na stronie TSPZ zawsze mi się podobał :) Ale jak ujął to Pan Mastalerz , alternatywy niema i nie będzie...więc po co...

Pozdrawiam i życzę miłego dnia"
Ostatnio zmieniony 27-09-2013 08:53 przez ninis, łącznie zmieniany 1 raz.

corvus
Posty: 16
Rejestracja: 27-09-2013 08:55

TSPZ " Ogród św.Franciszka" - zamknięty ?

Post autor: corvus » 27-09-2013 09:10

"właściwie obowiązkiem gminy jest rozwiązanie problemu bezdomności zwierząt, Tarnobrzeg ma podpisaną umowę z hotelikiem w Lisowie k/Kielc, bodajże 2.300 za psa - opłata jednorazowa, TSPZ powinno oddać klucze do budynku - niech UM zajmie się przewiezieniem psów do tegoż hoteliku lub opieką nad nimi, większość z nich była przywożona tam (tzn na św.Barbary) przez SM lub zgłaszana do Nich. Budynek mimo tego , że "grozi zawaleniem" był ogłaszany trzy razy do przetargu, a nie przeznaczony do wyburzenia. Gdyby ktoś zadał sobie trochę trudu znalazłby na stronie TSPZ informację o tym, ze praca z miastem jest o.k, problemem stal się tytuł artykułu w Gazecie Wyborczej http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... etami.html
Wczoraj do psa potraconego przez samochód pojechała policja - na "szczęście" pies nie przeżył, bo kolejny pewnie trafiłby pod opiekę stowarzyszenia"
Ostatnio zmieniony 27-09-2013 09:10 przez corvus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ